Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2011., 16:20   #201
opet Kolpa
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 15:41   #202
ljudi, oprostite ako sam na krivoj temi, ne znam gdje da se obratim... ali... problem je sljedeći... kupili smo tuš-kabinu, sami smo odradili prijevoz, međutim, kad smo otpakirali paket kod kuće, dočekalo nas je iznenađenje. cijela jedna staklena stijenka bila je rasprsnuta u tisuću komadića. u trgovini naravno tvrde da se staklo razbilo prilikom transporta što je zapravo nemoguće. zašto se nije sve razbilo?! staklena stijenka je bila zapakirana razbijena. naravno, ne priznaju garanciju. kome se obratiti?
A.L.I.C.E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 16:07   #203
uh-uh-uh....ne znam....iskreno, sumnjam da će ti priznat bojim se..
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 17:32   #204
hm.. da.. teško je dokazati da je bilo tako zapakirano..
A.L.I.C.E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 17:29   #205
Pronašao sam ovu staru temu, pa nema potrebe da otvaram novu.

Ovako, morao sam potpuno skidati stari silikon i stavljati novi, te sam skinuo vrata tuš kabine. Riječ je o običnoj pravougaonoj tuš kabini.
U međuvremenu se i silikon osušio, vrata smo prali dok su bila vani, vratio sam sve kako je bilo i odjednom se vrata više ne mogu zatvoriti?! Dobro sam ih stavio, tu nema nikakve posebne mudrosti. Jednostavno, kao da oni magnetići više ne hvataju (duž cijelih stranica vrata ide onaj tanki magnet, kako bi se vrata spojila). Je li moguće da su magneti iznenada izgubili svojstva? Šta učiniti?
__________________
Svako želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i radost događa se penjući se na nju.
points is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 12:34   #206
Tus ugao - pokretna vrata

Cao, trebam pomoc
da li netko zna da li u hr Bauhaus ima ovakvih vrata za tus

http://www.bauhaus.se/zoom-decor-dusch.html

Pisala sam Bauhausu u hr ali nitko mi ne odgovoara

Ako nema tu znate li gdje ima
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 19:22   #207
Pozdrav... Evo imam jedno pitanje... Kako upravo uređujemo kuću, došli smo na ovakvu ideju za tuš kabinu (na slici)... znači bez one kadice dolje... Da ima samo stakla koja se otvara poput vrata (ok, na slici su klizna, ali ovo je najsličnije što sam uspjela pronaći )
Moje pitanje jest, jesu li takve tuš kabine bez kadice dovoljno sigurne.. Tj hoće li bez te kadice curiti voda ispod pločica... Znam da ispod pločica ide posebna hidroizolacija no kako smo pričali sa raznim ljudima o tome, jedan čovjek nas je upozorio da je to vrlo opasno upravo zbog problema opisanog gore jer da ako nam voda uđe u podove, da će nam se cijela kuća natopiti vodom :/

Zanima me postoji li zbilja takva opasnost???

slika:


Uploaded with ImageShack.us

(valjda se vidi slika, ovo mi je prvi pokušaj stavljanja)
Tinchy_09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 20:32   #208
Quote:
Tinchy_09 kaže: Pogledaj post
Pozdrav... Evo imam jedno pitanje... Kako upravo uređujemo kuću, došli smo na ovakvu ideju za tuš kabinu (na slici)... znači bez one kadice dolje... Da ima samo stakla koja se otvara poput vrata (ok, na slici su klizna, ali ovo je najsličnije što sam uspjela pronaći )
Moje pitanje jest, jesu li takve tuš kabine bez kadice dovoljno sigurne.. Tj hoće li bez te kadice curiti voda ispod pločica... Znam da ispod pločica ide posebna hidroizolacija no kako smo pričali sa raznim ljudima o tome, jedan čovjek nas je upozorio da je to vrlo opasno upravo zbog problema opisanog gore jer da ako nam voda uđe u podove, da će nam se cijela kuća natopiti vodom :/

Zanima me postoji li zbilja takva opasnost???

slika:


Uploaded with ImageShack.us

(valjda se vidi slika, ovo mi je prvi pokušaj stavljanja)
Imala sam prilike vidjeti posljedice loše izvedenog tuša....zaista je polako voda prodirala kroz fuge (bile su obične umjesto silikonskih, ali nije to bila jedina greška) i ta vode je počela izbijati na zidu hodnika.....dakle van kupaone! Nakon toga sam gledala drugog majstora koji je istu tu tuš kabinu radio ponovo: postavio je nekoliko različitih slojeva (zapravo, neki slojevi nisu postavljani nego su to bili premazi) i trajalo je to ca. 7 dana (svaki sloj se morao dobro osušiti). Koliko znam sada je sve ok. Ja isto planiram u kupaonama takve kabine. Prekrasne su mi! Najbitnije je da je dobro izvedena izolacija.
Danny1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 20:53   #209
Ja imam takvu tuš kadu i meni je za sada savršena. Fuge su bisazzine kao i pločice, a ispod je hidroizolacija normalna. Važno je da imaš i dobar odvod koji odvodi veću količinu vode (ja imam viega kanalicu 120 cm).
Elle Vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 11:09   #210
Hvala na odgovorima
Znači, najbitnije je nabaviti dobrog majstora koji zna svoj posao
Tinchy_09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 11:40   #211
Quote:
Tinchy_09 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovorima
Znači, najbitnije je nabaviti dobrog majstora koji zna svoj posao
Kad nađeš - javi !! Ovaj gore opisani je zdimil skup sa svojim znanjem u Njemačku..... (nije ni čudo - tamo je i steko isto to znanje)

Zadnje uređivanje Danny1 : 06.12.2011. at 11:46. Reason: još se nećeg pametnog sjetila...
Danny1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 09:48   #212
Redom..bitna je izolacija ispod pločica, nagib pločica prema (preporučujem) linijskom sifonu i dobra izrada staklene tuš kabine (moje područje)

..moja jedna preporuka da se tuš kabina napravi ispod nivoa kupanone za barem 1 cm..sa time ste dobili malu nevidljivu kadicu koja onemogućava vodi da ide van tuša, i još jednom pravilan i dobar pad prema sifonu..
Jenjas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 22:56   #213
dali netko zna gdje mogu kupiti brtve za tuš vrata, inox ručkice i nosače za vrata, jer imam staklo od 1 cm ali mi trebaju ti rezervni djelovi
__________________
....ne mogu mi oduzeti snove...
seceruuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 10:50   #214
Pozdrav ljudi ..

Gotovo ljeto , zadnji gosti odlaze .. Meni u dva kupatila ostaje kao da je tsunami prosao . Nove dvije tus kade sa kabinama koje sam kupio u Baugausa pocetkom ljeta su se raspale . Kada ( pod) je pukao na nekoliko mjesta , klizna vrata su ispala iz vodilica . Uglavnom sve se raspalo . Tko je krivac , nekvalitetna tus kada i kabina od 1200 kn ili greska vodoinstalatera pri postavljanju , to me uopce ne zanima. Zelim dvi kvalitetne tus kabine kupit . Sta kupit , gdje gledat , koja marka ??
Vodite racuna da se radi o apartmanima , stotine turista tu prolazi i treba bit kvalitetno !!
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 12:05   #215
Quote:
wob kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi ..

Gotovo ljeto , zadnji gosti odlaze .. Meni u dva kupatila ostaje kao da je tsunami prosao . Nove dvije tus kade sa kabinama koje sam kupio u Baugausa pocetkom ljeta su se raspale . Kada ( pod) je pukao na nekoliko mjesta , klizna vrata su ispala iz vodilica . Uglavnom sve se raspalo . Tko je krivac , nekvalitetna tus kada i kabina od 1200 kn ili greska vodoinstalatera pri postavljanju , to me uopce ne zanima. Zelim dvi kvalitetne tus kabine kupit . Sta kupit , gdje gledat , koja marka ??
Vodite racuna da se radi o apartmanima , stotine turista tu prolazi i treba bit kvalitetno !!
Jeftino i kvalitetno
Ne ide....
Kvalitetne tuš kade ; Villeroy & Boch, Duravit, Laufen, Huppe.....kabine ; Inda, opet Hueppe, Ducca...
Jednostavno spoj jeftinog i kvalitetnog ne ide, više ti ni Kolpasan nije jeftin...nešto što bi koliko-toliko moglo zadovoljit tvoje prohtjeve je možda naš Aquastil....ali pazi o kojoj se linij radi.
__________________
Budi ponosan !!
DUJE3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 12:07   #216
Pa nisam ni napisa da zelim jeftino. Do 1000 eu za dvije tus kade sa kabinama. Jel to ok cijena ?
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 13:38   #217
Quote:
wob kaže: Pogledaj post
Pa nisam ni napisa da zelim jeftino. Do 1000 eu za dvije tus kade sa kabinama. Jel to ok cijena ?
Za te novce od ovih navedenih proizvođača, jedino ti aquastil onda dolazi u obzir, sve ove ostale tvornice su puno, puno skuplje....
Pogledaj linije Tempo iz programa aquastila...
S tim da bi ti nešto preporučija, svaku akrilnu tuš kadu, bez obzira na njeno podnožje, ja bi "pojačao" s ytongom, matunima, bilo čim....
__________________
Budi ponosan !!
DUJE3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 13:47   #218
Nisam siguran da sam razumio. Kakvi matuni ?? Di ima u splitu to izest ?
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 14:37   #219
Quote:
wob kaže: Pogledaj post
Nisam siguran da sam razumio. Kakvi matuni ?? Di ima u splitu to izest ?
po "domaći", kažeš meštru, vodoinstalateru, da ti tuš kadu "pocoka"( jasno ako uzimaš akrilnu, plastičnu tuš kadu, kod keramičke, naravno, ovako nešto ne dolazi u obzir )....znat će on šta je to, ako ne zna šta je to, ne uzimaj ga....
Nego Slavene, jesi ti to ?
__________________
Budi ponosan !!
DUJE3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 22:18   #220
U potrazi sam za tus kadom (ukljucujuci vrata) i osim onih kineskih od 1000kn nisam naletjela na nista u slicnom tj. nesto vise, cjenovnim rangu.

ima li kada do 2000kn neke srednje kvalitete? ne trazim nesto posebno, osim da su vodilice za vrata dugotrajnijeg vijeka trajanja i da jednostavno kada nije teska za odrzavanje.
kakve su greenline?

nova sam u svemu ovome i ispricavam se na eventualno pogresnoj terminologiji no molim za savjet
je li bolje u startu dati nesto vise novaca ili postoje pozitivna iskustva i s jeftnijim kadama?

hvala

btw. trazim polukruznu 80x80
__________________
Old enough to know better, young enough to do it anyway.

Zadnje uređivanje Sponza ri : 05.09.2012. at 22:41.
Sponza ri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:35.