Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2016., 09:36   #41
Quote:
vuxi kaže: Pogledaj post
fora je u tome posto je saq i pliometrija sastavni dio nogemeta u danasnje vrijeme i mozda jedan od najvaznijih ja zapravo znam vecinu tih vježni i nacina treniranja al posto zivim u gradu mjesta doma nemam vremena jos manje trazim nesto ovakvog tipa kao crossfit dodjes na 2 sata kolko vec sve te tam ceke oprema i sve
pa to sam ti baš htio napisati,da je to danas sastavni dio nogometa i nije da se to radi posebno individualno.

pa šta nemate kondicijskog trenera u klubu?
a druga stvar to ste već trebali raditi,kada ste prolazili senzitivne faze,e sad meni je jasno da pogotovo u nogometu to nije slučaj,pa često uprave i predsjednici raznih klubova nemaju sluha za tako nešto,pa klinci počnu sa treningom sa loptom bez da su recimo prošli školu trčanja itd.

u kojem klubu igraš?
brunejz is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 12:47   #42
Quote:
brunejz kaže: Pogledaj post
pa to sam ti baš htio napisati,da je to danas sastavni dio nogometa i nije da se to radi posebno individualno.

pa šta nemate kondicijskog trenera u klubu?
a druga stvar to ste već trebali raditi,kada ste prolazili senzitivne faze,e sad meni je jasno da pogotovo u nogometu to nije slučaj,pa često uprave i predsjednici raznih klubova nemaju sluha za tako nešto,pa klinci počnu sa treningom sa loptom bez da su recimo prošli školu trčanja itd.

u kojem klubu igraš?
aj super da se netko kuzi u to,da to je sastavni dio nogometa koji sam vec odavno trebo proc al opet se to svede na lose trenere koje sam imao i imam te koje samo daju djeci da igraju nogomet cijeli trening a ne rade ovakve stvari zato bi sad to trebo ajmo rec nadoknadit treniram,a i da postoji takav trener vec bi zavrsio u nekom boljem klubu poput dinama i zagreba a ne ovdje gdje sam ja-Trešnjevka
vuxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 12:48   #43
Au nisam znao da imamo potencijalnu zvijezdu na forumu
__________________
Only God can judge me!
listopad is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 13:00   #44
Quote:
vuxi kaže: Pogledaj post
aj super da se netko kuzi u to,da to je sastavni dio nogometa koji sam vec odavno trebo proc al opet se to svede na lose trenere koje sam imao i imam te koje samo daju djeci da igraju nogomet cijeli trening a ne rade ovakve stvari zato bi sad to trebo ajmo rec nadoknadit treniram,a i da postoji takav trener vec bi zavrsio u nekom boljem klubu poput dinama i zagreba a ne ovdje gdje sam ja-Trešnjevka
ajoj,to je jako teško nadoknaditi,možda i nemoguće,jako je važno proći sve te faze u senzitivnom razdoblju,neke se počinju sa 6 god već razvijati.

ja bi te besplatno testirao na sve što ti treba,ali nemam prostor ni opremu za to,tako da ne znam,s obzirom da si u zg,probaj kontaktirati marina bašića,on ti ima sve potrebno za to,ali češ morati platiti
brunejz is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 22:02   #45
Quote:
Gospon Čovjek kaže: Pogledaj post
Mene je samo jedna stvar smetala kod CF.
To što u WOD-ovima sa utezima nemaš dovoljno mira i vremena fokusirati se na pravilno izvođenje vježbi.
Često sam si na WOD-u samoinicijativno smanjio kilažu na manju od one koju bih normalno dizao samo zato da se mogu lakše držati ispravne tehnike, a i ako nešto sfušam da onda bude manja vjerojatnost problema. I tada sam često radio sporije, pa gubio vrijeme, što nije ugodan osjećaj, dok te drugi prestižu.
A s druge strane ima ekipe koja napravi suprotno kako bi sebi (i ekipi) pokazali da su cool, pa onda nabace 10kg više nego što bi pod normalno trebali pa prizor dok vježbaju nije lijep, pogotovo nakon par serija.

Ima fantastičnih i zanimljivih kombinacija vježbi u WOD-ovima koje mogu fino zgazit čovjeka, zaista ne vidim potrebu za forsiranjem utega u istima, to bi trebalo ostaviti eventualno za natjecanja.
Da se mene pita, srednji blok treninga bi bio za utege, bez vremenskog presinga, a na kraju WOD isključivo bez njih.

Po meni CF nije za ljude koji vole mozak=off na treninzima.
Treba prilično paziti tijekom treninga i slušati svoje tijelo.

E da, sjećam se i zgode kad me je trener pitao zašto ne skačem dolje s kutije u box jumpu nego radim step down.
Tako je, slažem se.

Ja osobno svojim vježbačima ne dajem klasične CF WOD-ove ni ti heroje i isto ne da mi ne pada na pamet...

Takvi treninzi se puštaju naprednima/ natjecateljima.

Iste te WOD-ove promijenim i na taj način su adekvatni.

Što se tiče box jump-a, tako je - loše je za koljena.
__________________
💪One day you may 💪
➢ My Facebook Page: 👌 | | YouTube kanal: 👌
➢ Instagram: @marina_lifts
marina101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 17:24   #46
Meanwhile in Zadar...

Nečovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 17:29   #47
__________________
Only God can judge me!
listopad is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 14:50   #48
Evo vam nešto za igranje

http://www.boxfiter.com/
Nečovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2016., 16:47   #49
Dakle nekoliko stvari kod crossfita:

Oni koji tvrde da je poligon za ozljedu i da je jako losa forma vjerovatno govore o sebi.

Koliko god cudno zvucalo jedino si TI odgovoran za ozljedu ili losu formu nitko te ne tjera da radis s velikom kilazom, nitko, samo tvoj ego.

Ako ti je dl maks 80 kg onda ocito neces u wodu radit s 70 kg nego s 50 npr.

Ako failas u gimnastici ili oly liftovima onda gledaj i uci na laganim vjezbama koje oponasaju pokrete dok ne dostignes savrsenstvo pravog pokreta.

Nitko se nije rodio naucen, ali vise sam ozljeda ja osobno imao u teretani i ostalim sportovima nego u 4 godina crossa. Mobility, pravilno izvodjeni pokreti i strpljenje.

Prvo je i najvaznije. Mobility.

Oni koji se ozljedjuju u pravilu idu vodjeni egom da budu najbolji jer losa ali i dobra stvar kod crossa je sustav di se natjeces s drugima.

Edit na momka koji se spomenia box jump: Da, rebound je opasan radi ahilove tetive, mudrije je sporije radit, tj step down.



Sent from my SM-G900F using Tapatalk
__________________
Nisam procitao pravila za oblikovanje potpisa.
Kick_Ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2016., 19:13   #50
Quote:
Kick_Ass kaže: Pogledaj post
Dakle nekoliko stvari kod crossfita:

Oni koji tvrde da je poligon za ozljedu i da je jako losa forma vjerovatno govore o sebi.

Koliko god cudno zvucalo jedino si TI odgovoran za ozljedu ili losu formu nitko te ne tjera da radis s velikom kilazom, nitko, samo tvoj ego.

Ako ti je dl maks 80 kg onda ocito neces u wodu radit s 70 kg nego s 50 npr.

Ako failas u gimnastici ili oly liftovima onda gledaj i uci na laganim vjezbama koje oponasaju pokrete dok ne dostignes savrsenstvo pravog pokreta.

Nitko se nije rodio naucen, ali vise sam ozljeda ja osobno imao u teretani i ostalim sportovima nego u 4 godina crossa. Mobility, pravilno izvodjeni pokreti i strpljenje.

Prvo je i najvaznije. Mobility.

Oni koji se ozljedjuju u pravilu idu vodjeni egom da budu najbolji jer losa ali i dobra stvar kod crossa je sustav di se natjeces s drugima.
Da, ljudi su vodeni egom, Kick ass otkriva Ameriku. Problem je sto se ego u nekom normalnom sportu drzi pod kontrolom, radi se na tome da ga se smanji, da ga se pitomi jer je ego u sportu los. Dok je klima u CF-u suprotna. Sve je brze, vise, jace. Mi to mozemo, mi smo najjaci, mi smo mazohisti, nista bez boli. AAAAURAGH. I onda mi jos bacaju po podu 40 kila Ko najveci tukci
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2016., 19:18   #51
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Dok je klima u CF-u suprotna. Sve je brze, vise, jace. Mi to mozemo, mi smo najjaci, mi smo mazohisti, nista bez boli. AAAAURAGH. I onda mi jos bacaju po podu 40 kila Ko najveci tukci
Pricas pizdarije



Sent from my SM-G900F using Tapatalk
__________________
Nisam procitao pravila za oblikovanje potpisa.
Kick_Ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2016., 20:15   #52
Jao što volim ovaj video

https://www.youtube.com/watch?v=vp1URyvOacY

kikaš baci pogled
__________________
Only God can judge me!
listopad is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2016., 22:08   #53
otišao si je popravit fran time
Vuk Sramotnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 01:53   #54
Quote:
listopad kaže: Pogledaj post
Jao što volim ovaj video

https://www.youtube.com/watch?v=vp1URyvOacY

kikaš baci pogled
Meni je ovaj najdraži - http://www.dailymotion.com/video/x20...do-pullups_fun xD
__________________
Tired.
Crais is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 09:22   #55

to me podsjetilo na ovaj https://www.facebook.com/video.php?v=1538824879726856
__________________
samo gledam!
vaglji is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 09:57   #56
Quote:
Crais kaže: Pogledaj post
Do suza me dovea ))))

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
__________________
Nisam procitao pravila za oblikovanje potpisa.
Kick_Ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 10:37   #57
Dosao sam na probni trening crosfita,
prvo 80%polaznika NE ZNA pravilno vjezbe,trenera boli k.... za pravilno izvodenje. Kad rade zgibove na pod sam pao od smijeha... samo kvantitea i sto brze... kvaliteta i pravilnost igraju... pa nikakvu ulogu...
Po meni ovo je vrsta sporta od koje fizoterapeuti zaraduju sve vise
Volim vjezbati i sam natezem nekom calistehnics smjeru ali cross mi je bas preseravanje kad vidim u dvorani... svi vole bacat utege po podu ko oni profici to ti valjda daje 20% vise snage i ega...

Mislim,dakle nisam
Knorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 11:15   #58
znači ljudi koji se bave olimpijskim dizanjem to isto rade zbog 20% više snage i ega?
brunejz is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 15:56   #59
Quote:
Gospon Čovjek kaže: Pogledaj post
Mene je samo jedna stvar smetala kod CF.
To što u WOD-ovima sa utezima nemaš dovoljno mira i vremena fokusirati se na pravilno izvođenje vježbi.
Često sam si na WOD-u samoinicijativno smanjio kilažu na manju od one koju bih normalno dizao samo zato da se mogu lakše držati ispravne tehnike, a i ako nešto sfušam da onda bude manja vjerojatnost problema. I tada sam često radio sporije, pa gubio vrijeme, što nije ugodan osjećaj, dok te drugi prestižu.
A s druge strane ima ekipe koja napravi suprotno kako bi sebi (i ekipi) pokazali da su cool, pa onda nabace 10kg više nego što bi pod normalno trebali pa prizor dok vježbaju nije lijep, pogotovo nakon par serija.

Ima fantastičnih i zanimljivih kombinacija vježbi u WOD-ovima koje mogu fino zgazit čovjeka, zaista ne vidim potrebu za forsiranjem utega u istima, to bi trebalo ostaviti eventualno za natjecanja.
Da se mene pita, srednji blok treninga bi bio za utege, bez vremenskog presinga, a na kraju WOD isključivo bez njih.

Po meni CF nije za ljude koji vole mozak=off na treninzima.
Treba prilično paziti tijekom treninga i slušati svoje tijelo.

E da, sjećam se i zgode kad me je trener pitao zašto ne skačem dolje s kutije u box jumpu nego radim step down.
Rekoh - pa to je opasno za noge, zašto bih riskirao a ne radi se o natjecanju.
Par treninga kasnije sam ga čuo kako neke upozorava na to. Valjda je u međuvremenu googlao.

Kad smo kod trenera, moram pohvaliti Ahmu iz Superbije, odličan je
Da mogu birati trenera za 1 na 1 treninge, njega bih uzeo.




Ajd zabavni su komentari, što jest jest
Ahmo mi je bio trener, tako da mogu potvrditi tvoje rijeci.

Crossfit je super, ne razumijem zbog cega je toliko ljudi protiv?!
3 godine treniram i zbilja se i osjecam bolje, a i primjecujem pomak u kvaliteti zivota. Mogu vise sjediti, pravilnije hodam, ne uhvati me u ledjima dok nesto tesko nosim. I nikad nisam imao ozljedu koja bi me udaljila s treninga.
M4U is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 23:52   #60
Quote:
listopad kaže: Pogledaj post
Ok

Ali i dalje smatram da je CF dobro financirano pomodarstvo.
Kasno vidim, ali +1.
__________________
Tipo primitivo
catus69 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:29.