Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2011., 10:33   #81
Quote:
princess-mom kaže: Pogledaj post
dakle imam normalan tlak 130,81 a otkucaji 91
koji uzrok može biti i dali može biti opasno
pitaj svog liječnika. svašta može biti. možda si pod stresom
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 19:07   #82
kada mjerim krvni tlak doma....on mi je 120/80 do najvise 140/90, kada sam ko dr i on mi mjeri zna da mi naraste do 160/100 je li to normalno???
jakupovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 20:52   #83
Quote:
jakupovic kaže: Pogledaj post
kada mjerim krvni tlak doma....on mi je 120/80 do najvise 140/90, kada sam ko dr i on mi mjeri zna da mi naraste do 160/100 je li to normalno???
Utipkaj si u google sindrom bijele kute.

Uglavnom, kod nekih ljudi tlak bude povišen kad ga mjere kod doktora dok im kod kuće bude normalan.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 08:59   #84
Prilikom više mjerenja u tijeku dana zabilježen mi je tlak 150/90 . Nakon perioda od mjesec dana opet je bio 150/90 , a za vrijeme dvadeset dana provedenih u bolnici uvijek sam imao 150/90 (mjereno jednom dnevno). Imam 52. godine, a liječnici nisu reagirali.Samo su med. sesetre uredno zapisivale izmjereni tlalk. Pitam je li to visok krvni tlak?
Hektor_5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 21:28   #85
Danas sam nakon nekog vremena počela s fizičkim aktivnostima i malo sam trčala (stvarno malo), međutim nakon par min mi je počela vrtoglavica i lagana mučnina (s podrigivanjem). Nakon par sekundi hoda smirilo se, a kad bi počela s trčanjem krenulo bi opet. Prije sam imala nizak tlak. Sad, čega su to simptomi, visokog ili niskog tlaka? Također, zna mi se događati da kad naglo ustanem iz sjedećeg položaja da mi se sve zacrni.
__________________
Moje stvari
lijepa alma is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 21:30   #86
Može biti i kralježnica (vratna). Zašto misliš da je tlak?
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 21:36   #87
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
Može biti i kralježnica (vratna). Zašto misliš da je tlak?
Nemam pojma, palo mi je na pamet kad sam ovo čitala. Kako saznati je li kralježnica? Ima nekih simptoma još? Mene boli donji dio kralježnice, tamo kod trtice zato sam i krenula opet u rekreiranje.
__________________
Moje stvari
lijepa alma is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 23:44   #88
Quote:
lucy07 kaže: Pogledaj post
Tritace i Ampril imaju istu djelatnu tvar ramipril. Znaci samo je stvar u generickom imenu. Djelovanje lijeka je isto. To je tak kad svaka firma mora imat po par generika za jednu stvar. Kaos u glavi farmaceuta i pacijenata.
Ma znam, ali nekako mi Ampril ulijeva više povjerenja (kao znaju Slovenci što rade ), možda je naravno autosugestija....ali ne pijem sam to za tlak, sa Amprilom sam dobila i još jedan lijek (isto slovenski)....nebitno za moj post. Bitno je da je meni tlak isti pila je nešto ili ne. Kad sam OK, je OK, kad se uzrujam divlja i ne pomaže nikakva tableta protiv toga.

Quote:
lijepa alma kaže: Pogledaj post
Nemam pojma, palo mi je na pamet kad sam ovo čitala. Kako saznati je li kralježnica? Ima nekih simptoma još? Mene boli donji dio kralježnice, tamo kod trtice zato sam i krenula opet u rekreiranje.
Ako te boli donji dio leđa, trčanje je loš izbor. Ali tvoji simptomi nisu od leđa nego vrata. Imaš li problema recimo kad voziš, ako trebaš više puta gledati mrtvi kut? Jel ti se vrti i recimo ako si dugo u dućanu, pregledavaš police, ako stavljaš zavjese pa gledaš prema gore, kod frizera nakon pranja kose? Ovako, uguglaj "cervikobrahijalni" i pogledaj simptome, pa ćeš vidjeti da se poklapa većina sa tvojima.
Lumbalnosakralni je opet nešto drugo (leđa).

Zadnje uređivanje leeloo27 : 18.02.2012. at 23:53. Reason: spajanje postova
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 13:02   #89
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
Ako te boli donji dio leđa, trčanje je loš izbor. Ali tvoji simptomi nisu od leđa nego vrata. Imaš li problema recimo kad voziš, ako trebaš više puta gledati mrtvi kut? Jel ti se vrti i recimo ako si dugo u dućanu, pregledavaš police, ako stavljaš zavjese pa gledaš prema gore, kod frizera nakon pranja kose? Ovako, uguglaj "cervikobrahijalni" i pogledaj simptome, pa ćeš vidjeti da se poklapa većina sa tvojima.
Lumbalnosakralni je opet nešto drugo (leđa).
Sve to. Samo srećom ne svaki put. Nekad mi se to događa i kad gledam dolje.
__________________
Moje stvari
lijepa alma is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 22:03   #90
Poštovani,
pridružila bih se s mojim iskustvom što se tiče krvnog tlaka.Kad sam ranije kod liječnika mjerila tlak uvijek je bio niski. No, pred otprilike 5 godina u apoteku je stigao mjerač tlaka i moj izmjereni tlak bio je vrlo visok. Uhvatila me panika i odmah kod liječnika. On mi je potvrdio , tlak visok i dao mi tablete. Nakon popijenih tableta ,kontrola tlaka ,opet visok. Tada mi je dr. promijenio tablete , dao mi Ramipril. Nisam ga dobro podnosila ,pa mi je dao Ramipril H. Pila sam ga nekoliko mjeseci imala nuspojave ali dr. kaže da je to normalno. Jedno jutro sam se ustala i u kupatilu osjetila mučninu , krenula van i pala sam u nesvjest.Padajući udarila sam glavom u okvir vrata i ozlijedila se. Kad je stigla Hitna pomoć tlak mi je bio 60/4o. Od tada nisam pila Ramipril iako je moj dr. inzistirao. Mjerim tlak kod kuće ,ranije svakodnevno a sada rijeđe i uvijek mi je gornji ispod 12o a doljnji ispod 75 .Od toga dana imam mnogo zdravstvenih problema. Nalazi su mi uredni ,a ja još pravu dijagnozu ne znam.Kad dođem kod liječnika tlak mi se ponekad povisi na 200/100. Kod kuće mi je često ispod 100 . To variranje tlaka gotovo je za mene bilo kobno. Lijep pozdrav.
enke is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 15:55   #91
Quote:
enke kaže: Pogledaj post
Poštovani,
pridružila bih se s mojim iskustvom što se tiče krvnog tlaka.Kad sam ranije kod liječnika mjerila tlak uvijek je bio niski. No, pred otprilike 5 godina u apoteku je stigao mjerač tlaka i moj izmjereni tlak bio je vrlo visok. Uhvatila me panika i odmah kod liječnika. On mi je potvrdio , tlak visok i dao mi tablete. Nakon popijenih tableta ,kontrola tlaka ,opet visok. Tada mi je dr. promijenio tablete , dao mi Ramipril. Nisam ga dobro podnosila ,pa mi je dao Ramipril H. Pila sam ga nekoliko mjeseci imala nuspojave ali dr. kaže da je to normalno. Jedno jutro sam se ustala i u kupatilu osjetila mučninu , krenula van i pala sam u nesvjest.Padajući udarila sam glavom u okvir vrata i ozlijedila se. Kad je stigla Hitna pomoć tlak mi je bio 60/4o. Od tada nisam pila Ramipril iako je moj dr. inzistirao. Mjerim tlak kod kuće ,ranije svakodnevno a sada rijeđe i uvijek mi je gornji ispod 12o a doljnji ispod 75 .Od toga dana imam mnogo zdravstvenih problema. Nalazi su mi uredni ,a ja još pravu dijagnozu ne znam.Kad dođem kod liječnika tlak mi se ponekad povisi na 200/100. Kod kuće mi je često ispod 100 . To variranje tlaka gotovo je za mene bilo kobno. Lijep pozdrav.
Treba učiniti Holter RR,i javiti se internisti.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 20:17   #92
Question

Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Treba učiniti Holter RR,i javiti se internisti.
Najljepša hvala na odgovoru.Učinit ću tako.Ne znam da li tlak utjeće i na velike vrtoglavice koje me muče . Lijep pozdrav.
enke is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 18:04   #93
Quote:
enke kaže: Pogledaj post
Najljepša hvala na odgovoru.Učinit ću tako.Ne znam da li tlak utjeće i na velike vrtoglavice koje me muče . Lijep pozdrav.
Može imati veze. Napomenite to na pregledu.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 21:54   #94
Na internistički pregled kod nas u OB se čeka do 2 mjeseca.Osim vrtoglavice, RR mi je konstantno nizak. U izuetnim , uglavnom stresnim situacijama dolazi do znatnog povečanja tlaka. Na liječničkom pregledu redovito.Napravila sam dosta nalaza : kompletne laboratorijske pretrage, doppler karotida, EMNG, CT mozga i kralježnice, slikala štitnjaću i dr.
Svi nalazi su uredni. Lijep pozdrav.
enke is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 12:24   #95
Pozdrav,
upravo sam izmjerila RR jer sam se osjećala vrlo loše. Trenutao mi je tlak 97/58. Strašna vrtoglavica. Kod naglog okreta ili saginjanja gotovo da se srušim. Vrtoglavice imam već duže vrijeme ali posljednjih dana su vrlo jake i uz niski tlak imam povremeno glavobolju koju tablete ne ublažuju. Primjetila sam da te probleme imam kad je vani tlak zraka visok, već iznad 1o10 hp a 1034 hp je strašno. Popijem dnevno 2 do 3 turske kave. Tekućinu pijem malo, alkohol nikad . Kako se prilagoditi vremenskim uvjetima da bi se ublažile tegobe ?
enke is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 15:55   #96
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Treba učiniti Holter RR,i javiti se internisti.
Moja je mama prošla sve nalaze, bila u bolnici, nikako da joj nađu uzrok nestabilnog tlaka.
Naime, navečer po nalogu interniste popije lacipil i nakon toga joj tlak poraste umjesto da se snizi !!??
Ujutro kad se probudi tlak je izuzetno nizak, cca 80/50.
Šta napraviti, koji još nalaz napraviti. Napravila je sve nalaze izuzev nadbubrežne žlijezde.
I još nešto, svaki internist ima svoju teoriju uzimanja lijekova protiv tlaka.
Imate li kakav savijet ?
Hvala unaprijed.
lemilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 16:20   #97
Quote:
lemilica kaže: Pogledaj post
Moja je mama prošla sve nalaze, bila u bolnici, nikako da joj nađu uzrok nestabilnog tlaka.
Naime, navečer po nalogu interniste popije lacipil i nakon toga joj tlak poraste umjesto da se snizi !!??
Ujutro kad se probudi tlak je izuzetno nizak, cca 80/50.
Šta napraviti, koji još nalaz napraviti. Napravila je sve nalaze izuzev nadbubrežne žlijezde.
I još nešto, svaki internist ima svoju teoriju uzimanja lijekova protiv tlaka.
Imate li kakav savijet ?
Hvala unaprijed.
A jel ima kakav nalaz/otpusno pismo?
DOb?, ev. popratne bolesti? Dnevnik RR?
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 20:53   #98
Ja imam jedno pitanjce. Rekoše mi ljudi da nije dobro kada se gornji i donji tlak približe jedan drugome pa me zanima zašto? I koje su moguće posljedice toga?

Naime meni je u zadnje vrijeme tlak bio oko 90/70, pa me zanima ovo. Sasvim normalno funkcioniram sa ovakvim tlakom, nemam vrtoglavice ni ništa slično.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 09:33   #99
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
A jel ima kakav nalaz/otpusno pismo?
DOb?, ev. popratne bolesti? Dnevnik RR?
Dob 73 g.
Ima, naravno, bila je na marfetarinu zbog srčane aritmije, pa se to smirilo i oni su je skinuli na pigrel.Unazad par godina pila je lijek protiv hipertenzije koji joj je bio idealan, ali počele su oticati noge i internist uvodi novi lijek.Odonda nikako da se stabilizira tlak.
Osim toga, ima problema sa želučanom kiselinom i jednjakom, pa uzma lijekove i zato.Prije 2 tjedna bila je na op. vratne kralježnice, prošlo uredno.
Izgleda da ta hernija nije bila uzrok tlaku, uzrok mora biti negdje drugdje.
Napravljeni nalazi štitnjače, bubrega, UTZ abdomena, KKS, sve O.K.
Počinjem misliti da lijekovi koje uzima ne trpe jedan drugoga i rade čuda u organizmu...Inače, ujutro stalno izuzezno niski tlak, onda mora pojesti nešto slano i to ga podigne. Ali najviše mi nije jasno zašto joj se uvečer nakon uzimanja tablete za tlak isti digne ? Onda uzme u panici još 1/4 tablete i praxiten, pa tako nekako zaspe.To vjerojatno po noći snizi tlak i oda ujutro ima crnilo pred očima.
DG u prilogu:

- hypertensyo art. Cor comp
- dyspepsio. GERD.
- Glaucoma
lemilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 10:35   #100
Quote:
lemilica kaže: Pogledaj post
Dob 73 g.
Ima, naravno, bila je na marfetarinu zbog srčane aritmije, pa se to smirilo i oni su je skinuli na pigrel.Unazad par godina pila je lijek protiv hipertenzije koji joj je bio idealan, ali počele su oticati noge i internist uvodi novi lijek.Odonda nikako da se stabilizira tlak.
Osim toga, ima problema sa želučanom kiselinom i jednjakom, pa uzma lijekove i zato.Prije 2 tjedna bila je na op. vratne kralježnice, prošlo uredno.
Izgleda da ta hernija nije bila uzrok tlaku, uzrok mora biti negdje drugdje.
Napravljeni nalazi štitnjače, bubrega, UTZ abdomena, KKS, sve O.K.
Počinjem misliti da lijekovi koje uzima ne trpe jedan drugoga i rade čuda u organizmu...Inače, ujutro stalno izuzezno niski tlak, onda mora pojesti nešto slano i to ga podigne. Ali najviše mi nije jasno zašto joj se uvečer nakon uzimanja tablete za tlak isti digne ? Onda uzme u panici još 1/4 tablete i praxiten, pa tako nekako zaspe.To vjerojatno po noći snizi tlak i oda ujutro ima crnilo pred očima.
DG u prilogu:

- hypertensyo art. Cor comp
- dyspepsio. GERD.
- Glaucoma
Vi i dalje me neslušate. Ja kažem napišite podatke, avi meni nešto nepotpuno ,onako pa da sad ja nagađam.
Pa idemo redom . Vjerojatno ima FA? /fibrilaciju atrija??/ i valjda je uzima-la antiaritmičku th+antikoagulans.
Ti edemi su valjda bili na amlopin?.
Jeli joj rađena EGD/gastroskopija/? Šta uzima IPP,H2 bokator?
Lacipil je predpostavljam od 4mg?
Uzimali th . za glaukom?
Dali još kakve lijekove uzima? Vi meni misite da kažete uzima nešto za to da ja odmah znam o čemu se radi
I zašto baš mora uzimati blokator Ca kanala,ko da nema drugog izbora.
I nakraju ima 73g.očito se esencijalnoj oscilatronoj? hipertenziji.
Ja bi joj dao ACE inhibritor npr. Ramed 2.5 mg pa pratio učinak,pa smanjio ili povećao th.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:47.