Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2005., 03:48   #1
Multikulturalizam

Klaus:"Evropa plaća ceh multikulturalizama i migracije"
Evropa plaća ceh multikulturalizama i migracije"

http://www.b92.net/info/vesti/index...6&nav_id=172732


Češki predsednik Vaclav Klaus izjavio je da terorističke napade u Londonu ne vidi kao sukob civilizacija, ili hrišćanstva i islama, već kao cenu koju Evropa plaća za svoj multikulturalizam i masovne migracije, koje je nazvao "tragičnom zabludom zapadne civilizacije", prenosi Beta.

"Uveren sam da je opšta ideologija multikulturalizma, koja je antiliberalna, prevashnodo kolektivistička, duboko pogrešna. Ona je tragična zabluda zapadne civilizacije, uneta je spolja i svi plaćamo račun za nju", rekao je Klaus u intervjuu dnevniku "Mlada fronta Dnes".

On osnovni problem u fenomenu multikulturalizma i masovne migracije vidi u tome što neko ko emigrira smatra da i u zemlji koja ga ja primila ima pravo na svoju civilizaciju, umesto da se asimilira. "Masovna migracija je nastala kao lažna ideologija da postoji nekakvo opšte pravo da se smucate gde god hoćete po svetu. Tim opštim ljudskim pravom se guše elementarna ljudska prava ljudi koji žive u raznim entitetima", kazao je Klaus.

Češki predsednik je uveren da će poslednji teroristički napadi navesti Evropu da počne i zakonski da ograničava multikulturno društvo i masovnu migraciju. "Ako neko želi da se useli (u neku zemlju), neka se obaveže na asimilaciju. Neka postane građanin te zemlje sa svim što uz to ide, umesto toga da po svaku cenu želi da ostane građanin zemlje koju je napustio", rekao je Klaus.



Ovu sam temu uzeo sa Politike i mislim da ima mjesta za nju i na Dijaspori.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2005., 09:26   #2
Ono što me čudi je da u Europi imigrante moraš maltene pod prijetnjom sile asimilirati, dok u klasičnim imigrantskim nacijama svi postaju u roku jedne generacije veliki Amerikanci, Australci, štoveć. Ove prve se može doživiti i ovdje na forumu
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2005., 09:32   #3
Pa sada za australce i ne bih se slozio.


Nego, ono na cemu se multikulturalizam slomio su one kulture i tradicije koje su jace od domacih.

I da se ne farbamo, prelomio se na ovima sa bliskog istoka, zadrti kao i albanci.

Nedavno je nase dijete pozvalo jednog prijatelja iz razreda na rodjendan. I ovo je odbilo jer mu roditelji nedaju da se druzi sa nevjernicima.


Ili isto tako nedavno isto tako pricao sa jednim egipcaninom o Bajramu. I tako u prici ja ga pitam da li bi mene pozvao na proslavu Bajrama. Ovaj mrtav hladan da ne bi, jer sam nevjernik.

E, jebemliga, to meni neide u glavu. A tu si dosao jer ti si svidja ono sto ovdje mozes naci.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2005., 09:42   #4
Europa je stari kontinent i opcenito govoreci Europljani su jako veliki tradicionalisti. Evo naprimjer, Talijani su veliki tradicionalisti u svemu, pocevsi od hrane pa do svega ostaloga. Do prije nekih 10 godina nisu imali ovako veliki priliv emigranata i sasvim je prirodno da nisu navikli na utjecaje i mijesanje nekih "dalekih" kultura. Tako je i u mnogim drugim europskim zemljama.

Dok naprimjer, u SAD-u, Kanadi ili Australiji (zemljama koje cine novi svijet), ako pogledas nekoliko generacija unazad, mnogi "domaci" su i sami dosljaci po svojem podrijetlu, i ljudi ima bas od svakud. Drukcije je to i sam stil zivota je manje temeljen na nekim dubokim tradicionalistickim vrijednostima i navikama. Doduse, u tim zemljama prevladava anglosaksonska kultura, ali ipak je razlika u odnosu na Europu.
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2005., 09:45   #5
Quote:
ADEX kaže:
...
OK, očito nisam upučen u Australske uvijete.

A kako to da se u Americi još ni jedan "domaći" Arap nije digao u zrak skupa sa subwayom ili autobusom? Jeli to samo učinkoviti sigurnosni aparat tamo (teško mi vjerovati), ili što?
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2005., 09:52   #6
Quote:
Secundo kaže:
OK, očito nisam upučen u Australske uvijete.

A kako to da se u Americi još ni jedan "domaći" Arap nije digao u zrak skupa sa subwayom ili autobusom? Jeli to samo učinkoviti sigurnosni aparat tamo (teško mi vjerovati), ili što?
Sada skaces sa teme. Ovi sto se dizu u zrak nisu tema.

Govorim o multikulturalizmu.

Npr. u kineskoj kulturi je jako nekulturno ocistiti nos ili "istresti se" u maramicu, to im je odvratno i gadljivo i zato to sasvim normalno rade na sred ulice. Ali sa sto se ostalog tice oni su asimiliraju jako brzo.

Ili da podjes od toga da sve one zene koje nisu islamske vjere i iz njihove zemlje su "lake" dok svoje cuvaju po cijenu zivota.

Multikulturalizam je nesto vise od obicnih nacionalnih restorana i kuhinja, glazbe i filmova iz raznih dijelova svijeta.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2005., 06:34   #7
Americko drustvo se svodi na "minimalni zajednicki sadrzitelj", matematicki receno.

Postoje minimalne zajednicke karakteristike, koje su zajednicke svakom ljudskom bicu na zemlji i to funkcionira fenomenalno. Imas toliko slobode dok svojom slobodom ne pocnes ugrozavati neciju drugu slobodu.

Komunikacija je u mnogim aspektima isfabricirana i ponekad napadno preljubazna, a u "slobodno vrijeme" ili kod kuce, radi sta hoces...

Europa se nikad nece promijeniti. Radije ce ici u rat nego u promjene, ali ce se to na kraju sve raspasti jer TRADICIJA je nesto sto je dobro u ocuvanju jezika i kulture, ali je pogubno za drustvo u cjelini. Kako Europa nema nikakvih normi niti iskustava, zavrsit ce u krvavom ratu.

Tko protiv koga, jos uvijek ne znam. Ali sudeci po povijesnim repeticijama, to je sljedeci stadij.
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2005., 07:45   #8
Quote:
Tvrtko1995 kaže:
Imas toliko slobode dok svojom slobodom ne pocnes ugrozavati neciju drugu slobodu.

Ovo moze proci samo u nekim holivudskim filmovima. Postoji jako tanka crta sta je necija sloboda i kada ona pocinje ona da ugrozava neciju drugu slobodu.

I sta znaci to ugrozava?

Znaci ako kinez kojim slucajem zaluta u hispano cetvrt moze da racuna na slobodu kretanja? Sumnjam.

Uostalom sve manje sloboda u US. Malo vise slobode imaju oni krscanski fundamentalisti, a ateisti malo losije prolaze. Nije bas zgodno biti i musliman u US u zadnje vrijeme.

I tako u nedogled.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2005., 09:18   #9
Po mome misljenju je glavni problem multikuturalizma taj sto jedan veliki broj doseljenika iz zemalja islamskog svijeta nikako da shvati da je islam, kao i sve druge vjere, potpuno privatna stvar koja se apsolutno ne tice drugih.
Medjutim, ta grupacija ima tendenciju da svaki razgovor zapocinje i zavrsava cinjenicom da su oni "muslimani" i da je to nesto sto je najvazine i na prvom mjestu i svakom dijalogu.
Zato smatram da Zapad najvise moze uciniti ako tu cinjenicu pocne potpuno ignorirati, te jednom za sva vremena da do znanja toj grupaciji da je to njihova privatna stvar, a da se od njih, kao i od svih ostalih gradjana ocekuje da budu tolerantni prema svojim sugradjanima, da postivaju zakon, te da doprinose boljitku cijeloga drustva.

Lijepi pozdravi,
TomK is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2005., 09:59   #10
Re: Multikulturalizam

Quote:
Klaus:"Evropa plaća ceh multikulturalizama i migracije"
Evropa plaća ceh multikulturalizama i migracije"

http://www.b92.net/info/vesti/index...6&nav_id=172732


Češki predsednik Vaclav Klaus izjavio je da terorističke napade u Londonu ne vidi kao sukob civilizacija, ili hrišćanstva i islama, već kao cenu koju Evropa plaća za svoj multikulturalizam i masovne migracije, koje je nazvao "tragičnom zabludom zapadne civilizacije", prenosi Beta.

"Uveren sam da je opšta ideologija multikulturalizma, koja je antiliberalna, prevashnodo kolektivistička, duboko pogrešna. Ona je tragična zabluda zapadne civilizacije, uneta je spolja i svi plaćamo račun za nju", rekao je Klaus u intervjuu dnevniku "Mlada fronta Dnes".

On osnovni problem u fenomenu multikulturalizma i masovne migracije vidi u tome što neko ko emigrira smatra da i u zemlji koja ga ja primila ima pravo na svoju civilizaciju, umesto da se asimilira. "Masovna migracija je nastala kao lažna ideologija da postoji nekakvo opšte pravo da se smucate gde god hoćete po svetu. Tim opštim ljudskim pravom se guše elementarna ljudska prava ljudi koji žive u raznim entitetima", kazao je Klaus.

Češki predsednik je uveren da će poslednji teroristički napadi navesti Evropu da počne i zakonski da ograničava multikulturno društvo i masovnu migraciju. "Ako neko želi da se useli (u neku zemlju), neka se obaveže na asimilaciju. Neka postane građanin te zemlje sa svim što uz to ide, umesto toga da po svaku cenu želi da ostane građanin zemlje koju je napustio", rekao je Klaus.



jebote klaus otkrio toplu vodu


"Masovna migracija je nastala kao lažna ideologija da postoji nekakvo opšte pravo da se smucate gde god hoćete po svetu. Tim opštim ljudskim pravom se guše elementarna ljudska prava ljudi koji žive u raznim entitetima", kazao je Klaus.

ovo je posebni biser....koji kreten....

a sta se tice EU i njihovih zakona o imigrantima......

Ponasaju se kao da nije uopce bitno kakav politicki/ekonomski/socijalni/pravni...... okvir ima ta ista europa koji ju je i doveo tamo gdje jest.....ti smrdljivi stranci i imigranti...oni su krivi za sve..ali......................

samo vi dodjite....biti cete gradjani drugog reda... i vashu djecu cemo nazivati imigrantima, bez obzira sta su se rodila tu.....ima dosta mjesta za one koji vole cistiti ceste.....a kad vas bude previshe... i kad bude puno tih crnih smedjih i zutih lica u masi na ulici okriviti cemo vas za sve....pa cete valjda i otici....


ta ista "EU" bi valjda "crkla" nego prihvatila stvarnost......valjda im je lakse smrkat koku tamo po briselskim zahodima...i to mi placamo................. stoka
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2005., 10:13   #11
Quote:
....ima dosta mjesta za one koji vole cistiti ceste....
Ta mjesta su rezervirana za one koji nisu obrazovani, a ne za imigrante. Drugi je, pak, problem sto je dobar dio imigranata (ukljucujuci i one iz Ex-Yugoslavije) zivio i jos uvijek zivi u svojevrsnim geto-ima, i kao jedini cilj u svom zivotu imaju izgraditi sto vecu kucu u svome selu, te provozati se mercedesom po tom istom selu tijekom 2-3 tjedna odmora od ciscenja (ne samo cesta, nego i klozeta, ureda, fabrika,...). Cisteci po cijeli dan, jasno je da ne razmisljaju kako se obrazovati, a u vecini slucajeva poruku o vaznosti obrazovanja ne uspijevaju prenijeti ni svojoj djeci (sto je potpuno razumljivo, iako ne sumnjam da to pokusavaju svim silama).

Lijepi pozdravi,
TomK is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2005., 10:28   #12
Postoje emigranti cija je kultura zivljenja bliza zemljama u koje su dosli i oni cija kultura zivljenja dosta odstupa od zemlje koju su odabrali za svoj novi zivot.

Kakogod, mislim da bi se dosljaci trebali znati integrirati i to barem do odredjenog nivoa (onog sto je prihvatljivo). Ipak su oni dosli u neciju kucu, i ako im je netko omogucio boravak u njoj, onda bi trebali ispostivati i neka pravila koja tu vladaju, pa koliko god to bilo razlicito od onoga na sto su oni navikli.

U Italiji se svojevremeno vukao slucaj po medijima kada su trazili (mislim da je jedna muslimanska porodica to pokrenula pa su je jos neki njihovi sunarodnjaci podrzali), da se iz skolskih ucionica skine kriz jer to kao negativno djeluje na njihovu djecu.

Ma mislim stvarno...Zar to nije licemjerno? Doci u neciju kucu, biti primljen tamo gdje im je omogucen normalan zivot, pa se onda jos zaliti za takve neke stvari? Pa kako bi bilo da neki zapadnjak dodje u njihovu drzavu i da se usudi nesto slicno traziti? Vjerojatno bi dozivotno zavrsio u zatvoru.
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2005., 10:36   #13
Quote:
U Italiji se svojevremeno vukao slucaj po medijima kada su trazili (mislim da je jedna muslimanska porodica to pokrenula pa su je jos neki njihovi sunarodnjaci podrzali), da se iz skolskih ucionica skine kriz jer to kao negativno djeluje na njihovu djecu.
Kriz je vjerski simbol, te mu, po mome misljenju, nije mjesto u gradjanskim skolama. Ukoliko se skola deklarira kao vjerska, u tome slucaju je to o.k.

U Danskim skolama (svih stupnjeva) ne postoje nikakva vjerska obiljezja. Kakvo je stanje u ostalim zemljama? Ili jedino Talijani smatraju da je kriz na zidu vazan za proces ucenja i stjecanja znanja (sto je i primarna zadaca svake skole)?

Lijepi pozdravi,
TomK is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2005., 11:03   #14
Quote:
TomK kaže:
Ta mjesta su rezervirana za one koji nisu obrazovani, a ne za imigrante. Drugi je, pak, problem sto je dobar dio imigranata (ukljucujuci i one iz Ex-Yugoslavije) zivio i jos uvijek zivi u svojevrsnim geto-ima, i kao jedini cilj u svom zivotu imaju izgraditi sto vecu kucu u svome selu, te provozati se mercedesom po tom istom selu tijekom 2-3 tjedna odmora od ciscenja (ne samo cesta, nego i klozeta, ureda, fabrika,...). Cisteci po cijeli dan, jasno je da ne razmisljaju kako se obrazovati, a u vecini slucajeva poruku o vaznosti obrazovanja ne uspijevaju prenijeti ni svojoj djeci (sto je potpuno razumljivo, iako ne sumnjam da to pokusavaju svim silama).

Lijepi pozdravi,
ti imgranti danas u tom obliku gotovo da vise i ne postoje...... mozda onda kad se masovno odlazilo u svabiju prije 30 ili 40 godina...
a drugi dio posta je najobicniji bullshit......ono o obrazovanju...ali pri tome mislim na ameriku....tamo tu floskulu ne mozes primjeniti.....i opet europljani ne vide drvo od sume..."pa zasto ti prokleti stranci ne zele uciti" i biti kao mi"..............
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.

Zadnje uređivanje happygoose : 19.07.2005. at 12:10.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2005., 11:03   #15
Quote:
TomK kaže:
Kriz je vjerski simbol, te mu, po mome misljenju, nije mjesto u gradjanskim skolama. Ukoliko se skola deklarira kao vjerska, u tome slucaju je to o.k.

U Danskim skolama (svih stupnjeva) ne postoje nikakva vjerska obiljezja. Kakvo je stanje u ostalim zemljama? Ili jedino Talijani smatraju da je kriz na zidu vazan za proces ucenja i stjecanja znanja (sto je i primarna zadaca svake skole)?

Lijepi pozdravi,
slazem se..
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2005., 11:07   #16
Quote:
TomK kaže:
Kriz je vjerski simbol, te mu, po mome misljenju, nije mjesto u gradjanskim skolama. Ukoliko se skola deklarira kao vjerska, u tome slucaju je to o.k.

U Danskim skolama (svih stupnjeva) ne postoje nikakva vjerska obiljezja. Kakvo je stanje u ostalim zemljama? Ili jedino Talijani smatraju da je kriz na zidu vazan za proces ucenja i stjecanja znanja (sto je i primarna zadaca svake skole)?
Italija je izrazito katolicka zemlja i kriz kao simbol je vec mnogo godina prisutan u njihovim skolama. Taj vjerski simbol je duboko ukorjenjen u njihovu kulturu i tradiciju.

Buduci da su ga Talijani postavili, njihova je stvar hoce li ga drzati i dalje ili nece. I medju Talijanima ima atesita ili ljudi koji su prihvatili neka druga religijska vjerovanja osim katolickog, pa ako se oni pocmu izjasnjavati da ih to smeta, onda je to ipak malo drukcije. Medjutim, netko tko je odlucio doci zivjeti u Italiju, on je mogao i prije saznati ako mu nesto u toj zemlji smeta. A ako je ustanovio da mu nesto tijekom zivota ovdje toliko smeta, moze i otici u svoju zemlju gdje nema kriza u ucionicama. I tko je on da bi nesto mjenjao i zasto bi se domacini njemu prilagodjavali, pa ako se radi i o vjerskim obiljezjima?
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2005., 11:08   #17
Quote:
a drugi dio posta je najobicniji bullshit......ono o obrazovanju...
Zasto mislis da je to najobicniji bullshit? Pretpostavljam da imas barem nekakav argument za to. Ili se mozda varam?

Lijepi pozdravi,
TomK is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2005., 11:10   #18
Quote:
TomK kaže:
Zasto mislis da je to najobicniji bullshit? Pretpostavljam da imas barem nekakav argument za to. Ili se mozda varam?

Lijepi pozdravi,

htjela sam reci da se to mozda i odnosi na europu, ali ne i na ameriku...

i nedavno sam procitala podatak za spanjolsku i "imigrante" u toj zemlji i nivo obrazovanja...gdje se tvrdi da su imgranti obrazovaniji od domicilnog stanovnistva...ali ih ima vise nezaposlenih...



__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.

Zadnje uređivanje happygoose : 19.07.2005. at 13:32.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2005., 11:45   #19
mozda ovo pomogne..........
How "They" hit the headlines

Imagine a European citizen who has never been abroad and travels to San Francisco for the first time, walkes around downtown for a week, forms an impression and apprecaiton of the Chinese community and food, and happens to be invited for dinner by a Chinese family, at dinner table, the European guest asks host, "How manny foreigners live in San Francisco", referring to manny asian, Latin and other non-Anglo Americans encountered during that week.

Now, two things might happen:

If guest's English is poor, the Chinese host might let this European reference to ethnocultural diversity go unnoticed and continue with the conversation, however, if the guest's English is good, the Chinese host might interrupt the dinner and charge his guest with discrimination.................

In the European public discourse on immigrant minority (henceforth IM) groups, two major
characteristics emerge (Extra and Verhoeven, 1998): IM groups are often referred to as foreigners, étrangers or Ausländer, even when they have the nationality of their country of immigration, and are also referred to as being in need of integration.
First of all, it is common practice to refer to IM groups in terms of
non-national residents and to their languages in terms of
non-territorial, non-regional, nonhistorical, non-indigenous or
non-European languages. The call for integration is in sharp contrast with this language of exclusion.......

ovo je samo uvodni dio studije/paper o multikulti stvarci nashih europljana provedenoj na jednom sveucilistu u nizozemskoj..........
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2005., 11:52   #20
ovo je isto jedan zanimljivi link o edukaciji "imigrantske" djece...ako se nekome da vise citati...
http://www.eurydice.org/Documents/Mig/en/FrameSet.htm
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:43.