Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2014., 10:18   #9401
Pozdrav,

Može li mi netko reći kako se zove film u kojem alieni otmu dijete nekoj ženi i kao izbrišu pamćenje svima oko nje kao da nikada nije imala dijete i njoj su valjda pokušali ali nisu uspjeli.. Na kraju su joj dijete vratili jer je zaključak bio da ipak majku nitko ne može uvjeriti da nije imala dijete..

Uglavnom, gledala sam nekidan onaj Red Letenja s Jodie Foster, pa me podsjetilo na taj film, ali ne znam mu ime..

Zahvaljujem.
Fiffy is offline  
Old 20.08.2014., 10:35   #9402
Quote:
Fiffy kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Može li mi netko reći kako se zove film u kojem alieni otmu dijete nekoj ženi i kao izbrišu pamćenje svima oko nje kao da nikada nije imala dijete i njoj su valjda pokušali ali nisu uspjeli.. Na kraju su joj dijete vratili jer je zaključak bio da ipak majku nitko ne može uvjeriti da nije imala dijete..

Uglavnom, gledala sam nekidan onaj Red Letenja s Jodie Foster, pa me podsjetilo na taj film, ali ne znam mu ime..

Zahvaljujem.
The Forgotten (2004)?
Titivillus is offline  
Old 20.08.2014., 17:01   #9403
stariji film, istočnjački, koreja, kina nezz uglavnom mislim da se događa većim dijelom na obali, žuti glume al sjećam se kroz maglu neke scene gdje nekog, ili više njih vežu na plaži za neke stubove, te ih muče, mislim da su jednog tako svezanog rezali po prsima?? mislim da je i neki požar bio, il nešto slično zna li itko??
__________________
"what we do in life, echoes in eternity"
braveheartttttt is offline  
Old 20.08.2014., 17:41   #9404
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
ozbiljan ton, zvučni film, crno bijeli, mislim engleski jezik ali nisam sicher

znam da u zadnjoj sceni starac sjedi u kočiji, a vilenajci mu se pojavljuju u njoj i kažu nešto u stilu: "a jesmo li rekli da ćeš otiči"
Pitao sam za ovo i na nekim drugim forumima, ali nitko nije dao barem približan odgovor.

Najbliže što sam našao je "Das Tor zum Paradies" iz 1949.g. (znam da piše da je komedija, ali obzirom da njemačke komedije većini ljudi nisu komične, moglo bi biti to):
http://www.imdb.com/title/tt0041206/

Nažalost, nije dostupan za pogledati na Internetu, ali slike iz filma su u ovom videu, pa ako što pomaže:
https://www.youtube.com/watch?v=_2TbGZW4D2c

Usput, kako ti vilenjaci izgledaju? Kao ljudi ili bliže nekim patuljcima/gnomovima/itd.?
LordSauron is offline  
Old 21.08.2014., 10:40   #9405
Quote:
Markomaki kaže: Pogledaj post
Molim za pomoć. Nećete verovati, ali već četiri godine bezuspešno tražim film po raznim forumima. Film je iz 70-ih godina, a radnja teče ovako:

Počinje scenom kaubojskog revolveraškog dvoboja, da bi već malo kasnije shvatili da se to u stvari snima film, gde glavni glumac pada u nemilost režisera i gubi posao. Ali baš tada ga angažuje neka tajna služba za pljačku sefa, koji se otvara na boju glasa, što za glumca ne bi trebalo da predstavlja neki problem. Znam da je na filmskom plakatu pisalo ''Velika pljačka banke po nalogu tajne britanske službe'' ali se naslova ne sećam, no mislim da je imao jednu reč. Isto tako mislim da bi glavni glumac mogao biti Majkl Kejn, ali nisam siguran.
http://www.imdb.com/title/tt0060249/
tiktak12 is offline  
Old 21.08.2014., 14:34   #9406
Ima jedan.. jako duuugo ga tražim
Cura čuva dvoje (ako se ne varam) klinaca i dolazi joj neki tip na vrata da mu treba pomoć da nazove automehaničara i blablabla on upada u kuću i otima klince..
Par godina kasnije dolazi doma s posla u stan i u ormaru nalazi pidžamu od klinca..
Triler i jako star film.. to je sve šta znam :S
Unaprijed zahvaljujem
jole_električar is offline  
Old 21.08.2014., 22:30   #9407
Poz, sinoć smo pričali o filmovima i sjetih se filma i mislim da je to bio mladi Charlie Sheen. Često je bio na HRT-u ali davno. Sredina 90-ih. Uglavnom , ne znam kako ni zašto ali lik je neki frajer, ima nekakav crveni auto, igra poker i kroz nekakve naočale gleda karte drugima.
Sljedeće čega se sjećam je nekakva baba s njim (a znam i tu babu- mala sitna ružna k`o lopov stalno je glumila negativke) na krovu zgrade. Nekakav lančić je u igri koji njoj stoji oko vrata i ona s njim može nekog ozlijediti. Mislim da ona umire u tom trenu. E sad nadam se da je to isti film i da će te mi pomoći

Zadnje uređivanje Free M. : 21.08.2014. at 22:41.
Free M. is offline  
Old 21.08.2014., 22:48   #9408
da nije If Looks Could Kill (1991)
https://www.youtube.com/watch?v=ZzhAG83SgEc
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Old 21.08.2014., 23:02   #9409
film sam vidio na lokalnoj tv mislim da je tada bio net tv ili čak otv.
u filmu 3-4 ljudi jaše na konjima po nekim zabačenim mjestima nailaze na srušeni avion pun zlatnih poluga, nakon toga nailaze zlikovci u potrazi za tim zlatom te prisile avanturiste na konjima da im nose zlato do odredišta gdje im je auto. na kraju se svi međusobno poubijaju... inače jako dobar film samo neznam kako se zove
quadrifoglio is offline  
Old 22.08.2014., 00:58   #9410
Joj, ovo mi u glavi dulje vrijeme, a ne mogu se sjetiti naslova.

Parodija James Bonda. Gledao sam ga jednom kao klinac samo.
Zek0slav is offline  
Old 22.08.2014., 04:16   #9411
Ne znam uopće o čemu se radi u filmu, samo znam da je priča vezana za jednog muškarca i puno žena. Ne znam točno koja je uloga tih žena u filmu. Prošle godine mi je netko pričao o njemu pa se stvarno ne mogu sjetiti o čemu se radi. Ako se ne varam, mušku ulogu u filmu ima Mel Gibson, a mislim da je radnja neka nestvarna pa bi spadao u Fantasy.
Znam da uopće nema opisa, ali možda će netko znati o kojem se filmu radi.
Vanaar is offline  
Old 22.08.2014., 07:20   #9412
Quote:
Vanaar kaže: Pogledaj post
Ne znam uopće o čemu se radi u filmu, samo znam da je priča vezana za jednog muškarca i puno žena. Ne znam točno koja je uloga tih žena u filmu. Prošle godine mi je netko pričao o njemu pa se stvarno ne mogu sjetiti o čemu se radi. Ako se ne varam, mušku ulogu u filmu ima Mel Gibson, a mislim da je radnja neka nestvarna pa bi spadao u Fantasy.
Znam da uopće nema opisa, ali možda će netko znati o kojem se filmu radi.
Da nije ovaj?
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Old 22.08.2014., 10:38   #9413
Zanima me dali netko zna ime filmova:
1 film:
film je stari mislim da je kraj 70 ili početak 80-ih.
Sjećam se scene gdje pada atomska bomba sa padobranom a na čamcu su neki klinac i vjerojatno njegov tata. netko od njih baš zaroni u more i tako se spasi da nebude ozračen.
2 film:
Zbog toga što je voda zagađena samo jedan lik koji je pio alkohol i stalno je pijan može "napraviti" djecu.
Sve zemlje u svijetu odabiru mlade komade i mislim da Konezi pošalju kao dvije jer je njih puno pa da očuvaju populaciju
lp
__________________
There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't.
malimaks is offline  
Old 22.08.2014., 13:23   #9414
Arrow

Quote:
malimaks kaže: Pogledaj post
Zanima me dali netko zna ime filmova:
1 film:
film je stari mislim da je kraj 70 ili početak 80-ih.
Sjećam se scene gdje pada atomska bomba sa padobranom a na čamcu su neki klinac i vjerojatno njegov tata. netko od njih baš zaroni u more i tako se spasi da nebude ozračen.
lp
jok! kraj 60-ih

The Christmas Tree

Jedan od prvih filmova koje sam tražio na ovom topicu.
Predivan. [Ako ga nećeš uspjet naći nigdje, javi se u p. poruke]
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is online now  
Old 22.08.2014., 16:55   #9415
Thumbs up

Quote:
inflame kaže: Pogledaj post
jok! kraj 60-ih

The Christmas Tree

Jedan od prvih filmova koje sam tražio na ovom topicu.
Predivan. [Ako ga nećeš uspjet naći nigdje, javi se u p. poruke]
Hvala puno. A jesam fulao godinu .
Sjecam se da sam ga gledao na tv-u i da mi je "ostao" u glavi.
Ako ge ne nadjem kontaktiram te.
Hvala još jednom.
Lp.
__________________
There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't.
malimaks is offline  
Old 22.08.2014., 17:03   #9416
Quote:
braveheartttttt kaže: Pogledaj post
stariji film, istočnjački, koreja, kina nezz uglavnom mislim da se događa većim dijelom na obali, žuti glume al sjećam se kroz maglu neke scene gdje nekog, ili više njih vežu na plaži za neke stubove, te ih muče, mislim da su jednog tako svezanog rezali po prsima?? mislim da je i neki požar bio, il nešto slično zna li itko??
ajd netko
__________________
"what we do in life, echoes in eternity"
braveheartttttt is offline  
Old 22.08.2014., 17:48   #9417
Quote:
braveheartttttt kaže: Pogledaj post
ajd netko
Ah, jedino što je meni palo na pamet je Rambo, ali su tamo žuti rezali bijelog pa onda to nije to
ecobarbarus is offline  
Old 22.08.2014., 18:16   #9418
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Ah, jedino što je meni palo na pamet je Rambo, ali su tamo žuti rezali bijelog pa onda to nije to
imaš pravo
__________________
"what we do in life, echoes in eternity"
braveheartttttt is offline  
Old 23.08.2014., 22:24   #9419
Quote:
pčelica88 kaže: Pogledaj post
Da nije ovaj?
To je taj. Hala
Vanaar is offline  
Old 23.08.2014., 23:12   #9420
kako se zove ciklus filmova, ako se ne varam, gdje nekakav autić ima glavnu ulogu. tipa, pobjegne u grad, spriječi krađu nekakvu...baš film, ne crtić poput Bruma. Onako su stariji filmovi, sjećam se da sam ih kao dijete gledala. Sjeća li se tko? ime auta je i dio imena ciklusa.
direjuststraits is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:14.