Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2016., 22:25   #441
Pozdrav Junip...

Ovako amaterski da ti protumačim:

Omjer LH/FSH upućuje na policistične jajnike. TSH govori o mogućim problemima sa štitnjačom (ima cura koje više znaju o tome od mene). Kažu da bi za trudnoću bilo dobro da je manji od 2, bez obzira na interval. Stres ti je mogao utjecati na prolaktin (u koliko si sati vadila krv?) ali sumnjam da baš toliko...

Da li ti je koji gin do sad na UZV gledao/komentirao jajnike?
drzimfige is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 23:15   #442
TSH oko 2, 2 i pol, ne baš rušit ful ispod. Ovdje kod Jump je preko 5, u trudnoći to ima tendenciju da raste, svakako pregled endokrinca i sigurna sam da buš dobila terapiju i to Euthyrox 50 mcg (naravno po preporuci liječnika, ne po forumu).
Sad, milijun žena to ima, rađaju i nemaju pojima da im TSH visok. Ovaj nalaz definitivno zahtjeva obradu i terapiju, lijepo se to izregulira, nije to takav problem u konačnici.
LaneLOIS is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 23:20   #443
Nervoza i nespavanje baš ne pomaže da nalazi budu dobri. Neće baš ful ful utjecati jedna loša noć, al bolje kad si relex.
I ja redovito ne spavam prije takvih događaja, to je jače od mene :-)
LaneLOIS is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 23:22   #444
Ja se isto sva tresem, uvijek me sestre pitaju da li se bojim igle))
drzimfige is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 09:25   #445
Junip jesi li mirovala prije vađenja hormona. Postoji smjernica da bi za prolaktin trebalo min 20 minuta sjediti prije davanja krvi i da se vadi unutar 2 sata od buđenja. Makar su meni na VV odmah vadilio krv, čim sam došla do laba. Sva sreća bio je ok.
Možda ti je visok i radi straha od igle i nespavanja. Probaj ga privat negdje izvaditi kad ćeš imati mirniju noć.

TSH je po meni ipak visok, al da se srediti
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 10:08   #446
Ovisi koja laboratorijska metoda se koristi za obradu krvi, nije potrebno sjediti kod svake.
LaneLOIS is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 12:35   #447
Hvala vam cure na brzim odgovorima
drzimfige gledao je ginekolog jajnike na uzv i rekao da imam "nalik na policisticne jajnike" ali ocito nisu samo "nalik"
Frixie mirovala sam 20 minuta ali cijelo vrijeme dok sam sjedila tamo imala sam osjecaj da mi nervoza samo raste
Junip is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2016., 13:00   #448
Thumbs down Pozzz cure :-)

Mogu li zamoliti pomoc ? Imam par nedoumica oko odlaska na MPO ,zbog godina (35) me dr salje.. nakon dvi godine prirodnih pokusaja.. Ako je Amh blizu granice smanjene ovarijske rezerve,jel to problem za potpomognutu ? Fsh je isto blizu granice ...Nalazi od prosle god- iduci tjedan vadim nove. Ostali hormoni su ok.. Osim moguceg hidrosalpkinsa( al nije potvrdjena dijagnoza) na lijevom jajovodu nema drugih zapreka. Citam tu da je inseminacija gubljenje vremena,jel mi kozete pojasniti ? I jos nesto... Ako idem na MPO ,a nismo u braku jos,jel nesto drugacije ide sta se tice bolnice ? L.p i hvala
__________________
" Ukoliko je moguce da imam dijete bez godina provedenih u patnji,bilo bi to lijepo..Puko pokusavanje da se dobije dijete ,bolje je od ne pokusavanja " Amen

Zadnje uređivanje saraLaughs : 21.02.2016. at 13:26.
saraLaughs is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 14:21   #449
sarah a koliko su ti AMH i FSH? Ako niste u bračnoj zajednici, morati ćete ovjeriti kod bilježnika izjavu da ste partneri i da jedan i drugi pristajete na postupak.
Smatra se da je tekućina hidrosalpinksa toksična za oocite, zametke i proces implantacije, pa mislim da su ti iz tog razloga rekli da nisi kandidat za AIH.
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 18:31   #450
AMH hormon

Pozz svima, molim pomoc kod tumacenja nalaza AMH hormona.
Referente vrijednosti su od 1,2 do 52,7 pmol/L , a meni je nalaz 54,5.

Citam na netu da upucuje na policisticne jajnike, a ginic je odbacio to jos ranije kad sam krenila s inseminacijom buduci imam redovne cikluse od 28 dana i nikad mi ne izostaje.. malo sam
Marynica1212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 13:40   #451


Cure, jel zna koja što znači prolaktin nakon taloženja?
Inače loše reagiram na vađenje krvi i dodatno se stresiram, te mi je nalaz prolaktina izašao 909,7 a zbog povišene vrijednosti je rađen nalaz prolaktina nakon taloženja koji je 663.
vienne is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 20:06   #452

Ekipa, moze mala pomoc. Kaj znaci ovaj lh ovako snizen? Ne nalazim nikakvo suvislo objasnjenje. Anoreksiju nemam, lol
Pirga is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 13:51   #453
Pozdrav,

možete li mi protumačiti nalaz spolnih hormona (3. dan ciklusa):

E2: 27.5 ng/L [12.5-166]
FSH: 5.2 IU/L [3.5-12.5]
LH: 6.0 IU/L [2.4-12.6]
PRL: 231 mIU/L [102-496]
T: 0.67 nmol/l [0.22-2.9]

Hvala.
__________________
it's just like poetry inside to hear you breathing by my side
dorchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 11:49   #454
Quote:
dorchi kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

možete li mi protumačiti nalaz spolnih hormona (3. dan ciklusa):

E2: 27.5 ng/L [12.5-166]
FSH: 5.2 IU/L [3.5-12.5]
LH: 6.0 IU/L [2.4-12.6]
PRL: 231 mIU/L [102-496]
T: 0.67 nmol/l [0.22-2.9]


Hvala.
LH ti je veci od FSH sto upucuje na PCOS. Jesi vadila AMH?
NoStress is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 11:59   #455
Quote:
NoStress kaže: Pogledaj post
LH ti je veci od FSH sto upucuje na PCOS. Jesi vadila AMH?
Nisam.

Ginekologica kaže da ultrazvučno nisu policistični. Nalaz sam joj slala mailom i samo je napisala da su u granicama normale, ali blizu donjoj granici pa treba popratiti ovulaciju.
Ciklusi su mi redovni, mrvicu duži (cca 30-35 dana), a ovulacije imam, ali kasnije (cca 18.-21. dan - mjerenje bazalne, lh trakice i sluz se poklapaju).
Jedino sam nešto dlakavija, ali to sam oduvijek

Da li se još kojim načinom može dokazati PCOS i može li se kako utvrditi kvaliteta ovulacije?
__________________
it's just like poetry inside to hear you breathing by my side
dorchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 17:32   #456
Quote:
dorchi kaže: Pogledaj post
Nisam.

Ginekologica kaže da ultrazvučno nisu policistični. Nalaz sam joj slala mailom i samo je napisala da su u granicama normale, ali blizu donjoj granici pa treba popratiti ovulaciju.
Ciklusi su mi redovni, mrvicu duži (cca 30-35 dana), a ovulacije imam, ali kasnije (cca 18.-21. dan - mjerenje bazalne, lh trakice i sluz se poklapaju).
Jedino sam nešto dlakavija, ali to sam oduvijek

Da li se još kojim načinom može dokazati PCOS i može li se kako utvrditi kvaliteta ovulacije?
Poviseni AMH je isto znak PCOS. Meni ga je tek MPO dr da izvadit. Za kvalitetu O ne znam,mislim da je neka baza u E2 za kvalitetu js ali nek ti to kaze neko ko vise zna o tome da ne lupam gluposti
NoStress is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 19:23   #457
Curke, pitanje.
Trebam vaditi spolne hormone 3.dc, danas mi je ovulacija i taj treci dan bi me mogao zadesiti tocno na vikend.
Pa me zanima postoji li neki fleksibilniji period, znaci mogu li vaditi 2. ili pak 5. dc?
Ili cu morati cekati slijedeci ciklus?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 19:49   #458
Mozes vaditi 2-5dc bez problema
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 19:51   #459
Postoje li neke razlike u smislu da neke stvari 2.dc trebaju biti malo vise ili manje nego 5.dc?
S time da sam ja zapravo zbunjena svojim ciklusom.
Obicno dan ili dva imam neko sitno krvarenje (smedja mrljica na papiru kao stara krv), i tek 2. ili 3. dan bas krece lagani izljev, onako, kao da se pocela ljustiti maternica, pa zapravo nikad ne znam kada pocinjem racunati... ?
Ja uvijek racunam od pojave te smedje tockice ali mozda je to pogresno...

Zadnje uređivanje TincH : 01.03.2017. at 20:07.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 20:16   #460
Za to racunanje sa spottingom ne znam ni ja.
Ali hormoni se normalno rade 2-5dc bez problema,ne znam zasto sad toliko upita da mora biti tocno na 3dc

Ja sam vadila i na 2dc i na 5dc i rezultati pokazuju isto. Ne u broj,al ce ti pokazati jel lh visi od fsh, dal je fsh previsok i tako dalje
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:28.