Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2010., 23:23   #21
@Glora's bastard: Evo kreme za suncanje npr.
__________________
Think positive...

Zadnje uređivanje frupy : 10.07.2010. at 23:30.
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 23:32   #22
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
sad sam se skorz pogubila, pred jedan F5 sam ovjde stavila moj i čitala od extreme odgovor
je, bila si zavedena kao da si nešto napisala, a nigdje posta

pa ništa, napiši ponovno
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
@Glora's bastard: Evo kreme za suncanje npr.
pa ne znam, ja koristim osobno babylove

a zašto se kao i koje ne bi smjele?
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 23:42   #23
U trudnoći nisam uopće mijenjala navike. Koristim što i prije trudnoće, a to je: šampon i regenerator, gel za tuširanje, peeling za tuširanje, gel/peeling za lice, krema za lice, desodorans, krema za ruke, labelo, lak za nokte i aceton, neku baby kremu za sunčanje faktor 50, maskaru ili rađe kad stignem odem kod kozmetičarke na farbanje trepavica.
Kupujem onu marku koja mi dođe pod ruku ili koja je u tom trenutku na sniženju.
Zapravo, jedino što sam promijenila je to što više ne korisitim losione za tijelo, jer mi je koža bila jako suha i toga sam trošila previše, pa sam prešla na bademovo ulje i prezadovoljna, tako da ću i nakon T nastavit ga koristit.
Uopće ne vidim smisao opterećivanja ni koja kozmetika je zabranjena, ni koja hrana, ni koji pokreti tijela, ni poze spavanja...
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 23:42   #24
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
pa ne znam, ja koristim osobno babylove

a zašto se kao i koje ne bi smjele?
Ma vjerojatno se smiju sve.
Ja se bas i ne kuzim previse u sastojke tih krema, ali nekako sam si pomislila kad nas sa svih strana plase s banalnim stvarima kao sto je lak za nokte ili sampon protiv peruti, sto je tek s tim kremama s visokim faktorima koje nekoliko tjedana svakodnevno 3-4 puta mazes po cijelom tijelu, ukljucujuci i trbuh?
Jedna poznanica koja se bavi izradom krema mi je davno rekla da ti svi visoki faktori i jaki filteri nisu bezazleni. Pedijatrica je sestricni rekla neka djecu ne maze sa najvecim faktorima nego da uzme radije neki srednji faktor uz sve ostale mjere opreza, naravno.
Iskreno, sad na kraju nemam pojma koju bi kremu i s kojim faktorom kupila.
Pisala sam na drugom topicu da su mi u 2 apoteke magistre rekle da ne uzimam djecje kreme za suncanje, nisu bas bile precizne zasto.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 23:47   #25
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
U trudnoći nisam uopće mijenjala navike. Koristim što i prije trudnoće, a to je: šampon i regenerator, gel za tuširanje, peeling za tuširanje, gel/peeling za lice, krema za lice, desodorans, krema za ruke, labelo, lak za nokte i aceton, neku baby kremu za sunčanje faktor 50, maskaru ili rađe kad stignem odem kod kozmetičarke na farbanje trepavica.
Kupujem onu marku koja mi dođe pod ruku ili koja je u tom trenutku na sniženju.
Zapravo, jedino što sam promijenila je to što više ne korisitim losione za tijelo, jer mi je kožda bila jako suha i toga sam trošila previše, pa sam prešla na bademovo ulje i prezadovoljna, tako da ću i nakon T nastavit ga koristit.
Uopće ne vidim smisao opterećivanja ni koja kozmetika je zabranjena, ni koja hrana, ni koji pokreti tijela, ni poze spavanja...
Svaka cast! Ti si moj idol!
Ja sam sva previse pod utjecajem raznih casopisa, iskustava rekla-kazala, bapskih prica...
Kako vrijeme odmice, sve se manje opterecujem, ali ipak i dalje nesvjesno
razmisljam o nekim stvarima.
Od svih kozmetickih proizvoda sam izbacila jedino tu kremu sa salicilnom i kremu za izbjeljivanje dlaka, ostalo koristim kao i prije, dajem pramenove svaka 2-3 mj., lakiram nokte i radim sve ostale "zabranjene" stvari.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 23:50   #26
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Pisala sam na drugom topicu da su mi u 2 apoteke magistre rekle da ne uzimam djecje kreme za suncanje, nisu bas bile precizne zasto.
možda zato jer su dječje jeftinije
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 23:51   #27
e da, ni ja više ne izbjeljujem dlačice, ali samo zato što su prestale rasti, pa nemam šta izbjeljivat
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 23:53   #28
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
možda zato jer su dječje jeftinije
Ne, nije se o tome radilo jer sam ja bila zapela za mustelu ili djecji eucerin, a one su mi nudile eucerin u varijanti za odrasle, biodermu, vichy ili avene. Vise sam dobila dojam da se prave jako pametne nego da bi mi htjele prodati nesto skuplje. Vecina ovih krema koje su mi nudile su bile znatno jeftinije od npr. mustele.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 23:55   #29
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
e da, ni ja više ne izbjeljujem dlačice, ali samo zato što su prestale rasti, pa nemam šta izbjeljivat
Blago tebi! Meni je stanje gore nego ikad.
Ali ja ih trenutno ne izbjeljujem jer su one koje sam oduvijek izbjeljivala na trbuhu!
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 23:56   #30
Koristila sve kao i inače al osim kreme za lice, okoloočne, Alverde gela za umivanje i Eveline mazalica za tijelo ne koristim ništa drugo...dobila babylove mama ulje i kremu pa se i time trackala
Išla na depilaciju i to je to..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 23:56   #31
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
U trudnoći nisam uopće mijenjala navike. Koristim što i prije trudnoće, a to je: šampon i regenerator, gel za tuširanje, peeling za tuširanje, gel/peeling za lice, krema za lice, desodorans, krema za ruke, labelo, lak za nokte i aceton, neku baby kremu za sunčanje faktor 50, maskaru ili rađe kad stignem odem kod kozmetičarke na farbanje trepavica.
Kupujem onu marku koja mi dođe pod ruku ili koja je u tom trenutku na sniženju.
Zapravo, jedino što sam promijenila je to što više ne korisitim losione za tijelo, jer mi je koža bila jako suha i toga sam trošila previše, pa sam prešla na bademovo ulje i prezadovoljna, tako da ću i nakon T nastavit ga koristit.
Uopće ne vidim smisao opterećivanja ni koja kozmetika je zabranjena, ni koja hrana, ni koji pokreti tijela, ni poze spavanja...
ja praktički isto kao ti, koristim istu kozmetiku kao prije jer sam si konačno posložila šta mi odgovara!
ista krema za lice La Roche Posay, šampon Schauma, regenerator L'Oreal, gel za tuširanje (Palmolive, Fa, Dove, šta mi padne pod ruku), krema za tijelo s bademovim uljem Nivea, krema za ruke Alessandro, ...

još koristim i Labelo, Melem, Afroditinu kremu protiv strija, kantarionovo ili lavandino ulje kod uboda komaraca i sl., deodorant (koji mi se učini ok), lakove za nokte (od onih jeftinih do Chanelovog prozirnog koji mi je zakon...), kreme za sunčanje od DM-a faktor 20...

depiliram se Braunovim Silkepilom, a kad mi se ne da ili uskoro neću ni moć - odem do kozmetičarke koja me onda "sredi" s voskom...

jedino šta ne koristim u t. su proizvodi protiv celulita...
Lena0609 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 23:59   #32
ne znam, bacih oko malo na sastojke i ovi eucerinovi i dječji i za odrasle sadrže parabene (a oni su kao štetni... osobno ne znam... tako kažu ), a ovi od babylovea to ne sadrže
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2010., 00:03   #33
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Blago tebi! Meni je stanje gore nego ikad.
Ali ja ih trenutno ne izbjeljujem jer su one koje sam oduvijek izbjeljivala na trbuhu!
u početku sam baš bila odlakavila, čak me i dragi počeo zezat ...ali nakon prve depilacije voskom više ili nije naraslo ili jako slabo i sporo...evo potkoljenice nisam uspjela izdepilirat već par mjeseci jer mi presporo rastu dlačice, pa samo s britvicom rješim, a trbuh sam isto voskom riješila. Ali za razliku od ostalih trudnica meni je oslabila i kosa i nokti.
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2010., 00:04   #34
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
ne znam, bacih oko malo na sastojke i ovi eucerinovi i dječji i za odrasle sadrže parabene (a oni su kao štetni... osobno ne znam... tako kažu ), a ovi od babylovea to ne sadrže
A joj, vrag ce ga znati.
Ali iskreno, idu mi vec na zivce ti clanci u casopisima i po internetu gdje stalno nesto proglasavaju "stetnim". Zbilja ne znam u kolikoj mjeri bi se morale zapustiti kad bi se drzale svih tih "preporuka".
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2010., 00:06   #35
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
Ali za razliku od ostalih trudnica meni je oslabila i kosa i nokti.
A vidis, ja imam sad kose za tri glave, a nokti mi rastu naocigled.
Ali zato mi i dlake rastu naocigled.
Isto ih rjesavam britvicom ili voskom, ali jedva drzim korak s tom brzinom.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2010., 00:06   #36
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
A joj, vrag ce ga znati.
Ali iskreno, idu mi vec na zivce ti clanci u casopisima i po internetu gdje stalno nesto proglasavaju "stetnim". Zbilja ne znam u kolikoj mjeri bi se morale zapustiti kad bi se drzale svih tih "preporuka".
pa zašto ih onda čitaš?

a ako već čitaš, pogledaj tko piše, a ne što. i kojom svrhom
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2010., 00:08   #37
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
A vidis, ja imam sad kose za tri glave, a nokti mi rastu naocigled.
Ali zato mi i dlake rastu naocigled.
Isto ih rjesavam britvicom ili voskom, ali jedva drzim korak s tom brzinom.
onda ja imam sreće. kosa i nokti čvrsti i bujni, ostalih dlaka nigdje. da nisam trudna svako malo voljela bih da trudnoća traje barem godinu dana
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2010., 00:11   #38
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
pa zašto ih onda čitaš?

a ako već čitaš, pogledaj tko piše, a ne što. i kojom svrhom
Pa ne mogu bas sad totalno ignorirati sve izvore informacija. Na mnoge stvari naletim sasvim slucajno. Nisam bas isla ciljano guglati za ovo sto me zanima jer mislim da bi nasla jos svakakvih nebuloza, zato pitam ovdje cure s iskustvom.
A ovo o cemu pricam pisu uglavnom razni ginekolozi, pedijatri, dermatolozi. Na nepotpisane clanke u novinama i na netu se ne obazirem puno.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2010., 21:41   #39
Ja sam se i prije trudila koristiti što prirodniju kozmetiku, a sada još i više.
Kombiniram Alverde, nešto što sama proizvedem, prirodna ulja i aromaterapiju, ali ne bježim panično ni od drugih proizvoda.
Dosta stvari sam počela izbjegavati jer mi ne odgovraju sintetički mirisi u trudnoći pa tako npr. koristim
DM-ov gel za tuširanje bez ikakvih mirisa.
Jedino kod krema za sunčanje ne pazim baš jer imam doma dvije DM-ove i nije mi se dalo kupovati nove.
E, da, zlu ne trebalo, pobacala sam losione i kreme za tijelo s parabenima
zbog sve ove panike s izazivanjem neplodnosti muških bebača.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 14:07   #40
Kad sam otvorila ovu temu i išla vidjeti što koristim od kozmetike skužila sam da koristim vrlo malo toga, ali korištenje kozmetike sam smanjila već prije trudnoće.

Za lice koristim Alverde kremicu i okoloočnu kremu, za tijelo bademovo ulje koje kombiniram s babylove kremom protiv strija.
Gel za tuširanje i šampon koristim bilo koji, dezodorans balea neutralni.
Ponekad napravim peeling masl. ulje+med+palenta, to mi je super i za lice i za tijelo.
Kreme za sunčanje uglavnom ne koristim, jer na more idem rano ujutro i to kratko i ne izlazim vani između 10 i 18, ako da onda se namažem s Lavera baby od maloga.

Šta se dekorative tiče, ne koristim je svakodnevno pogotovo ne sad ljeti, kupila sam nedavno Alverde maskaru pa nju koristim, a jednom u x dana puder u prahu i rumenilo.


Jedino što sam izbacila u trudnoći su kreme s parabenima iz istog razloga kao i Maslina, i prestala sam lakirati nokte radi ftalata.
Albera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:54.