Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2005., 07:50   #1
AWD financijsko savjetovanje

Poznaje li tko agenciju AWD i o mogućnostima kod njih? Unaprijed hvala!
 
Odgovori s citatom
Old 06.11.2005., 20:18   #2
AWD - Allgemeiner Wirtschafts Dienst
Njemačka MLM-Sekta najgore sorte,
pranje mozga od jutra do sutra

Ovdje su već više nego dosadni jer ih ima previše, pa svki proba mjesec dva - ili tri, pa odustane.

I svaki priča istu priču, jer sve uče napamet

ono kobojage savjetuju finacijski, a na kraju prodaju uvijek jedno te isto
životno osiguranje i neki fond
jer nosi najvišu proviziju
DrSigmundFreud is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2006., 23:38   #3
poznajem

jako dobro poznajem AWD
sve pozitivno o AWD-u
takvih firmi u RH bi trebalo biti još više...
 
Odgovori s citatom
Old 27.02.2006., 23:39   #4
ovo što pišeš nema veze s vezom .... takvih firmi bi trebalo biti više...
ako je netko koristan na ovim prostorima, onda je to definitivno AWD
 
Odgovori s citatom
Old 28.02.2006., 16:36   #5
awdcroatia, po imenu izgleda da si dio tog sustava, ako nije poslovna tajna daj nam nešto više informacija, unaprijed hvala !
sapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 13:57   #6
Sto se tice AWD-e imam neki neutralan stav...
Sve pocinje financijskom analizom na prvom sastanku koja je u biti poput nekakvog upitnika te se nakon toga dogovara drugi sastanak s drugom osobom koja Vas savjetuje. E sada, ideja nije losa, ponuditi ljudima sve investicijske i osiguravajuće kuće, banke, stambene štedionice te izabrati najbolje. Ali tu dolazi u pitanje objektivnost jer koliko znam nemaju sklopljene ugovore sa svima, neki savjetnici preferiraju prodaju osiguranja ili šta ja znam čega jer se vode većom provizijom. Tako ćete u većini slučajevi biti savjetovani za croatiu ili neki hypo fond (bez obzira što je možda u nekom drugom fondu akcija da nema ulazne provizije, ali oni nemaju sklopljen ugovor). Mene u cijeloj priči nervira što rade po principu Što želite uzeti?, a ne Želite li išta? Pitaju možete li odvajati za stan 2000 kn na mjesec, vi kažete ne, a oni: E, pa onda sigurno možete 200kn za osiguranje! blalabla
deuz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2006., 06:45   #7
ok deutz, snagom svog eu renomeja vjerojatno sklapaju ugovore sa najboljima- znaš li koliko fondova će biti u hrvatskoj za 5 godina- 100? 200? Tko će se moći u tome snači?
Očekujem od awdcroatie malo konkretnije stvari, da li će awd raditi selekciju agenata i izbjeći način rada raznih agencija (safe...) koji su sa nekvalitetnim agentima (mlm) napravili više štete nego koristi !?
sapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 18:57   #8
Quote:
sapiens kaže:
ok deutz, snagom svog eu renomeja vjerojatno sklapaju ugovore sa najboljima- znaš li koliko fondova će biti u hrvatskoj za 5 godina- 100? 200? Tko će se moći u tome snači?
Očekujem od awdcroatie malo konkretnije stvari, da li će awd raditi selekciju agenata i izbjeći način rada raznih agencija (safe...) koji su sa nekvalitetnim agentima (mlm) napravili više štete nego koristi !?

ma kakva selekcija agenta fluktuacija je oko 90% u prvih 6 mjeseci jer svaki novi mora u tom roku zaključiti određenu svotu bodova (ugovora),
ali jer većinom nemaju pojima što to prodaju mora na drugi sastanak i druga osoba koje je malo uhodana.
Argumenatciju moraju napamet naučiti
Osim toga to nije nikakvo savjtovanje nego ispitivanje fincijske situacije.
DrSigmundFreud is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 16:08   #9
Drago mi je da je pokrenuta i ova tema. Premda nemam vremena niti imam
običaj se prepucavati na forumima, vjerujem da je uvijek najbolje pitati
one koji rade u firmi o kojoj se govori što radimo i kako djelujemo.
dakle, na tržištu nudimo ono što tržište kao takvo ima. ima li nezadovoljnih?
ima, uvijek ih ima! svugdje ih ima.
gluposti o fondovima mislim da je glupo komentirati. ja sam osobno bio
u nekoliko firmi koje se bave financijskim savjetovanjem a u jednoj sam i radio.
uvjeravam vas i znam jer poznajem ljude i iz drugih firmi da smo sigurno najbolji na tržištu.
 
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 16:13   #10
u Njemačkoj radimo sa 2000 fondova i imamo jedan speecijalan program koji nam daje selekciju po ulaganjima u sektore, geografski, vrste ulaganja(obveznice, dionice...)...imamo i ljude koji rade za nas i razgovaraju sa fond mamagerima i daju nam savjete gdje ulagati.
 
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 20:12   #11
Quote:
deuz kaže:
Sto se tice AWD-e imam neki neutralan stav...
Sve pocinje financijskom analizom na prvom sastanku koja je u biti poput nekakvog upitnika te se nakon toga dogovara drugi sastanak s drugom osobom koja Vas savjetuje. E sada, ideja nije losa, ponuditi ljudima sve investicijske i osiguravajuće kuće, banke, stambene štedionice te izabrati najbolje. Ali tu dolazi u pitanje objektivnost jer koliko znam nemaju sklopljene ugovore sa svima, neki savjetnici preferiraju prodaju osiguranja ili šta ja znam čega jer se vode većom provizijom. Tako ćete u većini slučajevi biti savjetovani za croatiu ili neki hypo fond (bez obzira što je možda u nekom drugom fondu akcija da nema ulazne provizije, ali oni nemaju sklopljen ugovor). Mene u cijeloj priči nervira što rade po principu Što želite uzeti?, a ne Želite li išta? Pitaju možete li odvajati za stan 2000 kn na mjesec, vi kažete ne, a oni: E, pa onda sigurno možete 200kn za osiguranje! blalabla
1. Naravno da AWD nema ugovor sa svima.....AWD želi samo najbolje partnere
2. Ako svoju proviziju AWD naplaćuje od naknada, kako će surađivati sa fondovima koji ne uzimaju naknadu ( i AWD plaća struju, grijanje, telefonske račune, najam za prostor, a savjetnici moraju jesti i piti)
3. Koji je osiguravatelj danas na hrvatskom tržištu bolji od Croatie
4. Podaci su ti malo zastarjeli jer sada već AWD svojim klijentima nudi i neke atraktivnije programe
5. A u krajnjoj liniji, klijent na kraju priče kaže DA ili NE
jacab is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 22:34   #12
Quote:
awdcroatia kaže:
poznajem

jako dobro poznajem AWD
sve pozitivno o AWD-u
takvih firmi u RH bi trebalo biti još više...
nekakvi argumenti......???
matinee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 23:23   #13
evo kao dobio sam poziv da sudjelujem na nekom sastanku, što očekivati?
obiwan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 15:20   #14
Quote:
obiwan kaže:
evo kao dobio sam poziv da sudjelujem na nekom sastanku, što očekivati?

Prve informacije na osnovu kojih ćeš odlučiti da li želiš dalje nastaviti. Predlažem ti da probaš......dodji na sastanak sa mnom. Trebam 20 minuta, a nakon toga ćeš sam odlučiti želiš li nastaviti sastanak ili te apsolutno ništa ne interesira......Ako si za javi se na broj poslan na privat messages.
jacab is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2006., 01:07   #15
Unhappy

Quote:
jacab kaže:
1. Naravno da AWD nema ugovor sa svima.....AWD želi samo najbolje partnere
Ovo je za ispovraćat se. STandardna rečenica

Quote:
jacab kaže:
2. Ako svoju proviziju AWD naplaćuje od naknada, kako će surađivati sa fondovima koji ne uzimaju naknadu ( i AWD plaća struju, grijanje, telefonske račune, najam za prostor, a savjetnici moraju jesti i piti)
Svi fondovi uzimaju naknadu za upravljanje fondom! Još jedan koji ne razumije što prodaje

Quote:
jacab kaže:
3. Koji je osiguravatelj danas na hrvatskom tržištu bolji od Croatie
"...a koji je to auto bolji od Moskviča?"

Quote:
jacab kaže:
4. Podaci su ti malo zastarjeli jer sada već AWD svojim klijentima nudi i neke atraktivnije programe
5. A u krajnjoj liniji, klijent na kraju priče kaže DA ili NE

Sva sreća da je tako
wapi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2006., 12:58   #16
Quote:
wapi kaže:
Ovo je za ispovraćat se. STandardna rečenica



Svi fondovi uzimaju naknadu za upravljanje fondom! Još jedan koji ne razumije što prodaje



"...a koji je to auto bolji od Moskviča?"




Sva sreća da je tako

Ne, ne wapi, ja sam odgovarala na deuz-ovu tezu da ponekad fondovi upriliče akcije i svojim klijentima ne naplaćuju proviziju a da AWD ne preporuča takve. Ne možeš odmah plasirati tezu da netko ne zna svoj posao.
Drugo, teza da je CROATIA najbolji osiguravatelj se lako da utvrditi. Svaki osiguravatelj na svojim web stranama ima i kalkulator. Najniža mjesečna premija je 15€ a najmanji rok trajanja police životnog osiguranja 10 godina. Ubaci te parametre i sam pogledaj gdje ćeš za tih 15€/mj. za 10 godina dobiti najviše.

Što se tiče automobila, za mene je fićek najbolji....mali autić za gradsku vožnju, treba malo prostora za parkiranje....da se još proizvode, to bio mi bio auto za svaki dan.....
jacab is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2006., 13:02   #17
Quote:
sapiens kaže:
ok deutz, snagom svog eu renomeja vjerojatno sklapaju ugovore sa najboljima- znaš li koliko fondova će biti u hrvatskoj za 5 godina- 100? 200? Tko će se moći u tome snači?
Očekujem od awdcroatie malo konkretnije stvari, da li će awd raditi selekciju agenata i izbjeći način rada raznih agencija (safe...) koji su sa nekvalitetnim agentima (mlm) napravili više štete nego koristi !?
sapiens, od 1.7.2006. prodaju životnih osiguranja, investicijskih fondova ili kredita će moći raditi jedino osobe sa licencom, tj. sa položenim državnim ispitom koji se polaže pred ministarstvom financija i jako je skup.
jacab is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2006., 13:19   #18
Quote:
jacab kaže:
Ne, ne wapi,


Što se tiče automobila, za mene je fićek najbolji....mali autić za gradsku vožnju, treba malo prostora za parkiranje....da se još proizvode, to bio mi bio auto za svaki dan.....
Ispričavam se malo sam zabrijao s napadom, ali "AWD radi samo s najboljima..."

A glede moskvica: to je citat iz "Balkanskog spijuna"
wapi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2006., 15:12   #19
awd financijsko savjetovanje

sto mislite o ovoj firmi?

jeste bili na tom ili nekom slicnom savjetovanju?
__________________
- ThEre Iz nOthiNg gOoD oR baD buT ThinKinG mAKes iT sO -
je sad bi svi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 14:03   #20
zanima te?

bok!

zanima te čuti o tome? odakle si?
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:08.