Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2008., 12:03   #141
Ocke, onda je do toga..hvala na odgovorima
IgorVG is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 21:59   #142
Kupila Boschovu perilicu za suđe. Kako i što od deterđenata staviti da bude najefikasnija u pranju. Ako sam dobro shvatila po drugim postovima: neki stavljaju samo tablete npr. 3 u 1 ili 10 u 1 npr. calgon. JEL TO DOVOLJNO?Ja sam čitala u uputstvima da treba kupiti sol, sredstvo za sjaj i još nešto - tri proizvoda a čitam da ljudi ubace tabletu i to je to. Jel ja što krivo razumijem?
emiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 08:33   #143
emiii, ja bih ti preporučila da ipak staviš odvojeno sol, bez obzira jel stavljaš milijun:1 tablete.
Sredstvo za sjaj možeš, a ne moraš staviti. Probaj bez dodatnog sredstva za sjaj, pa ako ne budeš zadovoljna rezultatom, onda ga ipak stavi.

Nego, da li se vama događa da pribor za jelo oksidira (hrđa), osobito noževi?
Više ne znam kako da ga okrenem, dršku prema gore ili dolje...sve sam probala i imam osjećaj da će mi se uništit pribor.
Ilana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 13:52   #144
Najbolje je da se držiš uputstava.Soli moraš uvijek imati dovoljno, do vrha.Bar je meni tako serviser rekao.Dovoljno je dva puta mjesečno dodavati sol i sredstvo za sjaj,a sredstvo za pranje,bilo prašak ili tablete, naravno pri svakom pranju.

Meni tkđ. ponekad kao da oksidira poneki nožić, ali sljedećim pranjem se vrati na staro.
beba ili sin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 16:14   #145
Ja imam Bosch, pere vec skoro 8 godina i je. Stavljam sve unutra - i sol i sjajilo i tablete. Ako ne stavim sjajilo, zna sudje ostat malo mokro.. uglavnom bolje se osusi sa sjajilom. Za sol nisam primjetila neke nus pojave ako je nema, al ju svejedno stavljam : streber:

Nikad mi se nije dogodilo da je nesto pocelo ruzinavit, osim od nedavno nova gulilica za krumpir, onaj metalni nozic. Al vjerojatno je do toga da kosta 20 kn u prvom supermarketu, pa i nije neka kvaliteta
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 20:48   #146
Quote:
tikvatikvica kaže: Pogledaj post
da li to ovisi o perilici ili negdje griješim? imam candy-evu perilicu. stavljam i sol, tekućinu za stakla i tabletu ili gel. probala sam i calgonit i somat i dm-ovu, ali čaše dobe bijelu, mlječnu boju. jel problem u perilici, temperaturi ili nečem trećem. molim pomoć!
Nemas se sta zalit candy-u, problem je u losoj kvaliteti stakla, pokusaj staviti 10-15 razlicitih casa unutra i vidjet ces razliku.... kako je ovo smjesno svi misle da je do uredjaja problem
Mr.Fullir is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 22:18   #147
Upotrebljavam Calgonit Quantum tablete i ne koristim ni sol ni sjajilo.Takodjer ne koristim predpranje nego samo glavno pranje.Ne znam griješim li što ne upotrebljavam sol i sjajilo,samo znam da mi sa ovim tabletama posudje bude blistavo.E,sad jest da su skupe tablete....
Marin 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 13:08   #148
re

meni se cini da grijaci vise ne griju kak spada. Imam candy staru 10 godina i ne opere kak spada. Mozda je zaista vrijeme da ju promijenim i uzmem nekaj drugo??? ili da promijenim grijace??? Jel netko ima takvih iskustava?
senjorita mamita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 17:10   #149
problemi s whirpool perilicom suđa

imam perilicu suđa koja ne pere suđe.

ima pet programa. brzi je pol sata, ovi ostali su oko tri sata (nije to malo duuugooo?).

brzo pranje od pol sata nije opralo posuđe kak treba,makar sam stavila i tablete i sol i sredstvo za ispiranje. ostali programi traju oko tri sata na višim temepraturama (60, 70 stupnjeva). Za sad sam dva probala i ni jedan ne pere kak treba. Ostala su mi još dva za isprobat al već sam skeptična...suđe je nakon svakog pranja izgledalo kao da je samo oplahnuto vodom. tableta je u jednom slučaju ostala u grudicama po cijeloj perilici, u drugom se rastopila na način da je ostavila bijeli gusti trag na dnu perilice.

perilica je nova novcata.

jel možda trebam pozitivne misli odašiljat pa da proradi? ili?
mahrija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 19:59   #150
Quote:
ovi ostali su oko tri sata (nije to malo duuugooo?).
Je. A ako je i losija energetska klasa, trosi jako puno struje.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 14:12   #151
I ja imam Whirpoolovu perilicu i perem na 50 stupnjeva. Pere cca sat i pol (kaj i nije neki problem jer pere 2 puta tjedno )
Trenutno perem sa nekim Lidl-ovim tabletama + njihova sol (prije sam imala Calgonit ali vidim da je isti efekt i sa ovim a 40 kn jeftinije). Jedino do sad nisam posebno stavljala to sjajilo, mislim, nemam pojma kud to dođe
DrDolittle is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 18:42   #152
Morala bi imati odjeljak do onog za tabletu, tamo ulijes. Sprecava koroziju stakla.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 20:25   #153
mahrija, koji model imaš? ja imam whirlpoolicu i sve je super...
inače, kak to da nisi provjerila duljinu trajanja programa koje ima prije nego si ju kupila?
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 16:34   #154
Joj, vidi, stvarno ima!!!! A ima i neke brojeve, znači okrečem na broj koji treba. Kak da znam koji je idealan??? Joj, baš sam tuka!!!
Hvala Ombia na pomoći!!
DrDolittle is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 19:58   #155
Quote:
DrDolittle kaže: Pogledaj post
Joj, vidi, stvarno ima!!!! A ima i neke brojeve, znači okrečem na broj koji treba. Kak da znam koji je idealan??? Joj, baš sam tuka!!!
Hvala Ombia na pomoći!!

trebala bi provjeriti tvrdoću vode pa odrediti broj. do tada mislim da je dobro da ti stoji na 3.
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 20:41   #156
Tako je.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2009., 00:17   #157
Sudjerica - problem s flekama...

Dakle, do jucer je radila bez ikakvih problema, DM-ove tablete, soli kolko treba, filteri i mlaznice cisti, sve 5... jucer i danas vidim da je staklo onako bjelicasto, isti taj "bijeli film" stoji i na rajnglama... soli sam dosuo do vrha ali svejedno... takodjer, vidim da dolje na dnu perilice ima fleka ko od grane ili masnoce... fakat ne znam kaj joj je, odjednom, a do neki dan sve ok...

jel imao ko takvih iskustava i kako je rijeseno? sjajilo nisam nikad koristio pa toga nije bilo...

Perilica je koncar, stara koji mjesec...
perich is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2009., 14:15   #158
jesi li perilicu oprao koji puta, možda su mlaznice i odvodi začepljeni
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 07:49   #159
Quote:
perich kaže: Pogledaj post
Dakle, do jucer je radila bez ikakvih problema, DM-ove tablete, soli kolko treba, filteri i mlaznice cisti, sve 5... jucer i danas vidim da je staklo onako bjelicasto, isti taj "bijeli film" stoji i na rajnglama... soli sam dosuo do vrha ali svejedno... takodjer, vidim da dolje na dnu perilice ima fleka ko od grane ili masnoce... fakat ne znam kaj joj je, odjednom, a do neki dan sve ok...

jel imao ko takvih iskustava i kako je rijeseno? sjajilo nisam nikad koristio pa toga nije bilo...

Perilica je koncar, stara koji mjesec...
otvori ono gdje sipaš sol,uzmi kuhaču i promješaj par puta.moja mene s tim j...već treću godinu,svaki put kad dospem sol, par pranja mi je suđe takvo.
crazyform is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 14:12   #160
kupio ono somatovo cudo za pranje perilice, i sjajilo... iskoristio to i sad se cini dosta bolje, no jos uvijek se malo vide tragovi po staklu pogotovo...

probacu jos promjesat tu sol kaj veli crazyform pa cemo vidjet...

hvala za savjete
perich is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:37.