Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2009., 14:21   #1
Lightbulb Waldorfska škola i slične pedagoške metode

bok!
molim vas pišite ako netko zna nešto o Waldorfskoj školi?
iskustva, mišljenje?
edukacija?
ja gledala na netu wiki kaže sve pozitivno o toj školi
razmišljam da bi postala učitelj u Wldorfskoj školi
wenus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 07:36   #2
Quote:
wenus kaže: Pogledaj post
bok!
molim vas pišite ako netko zna nešto o Waldorfskoj školi?
iskustva, mišljenje?
edukacija?
ja gledala na netu wiki kaže sve pozitivno o toj školi
razmišljam da bi postala učitelj u Wldorfskoj školi
Želiš li ozbiljne informacije onda nađi i ozbiljne izvore, a ne samo jedan i to wikipedija! Nemam ništa protiv nje, ali mišljenja i tekstovi bez imena i prezimena mogu biti nepouzdani i apsolutno subjektivniji od onih koji prođu recenzije.
Quote:
ja gledala na netu wiki kaže sve pozitivno o toj školi
razmišljam da bi postala učitelj u Wldorfskoj školi
Ako ovakav način komunikacije rabiš i inače onda najprije poradi malo da tvoj hrvatski nije u stilu "ja Tarzan, ti Jane".

To je moje mišljenje!
ichbines is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 10:28   #3
Quote:
ichbines kaže: Pogledaj post
Ako ovakav način komunikacije rabiš i inače onda najprije poradi malo da tvoj hrvatski nije u stilu "ja Tarzan, ti Jane".
Potpuno se slažem sa svim što si napisala, uz malu napomenu da bi ovdje trebalo reći da ne bude.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 13:51   #4
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Potpuno se slažem sa svim što si napisala, uz malu napomenu da bi ovdje trebalo reći da ne bude.

I ja se slažem. Sigurno sam bila "zaražena".
ichbines is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 14:25   #5
Quote:
wenus kaže: Pogledaj post

Molim vas pišite ako netko zna nešto o Waldorfskoj školi? Iskustva, mišljenje? Edukacija?
Ta se škola temelji na religiji new agea, tj. antropozofskom pokretu. Ako nisi sklona tome, ne možeš biti učiteljica kod njih.
Shain is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 14:30   #6
Quote:
Shain kaže: Pogledaj post
Ta se škola temelji na religiji new agea, tj. antropozofskom pokretu. Ako nisi sklona tome, ne možeš kod njih biti učiteljica.
Antropozofija?
Imam doma par antropozofskih knjiga. Pogledao sam to i... ajme.
Nema stranice na kojoj ne piše nešto što bi sa stanovišta lingvistike, semiotike ili kognitivne znanosti bilo teška bedastoća.
S druge strane, neke aspekte takvih škola ne smatram lošima... ali forsiranje duhovnosti - a-a.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 14:29   #7
pišem ja tarzan ti đejn jer imam malo vremena za forum

puno znam o štajneru i sve mi se to jako sviđa

jedino mislim da neše primitivno društvo nije spremno za takve škole
pa mislim da lagano moram brisati van
wenus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 14:57   #8
Quote:
wenus kaže: Pogledaj post

Puno znam o Štajneru, i sve mi se to jako sviđa. Jedino mislim da naše primitivno društvo nije spremno za takve škole. Pa mislim da lagano moram brisati van.
Idi na potforum "Religija", utipkaj u tražilicu "antropozofija". Tamo imaš temu "Waldorfske škole". To nije tema za ovaj potforum.
Shain is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 16:31   #9
Quote:
wenus kaže: Pogledaj post
pišem ja tarzan ti đejn jer imam malo vremena za forum

puno znam o štajneru i sve mi se to jako sviđa

jedino mislim da neše primitivno društvo nije spremno za takve škole
pa mislim da lagano moram brisati van
Nekoliko je besmislica u ovome postu, pocevsi od ideje da je normalno da osoba pise na losem hrvatskom zato sto nema vremena za forum.

Hrvatsko drustvo, odnosno neki njegovi elementi mogli bi se okarakterizirati kao primitivni u nekim aspektima, ali "nase primitivno drustvo" izlizana je sintagma iz istog kosa kao i "samo na Balkanu". Po mom iskustvu, takve argumente rabe ozbiljno uglavnom osobe niskih intelektualnih dosega.

Sto se tice same Waldorfske skole, da si malo poguglala, nasla bi da je 2003. jedan forumas pokrenuo temu na podforumu Roditelji i djeca. A vidjela bi da postoji skola i u Rijeci. Dalje nisam trazila.

Mozda se varam, ali imam osjecaj da ne znas ni za skole Montessori, kojih takodjer ima u Hrvatskoj.
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 17:19   #10
Bio je nedavno u Jutarnjem clanak o slicnoj skoli, mislim da nije Waldorfska ali nesto slicno...

Evo, nasla sam:
http://www.jutarnji.hr/kod-nas-ne-po...riteti/316708/

Tema moze ostati ovdje ako se bude(mo) fokusirali na pedagoske aspekte takvih skola. Ako zelis da fokus bude na antropozofiji, ide na Duhovnost
Lila_sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 13:41   #11
Quote:
colbert kaže: Pogledaj post
Nekoliko je besmislica u ovome postu, pocevsi od ideje da je normalno da osoba pise na losem hrvatskom zato sto nema vremena za forum.

Hrvatsko drustvo, odnosno neki njegovi elementi mogli bi se okarakterizirati kao primitivni u nekim aspektima, ali "nase primitivno drustvo" izlizana je sintagma iz istog kosa kao i "samo na Balkanu". Po mom iskustvu, takve argumente rabe ozbiljno uglavnom osobe niskih intelektualnih dosega.

Sto se tice same Waldorfske skole, da si malo poguglala, nasla bi da je 2003. jedan forumas pokrenuo temu na podforumu Roditelji i djeca. A vidjela bi da postoji skola i u Rijeci. Dalje nisam trazila.

Mozda se varam, ali imam osjecaj da ne znas ni za skole Montessori, kojih takodjer ima u Hrvatskoj.
Uh, Colbert ovo je bilo vrlo snobish. Sad si ti sebe smjestila u tu kategoriju o kojoj si govorila.
lilaamrit is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 15:14   #12
Quote:
lilaamrit kaže: Pogledaj post
Uh, Colbert ovo je bilo vrlo snobish. Sad si ti sebe smjestila u tu kategoriju o kojoj si govorila.
Mislis, snobbish.
Snob sam jer trazim minimum suvislosti u komunikaciji. Ok.
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 22:21   #13
razvoj

Malo ljudi promatra razvoj djeteta a još manje sudjeluje tako da neometano pomaže razvoju djeteta. Da bi se to moglo potrebna su znanja koja postoje u waldorfskoj školi. Waldorfska škola podrazumijeva da roditelj surađuje, uči i razvija i sebe. To djeca sve vide i osjećaju i nije moguće imati dobre rezultate ako je kod kuće jedno a u školi drugo. Mozak se razvija na poticaje kao što se i mišići razvijaju ako se vježba. Razvijen mozak može kasnije naučiti bilo što, a nerazvijen ne može. Strah, dvojbe i slično će i kod odraslih ljudi proizvesti problematično ponašanje i djelovanje.
Prerana intelektualizacija (prva 4 razreda - učenje pjesmica napamet, matematički zadaci, premalo fizičkih aktivnosti, sjedenje 8 sati, boravak pred ekranom) umanjuju razvojni proces mozga i kasnije mozak nema puni kapacitet. Uspješnost se danas mjeri po tome da se traži ono što se neposredno prije pokazivalo. A svatko od nas doživi da se izmijene uvjeti i da se onda mučno i teško prilagođava. Malo treba eksperimenata pokazati djeci i više kroz igru, ali poštujući zakonitosti razvoja osobe. To postoji samo u Waldorfskoj školi. Velika je šteta što nemamo srednju Waldorfsku školu.
Ima djece koja ne uspijevaju a ima onih koji briljiraju. Podosta ovisi o roditeljima i okolini u kojoj se nalaze a ne samo o školi. Definitivno se radi o elitnom školskom programu, samo što termin elitizam u ovom slučaju postizanje najboljeg za čovjeka a ne postizanje najboljeg rezultata.
Govorim po iskustvu i zbog dilema kroz koje sam prolazio zbog čestih pitanja a što će biti u srednjoj pa tu se samo igraju i sl. Nikakvih poteškoća kasnije osim standardnog vremena prilagodbe što je za djecu iz drugih škola bilo izraženije. Naravno djeca koja su imala poteškoća u Waldorfskoj školi imala su i u drugim školama, a neka koja su bila došla iz drugih škola živnula su u Waldorfskoj. Statističko pomatranje nema smisla.
Dobro je da i roditelj sudjeluje, zapaža i uči. Moj sin se nije uklapao u razred ali je program dobro prihvaćao. Klasična škola u koju je prvobitno bio krenuo nije bila za usporedbu iako je imao sve petice i do škole 10 minuta. Prava je sreća da je postojala Waldorfska škola i da smo se mogli prebaciti iako je trebalo podosta putovati.
To je apsolutno najbolji školski program danas na svijetu, ali se ne može odvijati sam od sebe.
hefter is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 16:47   #14
Quote:
wenus kaže: Pogledaj post
puno znam o štajneru i sve mi se to jako sviđa

jedino mislim da neše primitivno društvo nije spremno za takve škole
pa mislim da lagano moram brisati van


Sviđa ti se i ona njegova genijalna ideja da srce zapravo ne tjera krv, nego služi za usporavanje krvi (tj. krv tjera srce), koju i dan danas štajnerovci religiozno ponavljaju?

Pa, ako želiš društvo spremno za takve njuejđerske budalaštine, predlažem ti da odeš u Afriku, ili negdje u Zapadnu Europu, gdje čak i retardi imaju novca za privatne škole.

Uglavnom, dati dijete u ruke sektaškim njuejđerima... Osobno bih ga prije dao Crkvi, majkemi
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 15:17   #15
U svakom slučaju najbolja škola koja se kod nas nudi. Svi koji kažu suprotno su jednostavno zavidni.
A-D is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 19:53   #16
Quote:
A-D kaže: Pogledaj post
U svakom slučaju najbolja škola koja se kod nas nudi. Svi koji kažu suprotno su jednostavno zavidni.
Svizac, cokolada...
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 22:22   #17
Quote:
A-D kaže: Pogledaj post
U svakom slučaju najbolja škola koja se kod nas nudi. Svi koji kažu suprotno su jednostavno zavidni.
I moj je tata najjači na svijetu, moja mama najljepša u galaktici, a moja cura ima najveće sise na kontinentu. Tko kaže suprotno, jednostavno je zavidan.

Oćemo se sad normalno razgovarati? Onak, argumentirano?
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 00:55   #18
Bio je jucer prvi nastavak mini serije o Mariji Montessori na HRT-u. Kasno, doduse. Je li itko gledao?

Moram priznati da sam ja jucer prvi puta vidjela o cemu se tu radi, inace sam samo povrsno nacula nesto o tome. I sviđa mi se, pogotovo te didakticke metode koje se koriste kod ucenja djece - "djeca uce kroz osjete, ne mislju." Kad bih imala djece, definitivno bih razmisljala o tome da ih upisem u neku slicnu skolu.

Iako je zapravo dobro pitanje kako se ta djeca poslije snađu, kad poslije takve skole zavrse u klasicnoj srednjoj skoli? Kako se uklope, uspiju li se uopce uklopiti?
Lila_sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 01:28   #19
Quote:
Lila_sun kaže: Pogledaj post
Kako se uklope, uspiju li se uopce uklopiti?
Jedan moj kolega s posla je imao klinca koje je bio malo čudan, nigdje se nije mogao dobro uklopiti, imao je problema sa učenjem, malko je bio zvrkast, poludivlji pa su ga poslali u Waldorfsku školu i išao je tamo do trećeg razreda, no međutim, mali još sa svojih 10 godina nije znao pisati slova
Iako sam ja zagovornik duhovnosti, ne sviđa mi se takav sustav jer djetetu ne usađuje nikakav osjećaj za obaveze, odgovornost, rad i disciplinu, barem u tragovima, a to je nužno u odgoju.
Netko je gore spomenuo waldorfski vrtić - to mi se, recimo, čini kao sjajna ideja, ali škola ne.. Zapravo, možda bi i bilo zanimljivo napraviti neku fuziju takvog i klasičnog školskog programa, jer mi se s druge strane klasične škole nekad čine prestrogima
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 11:00   #20
Quote:
Lila_sun kaže: Pogledaj post
Iako je zapravo dobro pitanje kako se ta djeca poslije snađu, kad poslije takve skole zavrse u klasicnoj srednjoj skoli? Kako se uklope, uspiju li se uopce uklopiti?
A čak i da imaju mogučnost završiti srednju školu tog tipa, pa možda i fakultet, u jednom se trenutku ipak moraju prestati igrati. Ako ne prije, a onda kad se zaposle.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:54.