Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2003., 00:27   #1
Picasso ili ne?

Gledajte ovo :

Tip na Euforu prodaje "Picassovu" litografiju ua 333 kn - ako je to pravo jeli to zbilja tako malo vrijedi ili je tu netko lud?




aukciju možete pogledat na ovoj adresi :

pikaso aukcija
mifner is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2003., 01:10   #2
hmm, pade mi Krivitch na pamet
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2003., 11:04   #3
Ne vjerujem. Pih!
dada79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2003., 14:19   #4
je, je, pretisak Picassove slike koju ti radi tiskara u Voltinom koja jedina u ZG ima strojeve koji dosta vjerno mogu iskopirati boje. Dugo je radila za Berbera.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2003., 01:20   #5
U jednom gradu u Svedskoj ima "totem" zene visok oko 15 metara koji je napravljen prema Picassovim nacrtima. Kad se zna da je to zena onda se sve razumije ali oni koji ne znaju kazu koja je ovo glupost. Inace sam Picasso je izabrao taj grad da se "totem" postavi.
Prije ga nisam volio i bio mi je glup ali svakim danom skuzim sve vise da je bio zestok. Ne pricam samo o kubizmu vec i odrugom slikama.
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2003., 11:34   #6
Pa da, bio je zestok...izvrstan crtac i transformator. A malo ljudi zna da je on, jos kao djecak od 10 godina radio impresivne naturalisticke slike, slicne onima starih majstora... Naravno, da je onda u tolikom razvojnom procesu isao u istrazivanju korak dalje...i u tome opet bio fenomenalan.
dada79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2003., 18:19   #7
Quote:
el_mariachi kaže:
Kad se zna da je to zena onda se sve razumije ali oni koji ne znaju kazu koja je ovo glupost.
imas gdje sliku totema? bas mi zvuci zanimljivo
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2003., 19:35   #8
Po toj cijeni??


Cisto sumnjam!!! U stvarni potpuno ne vjerujem!!!!


A Picasso, enscentrik svoje vrste s izvrsnim radovima !!!
kisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2003., 02:14   #9
Nema sanse da za tu cijenu u bilo kojoj valuti mozes dobiti originalnog Picassa.

Evo ti samo jednog primjera: Picasso je svojem vrtlaru i njegovoj zeni poklanjao svoje brojne crteze, skice, vjezbe... Koje je smatrao bezvrijednima. Danas ta kolekcija putuje svijetom, pokazuje se u poznatim muzejima moderne umjetnosti i vrijedi milijune eura!

Ako tip uspijeva naivcima prodati krivotvorinu za 333kn, onda nije lud, nego praktican i snalazljiv.
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2003., 10:15   #10
Quote:
Septembar kaže:
imas gdje sliku totema? bas mi zvuci zanimljivo
Evo totema .
Inace stoji na putu izmedju Stockholma i Osla.
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2003., 22:52   #11
ma picasso je genijalac. jednom zgodom smo frendica i ja zabavljale cijelu grupu na njegovoj izložbi u budimpešti. majko sveta, da naslov ne piše ispod slike, ne bi imao blage veze o čem se tu radi
veli slika, "djevojka s violinom" - nit djevojke, nit violine, samo cica na vrh nečije glave
ma genijalno! kakve je taj ideje imao....
sorsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 03:40   #12
Meni je guba bila ona dalijeva slika picassa kad je ovaj sav rastegnut i neki opaljeni
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2003., 00:54   #13
Meni su super njegove faze..npr.plava
kisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2003., 20:45   #14
Quote:
el_mariachi kaže:
Prije ga nisam volio i bio mi je glup ali svakim danom skuzim sve vise da je bio zestok.
Kod mene ista stvar.
le coq sportif is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2003., 23:12   #15
le coq: Ako si jos promjenis spol i volis Guardija zenim te
Ja sam Picassa poceo da shvatam kad mi je neki tip, umjetnik nacrtao trodimenzionalnu sliku jajeta u dvije dimenzije. I rekoh sebi: Eh kako ovo nisi prije shvatio.
Citao sam i o nekoj 10 g staroj curici koja crta kao Pablo. Cemu sve to. Nije originalno cak iako slici. Ali ovo je perfekcija. Skoro kao Murillo
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2003., 13:13   #16
Quote:
sorsha kaže:
ma picasso je genijalac. jednom zgodom smo frendica i ja zabavljale cijelu grupu na njegovoj izložbi u budimpešti. majko sveta, da naslov ne piše ispod slike, ne bi imao blage veze o čem se tu radi
veli slika, "djevojka s violinom" - nit djevojke, nit violine, samo cica na vrh nečije glave
ma genijalno! kakve je taj ideje imao....


Jesi li ti išla u školu? Ili si pala s marsa?
Daj si truda pa pročitaj koju knjigu o slikarstvu, o Picassu samom....nije on za tebe " TAJ ".
Sram me je čitati ovo što ste napisali svi skupa. A trebalo bi i vas biti sram...
vjetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2003., 16:20   #17
vjetre, ne generalizirati
dada79 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:29.