Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Internet biznis

Internet biznis Zarada i poslovanje na Internetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2015., 06:49   #121
kad smo kod tog webdimensiona, jedan prijatelj je preko neke svoje poznanice saznao za njih i ona ga je uputila kroz to...on je bio na tim sastancima i obecali su brda i doline i kaze da ta njegova poznanica vec duze vrijeme se bavi time, imat cu je prilike danas ispitati, kao i otici na taj njihov seminar ili sastanak sto vec, dosta sam se informirao na netu o tome i donio sam zakljucak da nema ni priblizno zarade u tome kao sto obecavaju. Sad ja cu otici na to tek tolko da cujem sto baljezgaju, imate li za mene jos kakvu uputu kako se postaviti prema njima i kako ih i.kojim.pitanjima isprovocirati..
quatrro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2015., 11:13   #122
Quote:
Blackelk kaže: Pogledaj post
Evo baš ovih dana dotična se vratila u SFI i opet ga radi.

Pitanje je samo - zašto?

Mnogi su frustrirani sa ovom kompanijom jer doista je poplava oglasa, ali činjenica da ova kompanija redovno plaća i nema muljanja.

Pa recite koji je to online posao a da je na tržištu kao sfi?

Ja ga ne znam...

Mnogi pričaju da je piramida. To jednostavno nije istina. Istina jedan segment liči na piramidu, međutim koji to online posao nije bar u nekom segmentu?

Svaki internet posao se gasi kada prestanu pristizati novi članovi...

Za razliku od nekih programa za zaradu koji nude nekakve super alate i mlate praznu slamu ovdje imamo opipljive proizvode na njihovom webshopu koji je temelj funkcioniranja ove kompanije.

Istina ima dosta proizvoda koji su osjetno skuplji nego na recimo ebayu ali ima i povoljnih stvari, a još ako se uzme u obzir da kupnjom dobivate određene bonuse cijena je ipak povoljna na kraju.

Prevladava krivo mišljenje da morate učlanjivati nove ljude da biste zaradili - to nije istina - iako je to mnogima najbolji način.

Ima niz drugih načina: prodajom proizvoda na njihovom webshopu bez obzira otvorite li eca trgovinu ili preko garažne prodaje, affiliateom - promocijom proizvoda sa njihovog webshopa, preporukom nekome da isto tamo prodaje, kupnjom na webshopu se ostvaruju isto bonusi, aukcije - za vrlo male iznose se mogu osvojiti vrijedne stvari.

Ali to nije sve, svakim bidovanjem dobivate bodove, a bodovi su na kraju vrijednost u dolarima.

Isto tako sudjelujući na aukcijama osvajate nagrade u obliku njihovih t credita ( osvajanje flasha ), isto tako vrtite spin i osvajate od 10-50 % i to se zbraja i dobivate od kompanije psa ( osobnog referala ).

Isto tako kada dostignete neki status kompanija vam poklanja referale ( co affiliate ) kojima ste vi pomoćni sponzor a dobivate i t credite.

Imate i igre na kojima možete osvajati razne nagrade.

Uglavnom sistem je kompleksan, posao nije lagan, ali je dugoročan.

Vrlo je bitno imati dobrog sponzora koji će vam sve objasniti.

Sistem uhodano funkcionira i članstvo se stalno povećava.

Ima nepravdi u svakom internet poslu, raznih klanova, sukoba između frakcija itd itd.

Ali kada netko kaže da je prijevara ili piramida govori samo kako ne poznaje sistem rada.

Na žalost to je tako u internet poslovima i mnogi ne uspiju ali trebaju sami sebe zapitati zašto nisu uspjeli a ne pljuvati po nekom sistemu.

I naravno ovaj post nije mamjenjen da bih nekoga učlanio, već da dam svoj komentar o sfi budući da se bavim raznim načinima zarade na internetu.

Nije svaki posao za svakoga...
deckozgslavonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2015., 16:35   #123
Ajde, barem mi je drago da je netko priznao da se radi o piramidi.
Iako ovo nije klasična piramida, nego klasičan američki pristup posla.
Mora biti konstantan rast (u ovom slučaju stalni pritok novih članova) inače se cijela priča urušava.

Možemo pričati kada se cijela priča uruši, ali već vidim kako ići priča onda: "Briga mene za druge, ja sam zaradio XYZ kuna i ja sam zadovoljan.".
__________________
"Jack of all trades, master of none,
Often times better than a master of one."
Antomon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2015., 17:29   #124
Quote:
Antomon kaže: Pogledaj post
Ajde, barem mi je drago da je netko priznao da se radi o piramidi.
Iako ovo nije klasična piramida, nego klasičan američki pristup posla.
Mora biti konstantan rast (u ovom slučaju stalni pritok novih članova) inače se cijela priča urušava.

Možemo pričati kada se cijela priča uruši, ali već vidim kako ići priča onda: "Briga mene za druge, ja sam zaradio XYZ kuna i ja sam zadovoljan.".
Ja sam u ovome jako kratko, ušao sam upravo radi toga što je doista oglasa na svakom koraku.

Pa me zanimalo što je to?!

Još za vrijeme studentskih dana jednom sam slučajno otišao na predavanje o mlmu.

Klasična priča, ljudi u skupim odjelima, puno obećavanja i sl.

Osobno smatram da koncept uopće nije loš, možda zbog toga što imam sjajnog sponzora.

Naravno jasno mi je da se on trudi jer moj eventualni uspjeh će on kapitalizirati, ali svejedno sam ugodno iznenađen jer postoji brdo programa gdje se sponzori ne trude ni 10 %.

U mnogim poslovima vlada ovakav koncept - danas je tržište takvo da se morate stalno širiti - možete uzeti za primjer i neke tzv tajkune.

Stalno se nastoji djelatnost proširiti, otvaraju se novi pogoni, uzimaju se novi krediti...

Naravno uspoređivati to s online poslom nije možda korektno ali ima zajedničkih točaka.

Ali naravno najviše profitiraju oni koji su ušli rano u sve to, međutim ja ne razmišljam o nečijem profitu već o svome.

Dosta toga zavisi i kakve članove dobijete. Mislim što se tiče našeg podneblja da to ulazi u zasićenje ali morao sam probati...

Gledano na nekoj globalnoj razini ne očekujem nekakvo skoro urušavanje.

Na ovakvoj stranici smatram da čovjek može profitirati ne isključivo novčano, već stjecanjem novih poznanstava, stjecanje novih vještina, ali ima tu naravno i faktor sreće.

Sve u svemu za mene je SFI sasvim ok koncept ako nemate neka velika očekivanja, sistem koji dugo postoji i koji je sličan većini internet poslova.

Danas se rađaju i umiru stranice i poslovi na internetu strašnom brzinom i svima njima je prihod od novih članova ključan za duži opstanak - to je gola istina.

Nije SFI ništa posebno osim što dugo traje pa upravo zbog toga ga toliko puno ljudi radi.
deckozgslavonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2015., 18:57   #125
Gle, jasno mi je da se svaka prilika za zaradu mora iskoristiti i dapače, dok je legalno, go for it.

Ono što mene smeta je čisto izrabljivanje ljudske radne snage a to ste vi koji se bavite ovakvima poslovima.

Kao što možeš primjetiti, kada se spominju poslovi preko interneta i rad od kuće, danas se gotovo 100% radi o nekoj vrsti marketinga. Bilo da gledaš videe, klikaš linkove, postaš referale, privlačiš nove članove, kupuješ pakete itd., sve su uvijek svodi da je novac od marketinga. Ono što meni smeta što vi dobivate kiriki dok kompanije iza toga okreću tako masnu lovu da je to odvratno. One dobiju milijune da pokupe neke relevantne podatke od tržišta, uštede masnu lovu (ne moraju plaćati doprinose npr.) i pošalju nekakve rezultate koje nemaju veze sa mozgom.

Nažalost, u današnje doba kada je svaki izvor zarade potreban, sasvim shvaćam zašto se ljudi bave ovakom zaradom, dapače, i meni je bila privlačna neko vrijeme (pogotovo paketi sa investicijama), ali kada zakopao malo dublje i vidio jedna te ista imena, odustao sam.

Želim vam sreću u zaradi svima, ali ću i dalje svakih nekoliko mjeseci posjetiti ovaj dio podforuma i podsjetiti da vas izrabljuju.
__________________
"Jack of all trades, master of none,
Often times better than a master of one."
Antomon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2015., 19:02   #126
Quote:
Antomon kaže: Pogledaj post
Gle, jasno mi je da se svaka prilika za zaradu mora iskoristiti i dapače, dok je legalno, go for it.

Ono što mene smeta je čisto izrabljivanje ljudske radne snage a to ste vi koji se bavite ovakvima poslovima.

Kao što možeš primjetiti, kada se spominju poslovi preko interneta i rad od kuće, danas se gotovo 100% radi o nekoj vrsti marketinga. Bilo da gledaš videe, klikaš linkove, postaš referale, privlačiš nove članove, kupuješ pakete itd., sve su uvijek svodi da je novac od marketinga. Ono što meni smeta što vi dobivate kiriki dok kompanije iza toga okreću tako masnu lovu da je to odvratno. One dobiju milijune da pokupe neke relevantne podatke od tržišta, uštede masnu lovu (ne moraju plaćati doprinose npr.) i pošalju nekakve rezultate koje nemaju veze sa mozgom.

Nažalost, u današnje doba kada je svaki izvor zarade potreban, sasvim shvaćam zašto se ljudi bave ovakom zaradom, dapače, i meni je bila privlačna neko vrijeme (pogotovo paketi sa investicijama), ali kada zakopao malo dublje i vidio jedna te ista imena, odustao sam.

Želim vam sreću u zaradi svima, ali ću i dalje svakih nekoliko mjeseci posjetiti ovaj dio podforuma i podsjetiti da vas izrabljuju.
Svaka riječ je na mjestu, slažem se.

Ali danas je na žalost tako i u real lifeu a ne samo na internetu.

Kompanije se bogate a ljudi rade za kikiriki, da sad ne navodim primjere...
deckozgslavonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2015., 10:13   #127
Zanima me dali netko zna tko je pokrenuo taj webdimension? I dali je to muljaža nekakva?
iceman1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 12:51   #128
Quote:
iceman1987 kaže: Pogledaj post
Zanima me dali netko zna tko je pokrenuo taj webdimension? I dali je to muljaža nekakva?
Slučajno sam i ja naišao na ovo ali bez davanja emaila nisam naišao na nikakve relevantne informacije. Koliko sam shvatio uz hosting se daju još neki alati i to sve skupa pretpostavljam se masno naplaćuje, čim se ne želi otkriti cijena toga bez davanja emaila mislim da je to nešto dosta nepovoljno. Previše okolišanja bez pravih informacija!

Po meni od sve do sada viđenog je najbolja stranica wealthyaffiliate.com - namjerno ne dajem affiliate link, ako netko želi neka se javi na pm.

To je stranica na kojoj ćete dobiti 2 free subdomene te sučelje za jednostavnu izradu naprednog wordpress bloga. ( bez ikakvog plaćanja - potpuno besplatno )

Isto tako možete to povezati i sa svojom domenom, a imate i za vrlo povoljnu cijenu pristup raznim dodatnim alatima i mnoštvo tutorijala.

Dosta sam toga tamo naučio, a imaju i međusobnu komunikaciju gdje se članovi međusobno potpomažu i vidite zanimljive ideje i rješenja.

Tutorijali su bolji od većine tečajeva - prvi puta imate pristup za samo 19 $ po mjesecu što je izrazito povoljno, kasnije je to 49 $ što isto je jako povoljno u usporedbi sa cijenama raznih tečajeva što se nude.
deckozgslavonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 13:39   #129
Glupo mi je cekati godinu dana i jos uz to placati ili ulagati u nesto kad mogu vec sutra zaraditi neku lovu preko obicnog bloga u svakom slucaju je potrebno zalaganje i rad jer bez toga nema ni zarade. Nevolim nikakve kompanije pa ja zelim biti sam svoj sef a ne podlozan nekomu i jos da mu pridonosim u zaradi preko mojih leda i vlastitog truda pa tako sam mogao raditi u bilo kojoj firmi i biti sljaker i primati par tisuca kuna i jedva prezivljavati hahaha e nebu ja to gledao u svom zivotu. Ako sam uspio u mjesec dana zaraditi 5000 dolara preko bloga uz vlastiti trud i bez nekog velikog znanja onda mi netreba nikakva kompanija da sljakam za njih pa gdje je tu sloboda.
Mustafa22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 20:32   #130
Marketing

Postovanje svima!
Mene zanima koja je Vasa preporuka kada oglasavam online prodavnicu(internacionalna) da li da radim internacionalno oglasavanje ili samo Balkan ili i jedno i drugo?
w1sher is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 08:22   #131
Quote:
w1sher kaže: Pogledaj post
Postovanje svima!
Mene zanima koja je Vasa preporuka kada oglasavam online prodavnicu(internacionalna) da li da radim internacionalno oglasavanje ili samo Balkan ili i jedno i drugo?
Zaobiđi balkan moja preporuka!
deckozgslavonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 10:07   #132
Jbt, ovo kao ispovjesti Herbalife sekte.
bljak86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 01:24   #133
Tri godine od pokretanja teme prošlo
U međuvremenu mi je stiglo nešto poruka za link i vodstvo u SFI ali sam to uredno odbio jer ne želim imati posla sa našim ljudima, razloge vidite u postovima većine ovdje
Ja se bavim nekim drugim biznisima, SFI odradi žena uz jutarnju kavicu, zarada trenutno, solidna hr plaća a na razvoju posla radi samo zimi kad ima manje obveza oko naše temeljnog posla.
Zanimljivo da u SFI i sada ulaze tisuće ljudi svaki dan, i dalje uredno isplaćuju svaki mjesec, još uvijek nitko nije zakinut ni za jedan cent a sam SFI se i dalje nadograđuje, mijenja, donosi novosti koje daju nove mogućnosti reklamiranja ili zarade.
U međuvremenu se i na ovom podforumu reklamiralo ili spominjalo desetke, možda i stotinjak poslova koji su trajali kraće ili duže, nestali nakon što su njihovi admini skupili dovoljno novca Netko je možda i zaradio sa tim, možda i neki od ljudi koji prate podforum ali... većina je izgubila
I dalje ne dajem svoj link, ne nudim nikome posao u SFI a Vi radite što i kako znate
Za mene je ovo idealan posao... niti deset minuta dnevno žena ne uloži a lijepa plaća stiže
Kako će to izgledati kroz još tri ili više godina jer na promociji radi ( i uz moju pomoć) samo zimi?
meliri is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 13:27   #134
o jebte sta ljudi sve pisu pa ovo je hahaha
Simunonuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 18:25   #135
[QUOTE=vedvedved;48873315]Malo offtopic, ali ako zanima koga kako zaraditi putem interneta ispunjavanjem anketi neka mi se javi ..[/QUOTE
frenki999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2019., 09:18   #136
prevara

prevara a isprvocirat ih moš pitanjima tek kad uplatiš 2000 kn haha
zjam is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2019., 16:12   #137
Thumbs up

Quote:
tulipantruli kaže: Pogledaj post
Odličan post.
Ulagati u sebe i posao.
Bez toga je vrlo teško uspjeti.

Internet koristim od prvog dana u Hrvatskoj.
Još ni gifova nije bilo. Samo tekst.
Stariji će se možda sjećati BBSova i tak..

Nego da pređem na stvar.

Da, može se zaraditi na internetu samo se treba potruditi a ne sjediti i čekati.
Ja sam proveo godinu i pol učeći, čitajući i promatrajući jedan posao.
Tisuću puta sam pročitao TOS koji je imao 30 stranica.
I krenuo sam.
Posao je trajao 7 mjeseci. Tada su ga ukinuli. Zašto?
Pa jednostavno zato jer su promjenili TOS.
Zbog mene. Nisam radio ništa ilegalno,jednostavno sam pronašao način za zaradu koji se nije kosio sa pravilima TOS-a. Trpjeli su me 7 mjeseci, blokirali i promjenili tos. Ostali su mi dužni 3400 USD. Nikada ih nisam vidio.
To je bilo 2009. godine. Oprostio sam se od toga. Nisam ostao u minusu.
Naprotiv.
Da. Prvi mjesec je zarada bila 60 USD. Ali na uloženih 30.
I onda je krenulo. Ludo je krenulo. Zadnji mjesec sam uložio 1100 USD da bih dobio tih 3400 koje su mi blokirali.
Iskreno,bilo me strah koliko ću zaraditi ako potraje još par mjeseci a kamo li koju godinu.

Želim reći: Treba uložiti, ali pametno ! Bez toga nema sreće.

Ja radim,imam posao a ovo mi je dodatna zarada.
Trenutno sam u završnoj fazi projekta kojeg osmišljavam od tada.
Da,od tada. I opet ću uložiti. Puno. Ali siguran sam da ću zaraditi.
Zato jer ne srljam u to preko noći već je iza mene tona i tona pročitanog teksta,pravila i zakona.

Ovo nije reklama, ne trebam suradnike niti partnere.

Samo vam želim dati savjet.
Istražujte, učite, ne odustajte, zaraditi na netu se može.
Ali nema kruha bez motike. Zapamtite to.

Btw. Divim se ljudima koji kao freelanceri zarađuju 50 i više usd dolara na sat.
Svaka vam čast. Na žalost, poslovi koji se tamo nude nisu moja struka/domena zato sam prinuđen ići nekim drugim,težim putevima.

Pozdrav i ne odustajte !
Potpisujem 100%
zaratinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2019., 16:22   #138
Lightbulb Slušaj kameni1

Quote:
kameni1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Prvo cu napisati nesto o sebi.
Inzenjer sam elektrotehnike,30 godina. Cijeli zivot sam posvetio skolovanju, nitko me nije financirao, radio sam studentske poslove koji su bili placeni 1400 kn mjesecno s time da se i subotom radilo i neplaceni prekovremeni sati. S tim novcem sam se skolovao i napredovao. Kad sam zavrsio fakultet nadao sam se da ce doci bolja vremena i da cu posteno moci raditi i zivjeti. Prosle su 3 godine, ja se nisam uspio nigdje zaposliti jer jednostavno vezu nisam imao niti sam mogao platiti po par tisuca eura radno mjesto. To je pocelo moje zanimanje za internet nacinima zarade..

Moje profesije: programiranje (java, html, css, web design, php, mysql), automatizacija (plc, scada itd). Savrseno govorim engleski jezik, snalazljiv sam na internetu.

Zašto sam startao ovaj thread?
Vec duze vrijeme pratim ovu rubriku foruma i svako malo vidim da ljudi preporucuju SFI. Ta kompanija je bila prva s kojom sam krenio i iz osobnog iskustva cu vam reci da sam radio ko crnac za 10$ za 3 mjeseca. Da bi se u ovoj kompaniji zaradilo, trebaju vam tisuće aktivnih referala da bi se neki novac osjetio. Stoga mi je vise mucno citat kako nasi ljudi preporucuju ovaj program iz razloga:
a) jer je besplatan i nisu morali ni kune ulozit u njega i stime navlace i vas
b) lazu koliko novca zaradjuju kako bi vas navukli
c) pozivaju se na neki team koji uopce ne postoji. Ako se ubacite kao u neki team, dobit cete neke osnovne informacije sa nekog besplatnog bloga i kasnije snadji se druze, lazi druge ljude, lazi svoju zaradu ne bili ti se netko uclanio.

Nasi ljudi su poznati po tome kak ne bi ni jednu kunu ulozili u svoj posao i kako su besplatne stvari upravo i najbolje stvari.. Ja sam krenio poslije SFI sa jednim placenim programom od 25$ sada od tog programa zaradjujem 300$ mjesecno. Naravno radim jos u dvije dobro placene kompanije (ne nisu besplatne, i u njih se mora ulozit). Neke sam svoje domene platio i 2000$ samo zato što su premium i manje cu novca morati trositi na brendiranje ako je neko nepoznato ime domene. Ostavio sam masu novca na reklamiranje nekih svojih projekata, izradu video materijala i seo usluge. Neki projekti su mi propali a neki se probili. Ja sam samo znao u sta tocno ulazim a nisam znao hocu li imati uspjeha u tome ili ne.

Sa početnim zarađenim novcem kupio sam kvalitetni americki webhosting, nekoliko desetaka domena na koje sam postavio razlicite korisne web servise koje sam sam isprogramirao. Cak imam i jednu hrvatsku stranicu, mozda si bas ti koji ga redovno pratis ? Moja mjesecna zarada trenutno se krece oko 1500 € s time da mi je jedini posao odgovarati na facebook inboxe i odgovarati na mailove, sve mi radi 99.99% automatski.

Nemojte me pitati koji su to programi jer sa nasim domacim ljudima ne zelim vise imati apsolutno nikakva posla iz sto razloga, a glavni su:
a) ne zelim nikoga uvjeravat da se na internetu moze zaradit, jednostavno nemam zivaca niti vremena
b) ne zelim nikoga uvjeravat da bolje ulozit 25$ za vlastitu bolju buducnost i za 6 mjeseci osjetiti prosjecnu hrvatsku placu nego krenit u besplatnoj u kojoj cete se i sami uvjeriti s vremenom da "novca na internetu nema"
c)nemam vremena educirati ljude
d)ne zelim imati posla s ljudima koji su skrti na sebi, mogu tek zamisliti koliko su prema drugima.
e)lakše se sporazumim sa strancima na engleskom nego s domacima na hrv.

Za kraj: ja ne tvrdim da je SFI prevarantska firma, daleko od toga, vrlo je respektabilna i cijenjena firma. Samo nasi ljudi kako to prezentiraju je totalno preverantski sistem samo kako bi privukli clanove. Da biste osjetili nove u Sfi potrebne su godine rada, i tisuće ljudi ispod vas. Ako znate sistem kako ce ljudi traziti vas a ne vi njih, vjerojatno cete i imati neke sanse. Ljudi koji zarađuju po 1000€ mj u toj kompaniji, obicno ih zna na tisuće tisuća ljudi jer redovno educiraju ljude ispod sebe, rade webinare i sl. A i ti ljudi ne koriste besplatni info-blog nego plaćenu .com stranicu također plaćaju mjesečno prezentacijsku sobu (za webinare) dakle i oni nešto plaćaju. Ne razumijem da neki ljudi toliko mrze samog sebe da ces radje 25-30$ potrosit na cuganje vani subotom nego uplatit za svoju buducnost
i druge uvjeravat kak zaradjuju masu novca u nekom besplatnom programu.
Eto toliko od mene, hvala vam na citanju
Za sva ta znanja koje si nabroio, jako si malo placen. Da si to vrijeme, utrošeno po pronalaženju novog posla van SFI-a, ostao u SFI-u, sigurno bi mnogostruko više profitirao, upravo na kontataciji kojom tvrdiš da trebaš tisuće referala da bi zaradio....pa to i je SFI, dakle multiplikacija....razmisli!
zaratinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2019., 22:41   #139
Bio u SFI pre nekoliko godina i napustio.

Mogu preporučiti ako želite naučiti više o digitalnom marketingu, planiranju posla, zadacima, oglašavanju i sl.
Ali ako mislite zaraditi probajte nešto drugo jer znam dosta njih koji su se učlanili a nikog koji je ostao duže vreme i zaradio neku ozbiljniju sumu.
Meni je tih ljudi žao, za toliki rad svako bi im više platio..
Prvan25 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:02.