Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2006., 15:00   #1
Angry Psihički neuravnotežena kolegica s posla

Već tri godine radim s jednom ženom koja mi se sve do nedavno činila o.k. Mislim ono, ne podmeće mi, ne trača, zaštitimo jedna drugu pred drugima, dogovorimo se oko godišnjeg i sl.
U zadnje vrijeme kao da je vrag ušao u nju, 8 sati slušam pi...karanje (doslovce), psovke, lupanje bušilicom, klamericom, ladicama od stola i sl-. Meni je to sve mučno, svi je opravdavaju (žena ima 4 djece doma i nekakvog bika od muža), ali tko mene pita za moje dijete i muža? Koliko se sjećam da nije država nikome djelila djecu, pa su njoj udjelili koje viška... Krivo mi je radi toga, žena je mlada (40 g). Meni i kolegi je u srijedu rekla doslovce: "Odjeb..te, nisam raspoložena", a samo smo nas dvoje pričali o nečemu iz vijesti ili tak nekaj. Ajde ljudi, pomoć molim!
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2006., 17:01   #2
Quote:
winnerica kaže:
Već tri godine radim s jednom ženom koja mi se sve do nedavno činila o.k. Mislim ono, ne podmeće mi, ne trača, zaštitimo jedna drugu pred drugima, dogovorimo se oko godišnjeg i sl.
U zadnje vrijeme kao da je vrag ušao u nju, 8 sati slušam pi...karanje (doslovce), psovke, lupanje bušilicom, klamericom, ladicama od stola i sl-. Meni je to sve mučno, svi je opravdavaju (žena ima 4 djece doma i nekakvog bika od muža), ali tko mene pita za moje dijete i muža? Koliko se sjećam da nije država nikome djelila djecu, pa su njoj udjelili koje viška... Krivo mi je radi toga, žena je mlada (40 g). Meni i kolegi je u srijedu rekla doslovce: "Odjeb..te, nisam raspoložena", a samo smo nas dvoje pričali o nečemu iz vijesti ili tak nekaj. Ajde ljudi, pomoć molim!
UNATOČ TOME, NISTE TO PONAŠANJE DUŽNI TRPITI. LIJEPO RAZGOVARYAJTE S NJOM, AKO TO NE USPIJE IGNORIRAJTE JU I NI PO RAZNO ČINITI JOJ KAKVA USLUGE I SLIČNO. AKO SE NE SLAŽETE S NJENIM PONAŠANJEM , NISTE TO DUŽNI TRPITI. i VI IMATE SVOJE PORBLEME PA JU NE ŠALJETE U K....
Giulia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2006., 17:14   #3
Quote:
Giulia kaže:
UNATOČ TOME, NISTE TO PONAŠANJE DUŽNI TRPITI. LIJEPO RAZGOVARYAJTE S NJOM, AKO TO NE USPIJE IGNORIRAJTE JU I NI PO RAZNO ČINITI JOJ KAKVA USLUGE I SLIČNO. AKO SE NE SLAŽETE S NJENIM PONAŠANJEM , NISTE TO DUŽNI TRPITI. i VI IMATE SVOJE PORBLEME PA JU NE ŠALJETE U K....

Nismo ni mi ovdje dužni trpiti urlanje na forumu, a ti to radiš sa velikim slovima.
Giulia, pređi na mala slova.
__________________
ispod mojih urednih ladica, ti si miris vješto čuvane tajne
kiki-j-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2006., 17:30   #4
Quote:
kiki-j-zg kaže:
Nismo ni mi ovdje dužni trpiti urlanje na forumu, a ti to radiš sa velikim slovima.
Giulia, pređi na mala slova.
pa , pametnjakoviću, jesi li razmislio da je to možda bilo slučajno. a bilo je, nisam vikala namjerno
Giulia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2006., 17:34   #5
Quote:
Giulia kaže:
UNATOČ TOME, NISTE TO PONAŠANJE DUŽNI TRPITI. LIJEPO RAZGOVARYAJTE S NJOM, AKO TO NE USPIJE IGNORIRAJTE JU I NI PO RAZNO ČINITI JOJ KAKVA USLUGE I SLIČNO. AKO SE NE SLAŽETE S NJENIM PONAŠANJEM , NISTE TO DUŽNI TRPITI. i VI IMATE SVOJE PORBLEME PA JU NE ŠALJETE U K....
Bas. Svatko ima neki problem, znaci da bi citav svijet trebao biti jedan veliki poligon psovki, nervoze i primitivizma, sve pod opravdanjem 'sorry, u problemima sam'. Mozes misliti
Profinjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2006., 17:42   #6
Nemre se baš uspoređivati situacija na forumu, i na poslu. Može pomoći bilokakvo reagiranje na to, pasivnost neće nikako dati rezultate. Isto tako se ovdje problemi rješavaju tek kad se modovi uključe.
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2006., 17:46   #7
Quote:
cosanostra kaže:
Nemre se baš uspoređivati situacija na forumu, i na poslu. Može pomoći bilokakvo reagiranje na to, pasivnost neće nikako dati rezultate. Isto tako se ovdje problemi rješavaju tek kad se modovi uključe.

Imate puno ljudi koji misle da vika i dreka sasvim normalna. To se i meni desilo, kada sam toj osobi dala do znanja da nije u redu što viče, dobila sam dogovor : ti si kao mimoza. I što reći na to. Ako vičeš natrag na njega spuštaš se na njegovu razinu. Ali zaista, s nekim ljudima razgovor ne pomaže.
Giulia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2006., 17:47   #8
Quote:
Profinjena kaže:
Bas. Svatko ima neki problem, znaci da bi citav svijet trebao biti jedan veliki poligon psovki, nervoze i primitivizma, sve pod opravdanjem 'sorry, u problemima sam'. Mozes misliti
krivo si shvatila post. Pročitaj još jednom prije nego što tako reagiraš
Giulia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2006., 20:00   #9
Ljudi baš Vam hvala! Ja kakva jesam, prvo sam počela u sebi tražiti problem. Onda je počela prijetiti u stilu "Ja to neću napraviti danas, pa pod cijenu otkaza!" - a ja sam (koja budala ) napravila i njen i svoj posao, potegnula duplo jer jadna ženica ima 4 djece (a ja doma k svom djetetu dolazim nakon posla iskomirana i za niš sposobna, dok ona k svojima dolazi "ispražnjena" i dobre volje). Moram odreagirati , a njoj ak ne paše da snizi ton i ne ispoljava agresiju nek si traži drugu kancelariju!
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2006., 23:25   #10
Quote:
Giulia kaže:
pa , pametnjakoviću, jesi li razmislio da je to možda bilo slučajno. a bilo je, nisam vikala namjerno
Ona - ne on.

Primjetila sam da su ti i drugi postovi bili napisani velikim slovima, pa sam reagirala u slučaju da ne znaš da velika slova znače vikanje.
__________________
ispod mojih urednih ladica, ti si miris vješto čuvane tajne
kiki-j-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 12:07   #11
čuj, po meni joj definitivno moraš reći da oladi. ali nema efekta ako to ne kažeš skulirano mirnim tonom.

ljudi koji se deru i kada se deru obično ne čuju. ponavljaj stoga više puta. ili ju probaj uloviti kad je realtivno sabrana pa popričaj s njom.
ili drastična mjera kad je ona ok, onda se ti ponašaj razjeb... galmi, lupaj i sve što ona radi... mada naravno takvo ponašanje može samo dovesti da i ona počne.

nemoj preuzimati njezin posao, nikako!!!
__________________
"... now I'm here, think I'll stay around around around..."
(c) queen
zordi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2006., 13:55   #12
i, kakva je situacija? doslo do promjena?
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 12:18   #13
Otišla je na godišnji ovaj tjedan Nema baš pomaka, veli da je tanka sa živcima al se neda k doktoru niti si hoće sama pomoć
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 12:22   #14
Žena ima problema... ne znam kako ti pomoći
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 17:52   #15
Kod mene će upravo jedna takva dobit pedalu...
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 22:56   #16
oko za oko ...

vrati joj istom mjerom,tko ju sisa
nek si doma rjesi probleme a na poslu se mora raditi
kawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 13:56   #17
Osobno, rekao bih joj da se smiri. I to na dva načina:

a) prvo europski - uljudno, fino, kulturno
b) ako ne uspije predmnjevamo da je osoba balkanskog ponašanja, pa bih to isto rekao na balkanski način.

A ako se ne smiri, onda bih joj rekao da ću predložiti upravi da joj vrati radnu knjižicu, jer je očigledno posao uzrujava, pa nije lijepo da ženu uznemiravamo. Ako se opet ne smiri - dao bih upravi prijavu za mobbing, s rokom da to srede u 8 dana, inače ide prijava nadležnim tijelima. I potrudio se da moji poslovi i projekti idu savršeno u tom razdoblju.

Svoje probleme i frustracije treba ostaviti na vratima firme. I probleme i frustracije firme na vratima doma.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 20:28   #18
Quote:
winnerica kaže:
Onda je počela prijetiti u stilu "Ja to neću napraviti danas, pa pod cijenu otkaza!"
da i?
oćeš plakat ako ne budeš slušala pičkaranje histerične koze po cijele dane?
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:28.