Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2010., 15:47   #1
Worcestershire sos

za sta ga upotrebljavate.kakav ukus ima.
odeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 15:55   #2
za bloody mary (doduse, nikad ne pravim sama - to mi je pice rezervisano za putovanja avionom).

ja ga jedino koristim kad pravim nesto sa fasiranim mesom.

ljuti sos, ne znam kako da objasnim okus.
honey_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 16:58   #3
Za shepperds pie. Ima kiselkasto kecapast okus.

Izdinstati mljeveno meso (u originalu je janjetina, ali ja uzmem i govedinu) na luku i mrkvi. U njega dodati pola boce sosa, grasak, kukuruz, sol, papar, timijan, sos paradajz i crnog vina i malo temeljca, ako imas. Sve to izdinstati i staviti u vatrostalnu posudu.

U medjuvremenu napravis pire krumpir, stavis ga preko mesa u vatrostalki, pospes sirom i zapeces u pecnici.

Odlican zasitan rucak
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 18:19   #4
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Za shepperds pie. Ima kiselkasto kecapast okus.

Izdinstati mljeveno meso (u originalu je janjetina, ali ja uzmem i govedinu) na luku i mrkvi. U njega dodati pola boce sosa, grasak, kukuruz, sol, papar, timijan, sos paradajz i crnog vina i malo temeljca, ako imas. Sve to izdinstati i staviti u vatrostalnu posudu.

U medjuvremenu napravis pire krumpir, stavis ga preko mesa u vatrostalki, pospes sirom i zapeces u pecnici.

Odlican zasitan rucak
Moji klinci obožavaju pastirsku pitu!

Ja ju radim malo drugačije, ali ovo mi čak zvuči bolje. Probat ću.

Inače rijekto koristim Worcestershire, iako je u maloj bočici prošli mi se put uspio pokvariti...
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 18:27   #5
Hitim ga s vremena na vrijeme u nešto s mljevenim mesom.. ili u wok. Al u principu ga koristim rijetko. Nekako mi je preskup za nešto što će mi stajati na polici sa začinima dobre dvije godine, a što nema neki preveliki upliv na krajnji okus jela. Uvijek nađem nešto što mi je preče za kupiti za tu lovu.
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 18:37   #6
za tatarski biftek
kell is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 19:18   #7
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Moji klinci obožavaju pastirsku pitu!

Ja ju radim malo drugačije, ali ovo mi čak zvuči bolje. Probat ću.

Inače rijekto koristim Worcestershire, iako je u maloj bočici prošli mi se put uspio pokvariti...
Kako ti pravis?
Ja sam ovaj recept dobila u jednom pubu koji tako radi vec 40ak godina, probala i zaljubila se.

Meni je W.sos fin, daje mi taj finis, dobar je preliven preko stejka a i dodam ga u chilli con carne.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 20:35   #8
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Kako ti pravis?
Ja sam ovaj recept dobila u jednom pubu koji tako radi vec 40ak godina, probala i zaljubila se.

Meni je W.sos fin, daje mi taj finis, dobar je preliven preko stejka a i dodam ga u chilli con carne.
Kapuli i mrkvi dodam majčine dušice, volim i malo svježe paprike staviti, ali mi je djeca ne vole, a za meso sam isto u receptu naletjela da se radi od sitno izrezane pečene janjetine. A ja nisam stavljala grašak i kukuruz, a to svi volimo.
I ne koristim vino, ne bih smjela alkohol inače iz nekih razloga, pa pretpostavljam da ga onda ne mogu ni u hrani... Ali nije da nikad ništa ne popijem...

I pire za ovo radim malo gušći s obzirom da inače stavim dosta mlijeka.

Na koju količinu mesa staviš bola bočice? Čini mi se puno...
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 02:41   #9
Ja volim okus sosa pa je kod nas zesce, stavim na jedan paket mesa, dakle sta je to, oko pola kile?
A vino stavi, pa alkohol ti tako i tako ispari.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 00:42   #10
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Ja volim okus sosa pa je kod nas zesce, stavim na jedan paket mesa, dakle sta je to, oko pola kile?
A vino stavi, pa alkohol ti tako i tako ispari.

Evo, baš ću kupiti vino. Svako malo je u nekom receptu, a ja se uhvatila bezalkoholnog života k'o pijan plota.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 08:50   #11
Sreca pa postoje bezalkoholna vina.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:32.