Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2005., 15:18   #21
ajd ajd - ako ti tako kažeš
__________________
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2005., 17:05   #22
Quote:
Attack kaže:
ajd ajd - ako ti tako kažeš
Nije to tako jer ja to tako kažem, nego ti je to tako u hrvatskom jeziku.
Imaš blizu Save i gradsku biblioteku pa posudi Rječnik hrvatskog jezika, npr. Vladimira Anić, izdanje 1991., i na strani 52. ti piše objašnjenje riječi brod!

Lijep pozdrav!

peroj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2005., 01:52   #23
Quote:
frch kaže:
nepromjene? da
tako je kako je pa htjeli vi to ili ne tako mora biti....



al u Brodu su nam bajkeri i beš je super tolika gužva...još samo da nas vrijeme služi bilo bi za 100
__________________
everyone wants happiness, no one wants pain.. but you can't make a rainbow without a little rain...
hoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2005., 01:03   #24
ako je Požega uspjela vratiti stvari u normalno stanje zašto ne bio i mi BnS se tek odnedavno zove Slavonski Brod.. što ne znači ništa
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2005., 13:06   #25
Quote:
hoja kaže:
tako je kako je pa htjeli vi to ili ne tako mora biti....



al u Brodu su nam bajkeri i beš je super tolika gužva...još samo da nas vrijeme služi bilo bi za 100
ej bilo je ludo - pogotovo kad su pritutnjili gradom u subotu popodne - onako skupno - LUDILO

__________________
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2005., 05:46   #26
Brod je uvijek bio dosadan grad u kojem se nikada nista nije dogadjalo i u kojemu je prosjecnost konstanta.

I trebe su ruzne.
georgeWtheNuclear is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2005., 11:33   #27
Quote:
georgeWtheNuclear kaže:
Brod je uvijek bio dosadan grad u kojem se nikada nista nije dogadjalo i u kojemu je prosjecnost konstanta.

I trebe su ruzne.
Brođani imaju jednu izreku: Rđavom k..cu i dlake smetaju!
peroj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 00:47   #28
Quote:
peroj kaže:
Brođani imaju jednu izreku: Rđavom k..cu i dlake smetaju!
Je to tak ali oni koji zive u Brodu znaju da je to sto sam ja napisao istina, htjeli to priznati sebi ili ne.

However, Brod bi imao potencijala kada taj provincijski mentalitet ne bi bio toliko jak. Ako zivis u Brodu znas jako dobro o cemu ja to pisem.
georgeWtheNuclear is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 08:40   #29
Quote:
georgeWtheNuclear kaže:
Je to tak ali oni koji zive u Brodu znaju da je to sto sam ja napisao istina, htjeli to priznati sebi ili ne.

However, Brod bi imao potencijala kada taj provincijski mentalitet ne bi bio toliko jak. Ako zivis u Brodu znas jako dobro o cemu ja to pisem.
Ja zivim i u Brodu i meni Brod nikad nije dosadan. Uvijek nekog ima i uvijek mozes nekog naci s kim mozes ubit vrijeme.

Sto se tice provincijskog mentaliteta - ne znam sto za tebe znaci to: "provincijski mentalitet"? To je tako neodredeno da to tako mozes napisati i za svaki grad na kugli zemaljskoj.
Kao sto rekoh - nekima i dlake smetaju!
peroj is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2005., 00:59   #30
o čemu priča onaj đorđ
__________________
Nisam vratio oruzje u MUP, nisam vratio, nisam glup!
7138
Lord Frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2005., 12:34   #31
Quote:
Lord Frch kaže:
o čemu priča onaj đorđ
brijem da ni on sam nije siguran

pa ima likova kojima je i u zagrebu dosadno i kojima su sve trebe ružne a zovemo ih "pederi"
__________________
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2005., 13:48   #32
Quote:
Attack kaže:
brijem da ni on sam nije siguran

pa ima likova kojima je i u zagrebu dosadno i kojima su sve trebe ružne a zovemo ih "pederi"
peroj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2005., 01:08   #33
Quote:
peroj kaže:
Ja zivim i u Brodu i meni Brod nikad nije dosadan. Uvijek nekog ima i uvijek mozes nekog naci s kim mozes ubit vrijeme.

Sto se tice provincijskog mentaliteta - ne znam sto za tebe znaci to: "provincijski mentalitet"? To je tako neodredeno da to tako mozes napisati i za svaki grad na kugli zemaljskoj.
Kao sto rekoh - nekima i dlake smetaju!

Ja sam zivio u Brodu silom prilika, i nikada se nisam u potpunosti osjecao doma tamo.

Da uvijek nekoga ima tamo i svatko svakoga zna pa je gotovo nemoguce imati nekakvu razumnu privatnost. To je recimo jedna od stvari koja me je najvise iritirala.

Smeta mi negostoljubivost ljudi.

Smeta mi agresivnost Brodjana.

Smeta mi netolerantnos prema svemu sto ne razumiju i ne poznaju.

Sto ste evo i u ovim postovima dokazali.

Smetaju mi trebe koje se po Brodu prave svetice a po Zagrebu se jebu s kime stignu. Ne da je ovo drugo lose, nego se grozim prvoga.

Eto, godinama sam se klonio brodske ekipe u Zagrebu. Odem na jedan njihov party i sto se dogodi? Horda pijanih provincijalaca u agresivnoj tuci s nekakvom balavurdijom u Utrinama kaj im je dosla na pivu rego.

A i jaka zajebancija kada je jedina opcija sjedit po losim brodskim birtijama napucenim nabrijanim jebouteis tipovima niska cela, pogleda mrkih i ulastenih koledzica.
georgeWtheNuclear is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2005., 01:10   #34
Quote:
Attack kaže:
brijem da ni on sam nije siguran

pa ima likova kojima je i u zagrebu dosadno i kojima su sve trebe ružne a zovemo ih "pederi"
Jesi obnovio clanarinu u svom zavicajnom klubu? Okupljaju li se tamo oni koje imenujes pa tako dobro poznajes njihov mentalni sklop?
georgeWtheNuclear is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2005., 01:24   #35
ali nema veze. Lijepo je da tako volite svoj grad.
georgeWtheNuclear is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2005., 02:21   #36
Ma prika nemoj se ljutiti!
Ti imaš pravo da se tebi u Brodu ne sviđa. Tvoja stvar. Isto tako meni je u Brodu lijepo. Kao što rekoh postoje mjesta na kojima mogu uvijek drage ljude sresti, potrošit nešto vremena. Uz roštilj i pivo skupe se subotom, nedjeljom popodne obitelji, bacimo ćevape i kobase na roštilj, žene sprave neke kolače i salate i Bog te veseli!
Sad meni više i nije baš do žena, al' prika, oćeš parkiralište na Migalovcima pa do Poloja, praznih stanova i vikendica povrh Bukovlja, a joj...

Što se tiče Zagreba, ta to je za Hrvate centar svijeta. Meni je to normalno da Brođani vole Zagreb i sve ono što im Zagreb nudi.
Opet kažem, ne osporavam tvoje pravo da drugačije misliš, ali meni je u Brodu lijepo. Isto tako za studija u Zagrebu mi je isto tako bilo lijepo. Vjerojatno bi meni i nekakvom Hrašću iliti Oakvilleu bilo lijepo.

Što se tiče gostoljubivosti brođana - tu si bome u krivu - pogledaj samo porast stanovništva - ta Brod je u posljednjih 15 godina primio preko 35000 ljudi unesrećenih u sjevernoj Bosni.
To što ljudi na sred ceste zaustave aute i pričaju, što na semaforu prođe 3 puta zeleno dok čiča ispred tebe skuži, Bože moj, takav je Brodski mentalitet - ta u Brodu se poolako živi. To su nas ionako žene naučile: "Polako, kud srljaš k'o ždrebe pred rudo!"

U Brodu se polako živi. Daj Bože da netko uredi Brođanku pa da polako ponovo tamo krenemo... Ej, gdje bi nam bio kraj!

Prika lijep ti pozdrav iz usnulog Broda!

peroj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2005., 11:28   #37
Quote:
peroj kaže:

Što se tiče gostoljubivosti brođana - tu si bome u krivu - pogledaj samo porast stanovništva - ta Brod je u posljednjih 15 godina primio preko 35000 ljudi unesrećenih u sjevernoj Bosni.

ne mogu ne nasmijat se na ovo, ne znam pripadas li toj brojci od 35000 ljudi iz sjeverne bosne, svejedno mi je na kraju krajeva al mislim da bi svi brodjani odmah potpisali da se tih 35000 ljudi vrati u svoju sjevernu bosnu
Nikola is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2005., 11:32   #38
Quote:
georgeWtheNuclear kaže:
Da uvijek nekoga ima tamo i svatko svakoga zna pa je gotovo nemoguce imati nekakvu razumnu privatnost. To je recimo jedna od stvari koja me je najvise iritirala.
nije tocno....

Quote:
georgeWtheNuclear kaže:
Smeta mi negostoljubivost ljudi.
negostoljubljivost brodjana? slavonaca?
jesi ti normalna, o cemu ti pricas?

Quote:
georgeWtheNuclear kaže:
Smeta mi agresivnost Brodjana.
jesi siguran da su to bili brodjani? ili ipak "brodjani"

Quote:
georgeWtheNuclear kaže:
Smeta mi netolerantnos prema svemu sto ne razumiju i ne poznaju.


Quote:
georgeWtheNuclear kaže:

Smetaju mi trebe koje se po Brodu prave svetice a po Zagrebu se jebu s kime stignu. Ne da je ovo drugo lose, nego se grozim prvoga.
stereotip - cuo sam tu pricu i za splicanke i za osjecanke i za rijecanke etc etc

Quote:
georgeWtheNuclear kaže:
Eto, godinama sam se klonio brodske ekipe u Zagrebu. Odem na jedan njihov party i sto se dogodi? Horda pijanih provincijalaca u agresivnoj tuci s nekakvom balavurdijom u Utrinama kaj im je dosla na pivu rego.
provincijalci?


Quote:
georgeWtheNuclear kaže:
A i jaka zajebancija kada je jedina opcija sjedit po losim brodskim birtijama napucenim nabrijanim jebouteis tipovima niska cela, pogleda mrkih i ulastenih koledzica.
e moj djordje
Nikola is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2005., 16:25   #39
ovaj đorđ je lud ko šibica - daj lik reci nam na kavim si ti drogama - i ja bi probo :klap:



nemogu se prestat smijat
__________________
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2005., 19:41   #40
da napravimo mali rezime: htio pičke - nije dobio
__________________
Nisam vratio oruzje u MUP, nisam vratio, nisam glup!
7138
Lord Frch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:27.