Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2013., 16:17   #2001
Quote:
dimanado kaže: Pogledaj post
Odgledala 23 i mislim se gdje sam ovo već vidjela kafan Pierre Lottiju, pa u Ezelu naravno gdje drugdje.
da ne idemo puno van teme, ovo što je ovdje bilo pokazano iz ezela je ašk molu, a pier lotti je vidikovac i nije isto, samo ja to ne mogu naći nigdje u 23.? u kojoj je minuti? ...a sad odoh provjerit lale hanumu
Cobanica is offline  
Old 20.01.2013., 16:30   #2002
Quote:
milisent kaže: Pogledaj post
Al` ste nakuckale, mashallah !

Nego, jel` ona recepcionerka iz 20-te, sto izdaje sobu S&B nakon pomirenja, Lale iz FGSN il` me oci varaju?
mili mislim da nije. ova mi se čini starija, plus, serija je snimana prije, a i faca je druga
Cobanica is offline  
Old 20.01.2013., 17:47   #2003
Malo kasnim, sad tek pogledala 23.ep.

Malo osvrt na 22.- kako Zinar nije skužio da nešto ne štima kad su našli pištolj u Boranovoj sobi?? Vidio je Džihana da mu kopa po ormarima, a prije toga razgovarao s Abayjem koji mu je rekao da ide Boranu po stvari. Kaj Boranu treba svatko posebno donijeti po jedne gaće??? Mislim da stari i kuži kakav mu je sin, ali si ne želi priznati i pokriva ga kad god može.

A kraj 23.?????? Pa šta je toj Sili? Jel ne planira zajednički život s mužem?? Al kad joj muž kaže da dođe, ne, ona će ostati i nek ju ne čeka??? Pa neki te ni bi više nikako čekao. Još joj je Emre rekao da on nije taj koga voli i da želi da ona nastavi svoj život- znači oslobodio ju je krivnje, nije joj nabijao ništa na nos. Ok, mogla je ostati dobra s njim, pomogati mu koliko može, ali opet kad te muž zove, pođi s njim!!!

Nisam gledala unaprijed pa ne znam kako će to riješiti, ali u 24. se žene, čini mi se, pa će valjda već nekako riješiti i to. Al baš mi žao Borana.
lady.godiva003 is offline  
Old 20.01.2013., 18:10   #2004
Quote:
lady.godiva003 kaže: Pogledaj post
Malo kasnim, sad tek pogledala 23.ep.

Malo osvrt na 22.- kako Zinar nije skužio da nešto ne štima kad su našli pištolj u Boranovoj sobi?? Vidio je Džihana da mu kopa po ormarima, a prije toga razgovarao s Abayjem koji mu je rekao da ide Boranu po stvari. Kaj Boranu treba svatko posebno donijeti po jedne gaće??? Mislim da stari i kuži kakav mu je sin, ali si ne želi priznati i pokriva ga kad god može.

Nisam gledala unaprijed pa ne znam kako će to riješiti, ali u 24. se žene, čini mi se, pa će valjda već nekako riješiti i to. Al baš mi žao Borana.
da, a kaj je najbolje boran tamo u onoj celijici ni kaput nije skinuo, a kamoli da je nesto od stvari trebao

mi veceras na oyo 24. gledamo, i mene čok zanima kak ce to rijesiti, al vec sam malo gledala bez prijevoda i po svemu vidjenome opet ce boran popustiti.
__________________
sada kada snage imam samo još za kraj avantura počinje...
anna_maria is offline  
Old 20.01.2013., 18:12   #2005
Uvijek on popušta, uvijek. Mislim, on njoj ide prati noge i ne znam kakva čudesa da bi od nje dobio "mrzim te". Osim onog jednog puta kad naleti na Emrea s malim u rukama, tad baš poludi.
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Old 20.01.2013., 18:22   #2006
Quote:
lady.godiva003 kaže: Pogledaj post
Malo kasnim, sad tek pogledala 23.ep.

Malo osvrt na 22.- kako Zinar nije skužio da nešto ne štima kad su našli pištolj u Boranovoj sobi?? Vidio je Džihana da mu kopa po ormarima, a prije toga razgovarao s Abayjem koji mu je rekao da ide Boranu po stvari. Kaj Boranu treba svatko posebno donijeti po jedne gaće??? Mislim da stari i kuži kakav mu je sin, ali si ne želi priznati i pokriva ga kad god može.

A kraj 23.?????? Pa šta je toj Sili? Jel ne planira zajednički život s mužem?? Al kad joj muž kaže da dođe, ne, ona će ostati i nek ju ne čeka??? Pa neki te ni bi više nikako čekao. Još joj je Emre rekao da on nije taj koga voli i da želi da ona nastavi svoj život- znači oslobodio ju je krivnje, nije joj nabijao ništa na nos. Ok, mogla je ostati dobra s njim, pomogati mu koliko može, ali opet kad te muž zove, pođi s njim!!!

Nisam gledala unaprijed pa ne znam kako će to riješiti, ali u 24. se žene, čini mi se, pa će valjda već nekako riješiti i to. Al baš mi žao Borana.



ma svaka ti je na mjestu,,,jadan nas boran,,,stalno mora popustati,,,,a sto se tice zinara potpuno si u pravu sigurno zna,,ali nece priznati
kerimboran is offline  
Old 20.01.2013., 19:06   #2007
Quote:
čobankardiš kaže: Pogledaj post
[/B] ma tko može biti siguran da častohlepivog, a naivnog azada kad postane bizmismen nebi smotala neka ista takva žemska, ili bi završio u ćuzi zbog privrednog kriminala . sumnjam da bi puno bili skupa u postilji. znam da je malo ekstremno, ali eto, nametnulo mi se nakon svih 78. ep.
Opa, i ja sam jedna kojoj je Azad toliko mio da mi ga nije žao. Tip je baš ljigav, sebičan i častohlepan. Ti miša, punica nije prostrla crveni tepih kad je zet niškoristi ušao u kuću pa idemo bježat sa sekom koja se nasljedstvom oparila i to valja iskoristit. "Veliki tvorničar" je mogao izmust i tvornicu u nekom drugom kraju, je, al onda Mardin ne bi vidio kako je on sposoban...
On kao i Džihan želi uspjeh i moć, samo je Džihan pokušava ugrabiti silom, a Azad ulizivanjem i izrabljivanjem seke. U konačnici ispadne jednako ružno.
ball is offline  
Old 20.01.2013., 19:12   #2008
Kako je lijepo što Boran ima Abaja da mu pomaže, ovako mu ni rođeni brat ne bi pomogao i dao savjet kao on.
__________________
Vulpes pilum mutat, non mores.
dimanado is offline  
Old 20.01.2013., 19:19   #2009
Quote:
ball kaže: Pogledaj post
Opa, i ja sam jedna kojoj je Azad toliko mio da mi ga nije žao. Tip je baš ljigav, sebičan i častohlepan. Ti miša, punica nije prostrla crveni tepih kad je zet niškoristi ušao u kuću pa idemo bježat sa sekom koja se nasljedstvom oparila i to valja iskoristit. "Veliki tvorničar" je mogao izmust i tvornicu u nekom drugom kraju, je, al onda Mardin ne bi vidio kako je on sposoban...
On kao i Džihan želi uspjeh i moć, samo je Džihan pokušava ugrabiti silom, a Azad ulizivanjem i izrabljivanjem seke. U konačnici ispadne jednako ružno.
Ni meni nije mio, i donekle mi je i drago što je spušio one pare, trebalo ga je spustiti na zemlju. Umislio si je da je on netko i nešto, a ništa nije sam postigao, sve je dobio gotovo. I koliko ga Sila brani, nakon one prisile na brak s pištoljem, mislila sam da ga neće ni pogledati poslije. Krivi Toru, Mardin, Borana, sve žive za svoju nesreću, a zaboravlja da je Azad prvi od kojeg je sve krenulo i da ju je on POŠTOLJEM prisilio na potpisivanje.

I sad kad je i pogriješio jer je htio ispasti veća faca od onih koji rade taj posao 10- 20 god ona ga tješi i hrabri, a on nije imao hrabrosti pogledati ju u oči. I to ti je muško????
lady.godiva003 is offline  
Old 20.01.2013., 19:21   #2010
anna-maria drago mi je kaj te nasmija

Ja jos nisam nacisto sa Silom jel ona namjerno izluduje Borka,da vidi do kud moze ici ili je stvarno tak nepromisljena da ne misli kaj ce njemu znaciti njeno obecanje Emreu.Ne znam za vas,ali ja i u stvarnosti poznajem zene kojima je dokaz da ju njen muskarac voli,to da ga namjerno izluduje iz razloga da vidi koliko joj je spreman tolerirati i oprastati gluposti.Znaci njegova ljubav je proporcionalna njegovom pragu tolerancije na njene idiotarije.To u nekim Silinim postupcima nazirem.Po njenom,ako ju Boran voli mora shvatiti da ona mora njegovati Emrea.A pritom ne razmislja o Boranu i njegovim osjecajima,jer kao da misli,on me voli oprostiti ce prije ili poslije i kaj je najgore tak i bude.

Shvacam ja,osjeca se odgovornom i u redu,pomoci ces koliko budes mogla,ali kad se nades pred gotovim cinom,kao sto je to slucaj sinoc,onda bar izidi ispred vrata pa mu(Borku)reci,pokusaj objasniti,a ne ga pred slinavcem otkantati.Ne kazem da bi Boran blagonaklono reagirao,ali bar bi to bilo izmedu njih dvoje,a ne da ona pred Emreom izabere.
Dalje,mozda Emre je pokupio metak jer se nasao ni kriv ni duzan izmedu zaracenih strana,ali mislim da je on svjestan opasnosti u kojoj se nalazio dok je bio pored Sile,znaci svjesno je izabrao da bi mu se nesto moglo dogoditi,pa i sam je rekao "Zbog nekih stvari vrijedi umrijeti".Znaci nije on iz cistog altruizma uz nju,nego zbog svojih ciljeva i zato ona nije kriva niti se treba tako osjecati,a pogotovo ne zbog toga muza stavljati na drugo mjesto.
__________________
Dernière Danse
deseti dar is offline  
Old 20.01.2013., 19:49   #2011
23.ep.. Siline gluposti

Quote:
deseti dar kaže: Pogledaj post
anna-maria drago mi je kaj te nasmija

Ja jos nisam nacisto sa Silom jel ona namjerno izluduje Borka,da vidi do kud moze ici ili je stvarno tak nepromisljena da ne misli kaj ce njemu znaciti njeno obecanje Emreu.Ne znam za vas,ali ja i u stvarnosti poznajem zene kojima je dokaz da ju njen muskarac voli,to da ga namjerno izluduje iz razloga da vidi koliko joj je spreman tolerirati i oprastati gluposti.Znaci njegova ljubav je proporcionalna njegovom pragu tolerancije na njene idiotarije.To u nekim Silinim postupcima nazirem.Po njenom,ako ju Boran voli mora shvatiti da ona mora njegovati Emrea.A pritom ne razmislja o Boranu i njegovim osjecajima,jer kao da misli,on me voli oprostiti ce prije ili poslije i kaj je najgore tak i bude.

Shvacam ja,osjeca se odgovornom i u redu,pomoci ces koliko budes mogla,ali kad se nades pred gotovim cinom,kao sto je to slucaj sinoc,onda bar izidi ispred vrata pa mu(Borku)reci,pokusaj objasniti,a ne ga pred slinavcem otkantati.Ne kazem da bi Boran blagonaklono reagirao,ali bar bi to bilo izmedu njih dvoje,a ne da ona pred Emreom izabere.
Dalje,mozda Emre je pokupio metak jer se nasao ni kriv ni duzan izmedu zaracenih strana,ali mislim da je on svjestan opasnosti u kojoj se nalazio dok je bio pored Sile,znaci svjesno je izabrao da bi mu se nesto moglo dogoditi,pa i sam je rekao "Zbog nekih stvari vrijedi umrijeti".Znaci nije on iz cistog altruizma uz nju,nego zbog svojih ciljeva i zato ona nije kriva niti se treba tako osjecati,a pogotovo ne zbog toga muza stavljati na drugo mjesto.
Ti si blaga prema njoj.. al ja ju sad definitivno vidim kao osobu kojoj kad daš mali prst hoće i cijelu ruku/ a bome i tijelo..
Ja ne sumnjam da su joj namijenili zaljubljenost u Borana.. al još uvijek ne i ljubav koja znači poštovanje.
Ona je sad baš to.. zaljubljena, mašta o budućnosti s njim , o preprekama koje trebaju svladati zajedno..al kad ta budućnost dođe u rečenici tipa "pođi samnom".. e onda čekaj..
Da točno.. ima takvih osoba.. žena i muškaraca koji testiraju ljubav svog partnera na po meni jako ružan i sebičan način.

I Emrea su ojačali spoznajom .. al eto nije mogao odoliti da se i on ne istrese na Borana, koristeći svoj položaj u bolničkom krevetu..
eMarina13 is offline  
Old 20.01.2013., 20:07   #2012
Strašno ružan i sebičan način. To što svom prijatelju želi pomoći da ozdravi znajući da mu njena prisutnost znači jako puno. Jako sebično nema što uz to što se osjeća krivom za njegovu nesreću. Krivi sebe i Borana, zato po njoj u ovom trenutku njih dvoje trebaju ispaštati. Po Sili Emreovo zdravlje je najvažnije. Ona ne bi mogla biti sretna s Boranom, a da prije toga nije učinila sve što može za Emrea. U ovom slučaju to je njena prisutnost. Na stranu što je Emre sebičan, ali i on ima opravdanje. Pomisao da ćeš cijeli život ostati oduzet slomila bi i puno jačeg čovjeka od njega. Zato mu ovaj put opraštam.

Nevjerojatno s koliko se cinizma kritizira jedna humana odluka, odluka koju samo predobro srce može donijeti. Tu nema ni malo sebičnosti, dapače da je sebična rekla bi, sorry Emre, ja odoh biti sretna s Boranom jer smo mi tako planirali, a to što si ti ranjen je tvoj problem, ne moj i sad ti baš ne mogu pomoći, ne mogu biti uz tebe. Krivi tajming.

Emreova bolest samo je jedna od prepreka koju moraju savladati zajedno.
Didily is offline  
Old 20.01.2013., 20:28   #2013
Ja ipak mislim da su njene godine glavni krivac za njeno ponašanje... premlada je da bi se "pametno" nosila sa svim što ju je snašlo. Je li iko skontao šta u zadnjoj epizodi Boran kaže plemenu? I ko su ona djeca i čovjek na kraju?
Eta27 is offline  
Old 20.01.2013., 20:47   #2014
jel mi može netko reći koja je epizoda koja bi danas trebala ići na TV-u, ona u kojoj Borko saznaje da je Sila trudna...jel to možda 18.?
pattie_boyd is offline  
Old 20.01.2013., 20:51   #2015
^Da, danas ide 18.

Nije stvar u odluci, stvar je u načinu donošenja iste.
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Old 20.01.2013., 21:04   #2016
Quote:
Nicole_Lilly kaže: Pogledaj post
^Da, danas ide 18.

Nije stvar u odluci, stvar je u načinu donošenja iste.
naravno.. stalno joj je namijenjeno ponašanje "povrijedi pa ispravljalj" . ne sumnja se u njeno srce al ima "krivi tajming" da ga pokazuje.
eMarina13 is offline  
Old 20.01.2013., 22:00   #2017
haha, sad je kriva i za tajming...ili imaš srca ili nemaš, ne biraš vrijeme kad ćeš ga pokazati. Konkretno, trebala je NE imati srca i ostaviti Emrea i otići s Boranom?
Čovjek se je tek probudio iz kome, sznao da je oduzet. Ja se pitam tko ovdje nema srca?
Didily is offline  
Old 20.01.2013., 22:12   #2018
Drage moje (obraćam vas se kao ženskom društvu, a ako ima forumaša, neka mi ne zamjere, i njih pozdravljam

Jako vas volim čitati, osobito vaše analize serije. Ponekad me nasmijete do suza, samo tako nastavite.
Slike i video uratci su pravi melem za oči (a neki i za uši), uljepšavaju mi dane... Curama koje se trude s prijevodima i jezično-kulturološkim pitanjima, "çok teşekkür ederim"

Dakle, i ja sam jedna od onih koje žive 24 h s Boranom & Silom (dobro, više s njim nego s njom . Kada ih ne gledam, ili ne čitam o njima, ne izlaze mi iz glave...
Teško je živjeti s njima, još je teže bez njih, zar ne?

Ne bih vas željela udaviti svojim filozofiranjem,samo bih s vama podijelila neke svoje dojmove
- već sam rekla da serija ima neki faktor X, sada sam sigurna da je to ljubav Sile i Borana, koja je ... ne znam kakao bih je opisala, nekako mi dolazi riječ "vangalaktička". Gotovo de na postoji u stvarnom životu, a opet je tako snažna. Dovoljno ih je vidjeti zajedno, pogledi govore sve; već dugo nisam čitala/gledala nešto slično.

- o agi smo puno pisali, uglavnom više nas je "palo" na njega od onih kojima i nije nešto. Kako serija teče, tako mu se čak i gluma mijenja - nabolje! Meni je (skoro pa) savršen

- Ono što mene i dalje muči je Silin lik - nekako mi je nedorečen. Ne mogu je shvatiti, ne budi u meni previše suosjećenje. Zapravi mi se čini da ni same scenaristice nisu znale što bi i kako bi s njom... Cansu mi i nije nešto, no kako je ovo prva njezina serija koji pratim, dala sam joj šansu... U komapraciji s njim, lik Bedar mi je fantastičan - baš zato mi ne ide u glavu da su toliko omanule kod Sile. O Bedar i Đihanu se već puno pisalo, ono što ja volim kod njih je taj njihov gorko-slatki život. Jednostavno uživam gledajući ih!

- Asad i Narin ne bih kometirala, em što su sve zakuhali, em su dosadni... Malo su mi dosadnjikovi u toj svojoj ljubavi a la"Romeo i Julija". Emre mi spada u istu kategoriju

- Ako me je itko osvojio, onda je to Abaj. Čak bih i preko ušiju i nepravilnih zubića zažmirila. Divan lik! Žao mi je što nas sada dave "odnosom" između njega i Gizem, pogotovo kada znamo da on svega togo ne bude niš´ (tresla se brda, rodio se miš - eto i rime )

- Na ekipu iz Mardina (točnije Džihana, Boranove starce i strica) neću trošiti riječi, ionako je sve već rečeno. Jedino mi nije jasno kako je moguće da ono dvoje reptila (netko je tako nazvao Boranove roditelje može imati tako krasno dijete, i odgojiti tako divnog čovjeka poput Borana. Sve si mislim, mora da su oni djed i baka koji su uživali u kućivci u vinogradu, imali tu svoje prste

Oprostite na dužini

Čitamo se dalje
charra3005 is offline  
Old 20.01.2013., 22:22   #2019
Xavi-8, a i ostale turkologinje...jedna me stvar zanima - ovaj motiv pauna
http://www.itusozluk.com/image/sila-tokasi_5921.jpg
pa zatim onaj preparirani paun u Boranovoj kancelariji u holdingu u Midyatu...

je li to možda učestali kurdski odnosno jesidski simbol Malak Taus?
Predstavlja li on Sotonu?
Ima li nekog drugog skrivenog značenja ?
__________________
Moda blijedi, stil je vječan (YSL)
Tumbleweed is offline  
Old 20.01.2013., 22:56   #2020
Nemojte me zamlatiti šlapama , ali i Džihan je mogao biti sasvim drukčije doživljen lik da su producenti izabrali nekog, da se politically correct izrazim, malo dopadljivijeg glumca ...naime, lik je dostojevskijanski rascijepljen i nesretan, od malih nogu je second best i to mu se stalno trlja na nos, ma koliko se trudio i dokazivao da vrijedi, sve mu je uzalud, a čak i kada nije lagao, proglasiše ga lašcem ... u onim scenama kada započinje vezu s Esmom koja je podjednako damaged, kada joj govori da nije više sama, da ima njega...pa, čak mi ga je pomalo žao
Zamislite u njegovoj ulozi nekog komada poput MAA ?
Pa sve bi navijale da umlati odvratnu Silu i zbaci s trona napuhanog agu
__________________
Moda blijedi, stil je vječan (YSL)
Tumbleweed is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:28.