Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2015., 16:38   #701
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
U ovom zadnjem valu palo je 117 litara kiše na m2, ali iz mojih iskustava to krtovima ništa ne znači. Ja sam imao jednog stacioniranog na rubu između travnjaka i pločnika, želio sam ga potopiti, ali navodnjavanje direktno u rupu nije pomoglo.
Istina da se krtice lako potope više ih ne bi nigdje bilo, ali one se ponovo pojave još marljivije nego ranije, pa ti sad kosi i napravi lijepi travnjak
baš sam zato i napisao da se moje s voćnjaka samo kupaju
plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 10:04   #702
Vezano uz te traktoriće, što se tiče održavanja, na početku sezone zamijenim ulje, filter goriva i to je to ili treba još šta, pitam iz razloga jer nisam dobio niku knjižicu održavanja, več samo uputstva..
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 14:41   #703
Quote:
Nino81 kaže: Pogledaj post
Vezano uz te traktoriće, što se tiče održavanja, na početku sezone zamijenim ulje, filter goriva i to je to ili treba još šta, pitam iz razloga jer nisam dobio niku knjižicu održavanja, več samo uputstva..
imas na istom forumu pod naslovom "Održavanje većih travnatih povrsina" tamo ti je sve objasnjeno ...
mr.ivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 15:42   #704
Quote:
Nino81 kaže: Pogledaj post
Vezano uz te traktoriće, što se tiče održavanja, na početku sezone zamijenim ulje, filter goriva i to je to ili treba još šta, pitam iz razloga jer nisam dobio niku knjižicu održavanja, več samo uputstva..
To obavezno, a plus toga provjeriš filter za zrak motora, provjeriš zategnutost vijaka, istrošenost remenja, akumulator - da li ima dovoljno elektrolita, da su kleme akumulatora čiste bez oksida. Provjeri kakvo je stanje ležajeva osovina noževa, da li se osovine vrte lako kao podmazane ili uz nekakav otpor i škripavo. Nabrusi si dobro noževe. Provjeri malo limene nosače da koji nije savijen, napuknut itd. Nabavi i drži u rezervi novu svjećicu motora. Napumpaj gume aku su se kroz zimu nešto ispraznile. Podmaži slobodno pikse - ležajeve kotača sa finim uljem, pa i rukavce volana.
plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 13:45   #705
Quote:
plus kaže: Pogledaj post
To obavezno, a plus toga provjeriš filter za zrak motora, provjeriš zategnutost vijaka, istrošenost remenja, akumulator - da li ima dovoljno elektrolita, da su kleme akumulatora čiste bez oksida. Provjeri kakvo je stanje ležajeva osovina noževa, da li se osovine vrte lako kao podmazane ili uz nekakav otpor i škripavo. Nabrusi si dobro noževe. Provjeri malo limene nosače da koji nije savijen, napuknut itd. Nabavi i drži u rezervi novu svjećicu motora. Napumpaj gume aku su se kroz zimu nešto ispraznile. Podmaži slobodno pikse - ležajeve kotača sa finim uljem, pa i rukavce volana.
Hvala
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 10:46   #706
Eto, prošle kiše pa KONAČNO izjahah sa svojim blisarom gg 175 u voćnjak. Trava narasla do struka... Veli susjed da nema šanse. I meni, moram priznati, bilo nevjerojatno - ali kao pravi Ličan trvdoglavo palim "pilu" i u travu. U tri prolaza sve potukao, sad može Barcelona kod mene na visinske pripreme. Krasan stroj, stvarno krasan. Samo imam dvije zamjerke - rikverc i sjedalo. Nisam amerikanac, svega nekih 67 kila žive vage i, Bogu hvala, mogu se okrenuti unazad i gledati kuda kosim. Potražit ću tu žicu kako je netko već napomenuo i nadam se rješiti taj problem. No, drugo što me muči je sjedalo - čim se malo ustanem, traktorčić se gasi. Bude situacija da se malo nagnem prema naprijed i odvojim guzu od sica tek tolicno - on krene kašljucat'. A da ne spominjem situaciju kad mi traktorčić krene proklizavati na malom usponu (ipak sam ja iz Like, kod nas pojam "ravno" je vrlo diskutabilan) pa mi bi odgovaralo da mogu sići s njega i malo ga pogurnuti.
Jagar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 13:11   #707
Probaj si staviti lance od auta,od 13",ja sam ih imao do sada,da vidiš kako sa njima lijepo ide,nema proklizavanja.
viking 22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 19:19   #708
krt je jako zanimljiva i koristna zivotinja,
no nama nepozeljna u vrtovima i travnjacima
kako se ga resit kupit cedrovo ulje razmutit u sprici pospricat travnjak i to obavezno prije kise
__________________
u jednostavnosti je genijalnost al to je samo moje misljenje
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 23:00   #709
Ili kositi svako malo - 2-3x tjedno
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 23:22   #710
Izbor traktorskih kosilica

bok,

pozdrav,kupujem prvu traktor kosilicu i na mukama sam kaj kupit.
Dali ima neko ko bi dao dobar savjet.Teren koji cu kositi je oko 2000 *2 i blagog je nagiba.
Pogledajte link https://www.makroshop.be/nl/tuin/tui...nes/zitmaaiers a ja sam spreman platit oko 10000 kuna.

hvala na odgovorima

Zadnje uređivanje Majstor : 03.06.2015. at 08:42. Reason: Promjena naslova teme.
SHADOWSCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 12:16   #711
Quote:
SHADOWSCRO kaže: Pogledaj post
bok,

pozdrav,kupujem prvu traktor kosilicu i na mukama sam kaj kupit.
Dali ima neko ko bi dao dobar savjet.Teren koji cu kositi je oko 2000 *2 i blagog je nagiba.
Pogledajte link https://www.makroshop.be/nl/tuin/tui...nes/zitmaaiers a ja sam spreman platit oko 10000 kuna.

hvala na odgovorima
U pevecu ti je na akciji Blisar GG175 za nesto malo vise od 11 000 kn
SwEz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 15:52   #712
Quote:
Jagar kaže: Pogledaj post
Eto, prošle kiše pa KONAČNO izjahah sa svojim blisarom gg 175 u voćnjak. Trava narasla do struka... Veli susjed da nema šanse. I meni, moram priznati, bilo nevjerojatno - ali kao pravi Ličan trvdoglavo palim "pilu" i u travu. U tri prolaza sve potukao, sad može Barcelona kod mene na visinske pripreme. Krasan stroj, stvarno krasan. Samo imam dvije zamjerke - rikverc i sjedalo. Nisam amerikanac, svega nekih 67 kila žive vage i, Bogu hvala, mogu se okrenuti unazad i gledati kuda kosim. Potražit ću tu žicu kako je netko već napomenuo i nadam se rješiti taj problem. No, drugo što me muči je sjedalo - čim se malo ustanem, traktorčić se gasi. Bude situacija da se malo nagnem prema naprijed i odvojim guzu od sica tek tolicno - on krene kašljucat'. A da ne spominjem situaciju kad mi traktorčić krene proklizavati na malom usponu (ipak sam ja iz Like, kod nas pojam "ravno" je vrlo diskutabilan) pa mi bi odgovaralo da mogu sići s njega i malo ga pogurnuti.
imas senzor na sicu kada se digneš kosilica se gasi to je zaštita od prevrtanja, isključi ako ti toliko smeta, inače ne preporučujem gašenje. osim toga prvih 5 sati trabalo bi lagano raditi i onda odmah mjenjati ulje jer motor nije razrađen. naravno to ti nitko nije rekao pa ti odmah iz prve u visoku travu. kosi na 2/3 gasa ili po pola reda dok se ne razradi mašina, duže če ti trajati. vo jedna tema za početak pa ako netko ima kakvu ideju, savjet... radio je več tako nešto...

nervira me što dok kosim zaljepim se za onaj plastika-kožno sjedalo, hlače mi budu ko da sam se tuširao... i da ne idem sad u detalje preznoje mi se ..... . ovaj problem se napola rješi sa jastukom za vrtni stolac, ali je problem što se skliže, nije fiksan...

jel možda netko radio ili razmišljao o tome da uzme uredski tekstilni stolac, po mogučnosti onaj sa naslonima za ruke, visokim naslonom za leđa... i da se napravi spoj za držač sjedala na traktoru.

što mislite bi li to funkcioniralo... jel neko već probao, ideje, savjeti...

ako ima neki bravar zapad zg ili zabok, nek se javi porukom pa da napravimo 2 komada za probu.
mrimproper is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 16:07   #713
A da ne spominjem situaciju kad mi traktorčić krene proklizavati na malom usponu (ipak sam ja iz Like, kod nas pojam "ravno" je vrlo diskutabilan) pa mi bi odgovaralo da mogu sići s njega i malo ga pogurnuti.[/QUOTE]

a za što češ ga gurnuti, ovaj lim se sav popiga ak guraš kosilicu, a za volan sam se isto bojao gurat 175kg da se nešto ne strga. trebao bi stavit branik od iza ili od naprijed pa ga možeš gurnut ili povuć, a možeš ga i podić na gurtnu ili na flašencug za prednji branik na neku granu za lagano čistit kosište.

za proklizavanje na veliki kosinama najbolje i jedino rješenje su ti lanci za kotače. namoj slučajno kupovat one traktorske gume jer ces bacit novce badava. kupio ih je moj susjed za vinograd i drže lošije nego standardne. to ti je zato jer bi te gume zapravo bile za meknu zemlju ili izoranu zemlju, ako si npr frezao vinograd, a to više nitko pametan ne radi jer padne pljusak pa ti odnese svu zemlju niz brdo (jedino ako imaš vinograd na ravnom ali onda nemaš ni problem) i zbog toga što taj profil traktorske gume, na tvrdoj zemlji sa travom, kakva je u svakom vinogradu ima 10 puta manji kontakt površine gume sa površinom zemlje.

dakle ako imaš manje kosine najbrže i najjednostavnije rješenje i učinkovito 100% čak i na malo večim kosinama ti je da ispumpaš malo gume kako bi guma cijelom svojom površinom imala kontakt sa zemljom. i pomakni sjedalo do kraja unazad da je što veča težina i pritisak na pogonskim kotačima. kad su gume standardno napunjene zapravo se voziš na 1/3 (u sredini) površine gume. osim toga pomakni sjedalo skroz u rikverc i pronađi što težeg vozača kako bi bio što veći pritisak zadnjih guma na površinu. nešto kao kad se koristi ralica, ako je vozač lagan koriste se utezi ali to nije ni u kojem slučaju za vinograd i kosine, ali vozač od 120kg umjesto onog od 60kg funkcionira odlično za kosine ili vinograd, dakle ako imaš brata, tatu, susjeda... da je teži od tebe rješio si problem

za veće kosine trebaju ti lanci, ne znam jel se smiju stavljat linkovi kao reklama, ako smeta neka moderator obriše taj dio, ali uglavnom originalni motorama su 1000kn, jedan lik na njuškalu ih radi za mislim 350kn.

a možeš si i sam napraviti priručne ako ti nije važan izgled, kupi na ljetnoj rasprodaji lance za 120-200kn. lanci moraju biti maximum 13 cola ili manji, 14 cola i više su preveliki razmaci. zatim skini kotač i sa unutarnje strane stavi sajlu preko sajle i poveži sa žicom. okreni kotač i sa druge strane napni lanac i sa prednje strane isto poveži sa žicom na mjestima gdje se preklapaju lanci. imaš još nekih nezategnutih djelova uzmi dva španera ili špagu i provuci ih oko preostalih nezategnutih djelova.

e sad ste još dužni pivu,dvije... jer ovakve romane nisam pisao godinama. ovaj lik što čita novine pije pivu iz šalice za čaj da ga žena, šef, radoznali... ne skuže.
mrimproper is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 16:27   #714
SHADOWSCRO kaže: Pogledaj post bok, pozdrav,kupujem prvu traktor kosilicu i na mukama sam kaj kupit. Dali ima neko ko bi dao dobar savjet.Teren koji cu kositi je oko 2000 *2 i blagog je nagiba.
Pogledajte link https://www.makroshop.be/nl/tuin/tui...nes/zitmaaiers a ja sam spreman platit oko 10000 kuna.

hvala na odgovorima
Quote:
SwEz kaže: Pogledaj post
U pevecu ti je na akciji Blisar GG175 za nesto malo vise od 11 000 kn
što kupiti? ovisi kolko imaš para, hočeš li škodu, vw, audi ili porshe. za 2000m2 ti je dost i 12ks, samo češ kosit 10tak... minuta duže, imaš na njuškalu mastercut za 9800kn. a za tu površinu možeš uzet i slabiju samo češ kosit 66-80cm, 20tak... min dulje umjesto 98cm, ova od 16.5ks u pevecu je 108cm ali je 12000kn, nesložena je na paleti, trebaq je zmontirat, promjenit ulje, poštelat brzine, i remene, provjerit i ako treba dotegnut sve šarafe, napunit mazalice, natočit kiselinu u akumulator, napunit malo akumulator, složit da kosi u rikverc, podmazat puževe, volan, postavit volan, zašrafit sic, zašrafit kotačiće na kosište, postavit štitnik usmjerivač za travu... to ti je kao 0 servis na biciklu.
mrimproper is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 16:29   #715
Quote:
sasase kaže: Pogledaj post
krt je jako zanimljiva i koristna zivotinja,
no nama nepozeljna u vrtovima i travnjacima
kako se ga resit kupit cedrovo ulje razmutit u sprici pospricat travnjak i to obavezno prije kise
koliko ulja na špricu 10 litara vode, unaprijed hvala

ps, javim jel funkcionira

unaprijed hvala
mrimproper is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 16:41   #716
[QUOTE=Jagar; ...Samo imam dvije zamjerke - rikverc i sjedalo.

ako ti ne ide u rikverc na velikim strminama onda trebaš ručkicu za promjenu smjera kretanja malo poštelat jer ne pomiće rikverc do kraja.

ako ti smeta što se gasi kad prebaciš u rikverc možeš isključit senzor, nalazi se sa zadnje strane kosilice, od ispod, lijevo

ak se ljepiš na plastičnom sicu stavi jastučić za vrtni stolac za 30-60tak kn malo deblji i pol problema rješeno. malo se miće ponekad al puno je bolje nego bez njega. ak znaš varit dođi do mene pa čemo složit 2 komada iz tekstilnih uredskih stolica, i popit par piva... i mene jako zanima jel bi se dalo kaj pametno rješit
mrimproper is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 16:09   #717
viking 22 i mrimproper - imate pivu, i to Velebitsku! Nije me bilo neko vrijeme (vadio umnjak, ne pitajte), ali svakako ću problem riješiti s lancima. Vidio sam te original lance, ali puno je to para. Definitivno ću se poigrati s s ovima od 13'', na Njuškalu ih ima već od 150 kuna. Što se tiče mase - bojim se da eventualno mogu dicu natjerat' da se voze sa mnom, ali to nije rješenje. Ulje sam promijenio, naravno, nakon 5-6 sati rada, a iskopčao sam i onaj "senzor" za košnju unazad i sve je ok. Nabavim si one lance pa ću javiti kako sad radi. Nije riječ o vinogradu nego o voćnjaku koji je malo nagnut. U svakom slučaju - ekipa, skidam kapu, makar sa zakašnjenjem.
Jagar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 16:10   #718
Da, zaboravih reći - moja kosilica ima "dodatnu opremu" - postolje za pivu. Moram priznati - NEPROCJENJIVO!
Jagar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 18:53   #719
Jagar, na mojem traktoriću su nešto šire gume od onih koje se sad montiraju na novije modele... 18x9.5-8 su zadnje.

Kupio sam najmanje lance koje sam mogao pronaći u ponudi dućana, mislim da sam kupio kod Tokića. To je grupa ili veličina 150.

I ti lanci su malo preveliki, pa ih s obje strane kotača moram povezati i našpanati. Aako možeš, nabavi grupu 100, ne znam ima li manja grupa.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 19:13   #720
Nego, jel palo nekome na pamet (osim meni) "tjunirat" traktorcek?
Ja svojeg "pretvaram" u mercedes amg-
Znaci ide farbanje, neka led svjetla, sire gume, mozda koji spojler,
prednji blatobrani, radio sa zvucnicima ..Jos nekaj?
__________________
http://www.poslovnazona.hr/
super USRO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:06.