Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2011., 20:37   #21
Eto moja frendica već treću godinu na MPO (donor neki xy) u Prag. Ne sjećam se koja je cijena, ali je poprilična. Definitivno za dizati kredu. Al ak može za auto, može i za dijete.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 21:58   #22
Quote:
Tommygun kaže: Pogledaj post
Misle li da je opravdano da žena spava s muškarcem s kojim se ne želi vjenčati, samo da bi bila samohrana majka?
Za dijete je potrebno dvoje. Ako muškarac ne koristi kontracepciju ne može isključiti mogućnost da žena zatrudni. Ali ne podržavam spletke, muljanja i laži kako bi se svjesno začelo dijete protivo želji drugog. Zato na zaštitu trebaju misliti oboje.


Quote:
SamaraMorgan kaže: Pogledaj post
eto, ubijte me, ali ja bih svoje dijete željela odgajati na svoj način, bez ičijeg petljanja.
da. sebična sam.
Smiješ biti sebična prema sebi, samo pazi da ne budeš i prema djetetu te ocu tog djeteta. Ne govorim o situacijama kad se začne pomoću sperme donora, već ako je otac netko tko bi mogao, a možda i htio, sudjelovati u roditeljstvu, ali ni ne zna da ima dijete.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 00:03   #23
Quote:
Tommygun kaže: Pogledaj post
Kao da ne postoje žene koje bi htjele muža i bebu, pa prisile nesretnog oca na brak jer....brak im je baš ostvarenje snova.
Cemu prisile...ili hocemo zajedno ili necemo,ili se slazemo ili ne...
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 00:30   #24
Quote:
SamaraMorgan kaže: Pogledaj post
Ne znam jesam li pogodila poantu, ali eto ja sam uvijek imala ideju da ako budem imala dijete, imat ću ga "sama". odgajat ću ga sama. zašto? zato što općenito volim sve na svoj način, a ako u odgoju djeteta sudjeluju oba roditelja, onda svaki od njih ima neke svoje stavove.
eto, ubijte me, ali ja bih svoje dijete željela odgajati na svoj način, bez ičijeg petljanja.
da. sebična sam.
a sto bi dijete htjelo?
ili si i za djetetove potrebe i zelje isto tako sebicna i gluha?


i ja zapravo ne kuzim kak je moguce namjerno zatrudniti da druga strana nije svjesna i ne zna da postoji mogucnost da je zena koju je upravo pojebo mozda ostala trudna?
jedina situacija koja mi pada napamet je situacija u kojoj je muskarc neplodan pa moze jebat bez zastite i brige. sve ostalo je situacija u kojoj, cim svrsi preuzima odgovornost da postoji mogucnost da zena i zatrudni.
niti jedna kontracepcija nije 100% sigurna.
pogotovo ne ona, znamo se jedan dan, vjeruj mi,ja sam na pilulama
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 10:14   #25
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ne bi. Samohran si roditelj ako se drugi roditelj ne brine za dijete. Ako dijete živi s mamom, i ima tatu koji se za njega brine, kupi ga iz vrtića, vodi na igranje, vozi doktoru kad je bolesno, priča mu priče, i tako dalje, onda ona nije samohrana majka samo zato što oni ne žive zajedno.
Ako njega ubije kamion, onda će biti samohrana.
Ja sam u braku, pa se često nazovem samohranom majkom
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 10:21   #26
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Mnogo forumašica s Neočeva i Pomažu li vam muževi u kućanskim poslovima otkad ste trudne? bi se usrećilo da je odabralo tu strategiju umjesto udaje za prvog priručnog mamlaza. Ako možeš dić kredit za auto, možeš i za mladunče.


Tommy, kako se prisiljava ljude na brak? Znaš da neplanirano-budući-otac može reći "bit ću tata djetetu, neću biti tebi muž osim ako poželim to biti iz ljubavi prema tebi i želje da s tobom provedem život"?
ali i dalje ostaju u tom braku?
bit ce da je tu ipak puno vise price i pumpanja nego realnosti


Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
Eto moja frendica već treću godinu na MPO (donor neki xy) u Prag. Ne sjećam se koja je cijena, ali je poprilična. Definitivno za dizati kredu. Al ak može za auto, može i za dijete.
a moze i besplatno , plus alimentacija od naivca

Zadnje uređivanje Nica : 18.08.2011. at 19:15. Reason: spajanje postova, MQ
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 10:46   #27
Quote:
Tommygun kaže: Pogledaj post
Evo što mislite o majkama koje namjerno ostanu trudne, ali ne žele se udati? To jest, žele djete više od muža?

Je ste li ikada nekog takvog sreli?
Jesam, srela sam. I ne samo da se dotična nije udala već nije čovjeku ni rekla da ima dijete, tj. totalno u filmskoj maniri mu je rekla da je pobacila i nakon toga je odselila u drugu državu. Ja sam, iskreno, mislila da se takve situacije mogu dogoditi samo u meksikanskim sapunicama ili eventualno negdje u Americi. Ali, eto, događaju se i kod nas.

Da je mogla, dotična bi sigurno otišla u banku sperme. Budući da je u bližem susjedstvu nema, napravila je to što je napravila. Da me pitala kaj mislim o njenom naumu prije nego što je to sve poduzela, rekla bi joj da je luda i da to ne radi - i zbog tog čovjeka i zbog svog djeteta (mislim, jel uopće potrebno isticati zašto?). Ali nije me pitala, nego sam sve doznala kad je beba već bila na putu. Pa joj nisam govorila da je luda nego sam joj pomogla i još uvijek joj pomažem u smislu da sam joj poslala stvari za bebu etc.

U odluku da djetetu zataji oca i da ocu zataji dijete se uopće ne petljam. To su preteške i preosjetljive stvari. Tko zna što se tu sve desilo: možda je silovana, i ne može o tome pričati, možda je i rekla čovjeku pa on ne želi priznati dijete a ona ne želi sudski dokazivati.. Ne znam, velim, i nemam potrebu u to se miješati.

A inače smatram da dijete ima pravo - i moralno i zakonsko, znati tko su mu roditelji. I mislim da će prije ili kasnije doći do toga da će pitati za oca, to je prirodno. I, konačno, smatram da život u laži nije zdrav nikako.
Dandelion_seed is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 14:38   #28
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
ali i dalje ostaju u tom braku?
Ostaju ljudi i u brakovima u kojima su zlostavljani fizički psihički seksualno i financijski, ne znači to da je zlostavljanje izmišljeno nego da su zgaženi i ne mogu se dić s poda.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 14:40   #29
ako se muškarac pristane oženiti jer je bezmudna pizda kojoj je bitno što selo misli, tko mu je kriv, neka pati u nesretnom braku. sam si je odabrao.

i te priče o ženama koje namjerno ostaju trudne su glupost. mislim, možeš se okoristiti nečijim nehajem, svakako, i to su jadne, jadne osobe koje to učine.. možeš i ostati trudna na prijevaru laganjem da piješ kontracepciju ili da si neplodna. još jadnije. i naravno, tražiti od oca da prizna dijete ili ako ne želi, tražiti sudsko utvrđivanje očinstva. zbog djeteta, jer dijete treba oca a i da je otac gad i kreten, dobro dođe i sama alimentacija.

ali taj otac je svakako trebao znati da onog trena kad ga je stavio, riskira napraviti dijete jer nijedna zaštita osim apstinencije nije 100% sigurna. pa sad, jel voljan preuzeti rizik i koliki rizik, njegova stvar, ali nije da mu o tom jebanju život ovisi pa da eto mora.

..

s druge strane, majke koje žele dijete više od muža - ukoliko imaju uvjeta za dijete, zašto ne? naravno da je bolje za dijete da ima oba roditelja, no ukoliko netko nije potrefio srodnu dušu pa makar na kratko i ne želi spavati s bilo kim da bi imao dijete.. zašto bi bio uskraćen za to? samo zato što mu nije išlo u ljubavi, zar to znači i da bi nužno bio loš roditelj?

kod nas nažalost na mpo ne mogu samci no u nekim drugim državama mogu. pa.. tko želi, nek izvoli.
__________________

moj mali mačić
anonymous_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 15:31   #30
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
a moze i besplatno , plus alimentacija od naivca
Pa da...Takve stvari se događaju u Americi....ali bar tamo ima banaka sperme, pa nije toliko izraženo...
Ako ne možeš na mpo, zašto ne bi našla kandidata, spavala s njim i čekala rezultat? Besplatno je...zašto ne?


Dandelion_seed, ja sam na strani majke, nije mogla na mpo, pa pokušala na klasični način. Bolje da mu nije ništa rekla, nego da ga je pokušala prisilno vjenčati za sebe.
Tommygun is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 16:58   #31
Quote:
Dandelion_seed kaže: Pogledaj post

A inače smatram da dijete ima pravo - i moralno i zakonsko, znati tko su mu roditelji. I mislim da će prije ili kasnije doći do toga da će pitati za oca, to je prirodno. I, konačno, smatram da život u laži nije zdrav nikako.

upravo to
druge su price kada on ode, umre, al da nikad nema niti priliku biti otac i da je djetetu odmah uskracena mogucnost imanja oca, meni je najblaze receno tuzno.


Quote:
Tommygun kaže: Pogledaj post

Dandelion_seed, ja sam na strani majke, nije mogla na mpo, pa pokušala na klasični način. Bolje da mu nije ništa rekla, nego da ga je pokušala prisilno vjenčati za sebe.
bolje po koga?
po njenu sebicnu guzicu?
i kaj ce reci djetetu? da joj drzava nije dala da se samooplodi, pa je nasla budalu za jednu noc, jer je na kraju to zapravo cak i jeftinije? pardon, besplatno, a jos ak je bio i dobar sex, cak je i uzivala
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 17:13   #32
Quote:
Tommygun kaže: Pogledaj post
Dandelion_seed, ja sam na strani majke, nije mogla na mpo, pa pokušala na klasični način. Bolje da mu nije ništa rekla, nego da ga je pokušala prisilno vjenčati za sebe.
To nisu jedine dvije opcije, a ta sranja o prisilnim vjenčanjima mo'š gurnut gdje sunce nikad ne ulazi.

Ne bi vjerovao, ali ljudi mogu biti dobri roditelji i ako nisu u braku jedno s drugim. Ako žele.

I ne, nije neophodno oženiti ženu nakon što je oplodiš.

Dakle, što su ovdje on i dijete dobili time što ne znaju jedno za drugo?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 17:26   #33
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Dakle, što su ovdje on i dijete dobili time što ne znaju jedno za drugo?
tommygunu je očito jedina preokupacija u životu kako da ne mora oženiti neku koja će ga 'uhvatiti na trudnoću' pa je situacija u kojoj se oploditelju ni ne kaže za dijete za njega jednaka raju - ono, jeb'o sam, a nisam mor'o bit tata, a ni muž
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:16.