Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2007., 11:53   #1
Srcolika maternica

Potreban mi je savjet od vas koje imate sličan problem. Naime zatrudnjela sam prije tri godine. Sreći nije bilo kroja, i mada sam imala rizičnu trudnoću, bila sam optimist. No bez obzira na strogo mirovanje, beba me napustila u 14-om tjednu. Bili su to teški dani, a moj mi ginekolog nie dao konkretan razlog. Otišla sam kod privatnika koji mi je još davno govorio nešto za moju maternicu i mogući problem u trudnoći. Nisam mu spominjala spontani prije nego me pregledao. Opet mi je rekao isto. _Vaša je maternica srcolika, što znači veliku mogučnost rizika u trudnoći, a i velike šanse za rođenje djeteta na zadak._ Tada sam mu rekla da je rizik već pokazao svoju najgoru stranu. Rekao je da idući put moram na bolovanje odmah tog dana kad posumnjam da sam zatrudnjela, a ako se, ne dao Bog, desi isto, morat ću na operaciju nekakvim laserskim nožem. Znači da ni ta operacija nije baš bezazlena jer bi je odmah napravio, a ne bi čekali da se opet ponovi. Uglavnom, želim dijete, a vraški se bojim. Ne mogu opet proživljavati ono najgore, s tim da ću biti u strahu svih 9 mjeseci. Molim vas ako koja ima istu takvu maternicu, a rodila je nek mi kaže svoja iskustva. Hvala puno.
mag777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 21:27   #2
Quote:
mag777 kaže: Pogledaj post
Potreban mi je savjet od vas koje imate sličan problem. Naime zatrudnjela sam prije tri godine. Sreći nije bilo kroja, i mada sam imala rizičnu trudnoću, bila sam optimist. No bez obzira na strogo mirovanje, beba me napustila u 14-om tjednu. Bili su to teški dani, a moj mi ginekolog nie dao konkretan razlog. Otišla sam kod privatnika koji mi je još davno govorio nešto za moju maternicu i mogući problem u trudnoći. Nisam mu spominjala spontani prije nego me pregledao. Opet mi je rekao isto. _Vaša je maternica srcolika, što znači veliku mogučnost rizika u trudnoći, a i velike šanse za rođenje djeteta na zadak._ Tada sam mu rekla da je rizik već pokazao svoju najgoru stranu. Rekao je da idući put moram na bolovanje odmah tog dana kad posumnjam da sam zatrudnjela, a ako se, ne dao Bog, desi isto, morat ću na operaciju nekakvim laserskim nožem. Znači da ni ta operacija nije baš bezazlena jer bi je odmah napravio, a ne bi čekali da se opet ponovi. Uglavnom, želim dijete, a vraški se bojim. Ne mogu opet proživljavati ono najgore, s tim da ću biti u strahu svih 9 mjeseci. Molim vas ako koja ima istu takvu maternicu, a rodila je nek mi kaže svoja iskustva. Hvala puno.
pozdrav Mag777, nažalost ne mogu ti pomoći, ali vjerujem da će se naći netko sa sličnim iskustvom... vikendom je tu ipak malo sporije

svakako, držim ti fige za dalje
__________________
In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.
Thelma&Louise is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 21:44   #3
Quote:
Thelma&Louise kaže: Pogledaj post
pozdrav Mag777, nažalost ne mogu ti pomoći, ali vjerujem da će se naći netko sa sličnim iskustvom... vikendom je tu ipak malo sporije

svakako, držim ti fige za dalje
Hvala ti puno na podršci. To mi puno znači. Nadat ću se najboljem, a možda me jedna od onih sa sličnim problemom ohrabri još više, pa će moj strah pasti na niži stupanj. Pusa
mag777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 22:08   #4
jedna forumašica ima maternicu u obliku roga/banane i to je isto nepovoljan oblik za trudnoću al eto ona sad mazi svoju bebicu.

Ne odustaj...znam da je teško al se sav trud isplati.

Želim ti svu sreću i da ti se ispuni želja
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 10:13   #5
Quote:
mag777 kaže: Pogledaj post
Potreban mi je savjet od vas koje imate sličan problem. Naime zatrudnjela sam prije tri godine. Sreći nije bilo kroja, i mada sam imala rizičnu trudnoću, bila sam optimist. No bez obzira na strogo mirovanje, beba me napustila u 14-om tjednu. Bili su to teški dani, a moj mi ginekolog nie dao konkretan razlog. Otišla sam kod privatnika koji mi je još davno govorio nešto za moju maternicu i mogući problem u trudnoći. Nisam mu spominjala spontani prije nego me pregledao. Opet mi je rekao isto. _Vaša je maternica srcolika, što znači veliku mogučnost rizika u trudnoći, a i velike šanse za rođenje djeteta na zadak._ Tada sam mu rekla da je rizik već pokazao svoju najgoru stranu. Rekao je da idući put moram na bolovanje odmah tog dana kad posumnjam da sam zatrudnjela, a ako se, ne dao Bog, desi isto, morat ću na operaciju nekakvim laserskim nožem. Znači da ni ta operacija nije baš bezazlena jer bi je odmah napravio, a ne bi čekali da se opet ponovi. Uglavnom, želim dijete, a vraški se bojim. Ne mogu opet proživljavati ono najgore, s tim da ću biti u strahu svih 9 mjeseci. Molim vas ako koja ima istu takvu maternicu, a rodila je nek mi kaže svoja iskustva. Hvala puno.
Ja sam jedna od tih

Ince, mi svi ginekolozi govore da imam skolsku maternicu tj. idealnu kao po knjizi ali kada sam zatrudnila ili neko vrijeme prije maternica je popriila oblik srca i receno mi je da cu trebat dobivat neke injekcije ( nemam pojma sta ali mi je receno da su skupe) kako bi maternica bila spremna progurat trudnoc do kraja .. e sad na idecem pregledu ustanovljeno je da je sve potpuno ok i da se maternica vratila u normalan polozaj i da je sve opet kako oni kazu "skolski". E sad meni je receno da su za to krivi hormoni ali kako je poslije bilo sve ok, uopce nisam pitala kako, zasto, itd. jer sam bila sretna da je sve super .
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2016., 20:00   #6
pozdrav cure, ja nemam takvu maternici ( nadam se). Javljam se da pitam kako se to otkrivanje I moze li se vidjeti na ultrazvuku ? Ja sam imala pet spontanih, imam trombofiliju Ali heparini nisu pomogli odnosno napravili su svoje, tako da trombofilija nije razlog spontanih... ( 7, 24, 18, 21 I 8 tj). Pa mi Palo na pamet da nije mozda ta pregrada? unaprijed hvala!
Nikol32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 13:03   #7
Ne znam je li moguće utvrditi da se spontani dogodio baš zbog tog specifičnog oblika maternice, ja također iza sebe imam jedan spontani u 8-om tjednu i dijagnozu blago srcolike maternice od dva ginekologa. Čitala sam za slučajeve žena sa mnogo više 'zašiljenim' oblikom maternice koje su bez problema iznijele više trudnoća. Sad u ovoj trudnoći mi je doktorica govorila da se ne brinem zbog toga i do 30-og tjenda sam uzimala utrogestan, ne kažem da je to bio razlog uzimanja, ali eto to me držalo mirnijom. U 35-om tjednu mi se dogodilo prijevremeno ljuštenje posteljice, no srećom sve se dobro okončalo.
petrunjela84 is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 23:10   #8
Thumbs up

Quote:
mag777 kaže: Pogledaj post
Potreban mi je savjet od vas koje imate sličan problem. Naime zatrudnjela sam prije tri godine. Sreći nije bilo kroja, i mada sam imala rizičnu trudnoću, bila sam optimist. No bez obzira na strogo mirovanje, beba me napustila u 14-om tjednu. Bili su to teški dani, a moj mi ginekolog nie dao konkretan razlog. Otišla sam kod privatnika koji mi je još davno govorio nešto za moju maternicu i mogući problem u trudnoći. Nisam mu spominjala spontani prije nego me pregledao. Opet mi je rekao isto. _Vaša je maternica srcolika, što znači veliku mogučnost rizika u trudnoći, a i velike šanse za rođenje djeteta na zadak._ Tada sam mu rekla da je rizik već pokazao svoju najgoru stranu. Rekao je da idući put moram na bolovanje odmah tog dana kad posumnjam da sam zatrudnjela, a ako se, ne dao Bog, desi isto, morat ću na operaciju nekakvim laserskim nožem. Znači da ni ta operacija nije baš bezazlena jer bi je odmah napravio, a ne bi čekali da se opet ponovi. Uglavnom, želim dijete, a vraški se bojim. Ne mogu opet proživljavati ono najgore, s tim da ću biti u strahu svih 9 mjeseci. Molim vas ako koja ima istu takvu maternicu, a rodila je nek mi kaže svoja iskustva. Hvala puno.
Ja imam takvu maternicu.... prosla sam IVF nismo to skuzili...
nego tek u mislim 10-12tt....
Trudnoća mi je bila uredna, sve ok...
__________________
i ja grlim svoje dijete....
petrah is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 14:21   #9
@Nikol
ovisno o tome kolika je pregrada, moze se ustanoviti ultrazvukom, hsg-om ili histeroskopijom. Sto se heparina tice, da li su ti redovno vadili krv i provjeravali koje su ti razine toga na osnovu cega se korigira doza? Ja ti nisam koristila heparin ali poznajem puno cura koje jesu, znam za ZG da provjeravaju i da postoje nekakvi parametri u kojima D-dimeri (jel se tako zove) ali i neke druge stvari moraju biti ovisno o tromjesecju.
Mislim da nakon tolikih spontanih to vec neovisno o heparinu prelazi u habitualni spontani i imas pravo traziti dalje pretrage, tipa muzev i tvoj kariogram, sve moguce briseve, eventualno i biopsiju endometrija.
Sretno dalje.
kowalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2020., 08:39   #10
Ima li netko iskustva sa histeroskopijom u Petrovoj i pregradi na maternici? Moze i na pp
Bowlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2022., 16:48   #11
Jos jedna sa srcolikom maternicom pa da dignem temu ako još neka vidi
Na zadnjem redovnom godisnjem ultrazvuku rečeno mi je da imam srcoliku maternicu, pitala sam doktoricu znači li to da cu teze ostati trudna i ona je rekla da je implantacija malo teža ali da nije niposto nemoguće ostati trudna. Taman sam promijenila ginekologa, prijasnji mi nije nista spominjao, doduse prije sam isla kod socijalnog, ovo je bila privatno.
Tada sam prvi put cula za srcoliku maternicu pa nisam dalje nista pitala ali koliko čitam veci je problem kasna trudnoća nego začeće. Plus ovisi o tome koliko je srcolika.
tutankamonka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:35.