Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2004., 12:40   #1
Masno tjeme, suha kosa

Imam suhu kosu(makar se pri tjemenu masti), šta koristiti, koju masku, još bolje ako je pripravak od domaćih stvari?!
Koristila sam med, žutanjak i ulje na bazi oraha, ali ništa nije pomoglo.
Anitram is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 12:45   #2
Kao prvo, malo ju posisaj, ako je fakat jadna to joj jedino moze pomoci. Kad to napravis i ako napravis, bilo bi zgodno da si u apoteci nabavis ampule koje stavljas na mokru kosu i ne isperes, neg tak posusis (imala ja, al ubi me, nemrem se sjetiti proizvodaca).
Kupi si i masku za kosu, imas raznih u svakom DMu pa si progledaj kaj ti najvise odgovara.
E, da mozes si kupit i silikon za kosu isto u DMu pa stavit nakon pranja.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 12:50   #3
Ako su vrhovi suhi i ispucani tu ti moze pomoci samo shishanje sve dok ne ishishas taj unisteni dio.

Nesto malo pomaze silikon, ali moras paziti da naneses samo mrvicu. Glede ostalih proizvoda - meni nista sto se da kupiti u DM-u nije pomagalo, a probala sam vecinu maski, regeneratora i takvih kerefeka. Mozda bi neki skuplji preparati dali rezultate, ali ja nisam imala ni love ni strpljenja nego sam radikalno rijesila problem kod frizera.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 12:54   #4
Hvala Dora!
Šišam kosu obavezno svaki mjesec, koristila sam i silikon, još uvijek ga imam(možda mu je istekao rok), ali ništa.
a ove preparate ću potražiti čim svratim u dm.
Anitram is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 13:01   #5
Quote:
Anitram kaže:
Šišam kosu obavezno svaki mjesec, koristila sam i silikon, još uvijek ga imam(možda mu je istekao rok), ali ništa.
a ove preparate ću potražiti čim svratim u dm.
Ma kakav rok, to je vjecno (silikon).

Sjetih se, kupih ja neki dan u DM neku masku kakti u 2 dijela, ono kao jedan dio stavis nakon pranja sa samponom, pa isperes, a drugi dio stavis poslje i onda osusis ne ispires - odlicno (14 kuna).

Za silikon ne znam kak ti nije upalilo, misim ja imam dosta suhu kosu i meni je odlican. Stavim 5-6 kapi i posusim. Moja jedna stavlja na vec suhu kosu, opcija, kak kome vise odgovara.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 13:11   #6
Hvala cure!
Dora, ova maska u dva dijela mi se čini jako privlačno, najviše zbog cijene.
samo moram pričekati dok ne odem u metropolu, jer u mom malom gradu nema dm-a.
Anitram is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 13:18   #7
Quote:
Anitram kaže:
Hvala cure!
Dora, ova maska u dva dijela mi se čini jako privlačno, najviše zbog cijene.
samo moram pričekati dok ne odem u metropolu, jer u mom malom gradu nema dm-a.
Joooj sve 5, al nemoj ga zvat "Metropola"... grozno
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 13:37   #8
Joooj sve 5, al nemoj ga zvat "Metropola"... grozno



Obavijesti moderatora
ali ovo metropola se ne ondosi na zagreb, nego na nama najbliži veći centar, a mislila sam na Sisak, jer on ja za nas iz provincija metropola, kužiš!i to kako si navela "Metropola"(pod navodnicima").
Anitram is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 14:37   #9
Quote:
Anitram kaže:ali ovo metropola se ne ondosi na zagreb, nego na nama najbliži veći centar, a mislila sam na Sisak, jer on ja za nas iz provincija metropola, kužiš!i to kako si navela "Metropola"(pod navodnicima").
ma koji moderatori... mos ga sama editirat (post misim).
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 17:27   #10
Ako ti je kosa gusta i ako nemaš problema s ispadanjem, ako su ti vrhovi suhi, a tjeme masno, ima šampon od Welle koji se zove Pro Life, a ima ga za kupiti u Mulleru na Trgu u Zg. Dosta je skup, ali se može kupiti i mala bočica i ona je OK. To je u principu šampon za čestu upotrebu. Ja sam isto imala sličnih problema sa suhim vrhovima i masnim tjemenom. Zato često perem, ali mi se vrhovi od ovog šampona ne čine toliko suhima.

A ako ti kosa baš nije gusta (duže vrijeme) i ako je beživotna, onda nema tog preparata u obliku šampona, maski i sl. koji možeš staviti da ti se poboljša. Samo će ti se od silikona i sličnih stvari mastiti. Sve vezano uz kosu ide iznutra i hormonalne je prirode (a i genetika igra veliku ulogu). Tako da ti je onda najbolje svratiti kod dermatologa.

matsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 18:59   #11
hm..ja ti uopce ne bi preporucila bilo kakav silikon na suhu kosu jer time samo pogorsavas stvar. isto mi je bila suha kosa (i jos je manje vise) i koristila sam taj silikon dok me frizer nije opomenuo da silikon radi na sistemu slicnom kao i labello. sto ga vise koristis, sve vise isusuje kosu, tako da jedino dobro izgleda kad je on na vrhovima.

ja sam uzela KEUNE masku za kosu i sampon, za suhu i ispucalu (zuta linija) i mogu ti reci da mi je kosa svaki put sve sjajnija i meksa. ne mogu se sjetiti cijene, al se meni sigurno isplatila. plus sto mirise dobro! isto one prije lutkice ako se neko sjeca sto su imale mirisljave plasticne glave, kao male ćukice. bas me podsjeca na djetinjstvo))
TiNa. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 19:24   #12
Silikon se i stavlja samo po vrhovina i to mrvicu.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 19:25   #13
Quote:
TiNa. kaže:
ja ti uopce ne bi preporucila bilo kakav silikon na suhu kosu jer time samo pogorsavas stvar. isto mi je bila suha kosa (i jos je manje vise) i koristila sam taj silikon dok me frizer nije opomenuo da silikon radi na sistemu slicnom kao i labello. sto ga vise koristis, sve vise isusuje kosu, tako da jedino dobro izgleda kad je on na vrhovima.

Ozbiljno? Pa cekaj, kak onda da je meni oke?
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 19:36   #14
Ma silikon ne isushuje kosu, to rade farbe i nemilosrdno cetkanje. I gumice i razne kopce su problematicne ako se cesto koriste jer od njih kosa moze ispucati na mjestu gdje se koriste.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 19:40   #15
Quote:
lahor kaže:
Ma silikon ne isushuje kosu, to rade farbe i nemilosrdno cetkanje. I gumice i razne kopce su problematicne ako se cesto koriste jer od njih kosa moze ispucati na mjestu gdje se koriste.
Meni se cini da mi lak najvise isusuje kosu, farba vise-manje, mislim farbam se jednom mjesecno, ne blajham, tak da kajjaznam misim da to nije tak bas strasno. Silikon mi je dobar, fakat je, dobre su mi i te maske, poneki regenerator... da i ljeti je mazem s orahovim uljem. Meni je oke.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 19:50   #16
Vrlo lako moguce, toga se ne bih niti sjetila.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2004., 11:55   #17
RECEPT

Quote:
Anitram kaže:
Imam suhu kosu(makar se pri tjemenu masti), šta koristiti, koju masku, još bolje ako je pripravak od domaćih stvari?!
Koristila sam med, žutanjak i ulje na bazi oraha, ali ništa nije pomoglo.

Obzirom da sam jedno vrijeme bila bez kose, tj prislino celava, i nakon svega mi je kosa oslabila.
Koristim samo domaće pagunge, maske za kosu. I vjeruj mi treba biti uporan i sigurno pomaže.

recept

Žlica meda
Žumanjak ili dva ovisno od dužinekose,
pola deca maslinovog ulja
sve izmještati namazati dobro na kosu, i ne motati kosu ni u peškir ni kesu ništa!!!

Držati na kosi bar sat vremena dok se ne stvrdne.

Oprati kosu sa dječijim šamponom ( ja koristim Bekutan).

DODATAK

Ono što ja radim, kada operem kosu je sljedeće.
Ukoliko možeš negdje nabaviti lišće oraha. Ja ih prelijem vodom vrelom (napravim čaj).

Lišće ne mora biti svježe, ja ga nabavim kesu veliku (prijateljica ima na vikendici to dtvo) i traje mi čitavu zimu.

Naravno taj čaj napravim prije nego operem kosu i kada je mlak, onako opranu nahranjenu kosu samo prelijem sa tim čajem utrljam i to je to. Ne ispirem. Divno miriše...

Naravno, ovo vremenom potamnjuje kosu, a obzirom da je mja kosa prirodno crna, sjaji se super

UKOLIKO TI JE KOSA PLAVA

Onda čaj od Kamilice
UKOLIKO TI JE KOSA CRVENA ILI SMEĐA

e to je gadno, ali djeluje vjeruj mi. Moja sestrična to radi i kosa joj je divna.

Crni(Crveni )luk...one kore sto ostanu kada se luk oguli (crvne su ili bež), preliješ vrelom vodom, znači čaj i preliješ kao što sam ti gore opisala.

Malo smrdi, ali taj smrad izlabi čim se kosa osušši


Naravno ne mora koristiti niti jedan od ovih čajeva, tj. dodataka ukoliko ti je rsko, ali vjeriuj mi djeluje.

Ja još uvjek koristim masku i sve 2 puta tjedno. Vremena moraš imati i sigurno imaš sat vremena za sebe.



Meni je kosa ne samo postala gušća i čvršća nego i sjajnija.


Eto.
Toliko.

__________________
:cheer:
Lampica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2004., 18:44   #18
meni je frizerka rekla da silikon nakon dužeg korištenja, stvara neki sloj, pa ti vrhovi postanu grubi.
to se meni dogodilo i onda sam počela koristiti Tigi Girl Toys, to je ulje za kosu i super mi je. vrhovi su mi puno mekši nego kad koristim silikon.
Kya is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2004., 21:43   #19
Kad vec pominjete silikon danas sam cula pojasnjenje zasto ga ne treba koristiti. Navodno, silikon oblaze dlaku i plastificira je i time onemogucava da dise. Takodje, ne dozvoljava penetraciju drugih stredstava tipa maski i sl. a da bi se potpuno uklonio iz kose potrebno je jedanaest sati kosu ispirati destiliranom vodom?!
Zakljucak je sve u svemu da treba naci neku alternativu.
Sandalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2004., 21:45   #20
Dlaka ne "dishe".
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:43.