Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2007., 16:10   #61
Quote:
colorblind kaže: Pogledaj post
a koje preparate preporuča dr. epidemiolog??
lijepo pitam šta mi preporučate, koje ste vi kupili...
Ja sam u Africi koristio Anti Brumm Forte. Mislim da je cak preporucen od švicarskog instituta za tropsku medicinu. Sadrži 28% DEET-a i lijepo miriše.
El Pájaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 17:33   #62
Quote:
El Tomo kaže: Pogledaj post
Mislim kako ti za Karibe niti ne treba Lariam. Dovoljan je klorokin, ali obavezno provjeri (klorokin gotovo i nema nuspojave osim sto je ocajno gorak).
ne mislim ja trošiti nikakve antimalarike, tu sam se samo ubacio s pitanjima u vezi repelenata za komarce, još jednom se ispričavam (za zloupotrebu teme )
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 09:00   #63
Quote:
colorblind kaže: Pogledaj post
a koje preparate preporuča dr. epidemiolog??
lijepo pitam šta mi preporučate, koje ste vi kupili...
Autan - zuta "bocica" s crvenim cepom.
iLQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 14:24   #64
da se bar može negdje sazanati sadržaj tog Autana, da li ima deet i koliko
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 14:58   #65
jučer bila u apoteci i kao prvo govori mi ženska da i nemaju baš sad nešto, jer po ljeti dobivaju brdo toga...
autan junior nije imao toga u sebi.
diethyltoluamide, kupili neki naš proizvod na kojem je pisalo da toga ima, ali koliko,nije.
još ćemo u it prije puta potražiti...ali ako ima za me ubosti i ako imam za ju dobiti, dobit ću ju...ni lariam ni deet ni niko mi ne pomogne.


btw od Lariama još nikakve smetnje(kuc,kuc)
colorblind is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 15:20   #66
Quote:
Frankie kaže: Pogledaj post
da se bar može negdje sazanati sadržaj tog Autana, da li ima deet i koliko
Sudeci prema ovoj stranici, ne sadrzi DEET vec Bayrepel.
El Pájaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 17:37   #67
fala !
sad kad sam pročitao o usporedbi Deeta i Bayrepela (Picaridin) mislim da ću na kraju ipak i ja uzeti žutu bočicu s crvenim čepom


http://www.viewsfromthetop.com/forum...?t=16951&pp=40
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 14:33   #68
u vezi s preventivom, da li neko zna koliko dodje cijepljenje za zutu groznicu i hepatitise tu u zg?
Asin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 16:01   #69
Quote:
Asin kaže: Pogledaj post
u vezi s preventivom, da li neko zna koliko dodje cijepljenje za zutu groznicu i hepatitise tu u zg?
Ja sam se cijepio u Splitu u zavodu za javno zdravstvo prije tocno godinu dana, jos imam racune, a cijene su bile slijedece:

žuta groznica = 366 kn

hepatitis A (1 doza) = 512 kn

hepatitis B (1 doza) = 232 kn

Za zutu groznicu se je dovoljno cijepit jedanput i to pruza zastitu 10-ak godina, dok su za dugotrajnu zastitu kod hepatitisa A potrebne 2 doze, a kod hepatitisa B 3 doze.
El Pájaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 22:41   #70
U HZJZ u Zagrebu-jedna doza za Hepatitis A 350 kn, za trbušni tifus 150.Sutra se idem cijepit
Fida is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 22:55   #71
Quote:
Fida kaže: Pogledaj post
U HZJZ u Zagrebu-jedna doza za Hepatitis A 350 kn, za trbušni tifus 150.Sutra se idem cijepit
Ovo sam primao i ja - HAVRIX cjepivo za hepatitise A i B, ukupno 3 doze u razmaku od oko 3 mjeseca, svaka doza oko 350 kn pa te ukupno dode nesto vise od 1000 kuna.

Iako, jedna doza te stiti duze od mjesec dana, no nakon tri doze imas zastitu 10 godina.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 01:38   #72
TRBUSNI TIFUS??? hm, zvuci grozno, di toga ima???
Asin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 02:37   #73
Ma vjerojatno nije trbusni tifus vec paratifus.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 23:39   #74
Quote:
El Tomo kaže: Pogledaj post
Ma vjerojatno nije trbusni tifus vec paratifus.
E sad-meni je gđa u epidemiološkoj službi rekla da se za Tajland moram cijepit protiv trbušnog tifusa i Hepatitisa A.Danas sam se cijepila protiv Hep A , trbušnog tifusa, a još su dodali i tetanus i difteriju (tako da su mi sad ruke kao Popaju ). Nitko tamo nije spomenuo paratifus (ja sam zapravo pretpostavila da je to isto... ).A trbušnog tifusa onda očito ima u Aziji i dobiva se isto kao i Hep A -prljavom hranom. Pa što je sigurno je sigurno...
Fida is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 00:47   #75
Quote:
Fida kaže: Pogledaj post
E sad-meni je gđa u epidemiološkoj službi rekla da se za Tajland moram cijepit protiv trbušnog tifusa i Hepatitisa A.Danas sam se cijepila protiv Hep A , trbušnog tifusa, a još su dodali i tetanus i difteriju (tako da su mi sad ruke kao Popaju ). Nitko tamo nije spomenuo paratifus (ja sam zapravo pretpostavila da je to isto... ).A trbušnog tifusa onda očito ima u Aziji i dobiva se isto kao i Hep A -prljavom hranom. Pa što je sigurno je sigurno...
Pa ta ti je gospoda u epidemioloskoj isto tako trebala reci da je VRLO riskantno odjednom se cijepiti za cetiri bolesti! Sorry, ali ja to smatram na granici razuma. Nakon poprilico razgovora s raznoraznim specijalistima i lijecnicima, mislim kako se treba cijepiti protiv vise bolesti u razmaku, a ne odjednom primiti sva cjepiva! Uzmi u obzir da cijepljenjem ti u stvari primas oslabljene uzrocnike bolesti, i u stvari bivas zarazen tako da ti tijelo stvara protutijela. To je napad na imunosni sustav, sok za tijelo, i vrlo lako moze imati poprilicno gadne posljedice - slabljene imuniteta i posljedicno potencijalna zaraza od puno bezazlenijih bolesti, posebno sada kada je temperatura ovako niska.

Zato svim preporucam da se cijepe protiv najvise dvije bolesti (tetanus iskljucen posto se ionako radi o booster dozi). Za tajland to bi bio hepatitis A i tifus/paratifus (paratifus je vise problematican). Ne znam zasto su te uopce cijepili protiv difterije (po toj logici mogli su te i protiv kolere), zenskim osobama bi rade preporucio cijepljenje protiv rubeole, posebno trudnicama. I kada se cijepite, nastojte imati neki interval izmedu primanja veceg broja cijepiva, a ne sve odjednom.

Ma za tajland ti u stvari nista ne treba ako ne mislis odlaziti u seoska podrucja i u prasumu. Preporucam iskljucivo hepatitis A, paratifus i booster dozu tetanusa (no, to je ionako preporuceno za svako putovanje).

Ako se boravi dulje od mjesec dana u seoskim podrucjima, moze se razmisliti i o cijepljenju protiv japanskog encefalitisa.

Iskreno, pojma nemam odakle toj gospodji ideja za cijepljenje protiv difterije. Da ti nisi mozda primila booster DTP-a, sto je u stvari koktel difterija/tetanus? Pogledaj malo preporuke americkog CDC-a:
http://wwwn.cdc.gov/travel/destinationThailand.aspx
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 00:32   #76
Ovako El Tomo-gospođa preko telefona je rekla-cijepljenje protiv Hep A i trbušnog tifusa i to je sve u što je dotična gospođa bila uključena (nije joj bilo postavljeno pitanje o razmacima cijepljenja). Ja sam se protiv to dvoje namjeravala cijepiti ali mi je doktor koji me cijepio preporučio i cijepljenje protiv tetanusa/difterije (da-booster) a budući da sam protiv toga zadnji put cijepljena u osnovnoj školi i pošto sam cjepivo dobila besplatno (dr je rekao da bi za takav put bilo pametno i cijepljenje protiv tetanusa) odlučila sam da je to ok i to nakon što sam doktora za svu sigurnost pitala da li je u redu da odjednom dobijem sva 4 cjepiva.Odgovor je bio da se to preporuča i da je to praksa. Nije mi palo na pamet da u to sumnjam jer očito to rade prilično često...
Što se rubeole tiče nju sam preboljela tako da mi to stvarno nije potrebno.
Ako primječuješ-na kraju sam se cijepila protiv bolesti koje si pri kraju posta i preporučio -Hep A, trbušni tifus i booster tetanus/difterija...
Za Tajland nije potrebno al za Kambodžu bi moglo bit pa mislim da je bolje da sam to cijepljenje obavila.
Znam dovoljno o cijepljenju da bi bila svjesna da u organizam primam uzročnike bolesti i da će moj imunološki sustav protiv tih uzročnika raditi pojačano (a ne smanjeno) a isto tako mislim da to nije na nikakvoj granici razuma (djeca se cijepe MoPaRu cjepivom-to je cjepivo protivTRI bolesti- i ostanu živa)
Fida is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 18:12   #77
Kako sam imala u planu ići u Indiju nabavila sam Lariam koji je ostao neiskorišten. Ukoliko nekome treba neka mi se slobodno obrati na pvt.
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 00:28   #78
ostala mi je jedna cijela kutija malarone tableta 12kom,rok trajanja 03/2010 i jedan cijeli nobite rasprsivac za robu protiv insekata...u pola cijene dajem pa ako vas interesira javite mi se na PP
inace super za one koji ce ici i u rizicna malaricna podrucja jer malarone se pije samo 1dan prije odlaska u takvo podrucje i za vrijeme boravka po 1tableta te nakon odlaska joj 3-4dana,sto znaci ako negdje boravite tjedan dana,to vam je cisto ok,a prednost je sto ne trebate pit antibiotik onda 2tjedna prije i 4tjedna nakon odlaska s takvog podrucja
cake is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 02:50   #79
Quote:
cake kaže: Pogledaj post
ostala mi je jedna cijela kutija malarone tableta 12kom,rok trajanja 03/2010 i jedan cijeli nobite rasprsivac za robu protiv insekata...u pola cijene dajem pa ako vas interesira javite mi se na PP
inace super za one koji ce ici i u rizicna malaricna podrucja jer malarone se pije samo 1dan prije odlaska u takvo podrucje i za vrijeme boravka po 1tableta te nakon odlaska joj 3-4dana,sto znaci ako negdje boravite tjedan dana,to vam je cisto ok,a prednost je sto ne trebate pit antibiotik onda 2tjedna prije i 4tjedna nakon odlaska s takvog podrucja
Svakako preporucam malarone u odnosu na lariam i antibiotik doksiciklin ako se vec treba nesto uzeti za malariju! Najmanje nuspojava i najlakse se podnosi, te mu je doziranje vrlo jednostavno za razliku od doksiciklina. Lariam tu niti ne spominjem zbog gadnih nuspojava (psihoticna stanja, povracanje i slicno).
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 14:44   #80
nas cetvero pilo lariam.. tjedan prije, 3 tjedna putovanja i jos 3-4 tjedna nakon..
troje nas nije imalo nikakve probleme.. i pili smo alkohol i sve.. samo je jedna osoba imala neke nocne more i ispade..al imala ih je i prije putovanja tj. prije lariama..
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:13.