Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2014., 15:10   #4181
Quote:
jerdam kaže: Pogledaj post
Online WEB fiskalizacija - ako vam nestane interneta onda ste u problemima.
Zar nije za sve potrebna veza s Internetom?
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 15:20   #4182
Kod drugih metoda uvijek račun možeš fiskalizirati naknadno unutar 24 sata, dakle kupcu legalno možeš izdati račun bez JIR-a, a kod web fiskalizacije ne možeš izdati nikakav račun ako nema interneta, dakle moraš odbiti kupca, inače kršiš zakon.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 18:50   #4183
Quote:
jerdam kaže: Pogledaj post
fiskalphone (android) - fiskalizacija putem telefona ili tableta, malo sam ga isprobao i radi dobro. Ima jako puno ljudi koji navodno kazu da je dobar, ali ne vjerujem im toliko. Ako koristite telefon morate ulozit minimalno 1000kn na mobilni bluetooth printer inace se ispisivanje vrsi putem cloud printera. Ako koristite tablet bit ce vam jednostavnije raditi s njime, a prednost je sto se racuni mogu ispisivati putem usb printera (iako vlasnici to negiraju na svojoj web stranici). Besplatan
Koristim fiskalphone za jednu pokretnu djelatnost i sasvim je solidan
Besplatna verzija neda ispis na bluetooth printer nego samo putem cloud printera.
Po meni prednosti su mu:
-Jednostavnost sučelja
-Ispis putem bluetooth printera i spremanje računa na google disk(mogućnost printanja na A4,slanje mailom itd)
-backup podataka baze na google disk
Nedostatak za moje potrebe je kod ispisa radnog naloga/ponude cijene su sa pdv-om i nema mogućnost opisa ( primjer- tip marka stroja, godina proizvodnje)

kad smo kod toga postoji koji program na androidu za izradu radnih naloga?
Baticok is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 17:24   #4184
Probaj vidit za "mobile radni nalozi" iz android trgovine pa javi dojmove
jerdam is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 17:30   #4185
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Zar nije za sve potrebna veza s Internetom?
Internet veza je uvijek potrebna za fiskalizaciju racuna, ALI ako npr izdajes racune putem npr. nekog programa i ne radi ti internet veza imas pravo izdavati racune bez JIR-a, ali ih nemoj zaboravit fiskalizirat! Rok fiskaliziranja izdanih racuna bez JIR-a je do 48h.

Sto se tice odgovora za WEB, ako nestane internet ne mozes izdati racun, ni JIR niti ista drugo raditi jer ti se stranica ne ucitava, barem koliko sam upucen u neke WEB stranice.
jerdam is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 12:02   #4186
Onda imaš praktičnu A4 knjižicu
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 14:12   #4187
Dajte molim Vas neka me neko podsjeti, izvitrilo mi je iz glave od 1.1.2013.

Dakle, ako izdajem gotovinske i transakcijske račune, koji ću broj mijenjati za transakcijske račune, broj naplatnog uređaja ili broj poslovnog prostora?

Naprimjer, za gotovinske račune na kasi sam napisao ovako:

1 / POSL1 / 01 (redni broj računa /oznaka posl. prostora / oznaka kase)

E sad, je li kod transakcijskih računa mijenjam broj poslovnog prostora ili kase,
pa to izgleda ovako:

1 / POSL2 / 01

ili ovako:

1 / POSL1 /02

ili ovak (mijenja se broj posl. prostora, a oznaka naplatnog uređaja je 0 - nula)

1 / POSL2 / 0


hvala.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 15:11   #4188
Nijedan?
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 15:37   #4189
he,he, upravo pišem izmjenu internog akta, i zakleo bih se da transakcijski račun ide na virtualnu blagajnu što povlači da je ispravno sljedeće:

1 / POSL1 /01 - blagajna u poslovnom prostoru ak je jedna.
1 / POSL1 /02 - transakcijski računi odnosno virtualna blagajna 02.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 09:30   #4190
da li se može odlukom izmjeniti oznaka naplatnog uređaja i operatera te tu odluku dostaviti poreznoj, a naplate imamo samo putem transakcijskog računa?
hvala vam.....
dajzek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 13:35   #4191
Storniranje racuna

Kada greskom otkucamo fiskalni racun i gresku primjetimo tek sljedeci dan kako se to moze stornirati ?
dalibor88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 17:27   #4192
Obično program nudi opciju za ulazak u jučerašnji/prošli fiskalni dan i tamo pronađeš račun, te odabereš storno. Izaći će novi račun s brojem koji već ide po slijedivosti, s istim artiklima koji su i na tom računu koji želiš stornirati, istom količinom tih artikala, ali negativnim predznakom. Dakle, ako si jučer otkucao greškom dvije kave s mlijekom s jediničnom cijenom od 8 kn, kad storniraš račun, dobit ćeš na njemu -2 kve s mlijekom s cijenom od 8 kuna, te kumulativ od -16 kn.
Koji program koristiš?
__________________
We ignore the ones who adore us, adore the ones who ignore us, love the ones who hurt us, and hurt the ones that love us.
Centurionzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 17:39   #4193
Moraš izdati novi račun, s minusima - storno i fiskalizirati ga..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 21:34   #4194
Pozdrav svima, vidim da ste dobro upućeni u vezi fiskalizacije pa vas molim za informaciju ako netko zna. Naime, otac mi je vlasnik lokala, a preko sezone je nekoliko puta odsutan, pa nas zanima postoji li mogućnost da on, dok je na putu, svojom šifrom pristupi kasi (preko mobitela ili laptopa) i vidi šta se događa?
Neisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 21:59   #4195
Quote:
Neisha kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, vidim da ste dobro upućeni u vezi fiskalizacije pa vas molim za informaciju ako netko zna. Naime, otac mi je vlasnik lokala, a preko sezone je nekoliko puta odsutan, pa nas zanima postoji li mogućnost da on, dok je na putu, svojom šifrom pristupi kasi (preko mobitela ili laptopa) i vidi šta se događa?
Teamviewer - pristup svemu ako je pod windowsima
Hdnst is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 12:24   #4196
ili RDP
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 17:32   #4197
Hvala, probat cu!
Neisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 03:08   #4198
Molio bih savjet za fiskalizacijski program/rješenje -

Ukratmo je ovo - Znači trebam za skladište program koliko sam shvatio, da ima robno knjigovodstvo, a sto se tice fiskalizacije, izgleda da bi jako malo racuna bilo izdavano, ukupno bi bilo stotinjak racuna mjesecno u pocetku, a vecina od toga najvjerojanije bez fiskalizacije (jer idu pouzecem ili od firme firmi tj na transakcijski račun, ako se to tak kaže.)
I što se događa kad mi privatna osoba plaća po ponudi, na račun firme? Dakle to se mora fiskalizirat? A kad mi firma plaća sa svog računa to se ne mora fiskalizirat?
--------------

širi kontekst imate ovdje - https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=1048

Dakle vrlo malo računa koji bi podlijegali fiskalizaciji bi tu bilo mjesečno (samo kod privatnih kupaca koji podliježu fiskalizaciji a plaćaju unaprjed po ponudi - jesam li u pravu s ovim? Kad firma plaća s računa na račun a i pouzecem kad se plaća na račuu to ne podliježe fiskalizaciji kako sam shvatio. ) Jedino mi je još problem s lokalnim plaćanjima gotovinom, kako to sprovesti... kak fiskalizirati a da ne plaćam skupa mobilna aplikacijska rješenja (pogotovo što mi je takva naplata, samo za moje lokalno područje, vrlo rijetka...).

Da još pojasnim: jasno mi je kako ide kad ja šaljem poštom.
No šta ako je kuac u istom gradu, i ja mu to donosim na vrata (ili ajde on dodje do mene na vrata) - kako to zakonski urediti - molim za objašnjenje...
Je li jedino normalno rješenje tu plaćanje po ponudi?A račun mogu fiskalizirati samo uv lastito radno vrijeme kao jedinog zaposlenika u doou.
Ima li tu kakvo elegantnije rješenje - ponavljam, to je samo jedna dosta malo postotak kupaca jer u biti to ide diljem Hrvatske, pa mi se ne da skupa i komplicirana rješenja uvoditi radi toga (mobilnu fiskalizaciju...)
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 03:31   #4199
U biti, kak radi brza pehrana? Izdaju fiskani racuxn, prikelje ga za pizzu, donesu ti je i naplate.

Kaj ne bi ja jednako tako mogo i s lokalnom dostavnom racunalne opreme? Dakle prvo fiskaliziram racun, 10-15 il ne znam kolo minuta poslije naplatim i predam račun kupcu. Dakle suvišne su one moje komplikacije oko mobilne fiskalizacije... ?
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 22:37   #4200
Pozdrav!

Ovako, molio bih pomoć. Bavim se veleprodajnom djelatnošću no sada planiram uvesti maloprodaju u objekt do proizvodnog pogona. Zanima me što trebam učiniti kako bih pokrenuo fiskalizaciju? Imam knjigovodstveni program s kojim radim (i lokalnog providera) pa me zanima kako to uputiti i kako se fiskalizacija veže na knjigovodstveni program i što mi je sve potrebno.

Hvala na razumijevanju i savjetima.
SunForYou is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:56.