Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2006., 22:45   #41
Quote:
MicaMaca kaže:
dakle kako im se obratiti, kako ih oslovljavati?
to mi je puno lakse s privatnim firmama, uvijek ima se obracam s terminom "firma" ili "poduzece" a kad su u pitanju drzavne sluzbe nemam pojma kako se izraziti
buduci nije problem samo u obracanju nego i u sadrzaju, ako ima netko u kompu primjer molbe za drzavnu sluzbu koji je voljan podijeliti samnom (na PM ili mailom) bila bih jako jako zahvalna.
želim ti puno sreće s poslom u državnoj službi, ali za slučaj da ne uspije ubuduće svakako:

1) zamolbu započni s "Poštovani," a završi sa "S poštovanjem,".. nije potrebno ništa ni više ni manje od toga
2) pronađi ili izradi obrazac životopisa s predviđenim mjestom za svoju fotografiju s osobne u elektroničkom obliku
3) nauči se iskoristiti ono što bi i tvom budućem poslodavcu moglo biti vrlo korisno, a to je činjenica da tvoje lice poznaje veliki broj ljudi.
placebo is offline  
Old 17.11.2006., 00:11   #42
Quote:
MicaMaca kaže:
diplomirani ekonomist (ali sam diplomirala na fakultetu za turisticki i hotelski management)
zelim zaobici turizam u sirokom luku (iako se i u hotele javljam), javljam se na sve oglase za tajnice, referente u raznim drzavnim sluzbama, vjezbenike, komercijaliste, cak i prodavace u trgovinama ako je placa barem 3000 ali nista!
Jadna ti, posebno ako je fakultet onaj opatijski! Ti i struka moje cure su valjda najgori moguci izbor za zaposlenje na ovim prostorima! Evo, ona vec sjedi kod kuce gotovo dvije godine, a salje mjesecno cca 10-ak molbi. Nema sanse. Za 'obicne' poslove te nitko ne zeli uzeti jer si prekvalificiran, a sef ne zeli imati prodavacicu sa zavrsenim fakultetom i upisanim doktorskim studijem. U struci nemas sanse dobiti posao jer ih je previse. Dakle, losa perspektiva.

A drzavnoj sluzbi se nemoj ni najmanje nadati, pogotovo ako je na gradskom i zupanijskom nivou. Tu igraju samo i iskljucivo debele politicke veze, nema veze ni struka ni faks koji zavrsis, a kamo li neke kvalitete ili iskustvo u radu. Katastrofa. A ja bio uvjeren kako zivimo u naprednom gradu/zupaniji
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Old 17.11.2006., 00:12   #43
Quote:
wannabe me kaže:
Postovani to je OK, ali nikako Sa stovanjem na kraju jer se stuju bogovi, a ljudi se postuju, dakle S postovanjem...
pozdrav od profesorice hrvatskog
Eh da, stoput su mi rekli da se stuju sveci, a ljudi postuju
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Old 17.11.2006., 00:33   #44
Quote:
3) nauči se iskoristiti ono što bi i tvom budućem poslodavcu moglo biti vrlo korisno, a to je činjenica da tvoje lice poznaje veliki broj ljudi.
Ne znam koliko je to prednost...
pumpkin pie is offline  
Old 17.11.2006., 10:56   #45
Quote:
El Tomo kaže:
Jadna ti, posebno ako je fakultet onaj opatijski! Ti i struka moje cure su valjda najgori moguci izbor za zaposlenje na ovim prostorima! Evo, ona vec sjedi kod kuce gotovo dvije godine, a salje mjesecno cca 10-ak molbi. Nema sanse. Za 'obicne' poslove te nitko ne zeli uzeti jer si prekvalificiran, a sef ne zeli imati prodavacicu sa zavrsenim fakultetom i upisanim doktorskim studijem. U struci nemas sanse dobiti posao jer ih je previse. Dakle, losa perspektiva.

A drzavnoj sluzbi se nemoj ni najmanje nadati, pogotovo ako je na gradskom i zupanijskom nivou. Tu igraju samo i iskljucivo debele politicke veze, nema veze ni struka ni faks koji zavrsis, a kamo li neke kvalitete ili iskustvo u radu. Katastrofa. A ja bio uvjeren kako zivimo u naprednom gradu/zupaniji
bas suncana prognoza....nista, izgubila sam godinu dana saljuci molbe, mozda je vrijeme da iducih godinu dana izgubim mozgajuci tko bi mi mogao biti veza, sigurno netko postoji, ali ja nemam pojma tko, nisam ni sanjala da ce biti ovako tesko zaposliti se, mislila sam da je najgore studirati

a sto je tvoja cura zavrsila?
MicaMaca is offline  
Old 17.11.2006., 11:00   #46
Quote:
placebo kaže:
želim ti puno sreće s poslom u državnoj službi, ali za slučaj da ne uspije ubuduće svakako:

1) zamolbu započni s "Poštovani," a završi sa "S poštovanjem,".. nije potrebno ništa ni više ni manje od toga
2) pronađi ili izradi obrazac životopisa s predviđenim mjestom za svoju fotografiju s osobne u elektroničkom obliku
3) nauči se iskoristiti ono što bi i tvom budućem poslodavcu moglo biti vrlo korisno, a to je činjenica da tvoje lice poznaje veliki broj ljudi.
hvala ti placebo

mislim da imam dosta dobar CV jer su mi ga cak i otvoreno pohvalili nakoliko puta na razgovorima za posao. imam i sliku u njemu, iako, kao sto pumpkin pie kaze pitanje je jeli mi to uopce pomaze (ja cesto mislim da odmaze)
no ako nije slika u CV-u ionako bi me skuzili ako me pozovu pa bolje ovako.

inace, molbu obicno pocinjem sa: Postovani.... a zavrsacvam sa: Srdacan pozdrav i potpis
MicaMaca is offline  
Old 17.11.2006., 12:55   #47
Quote:
MicaMaca kaže:
a sto je tvoja cura zavrsila?
Sanitarci. Postoje je jedini faks za ovaj profil u rijieci, ovdje ih ima ko tatara, iz svih dijelova domovine. Naravno, nitko se ne misli vratiti kuci, npr u Slavonski Brod...

A kada jos gukne da je na doktoratu, svi je po kratkom postupku odrebe. Posebno ovi u drzavnim i gradskim sluzbama.

Ne znam sto bih ti rekao, ali cini mi se kako u gradskim sluzbama CV i molba ne igraju ama bas nikakvu ulogu. Jedini korektni odnos na koji sam naisaj je bio onaj iz ministarstva znanosti koji je kao selekcijski kriterij odmah uzeo rezultate na testiranju, pa tek onda CV i molbu.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Old 17.11.2006., 16:13   #48
aaah
MicaMaca is offline  
Old 17.11.2006., 16:19   #49
Quote:
El Tomo kaže:
Ne znam sto bih ti rekao, ali cini mi se kako u gradskim sluzbama CV i molba ne igraju ama bas nikakvu ulogu. Jedini korektni odnos na koji sam naisaj je bio onaj iz ministarstva znanosti koji je kao selekcijski kriterij odmah uzeo rezultate na testiranju, pa tek onda CV i molbu.
joj,malo mi je lakše sad,ak misliš da to nije neki bed kaj se zamolbe tiče.
baš sam se nedavno javila na natječaj za prijem vježbenika u državnu službu i kak sam bila zbunjena(ko i uvijek) zaboravila sam poslat zamolbu za koje radno mjesto se natječem(jer traže vježbenike za više radnih mjesta).sve ostale papire sam poslala kaj su tražili.sad mi je bed da mi se neće ni javit radi te zamolbe(nisam niti nazančila"za natječaj"),ah...
al ionak se ne smijem razočarat ak ne bu niš od toga,samo debele žnjore su u igri,ne?
__________________
ha ha haaaaa ha ha! hh hgh..
strippielle is offline  
Old 17.11.2006., 22:36   #50
Quote:
pumpkin pie kaže:
Ne znam koliko je to prednost...
ne mora nužno biti u svim poslovima.. ali u marketingu i prodaji, na primjer.. po meni ogromna...
placebo is offline  
Old 19.11.2006., 15:38   #51
Quote:
strippielle kaže:
al ionak se ne smijem razočarat ak ne bu niš od toga,samo debele žnjore su u igri,ne?
Ne baš, za VSS u državnoj službi u Zagrebu baš i nije neka gužva...
Vojky is offline  
Old 19.11.2006., 16:36   #52
istina dapače, još malo pa će zaustavljat ljude po cesti i dovlačit
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Old 19.11.2006., 21:59   #53
Quote:
Vojky kaže:
Ne baš, za VSS u državnoj službi u Zagrebu baš i nije neka gužva...
Zasto ne bi bilo zainteresiranih za drzavnu sluzbu? Brijem da je za nju veci interes nego za privatne firme.
Blue is offline  
Old 19.11.2006., 22:01   #54
Ne znam, možda zbog toga što se svi državni službenici tuže na niske plaće?
A možda je to samo dobra fora da eliminiraju konkurenciju.
Stvarno, kolike su sad plaće za pripravnike u ministarstvima?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 19.11.2006., 22:53   #55
Quote:
Blue kaže:
Zasto ne bi bilo zainteresiranih za drzavnu sluzbu? Brijem da je za nju veci interes nego za privatne firme.
loše briješ, mi nikako da popuimo mjesta. Nitko ne želi radit za te novce (VSS) a onaj kome je eventualno svejedno dok se rješi natječaj već ima novi posao u džepu.
A da ne kažem da je sa ovim novouvedenim testiranjima (koji izgledaju ka da želiš posao u NASA-i) stvar još gora. Mi već gotovo godinu dana imamo upražnjena 2 mjesta (VSS, za SSS se tuku ) i tu i tamo dovedemo nekoga sa zavoda
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Old 19.11.2006., 22:54   #56
Quote:
Natch kaže:
Ne znam, možda zbog toga što se svi državni službenici tuže na niske plaće?
A možda je to samo dobra fora da eliminiraju konkurenciju.
Stvarno, kolike su sad plaće za pripravnike u ministarstvima?
cca 3150kn
nakon pripravničkog cca 3600
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Old 19.11.2006., 22:59   #57
Quote:
vaci kaže:
cca 3150kn
nakon pripravničkog cca 3600
Hm, ali ja više ionako ne mogu biti pripravnik. Baš šteta
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 19.11.2006., 23:00   #58
Dobro, postoji li ijedno mjesto u državnoj službi gdje je plaća 15.000 kuna?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 19.11.2006., 23:01   #59
Quote:
Blue kaže:
Zasto ne bi bilo zainteresiranih za drzavnu sluzbu? Brijem da je za nju veci interes nego za privatne firme.
Je u kakvom izdvojenom uredu van Zagreba... Posebno tamo gdje su plaće niske, područja posebne skrbi i sl.

Ili misliš da je npr. plaća savjetnika (VSS + 5 godina staža) s magistarskim dodatkom, od 4500 kuna nešto za što se ljudi u Zagrebu guraju?
Vojky is offline  
Old 19.11.2006., 23:05   #60
Quote:
Natch kaže:
Dobro, postoji li ijedno mjesto u državnoj službi gdje je plaća 15.000 kuna?
Ministar 16.000, premijer 18.000, predsjednik Republike 21.000 (moguće par postotaka više-manje, nisam dugo računao, ali svi koeficijenti su javni, prema Zakonu).

Čak je sada i teško naći kvalitetne ljude za pomoćnike ministrara, 10.500 kuna.

Položaji tipa savjetnika predsjednika Vlade teško idu preko 7000 kn.
Vojky is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:48.