Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2010., 15:34   #41
Zapravo i nije tesko izbaciti iz svakodnevne rutine neke "nepozeljne" preparate, ako nemate vecih problema s kozom.
Ja nazalost imam tu nesrecu da zbog pcosa cijeli zivot muku mucim s raznim koznim problemima koje sam manje ili vise uspjesno sanirala nekim proizvodima koje sam sada morala izbaciti.
Npr. grozne cisticne akne sam tretirala proizvodima na bazi salicilne kiseline i/ili benzoil peroksida, seborejicni dermatitis naravno kortikosteroidima, dlake sam na vecini dijelova tijela blajhala ili uklanjala depilacijskom kremom...
I sad nemam nikakvu alternativu. Lice je u boljem stanju nego prije, ali daleko je od idealnog, no s tim sam se pomirila. Seboreja mi je totalno podivljala, nista ne pomaze, dlake se vide iz aviona.
Ako nista drugo, tjesim se da je razlog zbog cega sam toliko neprivlacna divan.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 17:27   #42
Jel netko probao onu Bubchen kozmetiku za trudnice-gel za tuširanje,masažno ulje i losion?Dobila u Dm-u knjižicu s popustima za te proizvode pa bi probala....
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 18:47   #43
joj i meni je dermatitis u trudnoći podivljao, i skroz sam sve izbacila. Jedino se trackam po njemu bademovim uljem. Nekad je bolje, nekad gore...
jagoda1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 19:57   #44
Quote:
jagoda1711 kaže: Pogledaj post
joj i meni je dermatitis u trudnoći podivljao, i skroz sam sve izbacila. Jedino se trackam po njemu bademovim uljem. Nekad je bolje, nekad gore...
Uf, meni bilo kakvo ulje pogorsava situaciju. Jednostavno ne postoji nista sto bi trenutno bilo i dozvoljeno i ucinkovito.
Jedino se nadam da ce bar more malo ublaziti stanje.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 00:08   #45
Jel' zna neko dal' se u trudnoci koristu BIONSEN blato i koliko je djelotvorano?
Please,help me!
sandraaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 00:24   #46
mene trudnoća uljenila pa mi se neda trackat kremicama kao prije
uzela sam eucerinovo ulje i tim se mažem
miana2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 20:27   #47
Zasada koristim ulje za tuširanje Balea i kremu za masažu Baby love
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 20:59   #48
ja sam smanjila kozmetiku na minimum, za lice, micelarna od koje ne odustajem, ponekad maskara i ruž, tijelo, gel za tuširanje i bademovo ulje, ponekad mix bademovog ulja i shea maslaca koji sam sama smješala
__________________
blallin izlog ♥Dominik
blalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 08:08   #49
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Jel netko probao onu Bubchen kozmetiku za trudnice-gel za tuširanje,masažno ulje i losion?Dobila u Dm-u knjižicu s popustima za te proizvode pa bi probala....

ovisna sam o bubchen losionu
fuzzy73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 13:31   #50
Quote:
fuzzy73 kaže: Pogledaj post
ovisna sam o bubchen losionu
A ja o Penaten proizvodima-koristim ih još od puno prije trudnoće, i super su mi za kožu (kupke, ulja, losioni,...) i sad idem čitat na netu sastav losiona-imaju parabene
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 13:48   #51
ja od kada sam trudna malo sam pripazila što koristim

tuširam se sam baby love stvarima za djecu - nema konzervansa, parabena

perem kosu sa johnson šamponom... to sam i prije t shvatila da mi paše za kosu.. jednostavno ove neki drugi šamponi su mi postali preagresivni

mažem se po tijelu sa mama kremom za strije isto od baby love- isto bez parabena, konzervansa, sa maslinovim uljem.. baš je super...

za lice koristim La Roche Posay Effeclar M kremu za lice i tonik - koji su mi odlični i isto nema parabena što mi je super... to sam koristila i prije trudnoće...
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 14:05   #52
Izgleda da sam ja netrudnjača po ovom pitanju...

Ništa nisam promijenila u njezi tijela, osim što se ne farbam (i pizdim zbog toga, sebi sam ružna ko lopov )

Isti gel za tuširanje i šampon- Nivea ili Palmolive ili šta naleti, samo da je za masnu kožu/kosu..

Ista krema protiv bora, L'Oreal...

Ista krema za ruke, Nivea...

Ista sjenila (brdo njih) i tuš za trepavice Manhattan...

Isti balzam za usne Rosal...

Isti dezodorans, neki Unisex...

Drugo ništa ni ne koristim, ni pudere, ni mlijeka za tijela, ni maske, ni kupke, ni podloge, ni ruževe, ni tonike, ni kreme...jebote lice čistim medicinskim alkoholom
jedino planiram kupiti kremu protiv strija, sad kad sam se posramila potrudit ću se da nađem Babylove (a baš sam se planirala isprsit za neku Vichyjevu)
kaktusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 14:15   #53
Quote:
kaktusic kaže: Pogledaj post
Izgleda da sam ja netrudnjača po ovom pitanju...

Ništa nisam promijenila u njezi tijela, osim što se ne farbam (i pizdim zbog toga, sebi sam ružna ko lopov )

Isti gel za tuširanje i šampon- Nivea ili Palmolive ili šta naleti, samo da je za masnu kožu/kosu..

Ista krema protiv bora, L'Oreal...

Ista krema za ruke, Nivea...

Ista sjenila (brdo njih) i tuš za trepavice Manhattan...

Isti balzam za usne Rosal...

Isti dezodorans, neki Unisex...

Drugo ništa ni ne koristim, ni pudere, ni mlijeka za tijela, ni maske, ni kupke, ni podloge, ni ruževe, ni tonike, ni kreme...jebote lice čistim medicinskim alkoholom
jedino planiram kupiti kremu protiv strija, sad kad sam se posramila potrudit ću se da nađem Babylove (a baš sam se planirala isprsit za neku Vichyjevu)
draga ti trebaš korisiti što god želiš.... ja sam htjela kupiti Mustelu za strije... ali dati 200kn za neku kremu... a ova od Baby love je stvarno super...tako da sam ja zadovoljna...osim toga meni je super što je na dm stvarima sve jasno istaknuto čega nema.. pa se čovjek ne mora misliti

i još ti nisam zaboravila jutrašnje hvaljenje na trudnicama
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 17:43   #54
Quote:
Jesen82 kaže: Pogledaj post
ja od kada sam trudna malo sam pripazila što koristim

tuširam se sam baby love stvarima za djecu - nema konzervansa, parabena

perem kosu sa johnson šamponom... to sam i prije t shvatila da mi paše za kosu.. jednostavno ove neki drugi šamponi su mi postali preagresivni

mažem se po tijelu sa mama kremom za strije isto od baby love- isto bez parabena, konzervansa, sa maslinovim uljem.. baš je super...

za lice koristim La Roche Posay Effeclar M kremu za lice i tonik - koji su mi odlični i isto nema parabena što mi je super... to sam koristila i prije trudnoće...
obično kosu perem odvojeno od tuširanja, ali kako sam sad ogromna, ne mogu se više saginjati, neki dan sam oprala kosu uz tuširanje johnson no more tears šamponom.
nakon toga sam najprije poplikavila po leđima, pa mi je cijela faca bila u crvenim svrbljivim plikovima. to je trajalo oko sat vremena.
od tada johsnon can kiss my ass.
fuzzy73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 17:56   #55
Quote:
fuzzy73 kaže: Pogledaj post
obično kosu perem odvojeno od tuširanja, ali kako sam sad ogromna, ne mogu se više saginjati, neki dan sam oprala kosu uz tuširanje johnson no more tears šamponom.
nakon toga sam najprije poplikavila po leđima, pa mi je cijela faca bila u crvenim svrbljivim plikovima. to je trajalo oko sat vremena.
od tada johsnon can kiss my ass.
ufff meni je dječja krema od tog proizvođača zamalo zapalila lice.... koma...
koža mi se skroz osušila, pocrvenila, popucala i perutala (na kraju sam morala koristiti neku posebnu koju su mi radili u apoteci).. tak da isto se ne približavam toj kozmetici, a niti će moj mali doći blizu nje....


edit: a kaj se tiče ostale kozmetike, koristim tony&guy šampon, keune regenerator za kosu, za tuširanje isprobavam gelove koje ću koristiti za malog trenutno sam na bubschen, lice normalna krema, krema-puder, rumenilo, maskara kao i do sad...
i bademovo ulje za cijelo tijelo...više manje kao i do sad...
__________________
little passenger
bblack is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 18:05   #56
Quote:
fuzzy73 kaže: Pogledaj post
obično kosu perem odvojeno od tuširanja, ali kako sam sad ogromna, ne mogu se više saginjati, neki dan sam oprala kosu uz tuširanje johnson no more tears šamponom.
nakon toga sam najprije poplikavila po leđima, pa mi je cijela faca bila u crvenim svrbljivim plikovima. to je trajalo oko sat vremena.
od tada johsnon can kiss my ass.
a ne znam... očito smo sve drugačije za sad mi ne smeta...
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 18:12   #57
Quote:
kaktusic kaže: Pogledaj post

Ništa nisam promijenila u njezi tijela, osim što se ne farbam (i pizdim zbog toga, sebi sam ružna ko lopov )
E, kaktusicu, izgleda da je moja misija na forumu pomagati ti kad si u nedoumici i imas griznju savjesti oko hrane i/ili kozmetike...
Ja sam najnormalnije stavljala pramenove svaka 2 i pol mjeseca, samo sam preskocila prvo tromjesecje. I sve je ispalo ok, hvala bogu.
Zato lijepo pravac frizeraj i uzivaj, da si vise ne budes ruzna kao lopov!
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 18:37   #58
Quote:
Jesen82 kaže: Pogledaj post
a ne znam... očito smo sve drugačije za sad mi ne smeta...

Ovo je osnovno pravilo, kad je kozmetika u pitanju. Nešto što je nekome Najbolji Proizvod Ikad, kod nekog drugog izazove maltene otpadanje pol face.
Ja sam svoju rutinu malo prilagodila još dosta prije trudnoće, utoliko da pokušavam koristiti što prirodniju kozmetiku. Međutim, nije mi na kraj pameti da neke stvari, ako su mi dobre, potpuno izbacim jer imaju, bože moj, neki sastojak koji je štetan ili "štetan". Naime, mislim da je sve relativno - i radi se o jako malim količinama. Da ne spominjem što se kroz povijest sve koristilo kao "kozmetika"; pa da smo tako baš osjetljivi, ljudski rod bi već izumro...
__________________
Lavče stiže u kolovozu...
Yehane is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 23:26   #59
Normalno se fabram cijelo vrijeme trudnoće (nisam samo prva 3 mjeseca).

Koristim gelove za tuširanje/šampone/dezodoranse kao i prije.
I inače koristim minimum gela za tuširanje,samo zrno veličine lješnjaka zapjenim na spužvi i onda se izribam. Intimno područje perem svaki drugi dan intimnim sapunom Hygiea, a inače samo čistom vodom.

Kremu za lice rijetko kad koristim, ali onda Avene.

Trbuh,cice i guzicu mažem babylove uljem protiv strija (za sada ).

Od kad sam na komplikacijama (od početka trudnoće) šminkam se jednom u 10 dana (ako i toliko) i moj džep i lice su mi jako zahvalni
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 22:23   #60
Kozmetika i higijenske potrepštine u trudnoći

Otvaram ovu temu jer vidim da nema slične.Dakle koje ste preparate za lice,tijelo i kosu u trudnoći koristile?Što preporučate?Upozorite nas na one sa kojima niste zadovoljne ili koji nisu dobri za trudnice?Evo ja ću započeti,nema mi bolje od Uriage Xemose kreme za tijelo,Avene pilinga za tijelo,za lice termalna vodai kremica Recovery Avene-lagana,brzo upije...Da li vam smetaju mirisi u kremama?
__________________
.....................
Angor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:23.