Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2011., 16:47   #1641
Bok!

Zaposleni par TRAŽI:
*1,5 - 2-soban stan
* u stambenoj zgradi
* u tramvajskoj zoni
* na duže vrijeme
* 250 eur
* sa perilicom rublja
* sa parking mjestom


NE ŽELIMO:
*suteren, podrum niti visoko prizemlje (ali ako je lijep stan možda bi se i predomislili oko v.prizemlja)
* neadaptiran stan sa starim namještajem (može čak biti i oskudnije namješten)
i
* nisu nam neophodni kabelska, max tv i internet

Normalno, redovito bi plaćali stanarine, račune i držali stan urednim i funkcionalnim.

Ponude na PM.
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 22:44   #1642
Imam složeno pitanje za vas, unajmio bi kuću,naravno najmodavac bi htjeo sve prijaviti i napraviti ugovor, Ja se stim slazem ali sad imam par pitanja.Dali ugovor mogu ja(podstanar) odnjeti u poreznu upravu?Dali moram ugovor ovjeriti kod javog bilježnika? Recimo da u ugovor stavimo da je visina najma 700 kn ,odbijem 30 posto, platim 12 posto poreza i jos 15 posto prireza.E sada dali ja najmodavcu (ovih) sedamstotina kuna moram uplatiti na racun ili mu mogu dati na ruke.To mi je najbitnije? Odgovaralo bi mi da mu mogu dati na ruke! I dali ja kao podstanar imam pravo na povrat poreza na bilo koji način zbog toga sto plačam najamninu! Puno hvala!!! Pozdrav svima!!
benston is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 23:27   #1643
Nema ti više poreznih olakšica na stanovanje, ukinute su, tako da nikakve koristi od prijave poreznoj.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 09:00   #1644
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Nema ti više poreznih olakšica na stanovanje, ukinute su, tako da nikakve koristi od prijave poreznoj.
Dobro ali moram se prijaviti iz nekog drugog razloga, a dali najmodavcu mogu isplačivati novac na ruke a ne na racun, dali ce to porezna dozvoliti?
benston is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 10:42   #1645
Prijava boravišta je jedno, a prijava poreznoj druga stvar, u različitim institucijama se i obavlja i nema veze jedno s drugim. Prijava poreznoj je u sadašnjim okolnostima sa strane najmoprimca postala besmislena (glupo, ali tako je).
Za davanje na ruke umjesto uplate na žirak, mislim da ne možeš, ali sad zovem knjigovođu na temu
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 10:49   #1646
Također mislim da se više ne može na ruke, već isključivo na žiro. Donedavno je bila mogućnot na tekući r.
Javi banderas što je točno od svega toga.
FED is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 10:50   #1647
Najamnina se isključivo treba uplaćivati na žr najmodavca
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 10:54   #1648
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Najamnina se isključivo treba uplaćivati na žr najmodavca
Eto Benston i FED, to je to
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 11:04   #1649
Aaa, nisam znao da ti je lili knjigovođa...

Hvala na odgovoru..
FED is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 12:00   #1650
Quote:
mimi5 kaže: Pogledaj post
Ovako, nisam sigurna je li ovo prava tema, ali imam jedno pitanje. Naime, imam četverosobni stan od 100 kvadrata u Splitu odmah iznad kampusa kojeg bih iznajmljivala studentima. Mene sad zanima, s obzirom da studenti obično traže garsonijere, hoće li biti studenata koji su voljni dijeliti toliki stan, pogotovo kad postoji samo jedan wc. Inače su ove dvije sobe jako velike tako da bi mogla stati i dva kreveta.
Mislim da ti dosta ovisi o cijeni koja bi im ispala po osobi (obično da im je povoljnije nego da svako ima garsonjeru, a opet im je prostranija dnevna). Moji su u Zagrebu iznajmljivali sličan stan za četvero i nije bilo problema.
Jedina je mana takvog iznajmljivanja je da kad ako ti jedan iz nekog razloga otkaže obično ti odu i ostala 3.
Easyrider385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 12:09   #1651
Quote:
FED kaže: Pogledaj post
Aaa, nisam znao da ti je lili knjigovođa...

Hvala na odgovoru..
Nije meni, ali sam znao da je stručna osoba iz tog područja pa sam je pozvao
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 14:26   #1652
Quote:
benston kaže: Pogledaj post
Imam složeno pitanje za vas, unajmio bi kuću,naravno najmodavac bi htjeo sve prijaviti i napraviti ugovor, Ja se stim slazem ali sad imam par pitanja.Dali ugovor mogu ja(podstanar) odnjeti u poreznu upravu?Dali moram ugovor ovjeriti kod javog bilježnika? Recimo da u ugovor stavimo da je visina najma 700 kn ,odbijem 30 posto, platim 12 posto poreza i jos 15 posto prireza.E sada dali ja najmodavcu (ovih) sedamstotina kuna moram uplatiti na racun ili mu mogu dati na ruke.To mi je najbitnije? Odgovaralo bi mi da mu mogu dati na ruke! I dali ja kao podstanar imam pravo na povrat poreza na bilo koji način zbog toga sto plačam najamninu! Puno hvala!!! Pozdrav svima!!
Ugovor ne mora biti ovjeren kod javnog bilježnika, a najmodavac će se morati prošetati do porezne uprave da se upiše u Registar poreznih obveznika (RPO obrazac). Možeš mu ga i ti dati da ga ispuni, ukoliko već nije u tom registru, pa odnijeti zajedno sa Ugovorom na poreznu.
Porezna će odrezati porez i pripadajući prirez bez obzira na ugovorenu cijenu najma, to ide po njihovim tablicama.

Edit: Da i ovo napomenem, mislim da je važno za ovu temu, ako je već netko stavio, sori

http://www.eistra.info/clanci/bez_oi...vog_zakona_329
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 14:38   #1653
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Porezna će odrezati porez i pripadajući prirez bez obzira na ugovorenu cijenu najma, to ide po njihovim tablicama.
Po mojem iskustvu, prihvatili su cijenu iz ugovora o najmu, i razrezali po istom predujam poreza na dohodak (ne znam da li imaju neko načelo tipa "što je više" to će/mogu razrezati).

Inače Ugovor o najmu može sa pravnog aspekta biti valjan kao:
1. neovjeren
2. ovjeren potpis
3. solemniziran ("najjači" - mora biti ako sadrži ovršne klauzule predaje posjeda i/ili ovrhe po dugu).
FED is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 05:07   #1654
Kako se radi Ugovor u vezi porezaproblem mi je rezijski troskovi, da li se i oni oporezivaju?
jtvatn10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 23:47   #1655
Trnje

Iznajmljujem stan u Trnju.

Sastoji se od jedne sobe,kuhinje,kupaonice i hodnika.Djelomično je namješten,no po potrebi se sve dogovori. Lokacija je dobra,jer su tramvaj,autobus i centar blizu.
Nalazi se na drugom katu,tip grijanja je centralno.
U cijenu su već uračunate i režije i najam:2000 kn
Useljiv je od: odmah
tencito is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 16:24   #1656
Iznajmljujem 2-soban stan u Remetama, Maksimir, blizina ekonomskog fakulteta, PMF-a, parkirno mjesto
zbs is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 16:51   #1657
Quote:
FED kaže: Pogledaj post
Također mislim da se više ne može na ruke, već isključivo na žiro. Donedavno je bila mogućnot na tekući r.
Javi banderas što je točno od svega toga.
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Najamnina se isključivo treba uplaćivati na žr najmodavca
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Eto Benston i FED, to je to

Dakle, ako sam dobro shvatio, najmoprimac najmodavvu mora najamninu uplaćivati na žiro račun iako su oba fizičke osobe i najamnina je recimo 1.500,00 kn? Gdje je to propisano? Hvala!
Li Nalas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 22:11   #1658
Članak 61. i

Članak 90.
FED is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 09:14   #1659
Zahvaljujem .
Li Nalas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 10:52   #1660
Dečko i ja tražimo manji stan za najam na području črnomerca, centra ili trešnjevke.
Bitno nam je da stan nije manji od 30m2, da nije suteren, da je relativno nov i da cijena nije veca od 320€. Znam da trazimo puno ... Ali se nadam da ce nam se netko javiti
mrnja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:05.