Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2015., 11:31   #221
Avene i ja koristim, ali treba pogledati sastav i da li ima kakvo upozorenje.
Npr. noćna Avene YSTHÉAL se ne smije - baš piše na njoj - ne koristiti u trudnoći.
Ako krema ima kiseline (salicilna itd...) isto se ne bi smjelo.
Fruf is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 12:50   #222
Quote:
bingulina kaže: Pogledaj post
Spada li Avene kozmetika u te koje smijemo?
pitas za obicne hidratantne kreme ili zastitu protiv sunca?

hidratantne mozes bez problema, kreme protiv bora (kao navedeni Ystheal) NE.
mineralne kreme sa spf DA, sprejeve sa spf ja ne bi.

uostalom, kao i kod svih drugih brendova, gledas sastojke.
nepozeljni sastojci su ti definitivno retinol, retinaldehid u kremama protiv bora, razne kiseline u proizvodima za necistu kozu i kemijski filteri u losionima i sprejevima sa spf.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 08:28   #223
Trudna sam 5 i kusur tjedana (tek čekam prvi ginekološki pregled) i naravno da sam propisno počela čitati svašta o (ne)štetnim proizvodima i namirnicama u trudnoći već sad.
Uglavnom, imam mješovito-masno-prištavu kožu pa su me uplašile ove info o kiselinama. Trenutno koristim Balein zeleni gel za umivanje koji kao ima voćne kiseline i Ziaja Manuka Tree dnevnu i noćnu kremu za masnu kožu, a noćna ima 3% "almond acid"? Je li što od toga štetno? Našla sam na ovom linku da su samo BHA štetne, a da AHA (među kojima je i "mandelic acid") nisu.
http://www.dermacaredirect.co.uk/blo...our-pregnancy/

Što vi mislite?

Btw, zbunjuje me isto to što je kao opasan retinol i općenito višak vitamina A, a u bademovom i mnogim drugim uljima koja se preporučaju za prevenciju strija i forumašice su ovdje pisale da su koristile ima dosta i vitamina A i E. Što s tim?
For My Pain is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 08:59   #224
Nemoj nista s kiselinama iako nije da bas od pranja lica 5 tjedana mozes napraviti ne znam kakvu stetu, ne brini. Nista vam se nije desilo


Sent from my iPhone using Tapatalk
luxemburg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 23:58   #225
Hvala na info, ali imaš li ti ili tkogod ovdje neki link koji kaže zašto i jesu li uopće sve kiseline štetne?

Glupo mi je paničariti bezveze jer sam na onom linku od prije i na svima drugima (npr. tu i tu) našla da su samo BHA štetne, no voljela bih da podijelite sa mnom ako imate kakvih drugih saznanja...

Zadnje uređivanje For My Pain : 19.06.2015. at 00:01. Reason: Ispravila linkove.
For My Pain is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 08:43   #226
Ne, ne znam detaljno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
luxemburg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 09:03   #227
Okej, tnx svejedno.
For My Pain is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 15:47   #228
Jel itko koristio john masters organic sa spf 30 u trudnoci? Ima mineralne filtere, mislim da bi to trebalo bit ok?
__________________
Nema slobode bez odgovornosti.
V e n t u s is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:47.