Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2015., 08:16   #681
Quote:
Kobila Suzy kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
ima li ovdje neka od trudnica koja je prije trudnoce se bavila vjezbanjem/treniranjem sportova visokog intenziteta? naime bavim se trcanjem i idem na utrke itd i zanima me kako su druge zene provele trudnocu uz vjezbanje toga tipa-naime znam za hrpu zena da su i u trudnoci i dalje trcale(doduse ne istim intenzitetom naravno),ali da se nisu odrekle aktivnosti(naravno ako nije bilo nekih indikacija). Ja si nemogu zamisliti odjednom postati neaktivna jer otkad znam za sebe sam u pokretu i treningu....
Evo, ja isto trčim puno, nikad nisam ispod 7 treninga trčnja tjedno. Nekad i još koji s bajkom. Od kad sam trudna imam neku blokadu što se tiče tempa. Smanjila sam broj trenkasa. Ne radim nikakva tempa ni dužine, otrčim sat vremena svaki drugi dan. Kak mi je dosta muka i apetit nikakav, a i nije baš da spavam po noći, budem tolko umorna da ni ne mogu više

Rekla mi je doktorica da je sve ok i dokle god je tako da smijem. Da se ne ganjam i ne forsam, pazim da ne dehidriram i tak.

Isto si ne mogu zamisliti da samo odjednom sa svim stanem.
__________________
obviously not a golfer
Lesya is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 15:20   #682
Lesya, hvala
jednostavno nemogu zamislit zivot da mi odjednom stane, ono doslovce, od danas do sutra,nemogu si zamisliti da ioz totalne aktive krenem u pasivu jer sto jest jest-nismo bolesni aKO smo trudni, zar ne? stvarno mislim da ako slusamo svoje tijelo(ne ego heheh) mozemo i kroz trudnocu biti fit i u treningu, itd,itd....
Kobila Suzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 19:22   #683
Quote:
Kobila Suzy kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
ima li ovdje neka od trudnica koja je prije trudnoce se bavila vjezbanjem/treniranjem sportova visokog intenziteta? naime bavim se trcanjem i idem na utrke itd i zanima me kako su druge zene provele trudnocu uz vjezbanje toga tipa-naime znam za hrpu zena da su i u trudnoci i dalje trcale(doduse ne istim intenzitetom naravno),ali da se nisu odrekle aktivnosti(naravno ako nije bilo nekih indikacija). Ja si nemogu zamisliti odjednom postati neaktivna jer otkad znam za sebe sam u pokretu i treningu....
Postoje žene koje su trčale maraton netom prije poroda, dok je sve u redu i osjećaš se dobro, slobodno nastavi, pazi na hidriranje i nemoj pojačavati tempo.

Ja sam išla na pilates dok sam smjela, bicikl sam vozila do par dana prije poroda, hodala sam neprestano.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 13:00   #684
Ja sam usporila na početku dok sam bila stvarno premorena od mučnina, ali sad idem dalje. Pazim da ne trčim baš na 36 stupnjeva, ipak neka mjera opreza, ali to je nekako to.
Trudnoća mi je zdrava, uvijek sam bila aktivna, dr mi svaki put kaže da je sve super i da mogu što god hoću, čak ni vrućine mi ne smetaju...
Jedino mi je bilo neugodno oko trbuha, a tad je još bio manji, pa sam si uzela onaj trudnički steznik, samo da to malo pridrži, s njim nema zatezanja i pritiska poslije.

Ono što je meni zanimljivo je da sam sad uz manje vježbanja nego prije uspjela izvesti neke stvari, kad se rastežem ili izvodim zagrijavanje kao na stripu prije, lakše i više mogu npr. ispružiti nogu.
Ne znam je li to neka trudnička fora, priprema za porod, ali predobar je osjećaj.

Zadnje uređivanje Ms_Manners : 18.08.2015. at 13:17.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 10:54   #685
Pozdrav, trudna sam dva mjeseca, mučnina nemam baš nikakvih. A prije sam znala planinariti po cca 20km, i zanima me dal smijem i sada ili nije baš preporučljivo
ksenija87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 11:21   #686
Pitaj svoga doktora, svaka trudnoća je individualna.
Cliodhna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 15:23   #687
dakle, više od 15 godina redovitog vježbanja (2-3-4 puta tjedno).

sada sam u 16. tjednu. prvo sam si rekla neću ništa prvo tromjesečje, dok ne budem sigurna da je sve ok. samo sam šetala, ciljano. ako bi bilo lijepo vrijeme i do 5km dnevno.

sad je to prošlo, a ja se nikako pokrenut (mislla sam doma lagane vježbe bez podizanja pulsa). zadnja dva dana mi niti šetnja ne paše, sve me nešto steže u trbuhu, rasteže, nateže. da ne spominjem da svako malo moram na wc, što je nezgodno kada sam vani

nisam štopala ali puno ležim. puno. ni sjedenje mi ne paše.

ne znam da li sam se ulijenila ili mom organizmu stvarno ne paše aktivnost u trudnoći?

kako ću rodit ako okilavim skroz?

čitam postove gore, cure trče
imam dojam da bi ispremiješala sve organe da potrčim.
Freda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 15:42   #688
Ja sam se aktivno bavila trcanjem zadnje 4 godine, a prije toga cijeli život nekim sportom i sad sam trudna 4 mj .
Iskreno ja se prva 3 mj nisam mogla pomaknut od muke i umora , tijelo mi je jednostavno toliko bilo iscrpljeno da nema šanse da bi išta uspjela osim što bih otišla na posao i doma spavala Ginekolog baš nije presretan jer sam u prva 3 mj dobila 6 kila , što mu objašnjavam time da neaktivnost i želja za klopom i ludovanje mog organizma i hormona, nije ni dopuštalo više od navedenoga . Zadnjih mj dana nisam dobila ni kilu, ali sam se tako nekako i opet počela kretat , odnosno odhodam 2 sata , lagano vježbam doma i sa girjom , istina male kilaze , i utegici oko nogu , ali ne želim nisš preforsat i sebe mučit nešto ekstra, kolko mogu , mogu . Ginić mi je od početka rekao da nije problem , da mogu sve , da tijelo koje ima takav kontinuitet nije u problemu , da se mogu i rekreirat i trčat dalje , ali zaista nisam mogla . Iskreno nadam se da ću bit u takvoj snazi i dalje kao sada i da ću vratit kolko tolko formu , ne brine me ni malo poslije poroda šta i kako ,jer sam skidala i više kila nego se nadam da ću dobit , sve do 20 kg mi je ok .
__________________
:)
zirovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 15:58   #689
Quote:
zirovski kaže: Pogledaj post
Ginekolog baš nije presretan jer sam u prva 3 mj dobila 6 kila , što mu objašnjavam time da neaktivnost i želja za klopom i ludovanje mog organizma i hormona, nije ni dopuštalo više od navedenoga . Zadnjih mj dana nisam dobila ni kilu, ali sam se tako nekako i opet počela kretat , odnosno odhodam 2 sata , lagano vježbam doma i sa girjom , istina male kilaze , i utegici oko nogu , ali ne želim nisš preforsat i sebe mučit nešto ekstra, kolko mogu , mogu . Iskreno nadam se da ću bit u takvoj snazi i dalje kao sada i da ću vratit kolko tolko formu , ne brine me ni malo poslije poroda šta i kako ,jer sam skidala i više kila nego se nadam da ću dobit , sve do 20 kg mi je ok .
boldano, isto
ginekolog mi ništa ne govori, jer ok izgledam, stratala sam s urednom kilažom.
jedem valjda dvostruko nego inače
a šta ću kad sam gladna.

ne brinu mene kile toliko (iako sam i ja manje počela jesti, skužila sam da je folna bila djelomično kriva) , brine me kako ću rodit ako sva olabavim. lako se ja poslije vratim u formu.

ti si barem nešto počela vježbati, bravo! zavidim
Freda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 16:12   #690
A nadam se da će hodanje biti dovoljno da nebu bilo problema i da ću uspjet taj porod sredit što bolje ( ja sam zaista mišljenja i da je sve u glavi ) . Sad sam zadovoljna, s tim da mi je termin taman polovica 8 mj , nadam se da bu ljeto kišno i koma , hahahahaha , da mogu van i šetat se, jer ću izludit ak bu jako vruće. Ma meni je prigovorio jer valjda misli da žena od 182 i 77 regularno kila je ne samo naspram njega velika , za glavu je niži , nego se valjda boji šećera , a ja utrenirana i kad se maknem s treninga dobijem 2 kile po difoltu , za 3 tjedna , sa istom prehranom . Ne mislim radit trbušnjake il se nekom opravdavat zašto sam dobila tolko kila , dok su nalazi ok . A jbga, nadam se da će kretanje bit dovoljno, jer kolko znam iz iskustva mojih frendica , sve koje su se kretale su imale ok porod, riješile ga kroz 2 sata
__________________
:)
zirovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 16:24   #691
realno, to i je puno (6 kg u 3 mjeseca), barem kad čitam koliko cure dobivaju na susjednom topicu. mi smo u kategoriji 25. tjedan cca (meni je termin krajem 8.).
a i ja sam visoka, 4 cm manje nego ti.

no dobro, šta je tu je.

nisam još ni stigla razmišljati o ljetu. stvarno, ako bude žega i vrućina neću moć iz stana
imaš pravo, bolje kišno ljeto.

a na moru (plivanje i to) se ne usudim biti iza 1.7., udaljenost bolnice itd..iako imam gdje biti cijelo ljeto.
Freda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 16:30   #692
Quote:
Freda kaže: Pogledaj post
realno, to i je puno (6 kg u 3 mjeseca), barem kad čitam koliko cure dobivaju na susjednom topicu. mi smo u kategoriji 25. tjedan cca (meni je termin krajem 8.).
a i ja sam visoka, 4 cm manje nego ti.

no dobro, šta je tu je.

nisam još ni stigla razmišljati o ljetu. stvarno, ako bude žega i vrućina neću moć iz stana
imaš pravo, bolje kišno ljeto.

a na moru (plivanje i to) se ne usudim biti iza 1.7., udaljenost bolnice itd..iako imam gdje biti cijelo ljeto.
Vidla sam i uopće se ne uzbuđujem , pol njih su u panici kaj su "debele" ovak i onak . Gladna sam i vrti mi se , najbolje da ne jedem , hvala bogu nisam povračala ni jednom , a ak ne jedem švindla mi se i to na najjače . Tek nakon 3 mj sam ok i zadnjih mjesec dana ne želim pojest vola 5 put na dan . Najbolje bi bilo da deadliftam , je , kak da ne . Ja bum more i sunce i sve obavila 5 i 6 mj , a onda tih zadnjih mjesec i pol hoduckanje i čekanje .
__________________
:)
zirovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 07:05   #693
Uf,kad citam ovaj moj post iz kolovoza...
evo i mene sad, trudna 32tt, i ova zima me ubila,kisa i vjetar mi nisu pogodovali za setnju i kretanje ama bas nikako. ali doslovce-imam u sebi i dalje poriv, pogotovo sada kad krece ljepse vrijeme i vidim ekipu kako trci i vraca me u moje "dane " nekoc hehehe, ali tijelo kaze no way. I dalje sam aktivna, ali za moj pojam, to je obicna setnjica
planinarim i dalje, ali je to jako polako, jel se uspusem.
Trcanje cekam, probat cu nakon poroda,nakon sto malo nadodjem. Nadam se brzo jer mi je totalno sport nekako u stil zivota, i sad mi je sve cudno ovak, samo setnja i bucice
Do sada dobila 9kg i odrzavam ih vec neko vrijeme. Ma cim dodje to proljece znam da ce mi biti lakse.
Kobila Suzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 10:10   #694
Ja sam krajem 10.mj pocela aktivno vjezbati i onda oko nove godine Ostala trudna. Mjesec i pol sam provela u lezecem polozaju jer sam se bas lose osjecala i imala mucnine stalno, al zadnjih 2tj sam super..pocela sam natrag raditi jogu i u pon imam pregled i ako je sve ok, vracam se u teretanu. Naravno, napravit ce mi plan vjezbi za trudnice. Iskreno, jedva cekam vratiti se jer imam osjecaj da sam cijela zakrzljala.
Wild Egg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 10:39   #695
Ja sam užasno zakržljala, preležala 4 mjeseca mučnina, nisam nikako vratila energiju ni sad do 8. mjeseca, i strah me uopće kako ću ja to na porodu, hoću li imat snage... Domet mi je prošetat kilometar sa jednom klupicom na pola Tješim se da ima puno žena na čuvanju trudnoće, a i one uspiju rodit...
bela87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 18:35   #696
Da malo podignem temu, trudnice vježbate li šta? Ja sam u strahu čim sam saznala za trudnoću prestala, al mi je doktor rekao da sve smijem samo smanjenim intenzitetom. Al kaj ja znam, malo me strah
Danas sam išla na vožnju biciklom i baš mi je dobro prijala, štoviše danas mi je prvi dan ovaj tjedan da mi nije muka nakon ručka i vjerujem da je zbog toga. Al opet negdje sam pročitala da vožnja biciklom baš i nije dobra, iako mi nije jasno zašto. Zna netko?

Jel znate za koje razdoblje su predviđeni oni programi, tipa pilates za trudnice? Jel to tek za drugo tromjeseće?
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 19:59   #697
Ako imas zeleno svijetlo od doktora, aktivnosti uopce ne moras prekidati. Intenzitet prilagodi sama sebi na onaj koji ti je ugodan i okej.
Ali ako ti vjezbanje izaziva nekakvu brigu i nisi opustena, onda radije nemoj.

Ne vidim zasto bi bicikl bio zabranjen. Pilates je odlican tokom cijele trudnoce, a studio koji zna sto radi prilagodjava vjezbe ovisno o tromjesecju u kojem je vjezbacica.
Crtičica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 22:33   #698
Vožnja bicikle se ne preporuča zbog opasnosti od pada (tako sam vidjela objašnjenje na nekom uk siteu za trudnoću). Sama vožnja nije uopće problem, možda kasnije kad je trbuh veći. Možda samo izbjegavati neravne terene, i to je to.
Crveni Mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 07:05   #699
Quote:
Nyameria kaže: Pogledaj post
Da malo podignem temu, trudnice vježbate li šta? Ja sam u strahu čim sam saznala za trudnoću prestala, al mi je doktor rekao da sve smijem samo smanjenim intenzitetom. Al kaj ja znam, malo me strah
Danas sam išla na vožnju biciklom i baš mi je dobro prijala, štoviše danas mi je prvi dan ovaj tjedan da mi nije muka nakon ručka i vjerujem da je zbog toga. Al opet negdje sam pročitala da vožnja biciklom baš i nije dobra, iako mi nije jasno zašto. Zna netko?

Jel znate za koje razdoblje su predviđeni oni programi, tipa pilates za trudnice? Jel to tek za drugo tromjeseće?
ja sanjam opet sjest na bajk
vozila sam ga dugo dugo, do 3 tromjescja jer mi onda vise nije bilo ugodno zbog trbuha-naravno, to je bila voznja po gradu i sl, nisam vise isla na sljeme s bajkom i sl ekspedicije
ali ja sam ti odradila npr 3 utrke dok sam bila trudna u pocetku, redovito isla na sljeme itd. Sve se to moze ako si i prije radio nesto i ako se ti osjecas dobro. Ja sam jos extra pazila na puls (to preporucuju kod malo jacih sportivo napora):
a sve ostalo, trudnicka gimnastika, pilates, joga i sl-go for it ,nema zapreke da je prerano ili prekasno.
Kobila Suzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 09:38   #700
Ja se prije trudnoce nisam bavila nekim formalnim sportom, ali sam isla 1-2 puta tjedno u teretanu na lagani trening, isto tako vozila bicikl 2 puta tjedno po nekih sat vremena ili isla na posao biciklom (5 Km u jednom smjeru).

Sad samo setam. ako je lijepo vrijeme i ako se osjecam dovoljno dobro. Tad predjem 5-10 Km.

Nadala sam se da cu vise setati, raspitivala se o trudnickoj vodenoj gimnastici, ali kako je ruzno i hladno proljece, hladno mi je od same pomisli da udjem u vodu. Iskreno, mrsko mi je ici na trudnicku gimnastiku.

Pocetkom 6og mjeseca idem na porodiljski, pa ako ne bude prekasno, vise cu ici setati ili krenuti na jogu ili nesto tako.
majjica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:48.