Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2016., 18:31   #5361
hvala vam cure na suosjećanju...Jedva sam čekala da to prođe,sve skupa...Prevelikaje to maltretaža za ženu...Iščekivanje da plod "krene" je također strašno..jedna cura je bas vidjela svoj plod,,,svoju bebicu..kada je iskrvarila..šta reći....Šokovi su to...Prestrašene smo bile,,i suosjećanje doktora i sestara bi puno značilo..Najgora je ta bol koju trpite 8 sati, (uz bol meni ipak "trpljenje "gaze u sebi koja me i bolila i žuljala ..)..mučnina ,trnci,slabost...Najbolje bi bilo da odmah nakon prve tablete sve izađe,no obično tako nije i samo iščekujete..Da,navodno je manje invazivan ovaj "tretman",no meni nikako, jer ono guranje neke metalne dugačke sprave unutra je živo mučenje.bolno i grubo i....Uh,,oprostite ako sam nekoga jako prestrašila,malo sam podijelila da pripremim koju curu koja isto ovo mora proći,pa ako zna što ju čeka mozda se i iznenadi,,,vjerujem da neće svakoj biti tako,,,Sretno cure drage...
I da,uzmite si svakako puno za jesti i piti...(jer tamo ste od 7:00 do 16:00 ili duže ..po potrebi...).jer kada vam daju tabletu protiv bolova ne dobijete niti čašu vode,morate imati svoju vodu.
eura is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 21:33   #5362
eura, vidjela sam i ja bebicu. Tj.vidjela bih da sam bolje gledala, ali nisam htjela. Doma sam bila kad se dogodilo

Drži se, i neka iduća trudnoća bude bez problema
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 20:15   #5363
Eura, tako mi je žao što si proživjela strahote. Moja kiretaža je prošla u općoj, brzo i zapravo ništa loše nisam proživjela, osim svjesnosti da moram na kiretažu. Mada kad ovo sve pročitam, mislim da bih ipak radije prošla bolove i traume s tabletama/vaginaletama nego kiretažu. Moj dr me dosta upozoravao da je bitno samo da mi ne unište endometrij kiretažom, jer to je realnost i stvarno se događa. Tako da sad malo strahujem što će biti. Danas sam bila na uzv kontroli 9 dana nakon kiretaže i endometrij je debljine samo 4mm, kažu obično bude 7-8mm...i eto razloga za brigu . Isto tako sam dobila phd nalaz s dijagnozom Blighted ovum, opisana posteljica, plod niti ne spominju, a prošla 3 ultrazvučna pregleda kod 2 različita ginekologa gdje sam i ja svojim očima gledala to srčeko kako kuca. I kak sad to povezati jedno s drugim , užas. Inače, psihički sam bolje, vrijeme prolazi, obaveza milijun, tako da je lakše, ne stignem puno razmišljati. Bol i golema praznina su i dalje tu, al lakše se nositi sa svime. Već pomalo skupljam snagu za nove pokušaje, to me drži i daje nadu u bolje sutra.
pirgica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 20:58   #5364
Pirgica kako blighted ovum a srceko. Svašta

A meni je isto nakon kiretaze i to oba puta endometrij bio oko 2-3 mm i to je normalno
I oba puta sam samo nakon jednog ciklusa ostala trudna i sve ok. Nemoj da te brine da će opet nesto lose biti

Meni su rekli da uvijek nakon spontanih Ĺľena bude 3-6 mj jako plodna i lako zatrudni (eto ja sam definitivno primjer toga)

Hug svima koji su prošli to i prolaze to
__________________
Bogatstvo se ne može kupiti ali se može roditi. 💓💓💓
Ex Wannabe mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 13:55   #5365
Joj i ja se nadam da je ta plodnost barem nešto istinita. Meni je ovaj i prošli ciklus (onaj od spontanog) bio super endometrij, samo se nadam da je muž ispucao nekih dobrih plivača
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 13:18   #5366
Zasto bebi stane srce ? Lijepo kucalo prosli ponedjeljak, jucer ne kuca.
litka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 15:29   #5367
žao mi je, litka.
koji si tjedan bila?
ima jako puno mogućih objašnjenja, ali mislim da 100%tnog odgovora, nažalost, nema.
napravi sve pretrage koje možeš, da pokriješ sve što možeš u sljedećoj trudnoći... sretno dalje i drži se!
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 16:07   #5368
Litka Ĺľao mi je
I sama sam prošla to

Poslušaj savjet od Jojo

__________________
Bogatstvo se ne može kupiti ali se može roditi. 💓💓💓
Ex Wannabe mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 23:36   #5369
i mojoj bebici je srčeko stalo, pratili smo otkucaje 2 tjedna kako se gase, njezino stalo, moje se raspuklo ...drži se, isplači se i tuguj...meni će sutra biti 2 tjedna od kiretaže. I malo je lakše, pokušavam se pokrpat i osposobit za dalje...jer nema ljepšeg osjećaja od majušnog srčeka koje kuca u meni, jer živim za to da ponovo to osjetim, jer znam da će to vratitit sav smisao. Zahvalna sam što sam imala privilegiju osjetit tu neizmjernu sreću i ispunjenost pa makar i tako kratko, što sam sada, iako slomljena, motivirana više no ikad da nastavim svoju misiju, da se borim dalje, da zagrlim svoje djetešce jednoga dana i što ću itekako znati cijeniti taj blagoslov. To me drži i tjera da se oporavim što prije.
pirgica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 08:40   #5370
Kažu da tako rano najčešće bude neka genetska greška, pa se priroda sama pobrine
Zvuči okrutno, ali nikad nećemo sigurno znati.

Ja bih sad bila na pola trudnoće, nikako da prestanem brojati, zaboravim pa se sjetim
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 11:23   #5371
Pozdrav svima...
Dugo vas čitam i sada sam se odlučila priključiti...
Sve su priče tužne i želim reći da suosjećam sa svakom od vas, jer ja evo to prolazim i sama i to drugi put u ovoj godini...
Nakon godine i pol neuspjeha i nakon intervencije u obliku propuhivanja jajovoda(oba bila neprohodna), u 11.mjesecu sam ostala trudna! Ajme sreća neopisiva. Taman mi je prvi pregled bio 30.12. i suprug i ja smo mislili divne vijesti za početak godine i svima ćemo reći i biti će to divno. Međutim situacija se nije dobro razvijala, jer je na uzv uočena samo gestacijska vrećica od 5 mm, prazna i malo premala za 7. tjedan. Doktorica me uvjerila da je možda još rano, da to ništa ne znači, da se vidimo ponovo za 10 dana. Taj pregled za 10 dana nisam ni dočekala jer samo u međuvremenu prokrvarila i sve je otišlo samo. Dok su mi ispadali ugrušci imala sam osjećaj da mi je i srce zajedno s njima otišlo... Nakon toga nisam napravila nikakve pretrage osim krvne slike i briseve, gdje mi se pokazao pozitivan bris na ureaplasmu. 10 dana doksiciklina (mislim da se tako zove) i ponovljeni bris je bio uredan. Nakon pregleda, doktor nam je dao zeleno svijetlo da odmah možemo nastaviti. U ovom ciklusu meni zakasnile stvari 7 dana i meni muž kad ćeš piškiti na štap, i ja njemu govorim da nema šanse da sam trudna jer me užasno bolio trbuh i očekivala sam svaki čas. Ali ipak sam se odlučila na test, a ono +! Mogu reći da mi je taj prvi čas prošlo kroz glavu, što ako mi se opet desi isto? I eto, događa se... Tek danas idem na uzv jer sam 4 puta vadila betu i još uvijek nije prešla 1000, a danas bi mi trebalo biti 7+0. Uz to što nije prošla 1000, nije se ni duplala kako treba.Doktorica kaže da je vjerojatno biokemijska, ali mene muči zašto mi beta i dalje lagano raste. Jučer sam dobila smeđi iscjedak koji se lagano pojačava. Fizički sam bolje nego prvi put, ali psihički na dnu... Uz neizmjernu tugu, osjećam i strašnu ljutnju jer ne znam zašto opet ja?
Ispričavam se na dužem postu, ali znam da ćete me vi u potpunosti razumjeti i lakše mi je kada imam to s nekime podijeliti...
Želim nam svima skupa puno sreće i nadasve strpljenja jer naše vrijeme tek dolazi...
Nada Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 00:54   #5372
Mislim da će se barem neka od mama naći u ovome. A meni je došlo. I moram to podijeliti s nekim...

Pismo mom malom anđelu
Ljubavi mamina! Presretna sam bila ugledavši plusic,opet sam se zaljubila. Vec sam te zamisljala kao malog deckica,s crnom gustom kosicom (seka je imala takvu). Imao si i smeđe okice,duguljastu glavicu. Ustvari,bio si na mamu. Rodio si se blizu datuma kad slavimo Sv. Nikolu,kao i seka ,pa bi se zvao "Nino". A tako malom,zgodnom frajeru bi samo takvo lijepo ime i pristajalo. Već je google radio na veliko tražeći kolica za mog miša. Isplanirala sam i da ćeš spavati u krevetiću kraj sekinog, da ona ne bude ljubomorna jer si ti sad tu kraj mame,a da nju preselim u njenu sobu. Ovako bi bili doslovno "dream team". Ne bi bio previse mirna beba jer je seka bila jako mirna. Ali meni to ne bi smetalo jer si ti ipak deckic,a ona njezna curica. Znas, bila sam malo zabrinuta. Kako ce seka bez mene kad odem u rodiliste? Kako cemo se kupati svih troje na ljeto u moru? Ti u trbuhu, seka još trčkara na sve strane,ja debela i ne u formi. Malo me mučilo i hoću li se puno nadebljati pa da mi tata kaže da sam debela i ružna. Čak sam bila malo i tužna jer seka neće imati proslavu za drugi roćkas jer bi mi trebali biti u rodilištu,a tata ne voli rođendane i nema pojma o tortama.
Veselila sam se nestrpljivo prvom pregledu kod stričeka doktora. I eto nas na ultrazvuku. Kaže doktor da bi se trebali čuti otkucaji tvog malog srculenca i da bi trebao biti velik čak 6 milimetara. Ali ne moze te pronaci. Kaze da si malo manji i da dođem ponovno za desetak dana. Eh ljubavi mamina. Mama je nakon izlaska iz ordinacije zaboravila da ima noge,da je na semaforu crveno,platiti parking, zakopcati haljinu... znala sam da si ti tu i da me trebas,da nisi dobro. Nisam znala kako ti pomoci. Ali cula sam da me zoves,cula sam tvoj tihi plac...otisla sam kod drugog doktora. Rekao je isto sto i prvi i da je sve uredu. Uf... mozda mi se ucinilo,mozda si dobro. Neumorno sam trazila savjete od drugih mama. Svi su govorili isto - "sacekaj". Proslo je i tih najsporijih 10 dana u mom zivotu. Stricek doktor te vidi iako si za svoju dob poprilicno sicusan. I onaj najljepsi dio. Tvoje malo srce. Tih par sekundi tvojih otkucaja je slomilo moje srce zauvijek. Znala sam da su jako spori,puno sporiji nego sto su bili sekini. Znala sam da ti odlazis. Iako je doktor rekao s nekim umjetnim osmijehom da je sve uredu,nije bilo. Obuzela me je tuga,nervoza,bijes,ljutnja. Znala sam da umires i nitko me nije shvacao. Nazvali su to "paranoicna". Tri dana nakon sto sam te zadnji put cula,ovaj put doktorica, potvrdila je moje najcrnje slutnje. Ti si umro. Umro si bas onaj dan kad si pozdravio mamu sa svojim zadnjim otkucajima,a ne onaj dan kad su te odveli iz mene-u bolnici. I mama je jos uvijek tuzna i ljuta. Iako kazu da si ti moj i sekin anđeo sad. I da kad se seka onako ludasto smije i u nešto gleda,da se igra s tobom. Mama želi u to sve vjerovati. Mada,ljubavi mala mamina,od svega toga bih najviše voljela da tamo za Svetog Nikolu mogu pomirisat tvoju gustu crnu kosicu!

Vidimo se kad ne budem trebala seki,tamo negdje,kamo put znaju samo anđeli...

Volim te!
shonjanjonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 09:37   #5373
Ubijte me sad, ali ovo je odvratno.

Sent...
cjepidlaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 12:52   #5374
Crkva ÄŤuda ÄŤini...
drzimfige is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 23:33   #5375
A gle. Svako se nosi sa tugom kako zna

Ja isto kazem curi da ima jednog andela koji je cuva i cesto zapalim svijeću na grobnici za nerođene.

Nisam pisala pismo ali znam se cesto mislima obratiti toj bebici
__________________
Bogatstvo se ne može kupiti ali se može roditi. 💓💓💓
Ex Wannabe mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 08:54   #5376
Nisam ni pročitala dalje od prve dvije rečenice.
Znam da se svatko nosi sa zime na drugačiji način ali za mene je ovo grčevito držanje za bol i gubitak.

Sad me razapnite ili nazovite okrutnom, ali osobno ne razumijem padanje u depresiju nakon gubitka trudnoće od 7, 8 tjedana.
Da ne bi ispala skroz bezosjećanja, dva puta sam prošla isto.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 09:07   #5377
pozdrav cure... iza mene treća neuspješna trudnoća... prvo m.ab., druga b.o. nakon AIH-a, sad biokemijska...
radila sam nalaze sp. hormona uredni, štitnjače uredno, amh uredno, papa uredan, hsg prohodno, brisevi na beštije uredni... ne znam što još preostaje od nalaza napraviti imate li neki savjet?
mariposakc is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 09:13   #5378
Test na trombofiliju,kariogram i spermogram
__________________
Bogatstvo se ne može kupiti ali se može roditi. 💓💓💓
Ex Wannabe mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 09:55   #5379
u koju bolnicu da odem obaviti kiretažu? opća ili lokalna anestezija? koliko traje oporavak?
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 10:01   #5380
Opća naravno ako imaš tu opciju
A oporavak zavisi
Ja sam oba puta nakon par dana radila sve kao i prije
Većinom cure uzmu po 2 tjedna bolovanje iako je fizička bol minimalna,psihički oporavak traje duzet
__________________
Bogatstvo se ne može kupiti ali se može roditi. 💓💓💓
Ex Wannabe mama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:43.