Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2011., 02:18   #1
Lightbulb Bir bulut olsam / spoileri

Dok u pograničnoj kasabi po imenu Guzelyurt teče miran život, u najvećoj i velelebnoj vili u kasabi živi ljubav bolesna i strasna, ali neuzvraćena, koja ledi krv onima koji su uključeni u tu priču.

Godina proizvodnje: 2009., br. sezona : 2
Žanr: drama
Scenario: Meral Okay
Reditelj: Timus Savci
Producent: Ulaş İnaç
Produkcija: Tims productions

Igraju : Melisa Sözen, Engin Akyürek, Engin Altan Düzyatan, Meral Okay, Berfu Öngören...



Gradonačelnik Aslan Bulut i njegova porodica žive uobičajenim životom ali se sve mijenja pojavom novog doktora u kasabi. Kad se odsiječe komad pogače, ona više nikada ne može biti cijela. Nakon ovoga ništa više nije kao prije.
Dr. Serdar Batur koji već 10 godina radi z Svjetskom zdravstvenom programu BM, sad dolazi u malu kasabu na granici. Dr Serdar je stručnjak u hirurgiji i radi kao ljekar oblasnog zdravstvenog sektora, dok je s druge strane angažiran i kao član grupe volontera imenovanih od BM-a.
Dolazak mladog doktora će uzburkati strasti u uspavanoj kasabi, i pokrenuti lavinu tajni koje će izaći na vidjelo nakon dugog niza godina skrivanja iza dobro zatvorenih vrata...


Narin Bulut
Rođena u Guzelyurtu kojem više nije privržena. Majka joj je prije nje izgubila dvoje djece od vrućice, tako da i za Narin niko nije očekivao da će preživjeti. Otac joj je poljoprivrednik, a majka na postelji već godinama, nemoćna da govori. U kuću je došla seka-Fatma koja je pazila Narin, a i sama rodila dvoje djece. Narin nisu pustili da ide dugo u školu. Iako je plakala zbog toga, rekli su da je već velika djevojka, da je nabujala i kao žena. Udali su je protiv njene volje za amidžinog sina Mustafu nakon što se on vratio iz vojske. Nije se mogla navići na njega, tukao ju je od jutra do mraka, maltretirao, a uveče bi plakao. Bježala je svojima, a oni su je opet vraćali. Seljani su je sažaljevali, ali joj nisu pomagali, zbog straha od njenog amidže i sina mu. Kad bi Narin vraćao kući, Deli Mustafa bi je vukao po zemlji. Počeo ju je i vezivati za krevet noću. Nekad bi mu palo na pamet pa bi ju svukao do gola, gledao, a onda opet tukao. Jedne noći mu je bacila lampu na glavu, a ulje iz lampe mu je uhvatilo kosu. Vatra ga je opekla, izbio je čak i veliki požar iz kojeg su se jedva spasili. On je nadimak „Deli“ (Ludi) dobio otkad je otpušten iz vojske. Kao takav mogao ju je i ubiti, a ne bi odgovarao. U selu, inače, nije bilo neke obradive zemlje, a ni stoke. Na njivama se uzgajalo koliko je trebalo za ishranu. Područje je bilo pod minama, pa bi djeca išla u školu tako da ispred njih pošalju magarce ili pse, pa kad bi nešto eksplodiralo, onda bi oni slobodno prešli preko tog prostora. U selu je bilo više sakatih pasa nego ljudi. Deli Mustafa je Narin maltretirao i tako da nju pošalje da ide ispred djece. Ona je Bogu zahvaljivala što joj se nije nikad ništa desilo, iako je mislila da će se smrću spasiti. Kad joj je jednom došao u štalu gdje je bila vezana, rekao je da će dovesti i drugu ženu.

Mustafa Bulut
To je sin Aslana Buluta. Majka mu je umrla na porođaju, pa ga je odgojila dadilja Durije. Ima još tri brata, Jašara koji je u vojsci, Jusufa i Alija koji još idu u školu. Smatrali su ga kavgadžijom i neurotikom. Nije bio sklon ni školi, sve mu je bilo dosadno. Htio je biti uvijek vani, da jaše, da trči. Lunjao je po selima, pa kad bi ga otac pronašao, onda je upozoravao seljane da ga ne napadaju. Tukao je svakog koga bi čuo da ga zove Ludim Mustafom. Mislili su da će se opametiti ako ode u vojsku. Njemu je i tamo bilo dosadno, bježao je, svađao se, pravio probleme. Nakon ljekarskog pregleda su odlučili da ga puste kući nakon sedam mjeseci provedenih u vojsci. Svidjela mu se amidžina kći Narin. Proljepšala se, izdužila, mirisala kao najljepše cvijeće. Roditeljima je rekao da bi volio oženiti samo Narin. Nju su povukli iz škole i za dva mjeseca je organizovana svadba. Njemu je bila tako lijepa da bi se izgubio svaki put kad bi joj se samo približio, a ona je ostajala kao kamen. Pošto se to stalno dešavalo, rekao je to majci, pa su ih vodili hodži, odvojeno i njega i Narin. Dobio je hamajliju za koju je hodža rekao da će, kad se natopi krvlju, šejtan pobjeći iz Narin i sve se srediti. On je pretjerivao tukući je i maltretirajući, krvi je lilo podosta, ali on nije došao u red. Shvatio je da ga ona ne želi, da čuva svog šejtana u sebi i da s njim bježi od kuće. Kad je izazvala požar, otac je rekao da je vežu u štali i tako su učinili. Ona nije rekla ni riječ, pa čak ni kad joj je, na nagovor dadilje, rekao da hoće oženiti i drugu ženu, lijepu Asije. Molio ju je da ne bude tvrdoglava i da mu se preda, ali je ona i dalje bez straha gledala u njega, ne progovarajući ni riječ. Na dan svadbe, dok je sve pjevalo i veselilo se uz gozbu, gledao je u prozor, a tamo je uhvatio i dalje nepokoran Narinin pogled. Shvatio je da je samo u smrti spas od nje i jednom trenu povukao obarač na nju. Mislio je da je s njenom smrću i patnja gotova. Ali nije, tek je počinjala. Narin su uspjeli otpremiti u bolnicu, operisati, ali joj se metak zadržao u glavi. Dr. Serdar je insistirao da ga uhapse, ne znajući da pravila grada ne važe za selo i da Mustafa neće dugo ostati u zatvoru. Doktor se za njega pretvara u otmičara njegove Narin. On ne odustaje od Narin, zaklinjući se da će je pronaći makar bila u paklu.

Serdar Batur
Radi već deset godina kao ljekar po cijelom svijetu, Bosni, Afganistanu, Izraelu, Somaliji, prema programu Ujedinjenih Nacija. Specijalizirao je hirurgiju, radeći najviše na povrijeđenima od mina, bombi i ostalih eksplozivnih sredstava. Tri mjeseca već radi na jugoistoku, i to na projektu čišćenja od mina. Oca, vrsnog inžinjera, je izgubio od eksplozije mine kad je imao 15 godina. Troškove školovanja je preuzela firma njegovog oca. Majka se takođe posvetila poslu i stekla veliki ugled u poslovnom svijetu. Nošen obećanjem koje je dao ocu, da će se uvijek boriti za dobrobit ljudi, da niko više ne strada od mina, doktor dolazi u Guzelyurt. U posjetu mjestu u kojem radi dolaze njegova majka sa nekoliko bliskih prijatelja i saradnika. Ništa nije onako kako su oni mislili da izgleda. Svi zajedno su pozvani na svadbu gradonačelnikovog sina. Vriska i pucanje iz oružja su plašili njegovu majku, što je izazivalo smijeh prisutnih. U jednom trenu neko je bio pogođen i sve je odjednom obuzela smrtna tišina. Zet, Deli Mustafa, je pogodio nekog na prozoru. Doktora su odveli do žene koja je bila u krvi i lancima vezana pored stoke u štali. Bila je pogođena u glavu i grudi. Dr. Serdar je tražio da joj skinu okove i potom je brzo otpremio u bolnicu. Operacijom su joj odstranili metak iz grudi, ali onaj iz glave nisu uspjeli. I teška operacija na srcu i duboke rane od okova na rukama i nogama žene, teško su pogodile doktora. Detalje da se zove Narin, da je to nevjesta, da je pretrpjela svašta i da je svezana u štali zato što je bježala toliko, saznao je tek kasnije. Bio je razočaran nemilošću ljudi oko nje koji su gledali njene patnje i žmirili na tretiranje žene kao životinje, ali pun želje da i ona, kao i on, stekne povjerenje u ljude i nov početak.

Asije Bulut
Rodila se na samoj granici Guzelyurta. Oca se sjećala malo, jer je imala pet godina kad je on poginuo. Majka je ostala udovica u drugom stanju i sa troje djece. Bili su siromašni i odrastali su uz pomoć komšija i dalekih rođaka. Samo je završila osnovnu školu, a onda morala pomagati majci u svemu. Mustafina dadilja Durije im je pomagala, takođe, i kad je predložila udaju za Mustafu, nije se dvoumila. Iako je za sve on bio Ludi Mustafa, ona je smatrala da ni ostali oko nje nisu pametniji. Željela je da se riješi siromaštva i odlučila duboko u sebi da će sve učiniti da se pokaže kao prava žena, rađajući mu dijete koje nije dobio od Narin. Ako je istina ono što je on radio Narin, mislila je, onda je očito da ju nije ni volio. Utoliko će njoj biti lakše...

Traileri
http://www.youtube.com/watch?v=Hb-ro...eature=related
http://www.youtube.com/watch?v=gMSlYMO47gM

Na Federalnoj televiziji od 9.11., svakog radnog dana u 21.10h


Izvor: http://www.federalna.ba/bhs/vijest/593/da-sam-oblak
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum

Zadnje uređivanje S.N.O.B : 02.11.2011. at 02:25.
S.N.O.B is offline  
Old 02.11.2011., 02:24   #2










__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Old 02.11.2011., 02:34   #3
OK, pročitah...ne znam kako ću podnijeti radnju jer mi se ovako iz pročitanog čini suviše teška i tragična čak i za mene. Teško mi zamisliti Engina kako glumi takvog negativca, uff kao neki manijak. Vidjet ćemo...
moriturite is offline  
Old 02.11.2011., 02:38   #4
Vidim da je scenaristica Meral Okay, piše scenario i za Muhtesem Yuzil ...
Pogledat ću 1 ep pa cu vidjet.
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Old 02.11.2011., 02:44   #5
Dupla doza Engina u 20 Bht u 21 Ftv... ma pogledat ću koju epku da vidim kakva je serija....ne može biti gora od Slomljenih krila, na koje ponekad iz čiste dosade bacim pogled...
__________________
Zašto se korste #metle s malom drskom a ne one s velikom???
seeni is offline  
Old 02.11.2011., 02:50   #6
Quote:
S.N.O.B kaže: Pogledaj post
Vidim da je scenaristica Meral Okay, piše scenario i za Muhtesem Yuzil ...
Pogledat ću 1 ep pa cu vidjet.
Plus ovdje ona i glumi mamu od doktora.
TheWitch is offline  
Old 02.11.2011., 02:53   #7
Ovaj sinopsis kao da je pisalo dijete u 2 razredu osnovne škole
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Old 02.11.2011., 03:04   #8
Quote:
S.N.O.B kaže: Pogledaj post
Ovaj sinopsis kao da je pisalo dijete u 2 razredu osnovne škole
....sinopsis nema veze s vezom... polovicno istinito...nemojte se obeshrabriti
TheWitch is offline  
Old 02.11.2011., 03:06   #9
Još malo fotkica




@witch, nećemo
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Old 02.11.2011., 11:22   #10
Oooo nocas ste vidim bili vrijedni...bravo drustvo

Evo par slikica...Mustafa, a tko drugi





klepetusa is offline  
Old 02.11.2011., 11:53   #11
mene ovaj nazovi sadrzaj nije nimalo privukao seriji, kakav je to mahnit lik? podsjeca me na jednog andricevog lika...
ali mozda i pogledam...ftv i bht, dvije bratske televizije, prvo na obje ide ezel, sad engin u dvije serije
Ninely is offline  
Old 02.11.2011., 12:10   #12
Quote:
Ninely kaže: Pogledaj post
mene ovaj nazovi sadrzaj nije nimalo privukao seriji, kakav je to mahnit lik? podsjeca me na jednog andricevog lika...
ali mozda i pogledam...ftv i bht, dvije bratske televizije, prvo na obje ide ezel, sad engin u dvije serije
Pozitivno je to sto stvarno znaju odabrati... jos samo da nađu nekog tko ce napraviti prave, odgovarajuce sadrzaje
klepetusa is offline  
Old 02.11.2011., 12:43   #13
jel' to ide nakon kirik kanatlar? čitajući sadržaj, previše nasilno, ne znam, možda pogledam nekoliko pa odlučim. ovaj mustafa je psihopata i nemam baš želju gledat takve likove. glumca engina nikada ranije nisam gledala, tako da nemam problema s tim da je ovdje negativac. bumo videli.
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Old 02.11.2011., 13:12   #14
Quote:
mina_jasmina kaže: Pogledaj post
jel' to ide nakon kirik kanatlar? čitajući sadržaj, previše nasilno, ne znam, možda pogledam nekoliko pa odlučim. ovaj mustafa je psihopata i nemam baš želju gledat takve likove. glumca engina nikada ranije nisam gledala, tako da nemam problema s tim da je ovdje negativac. bumo videli.
ovi sa ftv-a su zesci mracnjaci, prvo krila gdje su sve koje su mogli poubijali (ne ftv, vec scenaristi ) , sad ovakav mahnit lik...

probaj pogledati Fatmagul sucu ne gdje glumi Engin, svidjet ce ti sigurno
Ninely is offline  
Old 02.11.2011., 13:42   #15
Opet Engin i to ova serije ide nakon odgledane epizode FSNU i ide dupla doza Engina naveče pogledati ću ovu seriju pa ću vidjeti da li ću gledati a po sinopsisu nije baš nešto i on u potpuno drugačijoj ulozi biti će to neobično.
Ameella is offline  
Old 02.11.2011., 14:02   #16
Quote:
mina_jasmina kaže: Pogledaj post
jel' to ide nakon kirik kanatlar? čitajući sadržaj, previše nasilno, ne znam, možda pogledam nekoliko pa odlučim. ovaj mustafa je psihopata i nemam baš želju gledat takve likove. glumca engina nikada ranije nisam gledala, tako da nemam problema s tim da je ovdje negativac. bumo videli.
Moram priznati da nisam gledala te prve epizode tako da za nasilje nad Narin koje opisuju u sadrzaju ne mogu nista reci...

U drugoj polovici definitivno nema pretjeranog nasilja...

E..da...i nesto sto nema u opisu...Mustafa ima epilepsiju
klepetusa is offline  
Old 02.11.2011., 15:24   #17
Quote:
Ninely kaže: Pogledaj post
ovi sa ftv-a su zesci mracnjaci, prvo krila gdje su sve koje su mogli poubijali (ne ftv, vec scenaristi ) , sad ovakav mahnit lik...

probaj pogledati Fatmagul sucu ne gdje glumi Engin, svidjet ce ti sigurno
FSN ide na nekom BiH kanalu koji ja nemam u MAXTV paketu, koliko kontam ova bi trebala ići na FTV? ili griješim? od BiH kanala imam samo FTV. u krilima su konknuli sve koje su mogli, prva serija koju sam gledala da krenu sa jednom postavom a do kraja ide sasvim 16-ta.

pratim kuzey-guney, pratila sam yalanci bahar (ukinuta) i čekam kraj AvC (na HRV NOVA TV)- navodno kreće sulejman iza toga.
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Old 02.11.2011., 15:30   #18
Quote:
mina_jasmina kaže: Pogledaj post
FSN ide na nekom BiH kanalu koji ja nemam u MAXTV paketu, koliko kontam ova bi trebala ići na FTV? ili griješim? od BiH kanala imam samo FTV. u krilima su konknuli sve koje su mogli, prva serija koju sam gledala da krenu sa jednom postavom a do kraja ide sasvim 16-ta.

pratim kuzey-guney, pratila sam yalanci bahar (ukinuta) i čekam kraj AvC (na HRV NOVA TV)- navodno kreće sulejman iza toga.
Serija ide na FTV poslije KK.

I ja planiram pogledati epku-dvije da vidim o cemu se radi.
__________________
MercyFemirFEmirFEMirFEMIrFEMIR
monimalu is offline  
Old 02.11.2011., 15:39   #19
Quote:
mina_jasmina kaže: Pogledaj post
pratim kuzey-guney, pratila sam yalanci bahar (ukinuta) i čekam kraj AvC (na HRV NOVA TV)- navodno kreće sulejman iza toga.
Pa eto, lijepo, oslobodice ti se raspored pa se mozes ukljuciti u jednu od ovih.
FGSN highly recommended.
A dodatni bonus za nas bi bio da nam iskopas kakve informacije o Enginu, posto je decko jako privatan. Vjerujem u tvoje FDA sposobnosti. Ti si mi jedina nada.
TheWitch is offline  
Old 02.11.2011., 15:49   #20
Quote:
mina_jasmina kaže: Pogledaj post
FSN ide na nekom BiH kanalu koji ja nemam u MAXTV paketu, koliko kontam ova bi trebala ići na FTV? ili griješim? od BiH kanala imam samo FTV. u krilima su konknuli sve koje su mogli, prva serija koju sam gledala da krenu sa jednom postavom a do kraja ide sasvim 16-ta.

pratim kuzey-guney, pratila sam yalanci bahar (ukinuta) i čekam kraj AvC (na HRV NOVA TV)- navodno kreće sulejman iza toga.
mina jel to ide sulejman na novoj poslije avc?? reci da, reci da!!
hm, mogla bi ovu seriju i pratit ako bude na kanalima koje imam, i ja isto u max tv paketu
__________________
"Kako da ti kažem da me omamljuje i najmanja slutnja tvog mirisa, da bi me, kad bih te imao i hiljadu puta, vidjela još zanesenijeg jer imao bih tada nadu i sjećanje, a sada je to tek žudno iščekivanje."
kader is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:39.