Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak > Kokošinjac

Kokošinjac Nesuvisle i chaterske teme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2017., 11:42   #8221
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Kako si to mogu dopustiti?
Imam dovoljno odjeće da par godina ne moram uzimati novu, pogotovo kapute.
Jel stvar u cijeni tih materijala? Koji je razlog za spuštanje kvalitete?
Ekstra profit.

Obzirom da ne radim u tekstilnoj industriji, nisam upoznata s kretanjima na globalnim tržištima pa je eventualno moguće da su porasle cijene inputa i doskočilo se supstitucijom jeftinijim materijalom.
Batiste is offline  
Old 24.09.2017., 11:48   #8222
gledam sad tablice s veličinama
da vidim kolko sam nedebela, , pa sam naletila na jaknu o kakvoj smo nedavno pričali negdje

https://www.gasjeans.com/nl_en/elett...0183-0462.html

a finih ih ima raznih. uh.
Orak is offline  
Old 24.09.2017., 12:09   #8223
Carmela, vidjela sam Mangu crevni kapu. Djeluje teško i konkretno, ok izgleda, 100 kn.
Po meni to nije to, ali šta ja znam, dok nije posve jeftino meni sve smeta .
nalij pero is offline  
Old 24.09.2017., 12:17   #8224
Quote:
Batiste kaže: Pogledaj post
Ekstra profit.

Obzirom da ne radim u tekstilnoj industriji, nisam upoznata s kretanjima na globalnim tržištima pa je eventualno moguće da su porasle cijene inputa i doskočilo se supstitucijom jeftinijim materijalom.
Znam da je Kina preuzela većinu polja pamuka u svijetu, ali ne znam što je onda s vunom, svilom? Di je bambus I njegovi proizvodi?
Ne vjerujem da su materijali tako skupi, da brandovi zbog cijene idu na gore
materijale.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 24.09.2017., 12:23   #8225
A nije bas svaki poliester isti. Ili kak se vec ne zovu svi ti umjetni materijali. I ne koriste ih samo zbog cijene, jer tehnologija tih malo boljih umjetnih nije isto bas badava. Nego i zbog efekta, odrzavanja, neguzvanja.
Hilda is offline  
Old 24.09.2017., 12:38   #8226
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Kako si to mogu dopustiti?
Imam dovoljno odjeće da par godina ne moram uzimati novu, pogotovo kapute.
Jel stvar u cijeni tih materijala? Koji je razlog za spuštanje kvalitete?
Pa je, očito. Te poliesterske stvari jesu jeftinije. Ja se ne sjećam da sam do sad kupila kaput za 400 kn (po punoj cijeni). Vuneni kaputi su skuplji. Oni Dora koje sam linkala su 10 puta skuplji, od vrhunskog vunenog štofa.
Isto tako i vuneni puloveri.

Ide se na brzo okretanje, ništa dugo ne traje, kupuje se novo.
Vjerojatno je to u konačnici proizvođačima isplativije, a mi više trošimo.
mantisa is online now  
Old 24.09.2017., 13:05   #8227
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Mangu crevni kapu.
Šta si vidjela?
Tnx. Povirit ću. Iako mi je procurio bojler. A želim crveni odavno. 100 kn gori-doli.
Ay Carmela is offline  
Old 24.09.2017., 13:18   #8228
Quote:
nalij pero kaže;65656521] crevni kapu
prijevod molim!
mantisa is online now  
Old 24.09.2017., 13:20   #8229
na, ko da ste moderna deca, ak ne piše sve točno ne znate mrdnut.
T!
Orak is offline  
Old 24.09.2017., 13:22   #8230
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
na, ko da ste moderna deca, ak ne piše sve točno ne znate mrdnut.
T!
pa ne znam jel kaput ili kapa
mantisa is online now  
Old 24.09.2017., 14:21   #8231
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
A nije bas svaki poliester isti. Ili kak se vec ne zovu svi ti umjetni materijali. I ne koriste ih samo zbog cijene, jer tehnologija tih malo boljih umjetnih nije isto bas badava. Nego i zbog efekta, odrzavanja, neguzvanja.
Ne, nije svaki isti. Svejedno, imam dojam, sportske stvari na stranu, da se najčešće koriste loši umjetni materijali.
Ok mi je da i kaputi i jakne imaju nešto poliestera, ali ne kad više ima toga nego vune, a reklamira se kao vuneni.
Nije mi ok da vunenina ima svašta, a najmanje ili ništa vune, a nije ta odjeća besplatna.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 24.09.2017., 14:42   #8232
Hvala svemiru na poliesteru u sportu. Pri tome, nije ista majica za planinarenje iz Lidla i ona iz Iglu sporta. Iako je plastika, koliko para-toliko muzike.
Moj kaput iz Orsaya ima sastav: 12% WOLL, 1% POLYAMID, 30% POLYACRYL, 57% POLYESTER. Znam da nije vrh kvalitete ali izgleda dobro, težak je, konkretan, čvrsto krojen, topao. Nema se tu šta ofucat ni izlizat. Za tu cijenu je više nego dobar.

Osim ako dogodine ne budemo sve cvilile da je smeće.
I više od loših materijala idu mi na živce loše skrojene stvari. Nekad sam više, nekad manje izbirljiva ali ne moš mi stavit na vješalicu nešto što izgleda kao da sam ja šivala.
Ay Carmela is offline  
Old 24.09.2017., 18:34   #8233
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Kako si to mogu dopustiti?
Imam dovoljno odjeće da par godina ne moram uzimati novu, pogotovo kapute.
Jel stvar u cijeni tih materijala? Koji je razlog za spuštanje kvalitete?
Razlog je da se što prije ofucaju, pa da češće moraš kupiti novi, isto kao što je nekad bijela tehnika trajala bez greške 15-20 godina, a sad jedva izdrži ovih par koliko traje garancija.

Većina naših baka je imala jedan-dva kaputa i nosile su ih praktički vječno (ako se nisu udebljale), što tekstilnoj industriji ne donosi istu zaradu kao kad kaput moraš promijeniti (ili kupiti novi, rezervni, zamjenski) svakih par godina.
zelena truba is offline  
Old 24.09.2017., 18:37   #8234
ja nekako rađe imam 3 kaputića različitih boja, krojeva i debljina od po 500 kn koja će se kroz x sezona ocufat pa ću kupit novi nego da cijeli život nosim ista dva skupocjena kaputa od ne znam kakvih specijalnih materijala i vrhunske kvalitete.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Old 24.09.2017., 18:48   #8235
Ari, još relativno nedavno takvih jeftinijih kaputića nije ni bilo za kupiti.

Izbor u Hr je bio Mura, Varteks, Benetton i slično, a svi su oni imali "konkretnije" kapute od dobrih materijala, ali i s ozbiljnim cijenama. U takvim uvjetima jednostavno nisi kupio kaput kad ti je palo na pamet, nego puno opreznije i planski, znao si da će ti trajati, pa si gledao koje je boje, kojeg kroja, uz što će ti pasati i sl.

Vani je bila slična situacija, samo s drugim brendovima.

Sjećam se jednog trenutka (u devedesetima) kad je H&M počeo prodavati poliesterske kapute za 60-70 eura, ljudi su mislili da ne vide dobro. Sad je to u high street dućanima već standard i naravno da više nije problem kupiti kaputić, a budući da je povoljan (a i znaš da neće dugo trajati), više nije potrebno razmišljati o tome koje je boje, uz što paše, koliko ćemo ga dugo nositi i sl.
zelena truba is offline  
Old 24.09.2017., 18:48   #8236
Fali mi smajlić "stara teta".

Možda bi mogao proći ovaj:

zelena truba is offline  
Old 24.09.2017., 18:51   #8237
pa znam da nije bilo. nisam ni ja baš od jučer. kod nas HMa, zare, orsaya i ostalog nije bilo dok ja nisam krenula na fax.
samo komentiram da mi je draže današnje vrijeme kad se općenito stvari ne rade za cijeli život nego da se mijenjaju. od namještaja do robe.
u kući moje none stoji 60 godina isti namještaj kojeg su kupili i dobili kad su se ženili jer je to puno drvo i bog ne daj da se to baci i promijeni, a još je dobro i cijelo. isto tako i njeni i pranonini kaputi. to se nasljeđivalo i to još uvijek očuvano visi u ormaru jer je svima žao bacit, a nitko već godinama nije obukao.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Old 24.09.2017., 18:56   #8238
Kužim te.

Ja imam nekoliko kvalitetnih kaputa, klasičnih krojeva i finih materijala, kupovanih u priličnim vremenskim razmacima, i stalno ih vrtim, tako da mi nisu uspjeli dosaditi. (Recimo, jedan od njih nisam nosila zadnje dvije zime, a ove ga namjeravam vratiti u opticaj.)

Tu i tamo kupim i neki jeftiniji (taj bude i u nekoj jačoj, neobičnijoj boji), pa ga vrtim paralelno s ovim stalnima i nije mi ga bed baciti kad prestane dobro izgledati. Problem je u tome što i među ti jeftinijim ima bolje i lošije izgledajućih, onih koji se brže ili sporije ofucaju (najčešće ispod pazuha, na mjestima na kojima rukavi taru tijelo, ili na ramenu, na mjestu ručke od torbe ).
zelena truba is offline  
Old 24.09.2017., 19:07   #8239
Što sam starija to mi je teže odlučiti se za kupovinu jeftinih stvari od umjetnih materijala, jer mi pred očima bljeska upozorenje koliko vremena će se to nešto razgrađivati i zagađivati zemlju i vodu u usporedbi s kvalitetnijim stvarima napravljenim od biorazgradljivih materijala. Baš sam imala nedavno razgovor s frendicom vegetarijankom o tome koliko vremena treba da se razgradi moja kožna cipela a koliko njena plastična.

U mlađim danima i s manje love nego sada bilo mi je fino kupiti nešto potrošno, nositi sezonu dvije i ćao. Sad razmišljam drukčije. Valjda to dođe s zubom. Vreman

Jučer sam ulovila neku njemačku emisiju o poduzeću iz Etiopije koje radi cipele od starih guma - Sole Rebels. Šteta što već imam previše cipela, neke su mi baš dobre: https://www.solerebels.com/
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 24.09.2017., 20:44   #8240
Kakve krojeve kaputa imate?

I mene muči odnos prema planetu, i radim na tome da odabirima činim manju štetu.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:22.