Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2006., 13:20   #1
kako napisati molbu za posao u drzavnoj sluzbi?

dakle kako im se obratiti, kako ih oslovljavati?
to mi je puno lakse s privatnim firmama, uvijek ima se obracam s terminom "firma" ili "poduzece" a kad su u pitanju drzavne sluzbe nemam pojma kako se izraziti
buduci nije problem samo u obracanju nego i u sadrzaju, ako ima netko u kompu primjer molbe za drzavnu sluzbu koji je voljan podijeliti samnom (na PM ili mailom) bila bih jako jako zahvalna.
MicaMaca is offline  
Old 05.11.2006., 14:08   #2
Quote:
MicaMaca kaže:
dakle kako im se obratiti, kako ih oslovljavati?
to mi je puno lakse s privatnim firmama, uvijek ima se obracam s terminom "firma" ili "poduzece" a kad su u pitanju drzavne sluzbe nemam pojma kako se izraziti
buduci nije problem samo u obracanju nego i u sadrzaju, ako ima netko u kompu primjer molbe za drzavnu sluzbu koji je voljan podijeliti samnom (na PM ili mailom) bila bih jako jako zahvalna.
Ako znaš za koje radno mjesto pišeš, onda trebaš u prvom odlomku sažeti sve svoje kvalitete. Ako tim odlomkom ne privučeš pažnju čitatelja, daljnji tekst će ostati vjerojatno još manje zanimljiv za čitanje.

Ako pišeš općenito, onda prvo piši o svojim radnim iskustvima, od najnovijih prema najstarijima.

Suhoparno nabrajanje činjenica i podataka ostavi za kraj.
Sljiva is offline  
Old 05.11.2006., 18:37   #3
Quote:
Sljiva kaže:
Ako znaš za koje radno mjesto pišeš, onda trebaš u prvom odlomku sažeti sve svoje kvalitete. Ako tim odlomkom ne privučeš pažnju čitatelja, daljnji tekst će ostati vjerojatno još manje zanimljiv za čitanje.

Ako pišeš općenito, onda prvo piši o svojim radnim iskustvima, od najnovijih prema najstarijima.

Suhoparno nabrajanje činjenica i podataka ostavi za kraj.
hvala sljiva, nije problem koncept, napisala sam vec stotine molbi, ali uvijek kada trebam za drzavnu sluzbu fale mi neke rijeci vezano za oslovljavanje i opcenito motivi za posao u drzavnoj sluzbi su mi razliciti od onih za javljanje u privatne firme.
obicno u prvoj recenici kazem gdje sam vidjela natjecaj i za koje se radno mjesto javljam, slijedi strucna sprema koju imam te moje kvalitete i vjestine, pred kraj spomenem radno iskustvo buduci ono niej veliko i zadnja recenica je da bih bila zahvalna na prilici da se prezentiram uzivo (eto ne bas tako ali u tom stilu)
spranca je s mojposao.net skinuta i mislim da je uredu, kao i CV, ali zanima me kako konkretno ljudi salju molbu za drzavnu sluzbu i po cemu se ona razlikuje
bad mi je jer mi to treba jos nocas, sutra mi ej zadnji rok za slanje

btw. na tvom avataru je moja najdraza marmelada
MicaMaca is offline  
Old 05.11.2006., 22:52   #4
Quote:
MicaMaca kaže:
hvala sljiva, nije problem koncept, napisala sam vec stotine molbi, ali uvijek kada trebam za drzavnu sluzbu fale mi neke rijeci vezano za oslovljavanje i opcenito motivi za posao u drzavnoj sluzbi su mi razliciti od onih za javljanje u privatne firme.
obicno u prvoj recenici kazem gdje sam vidjela natjecaj i za koje se radno mjesto javljam, slijedi strucna sprema koju imam te moje kvalitete i vjestine, pred kraj spomenem radno iskustvo buduci ono niej veliko i zadnja recenica je da bih bila zahvalna na prilici da se prezentiram uzivo (eto ne bas tako ali u tom stilu)
spranca je s mojposao.net skinuta i mislim da je uredu, kao i CV, ali zanima me kako konkretno ljudi salju molbu za drzavnu sluzbu i po cemu se ona razlikuje
bad mi je jer mi to treba jos nocas, sutra mi ej zadnji rok za slanje

btw. na tvom avataru je moja najdraza marmelada
Super. Samo što je to pekmez.

Probaj ovako: koristi naziv te institucije ili ako je naziv dug, samo onaj najkraći dio koji opet jednoznačno određuje o kome se radi.
Kako nisi napisala kokretni slučaj, ne mogu ništa ni predložiti.
Sljiva is offline  
Old 20.11.2006., 02:23   #5
Quote:
MicaMaca kaže:
zlikuje
bad mi je jer mi to treba jos nocas, sutra mi ej zadnji rok za slanje
Sad tek skužih i ovo. Nadam se da je prošlo ok.
Walpurgas is offline  
Old 20.11.2006., 02:34   #6
Quote:
Walpurgas kaže:
Sad tek skužih i ovo. Nadam se da je prošlo ok.
A znati ćemo kada odgovore...

Inače, uobičano je:

"Poštovani,"

A - ako je državna služba, može se:

datum
mjesto

Predmet: Prijava na natječaj za radno mjesto

Poštovani,

Javljam se... za radno mjesto ... objavljeno natječajem u Narodnim novinama br.
Vojky is offline  
Old 20.11.2006., 03:13   #7
Quote:
Vojky kaže:
...[/I]
Da, da..znam. Ovo ispod, redoslijed se podrazumijeva.

Ali meni nekako "Poštovani" ne "sjeda" najbolje. Više volim izraz "Poštovanje" koje je ujedno i pozdrav, a odaje i "poštivanje".

Ajme, kako ovo zvuči.
Walpurgas is offline  
Old 20.11.2006., 16:11   #8
Quote:
Walpurgas kaže:
Sad tek skužih i ovo. Nadam se da je prošlo ok.
ma nema problema, hvala ti svejedno, snasla sam se, ali ipak sam dobila odbijenicu, jos jednu duuugackom nizu

godinu dana posvetila sam trazenju posla, mislim da je vrijeme da promijenim strategiju te iducih godinu dana spizdim na traganje za vezom za posao.

Zadnje uređivanje Vojky : 20.11.2006. at 22:17.
MicaMaca is offline  
Old 22.11.2006., 11:00   #9
Quote:
MicaMaca kaže:
ma nema problema, hvala ti svejedno, snasla sam se, ali ipak sam dobila odbijenicu, jos jednu duuugackom nizu

godinu dana posvetila sam trazenju posla, mislim da je vrijeme da promijenim strategiju te iducih godinu dana spizdim na traganje za vezom za posao.
A da probaš otići malo van? Steći neko iskustvo, tako potrebno za dobiti prvi posao. Godina dana je doista dugi period traženja posla. Žao mi je.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Old 06.11.2006., 00:24   #10
hvala, snasla sam se, a i stigla mi je pomoc na PM
MicaMaca is offline  
Old 06.11.2006., 00:28   #11
Quote:
MicaMaca kaže:
hvala, snasla sam se, a i stigla mi je pomoc na PM
Kad sve prođe, daj mi samo javi koji su to problematični nazivi bili. Može i na PM.
Jako me zanima.
Sljiva is offline  
Old 06.11.2006., 13:58   #12
imas PM pekmezu, ili pekmezico
MicaMaca is offline  
Old 06.11.2006., 15:13   #13
može li meni netko reći mpo čemu se to molba za posao u sržavnoj službi razlikuje od molbe za bilo koji drugi posao? i zašto je problem koristiti puni ili skraćeni(Ministarstvo, Ured, Odbor, Služba) naziv institucije?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Old 06.11.2006., 17:48   #14
I to nije molba već prijava - ne moliš nikoga, već se javljaš na javni natječaj.
Vojky is offline  
Old 06.11.2006., 18:27   #15
hahaha vojky, hvala na informaciji, ali nakon jednogodisnje potrage za poslom u struci ja vec doslovno molim za posao
MicaMaca is offline  
Old 07.11.2006., 20:45   #16
Quote:
MicaMaca kaže:
hahaha vojky, hvala na informaciji, ali nakon jednogodisnje potrage za poslom u struci ja vec doslovno molim za posao
A šta si po struci?
pumpkin pie is offline  
Old 08.11.2006., 12:04   #17
Quote:
pumpkin pie kaže:
A šta si po struci?
diplomirani ekonomist (ali sam diplomirala na fakultetu za turisticki i hotelski management)
zelim zaobici turizam u sirokom luku (iako se i u hotele javljam), javljam se na sve oglase za tajnice, referente u raznim drzavnim sluzbama, vjezbenike, komercijaliste, cak i prodavace u trgovinama ako je placa barem 3000 ali nista!
MicaMaca is offline  
Old 08.11.2006., 21:00   #18
Quote:
MicaMaca kaže:
diplomirani ekonomist (ali sam diplomirala na fakultetu za turisticki i hotelski management)
zelim zaobici turizam u sirokom luku (iako se i u hotele javljam), javljam se na sve oglase za tajnice, referente u raznim drzavnim sluzbama, vjezbenike, komercijaliste, cak i prodavace u trgovinama ako je placa barem 3000 ali nista!
Aha, kužim. Frendica mi je to završla i tražila posao 2 god. Sad je u banci.
pumpkin pie is offline  
Old 08.11.2006., 23:08   #19
Quote:
pumpkin pie kaže:
Aha, kužim. Frendica mi je to završla i tražila posao 2 god. Sad je u banci.

2 godine???

ajme sad sam tek u banani, jedna godina je prosla, one more to go
MicaMaca is offline  
Old 17.11.2006., 00:11   #20
Quote:
MicaMaca kaže:
diplomirani ekonomist (ali sam diplomirala na fakultetu za turisticki i hotelski management)
zelim zaobici turizam u sirokom luku (iako se i u hotele javljam), javljam se na sve oglase za tajnice, referente u raznim drzavnim sluzbama, vjezbenike, komercijaliste, cak i prodavace u trgovinama ako je placa barem 3000 ali nista!
Jadna ti, posebno ako je fakultet onaj opatijski! Ti i struka moje cure su valjda najgori moguci izbor za zaposlenje na ovim prostorima! Evo, ona vec sjedi kod kuce gotovo dvije godine, a salje mjesecno cca 10-ak molbi. Nema sanse. Za 'obicne' poslove te nitko ne zeli uzeti jer si prekvalificiran, a sef ne zeli imati prodavacicu sa zavrsenim fakultetom i upisanim doktorskim studijem. U struci nemas sanse dobiti posao jer ih je previse. Dakle, losa perspektiva.

A drzavnoj sluzbi se nemoj ni najmanje nadati, pogotovo ako je na gradskom i zupanijskom nivou. Tu igraju samo i iskljucivo debele politicke veze, nema veze ni struka ni faks koji zavrsis, a kamo li neke kvalitete ili iskustvo u radu. Katastrofa. A ja bio uvjeren kako zivimo u naprednom gradu/zupaniji
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:30.