Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2012., 13:30   #601
Zanima me onaj dio iz najave: ubio je sina i najboljeg prijatelja?
Kojeg sina Mustafu ili ovog novog kojeg Mahidevran sad nosi?
I nece valjda ubiti Ibrahim-a?
__________________
Prihvatite svaku stresnu situaciju kao pas! "Ako to ne mozete pojesti ili igrati se s time... popiskite se na to i krenite dalje"
fairy_dea is offline  
Old 30.08.2012., 13:36   #602
Quote:
fairy_dea kaže: Pogledaj post
Zanima me onaj dio iz najave: ubio je sina i najboljeg prijatelja?
Kojeg sina Mustafu ili ovog novog kojeg Mahidevran sad nosi?
I nece valjda ubiti Ibrahim-a?
Ubio je Mustafu te Ibrahima (ovo nije spojler, ja mislim, već povijesne činjenice)...
Jučer smo na kraju epizode vidjeli da je Mahidevran pobacila, dakle, nema više njene djece, sad je red na Hurrem!

Detalji bijelom bojom da ne vide oni koji ne žele:
Kada se pojavio Rustem paša, muž Hurremine kćerke Mihrimah, Hurrem i Rustem su se sprijateljili i Sulejmanu prenjeli da Mustafa kuje zavjeru protiv njega, tako da je Sulejman naredio da ubiju Mustafu... Taj su postupak oplakali i opjevali brojni pjesnici, a vojska je zamrzila Rustema & Hurrem.

Ibrahima je također ubio, jer je ovaj bio preambiciozan, to su također povijesne činjenice... Valjda nije nekakav turbo spojler

Ako te zanimaju detalji, prolistaj malo po Vikipediji!

Zadnje uređivanje halitmy : 30.08.2012. at 13:43.
halitmy is offline  
Old 30.08.2012., 13:36   #603
Quote:
fairy_dea kaže: Pogledaj post
Zanima me onaj dio iz najave: ubio je sina i najboljeg prijatelja?
Kojeg sina Mustafu ili ovog novog kojeg Mahidevran sad nosi?
I nece valjda ubiti Ibrahim-a?

Mahidevran je izgubila dijete a Suljo ce ja msm ubit Mustafu jer ce Hurem nesto izmislit. A Ibrahim ce bit optuzen za zavjeru protiv Sulje pa ce ga ubit.
Luka3 is offline  
Old 30.08.2012., 13:40   #604
Quote:
Luka3 kaže: Pogledaj post
Mahidevran je izgubila dijete a Suljo ce ja msm ubit Mustafu jer ce Hurem nesto izmislit. A Ibrahim ce bit optuzen za zavjeru protiv Sulje pa ce ga ubit.
Doduše navodno je bio nevin za urotu,a SUlejman je žalio kasnije zbog toga
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Old 30.08.2012., 13:49   #605
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Doduše navodno je bio nevin za urotu,a SUlejman je žalio kasnije zbog toga
Da se razumijemo, Ibrahim je bio kriv, za razliku od Mustafe... objasnio sam u prošlom postu.
halitmy is offline  
Old 30.08.2012., 14:22   #606
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
d
a, i ja sam mislila da je ibrahim negativac..ne znam zašto..još u prvoj sezoni..


nego, mene zanima jeli firdevs (ne znam ime, ovo je posuđeno iz akska- majka od sultana) stavila nešto ovoj u šerbet da je ova pobacila?
čudna mi je scena bila..nagovaranje da ova popije, pogledi i brzo nakon toga, pobačaj...ako je- zašto? čemu?
oprosti za skraćivanje posta..
"firdevs" se zove Valide-Ajše Hafza Sultan kako sve već ne...
ja sam shvatila da je Valide zovnula Mahidevran kod sebe na šalicu čaja dok joj ove babe uđu u sobu i uzmu prsten...
možda sam ja pogrešno skužila nešto i ja nisam stekla dojam da joj je Valide dala čaj da pobaci...ali tu su curke koje su odgledale pa neka nam pojasne ako ima se dalo...

Quote:
fairy_dea kaže: Pogledaj post
pa da si po koji kupimo



Lik Mahidevran me razočarao, kad sam ugledala Nur bilo mi je drago ali ima čudnu ulogu , voljela sam ju u SO..
__________________
Prije nego što smo naučili hodati, svi smo puzali.
Nismo se zbog toga obeshrabrili, u tome smo čak nalazili i zadovoljstvo.
Nastavimo puzati kako bi na kraju hodali..
teuta.luburic is offline  
Old 30.08.2012., 14:36   #607
ja se isto priklanjam mišljenju da je sultanija (aka firdevs hahaha ) otrovala mahi (ajme sjetih se one stare cajke mahi-nalno lol ) za kaznu :/
ali s obzirom da nisu više pažnje posvetili toj tezi, moguće da ju je sam pozvala da joj odvrati pažnju :/
padmé_amidala is offline  
Old 30.08.2012., 14:40   #608
mislim da je normalno da se svi priklonimo hurem iako mi je glumica malo iritantna jako me podsjeca na drew barrymore, ali neku smotaniju verziju drew (drew volim)... u nekim scenama mi izgleda tako tupavno, mlohavo kajaznam, a u nekima ovisno iz kojeg kuta ju snimaju mi je ono wow, prekrasna, okice sjaje bla bla vjerovatno dosta ovisi i o odjeci koju nosi koja joj istice ten oci itd ...
sve vise mi se svidja njen lik, i drago mi je sto se malo po malo prestaje ponasat ko tipicno bahato deriste i igra svoje karta sve pametnije i slazem se s vama da je namjerno dala da ju pretuce XD al bome onako se covjek ne raskrvari od par mlohavih sarama :roflmao: jedva čekam večeras i idem nastavit učit da mogu gledat u miru božjem isA
padmé_amidala is offline  
Old 30.08.2012., 14:48   #609
Quote:
teuta.luburic kaže: Pogledaj post

pa da si po koji kupimo
pa nego šta, sad ce to postati vrlo popularno
__________________
Prihvatite svaku stresnu situaciju kao pas! "Ako to ne mozete pojesti ili igrati se s time... popiskite se na to i krenite dalje"
fairy_dea is offline  
Old 30.08.2012., 15:08   #610
Quote:
padmé_amidala kaže: Pogledaj post

mislim da je normalno da se svi priklonimo hurem iako mi je glumica malo iritantna jako me podsjeca na drew barrymore, ali neku smotaniju verziju drew (drew volim)... u nekim scenama mi izgleda tako tupavno, mlohavo kajaznam, a u nekima ovisno iz kojeg kuta ju snimaju mi je ono wow, prekrasna, okice sjaje bla bla vjerovatno dosta ovisi i o odjeci koju nosi koja joj istice ten oci itd ...
sve vise mi se svidja njen lik, i drago mi je sto se malo po malo prestaje ponasat ko tipicno bahato deriste i igra svoje karta sve pametnije i slazem se s vama da je namjerno dala da ju pretuce XD al bome onako se covjek ne raskrvari od par mlohavih sarama :roflmao: jedva čekam večeras i idem nastavit učit da mogu gledat u miru božjem isA
ja sam istog mišljenja da je nekada iritantna...ali isto tako volim što je onako borbena i što nije prihvatila da bude jedna jadna robinja u nizu...možda mene/nas to vuče prema njoj da sam na njenoj strani...Hurem je svjesna situacije oko sebe i svjesna je da joj sad nema izlaza i da mora igrat po njihovim pravilima i što će sad napraviti već to što radi ... ona nema druge mogućnosti , ne može birati...volim ja tu njenu borbenost i odlučnost ...
njen fizički izgled stavila sam u drugi plan, jer sam mišljenja da su ju takvu zamisliti i da tako mora izgledati...ali njena psiha i karakter mi postaju kompleksni i zanimljivi...

ja sam 1000% uvjerena da je Hurem namjerno pustila Mahidevran da ju ova tupava istuče jer će to sigurno bit njen naredi adut prema Sulemanu ...
Hurem to sve radi proračunato, a ova to ne kuži , nije Hurem tako slabašna i skormna, kad se sjetim kako je trpjela batine na brodu i kako je urlikala , bdw mislim da bi ju pojela za doručak ...ovo je bila Huremina igra ...
__________________
Prije nego što smo naučili hodati, svi smo puzali.
Nismo se zbog toga obeshrabrili, u tome smo čak nalazili i zadovoljstvo.
Nastavimo puzati kako bi na kraju hodali..
teuta.luburic is offline  
Old 30.08.2012., 15:11   #611
Quote:
teuta.luburic kaže: Pogledaj post

ja sam 1000% uvjerena da je Hurem namjerno pustila Mahidevran da ju ova tupava istuče jer će to sigurno bit njen naredi adut prema Sulemanu ...
Hurem to sve radi proračunato, a ova to ne kuži , nije Hurem tako slabašna i skormna, kad se sjetim kako je trpjela batine na brodu i kako je urlikala , bdw mislim da bi ju pojela za doručak ...ovo je bila Huremina igra ...
Postojalo je pravilo u haremu koje kaže, da, ako te netko napadne, ti ne smiješ uzvraćati. Ona je to znala, te jako pametno iskoristila.
halitmy is offline  
Old 30.08.2012., 15:15   #612
Ma mene sad jako zanima ovo što je spomenuto da je Sulejmanova majka dala Mhidevran čaj da pobaci :O Zašto bi to napravila??
Hurem mi je i dalje jako odvratna,nimalo mi se ne sviđa,i ja bi je istukla na Mahidevraninom mistu
Malacrnamačkica is offline  
Old 30.08.2012., 15:18   #613
Meni je ova serija dobra,a glumci su zaista odlično obavili posao. Aleksandra (tj.Hurem) je lik koji je definitivno najupečatljiviji,a glumica je stvarno lijepa i talentirana iako mi je ponekad iritantna (glumica,ne lik).
Hurem kao lik mi se ne sviđa (valjda je to bio i cilj) jer je preambiciozna i okrutna (zašto joj Mahidevran toliko smeta?). Mada razumijem njezinu želju da se uzdigne iznad robinje,definitivno je previše ambiciozna i pohlepna.
Ostali likovi su mi interesantni,posebice Ajše (Sulejmanova majka),a interesantna je i ljubav između sultanije (Sulejmanove sestre) i Ibrahima.
Jedino što mi smeta je to što loše prevode neke turcizme,a cijeli taj prijevod mi nije dobar (kao u "Downtown Abby" ili nekoj drugoj engleskoj povjesnoj seriji). Također mi nakon super slike na Novoj TV ide na živce ova umanjena slika na RTL-u.

A sad dnevne špekulacije:Mahidevran je pobacila,ali mi je čudno što je baš pobacila nakon što joj je Ajše dala onaj sirup (ili što već) od brusnice.

P.S. I da-da li netko zna koju ulogu igra Cansu Dere (jučer sam je skužio)?
Civetta is offline  
Old 30.08.2012., 15:22   #614
Quote:
Malacrnamačkica kaže: Pogledaj post
Ma mene sad jako zanima ovo što je spomenuto da je Sulejmanova majka dala Mhidevran čaj da pobaci :O Zašto bi to napravila??
Hurem mi je i dalje jako odvratna,nimalo mi se ne sviđa,i ja bi je istukla na Mahidevraninom mistu
Ne znam ni ja. Možda to i nema veze
Hurem se ni meni ne sviđa (lik) i sasvim razumijem Mahidevrin bijes u vezi nje. I nije mi uopće žao što ju je prebila.

P.S. Mislim da bi se Kivanç Tatlitug super uklopio u ovu seriju,šteta šta ga nema
Civetta is offline  
Old 30.08.2012., 15:30   #615
Quote:
Civeta kaže: Pogledaj post
Meni je ova serija dobra,a glumci su zaista odlično obavili posao. Aleksandra (tj.Hurem) je lik koji je definitivno najupečatljiviji,a glumica je stvarno lijepa i talentirana iako mi je ponekad iritantna (glumica,ne lik).
Hurem kao lik mi se ne sviđa (valjda je to bio i cilj) jer je preambiciozna i okrutna (zašto joj Mahidevran toliko smeta?). Mada razumijem njezinu želju da se uzdigne iznad robinje,definitivno je previše ambiciozna i pohlepna.
Ostali likovi su mi interesantni,posebice Ajše (Sulejmanova majka),a interesantna je i ljubav između sultanije (Sulejmanove sestre) i Ibrahima.
Jedino što mi smeta je to što loše prevode neke turcizme,a cijeli taj prijevod mi nije dobar (kao u "Downtown Abby" ili nekoj drugoj engleskoj povjesnoj seriji). Također mi nakon super slike na Novoj TV ide na živce ova umanjena slika na RTL-u.

A sad dnevne špekulacije:Mahidevran je pobacila,ali mi je čudno što je baš pobacila nakon što joj je Ajše dala onaj sirup (ili što već) od brusnice.

P.S. I da-da li netko zna koju ulogu igra Cansu Dere (jučer sam je skužio)?


Ja nisam skužila Cansu Dere...kad i di si je skužio?
Malacrnamačkica is offline  
Old 30.08.2012., 15:39   #616
Cansu Dere se pojavljuje tek u trećoj sezonu (koja se u Turskoj kreće priakzivati 12.9.).

Majka Sultanija nije šerbetom otrovala Mahidevran!


Kad je Mahidevran vidjela prsten:






Zadnje uređivanje halitmy : 30.08.2012. at 16:10.
halitmy is offline  
Old 30.08.2012., 15:52   #617
Nadam se da nisam jedini koji je primjetio, no ovi kostimi Gulšah baš i ne stoje...
Mislim... sumnjam da ima 'vol'ku guzicu!






Sulejman I. bio je vješt u izradi predmeta s rukama, ali najviše je volio kreirati nakit obzirom da je učeni zlatar, te je smatrao da ga ta vještina uči strpljenju. Izradio je mnoge komade nakita, koje je volio darovati svojim miljenicama. No samo je jedan njegov uradak bio toliko cijenjen da ga je htjela svaka žena – prekrasan prsten od bijelog zlata s velikim srcolikim smaragdom u sredini, kojeg su s vanjske strane okružili dijamanti. Taj je prsten sultan dugo stvarao i vjerovalo se da će ga dobiti njemu najdraža žena, Mahidevran. I ostale su maštale o njemu jer bi njegovo posjedovanje označavalo prisnost sa sultanom, a sam prsten predstavljao je i svojevrsnu amajliju. Međutim, Sulejman se odlučio pokloniti ga svojoj novoj miljenici, Hurem. Čim je Mahidevran primijetila taj prsten na Hureminoj ruci poludjela je od zavisti, te joj ga je prvom prilikom dala i ukrasti.

Produkcijska kuća TIMS Productions je za potrebe snimanja serije naručila izraditi sav nakit, ali i upravo navedeni Sulejmanov prsten, s pravim dragim kamenjem. Dizajnerskoj draguljarnici i zlatarnici ‘Boybeyi’ plaćena je velika suma novaca kako bi ga napravila, i čim se pojavio u prvim epizodama u Turskoj je naraslo zanimanje za nakit iz tog doba, posebno za smaragdni prsten.

No, problemi su nastali već nekoliko tjedana kasnije kada je zlatarnica počela prodavati replike istog prstena, kao i ostali nakit iz serije, bez prijašnje suglasnosti produkcije. Zbog sudskih tužbi između zlatarnice i produkcijske kuće TIMS, smaragdni prsten je bio povučen iz serije na neko vrijeme, a scenaristi su bili primorani promijeniti i neke dijelove scenarija u kojem se on pojavljivao, pa je tako Hurem u jednoj epizodi digla na noge čitavi harem ne bi li otkrila tko ga je ukrao…

izvor: http://www.sulejman.rtl.hr/vijesti/p...nad-prstenima/

Zadnje uređivanje halitmy : 30.08.2012. at 16:40.
halitmy is offline  
Old 30.08.2012., 17:34   #618


Quote:
halitmy kaže: Pogledaj post
Preambiciozan... Niti je odan prijatelj, niti zaslužuje ljubav Hatice Sultanije...
Delimično se slažem .
Ambiciozan jeste.Ambicija,ukoliko nije bolesna, nije mana,zar ne?
Smatram da je izuzetan prijatelj.Do smrti odan Sulji.
Dopada mi se i njegova nežna ljubav sa Hatidže sultan.

Quote:
monimalu kaže: Pogledaj post

Iz cega si ti sve ovo iscitao? Da je preambiciozan, da nije odan, da je premazan svim mastima i pogotovo da ne zasluzuje ovu ljubav?

Pretpostavljam da znas radnju unaprijed, tako da mi ovo tvoje kvari uzitak gledanja. Ja sam pogledala 3 epke, i kuzim da je Ibrahim zatvoren tip, da ima problema sam sa sobom jer mu non-stop nabijaju na nos podrijetlo, ali ovo sto ti pises - to jos nisam vidjela...

Stovise, njegova veza s Hatice jos posteno nije ni pocela, ne znam kad je stigao uraditi nesto cime bi ju iznevjerio.
Malo sam ti skratila post.
Već sam gore napisala da je Ibrahim paša ambiciozan ali delim tvoje mišljenje da to nije njegova dominantna osobina a nije ni arogantno bahat kao što je npr. Hurem.On je pametan i potpuno svestan svog položaja,hoda uvek na ivici ambisa posebno zbog tajne ljubavi prema sultanovoj sestri.
Uostalom,videćemo.

Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
eysan, pa nije baš da su svi loši prema njoj..ova njena prijateljica je naklonjena prema njoj..nisam vidjela da ima ikakve loše zamisli i primisli prema hurem..umiruje ju, daje joj dobronamjerne savjete a ova je i prema njoj bahata i hladna...
Dopada mi se primer koji si izdvojila.Upravo na tim sitnim detaljima vidimo da je Hurem samo ambiciozna devojka spremna na sve i svašta da bi stigla do cilja.

Quote:
teuta.luburic kaže: Pogledaj post
ja sam 1000% uvjerena da je Hurem namjerno pustila Mahidevran da ju ova tupava istuče jer će to sigurno bit njen naredi adut prema Sulemanu ...
Mislim da Mahidevran nije tupava nego je pre svega žena satrvena boli zbog gubitka deteta.Imajući u vidu da je Hurem indirektni izvor svih njenih nesreća to je potpuno očekivana reakcija slomljene žene.Mahidervan nije reagovala pametno ali ja suosećam s njom .

Zumbulčić sa vama .
hasret is offline  
Old 30.08.2012., 17:43   #619
Quote:
hasret kaže: Pogledaj post

Delimično se slažem .
Ambiciozan jeste.Ambicija,ukoliko nije bolesna, nije mana,zar ne?).
Nije to ambicija u parlamentarnoj demokraciji, nego u apsolutnoj monarhiji.
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Old 30.08.2012., 18:27   #620
Quote:
halitmy kaže: Pogledaj post
He he, ja bih rekla - sve navedeno su spojleri.

Ok, znam da je tesko povuci liniju zbog tematike serije, ali.. obicaj je da se komentira samo ono prikazano na telki. A ovdje mnogi pod krinkom povijesnih cinjenica iznose bitne detalje koji ce se dogoditi.. nekad poslije.

Malo mi je zao zbog toga jer kvari dozivljaj ovih epizoda. Iznose se detalji o Hurem, o Ibrahimu, o Mustafi,... govori se o 2. i 3. sezoni, a mi tek krenuli s 1.

Npr. sve ovo sto si ti napisao, svi ti epiteti zbunjuju... toga u seriji jos nema ni u tragovima. Prerano je.



*****
@Zumbulcicu, ma samo ti krati..
I ja se suosjecam s Mahi zbog gubitka, zena je pukla pa napala izvor svih svojih problema.
Ali opcenito imam utisak da sve sto radi (oko Hurem), radi pogresno. Sama ju izaziva pa 'dobije po nosu'. Ne znam zasto joj je trebao sav onaj cirkus oko prstena. Na njenu srecu, Suli nije doznao, da jest, vjerojatno bi bilo frke.

Meni se dopada 1. Sulijeva zena, djeluje odmjereno i dobronamjerno. Ne kaci se s nijednom 'novom' - pametniji popusta!
__________________
MercyFemirFEmirFEMirFEMIrFEMIR
monimalu is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:56.