Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2008., 21:39   #41
Treba uvesti Srednjoeuropski kup sa zemljama ex-YU plus Austrija, Mađarska Češka, Slovačka...ali, za početak, bez gostovanja hrvatskih navijača u Srbiji i srpskih u Hrvatskoj. Nakon nekog vremena bi se strasti ispuhale, a domaći gledatelji vidjeli bi više od tri-četiri iznadprosječne tekme godišnje.
Slično kao sa košarkom.
Liga ne može proći bez blagoslova UEFA-e a to je nemoguće dobiti.
wigald is offline  
Old 27.11.2008., 02:57   #42
nama u splitu triba samo jak hajduk, ociscen od mafijasa i lopova....
takvog hajduka ce u prosjeku gledat 15000-20000 ljudi i kad igra sa cibalijom...
to triba biti cilj, a ne dovodit klubove atraktivnog imena pa na taj nacin privlacit publiku...
al ok, kuzim da u drugim gradovima nije tako pa razmisljaju o regionalnoj ligi...
__________________
Bob Rock: "Bjezimo, njih su dvojica, a mi smo sami!!!"
vviikkii is offline  
Old 27.11.2008., 03:27   #43
Quote:
vviikkii kaže: Pogledaj post
nama u splitu triba samo jak hajduk, ociscen od mafijasa i lopova....
takvog hajduka ce u prosjeku gledat 15000-20000 ljudi i kad igra sa cibalijom...
to triba biti cilj, a ne dovodit klubove atraktivnog imena pa na taj nacin privlacit publiku...
al ok, kuzim da u drugim gradovima nije tako pa razmisljaju o regionalnoj ligi...
Ja sam protiv.... doduse nitko nas nije i zvao

Ali bitno je ovo sto viki kaze. Nogomet treba prvo ocistit od mafije i tajkuna koji taj sport na ovim prostorima svode na nivo ciganskog sporta. Jednom konacno treba uvest transparentnost poslovanja, a ne da svi normalni sa velikom rezervom prate sva zbivanja u tom sportu.
Ako bi sada doslo do te zajednicke lige, sto mislite tko bi najvise profitirao? Pa upravo ovi isti lopovi i funkcionerski diletanti koji su i sad prisutni u nogometu.

Zajednicka liga mozda DA, ali kad svi u sredini budu imali zdrav nogomet a ne da je to jos omogucava veci teren (finansije) za kriminal.....

Tek onda dodje na red tema navijaci .....
lutnik is offline  
Old 27.11.2008., 04:23   #44
te gore zemlje brijem da ne bi bile zainteresirane...ne znam što fali ex-Yu ligi,ionak nam je ova malo komična
Dobroljub_Pavić is offline  
Old 27.11.2008., 15:21   #45
Quote:
vviikkii kaže: Pogledaj post
nama u splitu triba samo jak hajduk, ociscen od mafijasa i lopova....
takvog hajduka ce u prosjeku gledat 15000-20000 ljudi i kad igra sa cibalijom...
to triba biti cilj, a ne dovodit klubove atraktivnog imena pa na taj nacin privlacit publiku...
al ok, kuzim da u drugim gradovima nije tako pa razmisljaju o regionalnoj ligi...
Koji Hajduk,ja koliko znam Hajduk je umro kao klub,a nije jedini doduse,neki jos umiru natenane.
dr.vukdragovic is offline  
Old 27.11.2008., 15:37   #46
Zbog ovakvih razmisljanja nogomet ex yuge bice zadnja rupa na svirali.Organizujte se u svoje avlije.Vozovi prolaze....
SISOLIZAC is offline  
Old 27.11.2008., 15:38   #47
Quote:
lutnik kaže: Pogledaj post
Ja sam protiv.... doduse nitko nas nije i zvao

Ali bitno je ovo sto viki kaze. Nogomet treba prvo ocistit od mafije i tajkuna koji taj sport na ovim prostorima svode na nivo ciganskog sporta. Jednom konacno treba uvest transparentnost poslovanja, a ne da svi normalni sa velikom rezervom prate sva zbivanja u tom sportu.
Ako bi sada doslo do te zajednicke lige, sto mislite tko bi najvise profitirao? Pa upravo ovi isti lopovi i funkcionerski diletanti koji su i sad prisutni u nogometu.

Zajednicka liga mozda DA, ali kad svi u sredini budu imali zdrav nogomet a ne da je to jos omogucava veci teren (finansije) za kriminal.....

Tek onda dodje na red tema navijaci .....
Drzite se skijanja,ovo je sport za muskarce
SISOLIZAC is offline  
Old 27.11.2008., 17:24   #48
Bio bi to apsolutno dobar potez kojim bi se znatno poboljšala kvaliteta i znimanje za domaći fudbal.
Međutim,goodyear ligu i košarku na Balkanu nikako ne treba miješati sa fudbalom.Na košarkaške utakmice uvijek je dolazila i dolazi civilizovanija publika.
Fudbal je kod nas ipak nešto drugo,sjetimo se samo pojedinih navijačkih skupina koje su znatno doprinijele povećavanju mržnje i kasnijim dešvanjima.
Tako da možda još uvijek nije vrijeme za jedan takav potez.
Quote:
CondoR kaže: Pogledaj post
( pitarima po mogućnosti doživotno zabraniti učešće u toj lizi )
.
Ah ta zloba,ah ta zavist.
Bez obzira na sve,ipak ste vi jedan simpatičan mali klub.Ne može se čovjek na vas ljutiti
__________________
"Zablude ćemo plaćati siromaštvom, trovanjem duha i položajem daleke periferije Evrope".
Prijatno is offline  
Old 27.11.2008., 17:47   #49
Quote:
lutnik kaže: Pogledaj post
Ja sam protiv.... doduse nitko nas nije i zvao

Ali bitno je ovo sto viki kaze. Nogomet treba prvo ocistit od mafije i tajkuna koji taj sport na ovim prostorima svode na nivo ciganskog sporta. Jednom konacno treba uvest transparentnost poslovanja, a ne da svi normalni sa velikom rezervom prate sva zbivanja u tom sportu.
Ako bi sada doslo do te zajednicke lige, sto mislite tko bi najvise profitirao? Pa upravo ovi isti lopovi i funkcionerski diletanti koji su i sad prisutni u nogometu.

Zajednicka liga mozda DA, ali kad svi u sredini budu imali zdrav nogomet a ne da je to jos omogucava veci teren (finansije) za kriminal.....

Tek onda dodje na red tema navijaci .....
Jel Olimpija sad u 2. ligi?

Iskreno se nadam da će se vratiti,oni su Slovenski Dinamo...

PS
Jel dolaze navijači Zvezde navijati za Spartak?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 27.11.2008., 17:50   #50
Ništa od ovoga neće ni biti,kakvi su mestači utakmica klubovi iz Ex yu,gde bi im bio kraj,tko igra sportsku zna što pričam
snezana mk is offline  
Old 27.11.2008., 23:35   #51
Quote:
SISOLIZAC kaže: Pogledaj post
Zbog ovakvih razmisljanja nogomet ex yuge bice zadnja rupa na svirali.Organizujte se u svoje avlije.Vozovi prolaze....
Ne kažem ni ja da se Srbija treba zatvarati u svoju avliju, već se udruživati sa jačim ligama (grčkom, rumunskom i bugarskom) a ne sa evropskim dnom po kvalitetu što ruku na srce jesu sve ostale ex-YU lige. Ponavljam poredak:

20. Srbija
26. Hrvatska
29. Slovenija
30. Bosna i Hercegovina
38. Makedonija
51. Crna Gora
Bogiša is offline  
Old 27.11.2008., 23:37   #52
Quote:
Bogiša kaže: Pogledaj post
Ne kažem ni ja da se Srbija treba zatvarati u svoju avliju, već se udruživati sa jačim ligama (grčkom, rumunskom i bugarskom) a ne sa evropskim dnom po kvalitetu što ruku na srce jesu sve ostale ex-YU lige. Ponavljam poredak:

20. Srbija
26. Hrvatska
29. Slovenija
30. Bosna i Hercegovina
38. Makedonija
51. Crna Gora

Ako je Partizan vas najbolji klub i ako ova predstava veceras protiv Standarda treba biti najbolji pokazatelj kvalitete Srbijanske lige...

Nemoj dalje...
MurgaDrot09 is offline  
Old 27.11.2008., 23:52   #53
Quote:
SISOLIZAC kaže: Pogledaj post
Drzite se skijanja,ovo je sport za muskarce
Neces vjerovat ali skijanje nam je jos vise u qurcu neg 'fudbal'....

Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Jel Olimpija sad u 2. ligi?

Iskreno se nadam da će se vratiti,oni su Slovenski Dinamo...
Je, ali i dalje se tu desavaju raznorazna muljanja pojedinih 'interesnih' skupina.....Olimpija je bila nekad nesto ali bilo pa proslo.... Maribor ce harat u slovenskom prostoru, imaju kompletnu podrsku grada, politike, gospodarstva, navijaca....jer je to jedino sto imaju. Olimpija ce bit nesto kao Rijeka u hr nogometu......
U sloveniji su stvari razvile na sljedeci nacin:
Maribor = nogomet
Celje = rukomet
Jesenice = hokej
Ljubljana = kosarka (ona jadna, kanta za napucavanje u euroligi)
lutnik is offline  
Old 27.11.2008., 23:57   #54
Quote:
lutnik kaže: Pogledaj post
Neces vjerovat ali skijanje nam je jos vise u qurcu neg 'fudbal'....

Je, ali i dalje se tu desavaju raznorazna muljanja pojedinih 'interesnih' skupina.....Olimpija je bila nekad nesto ali bilo pa proslo.... Maribor ce harat u slovenskom prostoru, imaju kompletnu podrsku grada, politike, gospodarstva, navijaca....jer je to jedino sto imaju. Olimpija ce bit nesto kao Rijeka u hr nogometu......
U sloveniji su stvari razvile na sljedeci nacin:
Maribor = nogomet
Celje = rukomet
Jesenice = hokej
Ljubljana = kosarka (ona jadna, kanta za napucavanje u euroligi)
Zašto Ljubljana nema sportske uvijete?

Zašto mali gradovi imaju prvoligaše?

Šteta,nisam ciničan,žao mi je što je velikan iz ex yu lige u 2. ligi,a neki seoski klub u 1.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 28.11.2008., 00:15   #55
ja sam isto za yu ligu samo to bi trebalo onda organizirati utakmice bez gostujućih navijača a time opet nije ništa napravljeno. za jačanje nogometa bi bilo odlično.po sistemu skandinavske royal lige.
Antifascist is offline  
Old 28.11.2008., 00:37   #56
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Zašto Ljubljana nema sportske uvijete?

Zašto mali gradovi imaju prvoligaše?

Šteta,nisam ciničan,žao mi je što je velikan iz ex yu lige u 2. ligi,a neki seoski klub u 1.
Ma provincijalci haraju u ovom gradu, dosli od nekud i stalno se muvaju i grebu za neke funkcije pa tako i o sportu iako veze nemaju sta je to ljubljana i ljubljanski sport. Propao je hokej, propao je rukomet, neki bezveznjaci vode i kosarku.... tako ti je to.
Doduse Olimpija je oduvjek bila nekakva crna tacka u ljubljanskom sportu, nju su vodili neki mafiozi i tajkuni iz ex-yu podrucja pa zapravo nikad nije disala sa gradom, oduvjek se ju je nekako gledalo poprijeko, bila je stranac u svom gradu...... Odtuda vjerovatno ona debilna slovenska parola da je nogomet cefurski sport.....

Dobro, sad se Olimpija posto je potpuno opravdano posrnula (otisla u petu ligu-pa dogurala sad u 2.) nekako rijesila tih ex-yu mafijasa, medjutim sad su tu 2 klike koje se bore za nasledje. Jedno su bivsi nogometasi a drugi jedan jako bogat covjek koji je (posteno) uspio u biznisu. Ali ni jedni ni drugi nisu se pokazali kako bi mogli podici Olimpiju na jedan koliko toliko respektabilan nivo. Prvi mi djuluju lesinarski a drugi jednostavno nema covjek pojma.....

Primarni problem slo nogometa je slican kao i u hrvatskoj, jednostavno se slabo radi u omladinskim skolama, em nema trenera, em imaju neki bogatiji sinovcici razno razne privilegije i tako..... S tim naravno da kod nas nogomet nikad nije imao takav status kao kod vas, gdje sam primjetio da u svakom selu na nekoj livadi stoje 2 gola. Kod nas prvo na sportskim vijestima jave tko je pobjedio u kajaku na divljim vodama, tko je bio cetvrti u alpinizmu, ....i tek na 7. mjestu kakvi su rezultati nogometne lige.
lutnik is offline  
Old 28.11.2008., 12:53   #57
Quote:
SISOLIZAC kaže: Pogledaj post
Ako mislis da je mjerilo kvaliteta nekog kluba trenutno stanje,onda se varas.U BiH najgori klub ako sakupi 2 miliona km pred pocetak sezone bice prvak i to je to.Zrinjski Ok,ima navijace,infrastrukturu a moze doci i do para.Fol je sto su Zeljo i Sarajevo brendovi iza kojih stoje hiljade navijaca i koji cekaju pravo takmicenje da bi se aktivisali u svojim klubovima.Tako ti je i u Dinamu,Hajduku,Partizanu....Moze Inter Zapresic biti sutra prvak Hrvatske,al ce ostati kita klub za sva vremena.Zna se ko su velikani Yu prostora,iako bi u toj Yu ligi i rezultat davao sansu igranja.
Mislim da bi nacionalizam sa konrolisanim huliganstvom bio mamac za publiku,sponzore....
Ne, hvala.

Pa zar jednom Zrinjskom ili Širokom nije bolje ostati u BiH ligi, tu još jačati i osvajati ligu, kup. Nego što se tiče tih brendova, Zrinjski danas u Zapadnom Mostaru postaje ono što je Velež bio prije rata. Po školskim igralištima nema više mnogo dresova Dinama, Hajduka nego se viđaju dresovi Zrinjskog. Ultrasi su uz svoj klub od Neuma do Orašja. Čitav Zapadni Mostar je za Zrinjski! A što se tiče para i sponzora, imamo Aluminij, HT-Eronet, Elektroprivredu Herceg-Bosne i dr. Na utakmici sa Partizanom se vidjela sva nemogućnost funkcioniranja te moguće ex-Yu lige. Zato je Zrinjskom bolje ostati u Premijer ligi, gdje će kući uvijek pobijeđivati, a na gostovanjima s vremena na vrijeme, izvući bod(ove).
Zapadni_Mostar is offline  
Old 28.11.2008., 13:10   #58
Definitivno NE.. Stadioni bi ponovo postali poligoni koji bi sluzili za izbacivanje mrznje. I koji bi to klubovi iz BiH trebali ucestvovat u toj ligi??
__________________
..........................
Tulkas is offline  
Old 28.11.2008., 13:17   #59
ajme majko, samo pomislite do kojeg bi se nivoa digla nogometna mafija kad bi se napravila zajednička liga...

a krvi koliko bi bilo, i na terenu, i na tribinama...

ne, nikako... iako je u hrvatskoj stanje u nogometu srednja žalost, ipak se vide pomaci... uz malo sreće bi mogli za 4-5 godina imat dobru i kvalitetnu ligu s 5-6 neloših klubova...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Old 28.11.2008., 16:52   #60
Quote:
Tulkas kaže: Pogledaj post
Definitivno NE.. Stadioni bi ponovo postali poligoni koji bi sluzili za izbacivanje mrznje.
Molim? Po tome se nebi trebala igrati ni HNL? Jesi ikad bio na Dinamo-Hajduk?
Mržnju tamo možeš nožem rezati.

Ukoliko policija i pravosuđe budu kadri raditi svoj posao igrat će se ako ne onda ništa. Postoji način da se stvar sredi i da navijači budu ko bubice, samo je pitanje volje i organizacije...
Skeewe is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:33.