Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2013., 10:49   #761
Quote:
crazydiamond2 kaže: Pogledaj post
Jaooo koji scenarij.. pa kako si znala da trebas u rodiliste ako nisi osjetila trudive? Prvi porod? Ja jos sitno brojim, i bas me lovi panika.. ali kad cujem ovakve price bude mi lakse drago mi je cuti da je osoblje ok..

Sent from my GT-I8190N using Tapatalk
Kako sam znala? Malo me stezalo u trbuhu kao pred mengu i ja išla mjerit razmak kad ono točno svakih 6 minuta. Nisam znala šta da radim ali sam se ipak odlučila da odem u rodilište (htjela sam epiduralnu pa nisam htjela doći prekasno). Ništa se ne brini, traži epiduralnu i sve će ti proći super. E da, prvi porod.
hitrohr is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 14:01   #762
Quote:
hitrohr kaže: Pogledaj post
Kako sam znala? Malo me stezalo u trbuhu kao pred mengu i ja išla mjerit razmak kad ono točno svakih 6 minuta. Nisam znala šta da radim ali sam se ipak odlučila da odem u rodilište (htjela sam epiduralnu pa nisam htjela doći prekasno). Ništa se ne brini, traži epiduralnu i sve će ti proći super. E da, prvi porod.
Vec sam napravila pretrage za epuduralnu kad bi imala upola takvo iskustvo, bila bi prezadovoljna!!

Sent from my GT-I8190N using Tapatalk
crazydiamond2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 20:26   #763
Quote:
crazydiamond2 kaže: Pogledaj post
Vec sam napravila pretrage za epuduralnu kad bi imala upola takvo iskustvo, bila bi prezadovoljna!!

Sent from my GT-I8190N using Tapatalk
Držim ti fige, javi kako je bilo.
hitrohr is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 20:40   #764
Quote:
hitrohr kaže: Pogledaj post
Držim ti fige, javi kako je bilo.
Joj hvala, trebat ce mi javim iskustva, svakako..

Sent from my GT-I8190N using Tapatalk
crazydiamond2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 11:01   #765
cure ja imam samo lijepa iskustva sa 3 i 4 kata i nema potrebe da bjezite u rijeku, imamo prekrasne doktore (uvijek ima iznimaka naravno ali svugdje!!) i prekrasno je rodit u svome gradu...ja sam rodila a muz mi je sa vidikovca blinkao autom dok sam stojala na balkonu...

prekrasan je pogled, hrana je meni bila super (ima puno variva) , doktori su super...dr. belci mi je napravio savrsen mali rez da su se ssetre divile, a imala sam ogromno dijete, najteze na katu

dok su me uspavljivali sestra me je mazila i govorila da ce sve bit ok, a kad je zavrsila operacija i kad su me budili bila sam sva omamljena, nisam jos mogla ni pricat ni oci otvorit, doktor mi je cestitao a sestre su mi rekle da sam rodila prekrasno dijete...to im nikad necu zaboravit
evilwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2014., 19:06   #766
Nikad ne zaboravim pogled s 4. kata...jos istra igrala neku utakmicu pa mi s balkona slusale i gledale koliko se uspije vidjeti stadion... :-D
Victoria88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 09:12   #767
ima li netko novije iskustvo u vezi poroda u Puli? Malo vise od mjesec dana do termina jos uvijek se dvoumim izmedju Pule I Rijeke pa me zanima ova tema..
sarari is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 09:55   #768
Moje iskustvo je "staro" 6mj ali vec si ga cula ;-)
Victoria88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 19:58   #769
Quote:
Victoria88 kaže: Pogledaj post
Moje iskustvo je "staro" 6mj ali vec si ga cula ;-)
Jesam, hvala ti

A znam I sama da to ovisi na kojeg doktora naidjes I kako tece porod, ali eto sad kako se kraj blizi polako me panika hvata
najradje bi kad se sjetim poroda....
sarari is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 11:40   #770
Quote:
sarari kaže: Pogledaj post
Jesam, hvala ti

A znam I sama da to ovisi na kojeg doktora naidjes I kako tece porod, ali eto sad kako se kraj blizi polako me panika hvata
najradje bi kad se sjetim poroda....
Ja sam svoje prvo rodila u Puli i sad me u 6 mj.za kojih 1,5 mjesec čeka drugi porod. Iskreno meni je bilo grozno, ali stvarno sve je do doktora na kojeg naletiš, mislim da ima dobrih doktora,tipa dr.Belci, primarijus Zoričić je divaaan,nije baš riječit al je stvarno ok a ima i onih od kojih se odma sva naježim. PA si sad mislim pa nisam valjda tolki pehista da 2x naletim na onu psihotičnu
lynnn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 23:49   #771
Ja sam rodila u puli nedavno... Prvorotkinja sam tako da nisam imala nikakva ocekivanja. Porod je prosao ok. Dr kaze da je bilo super. Ja kazem ok jer me iznenadila bol trudova i samo njihovo trajanje... Ali po svemu sudeci sta citam i sta sve moze se dogoditi porod je bio super. Rezana jesam ali malo. Koliko tocno neznam. Nije mi dr htio rec koliko savova. Samo je rekao da ce oporavak biti malo duzi. Ja sam za 15 dana sjela (koliko toliko normalno)... Za mene iznenadjujuce brzo
Sve u svemu pohvale doktorima i svima na odjelu babinjaca. Nemam ama bas niti jednu zamjerku na nikoga... Sve 5. Hrana je takodjer bila ok. Jedino bi bilo ok da su tusevi malo bolji a ne 1,2 tusa (koliko sam ja shvatila!) za par soba... Ako nekog zanimaju detalji slobodno nek se javi pa cu sve detaljno opisati i pojasniti.
Daduška is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 18:57   #772
Htjela bi podijeliti svoje iskustvo iz PU rodilista s vama. Dakle, tek sam sad svjesna koju uslugu mi je ucinila sestra na cetvrtom katu koja mi je rekla da radje sutim i hodam po katu nego da me strpaju u predradjaonu. Trpila sam cijelu noc bolove, trudove prohodala na cetvrtom katu, navecer bila otvorena 1,5 cm, sutra na pregledu oko 14 h skoro 7 cm. Inace za svo osoblje imam samo rijeci hvale, svatko s kim sam bila u kontaktu bio je korektan i fer: sestre na cetvrtom su ipak mrvicu pristupacnije od sestara na trecem, iako nemam zamjerki. Ginekolozi odlicni, pogotovo mladja ekipa, ne znam sva imena. Mene je porodila dr Markanovic i zena je fenomenalna, a babici sam zaboravila ime: zena je super, vodila me kroz cijeli porod i samo je treba slusati, max olaksa porod (meni je prvi i totalno sam bila koncentrirana na njihove upute). Preporucujem svima da povedu nekog svog u radjaonu, puno znaci u kriticnim momentima. Sve u svemu moje iskustvo je pozitivno. To sto se zgrada raspada: tusevi, wc-i itd., nije krivnja osoblja i s obzirom na uvjete mogu reci da sve odlicno funkcionira. Jedino smatram da bi trebalo ostaviti mame prvih 5-6 sati na miru, da odmore...
lacibrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 20:44   #773
da i ja sam imala ljepo iskustvo prije 1,5 god i sada se spremamo opet i uopce me nije strah jer mi je prvi put bilo super (koliko moze biti ) porodio me dr. Grdinić a sestra je bila neka plava, malo deblja,ne znam joj ime ali je bila odlicna i ona mi je pokazivala kako prodisavati trudove i ful sam se koncentrirala na to pa mi je bilo nekako lakse, a babica je bila neka sa kovrcavom smeđom kosom i ona mi je masirala međicu pa sam prosla sa 2 sava na kraju ma ja sam zadovoljna jako jer sam u pocetku mislila ici u rijeku ali kako je sve proslo super, i ovaj put cemo na istom mjestu
Flover is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 17:20   #774
I moje iskustvo sa prvom trudnoćom i porodom je odlično, nadam se da će i ovaj put biti tako, a možda još i bolje ako ne bude carski. Flover drago mi je da ima netko iz Istre ili Pule, tko je ponovno u sretnom iščekivanju i na ovoj temi, baš kad i ja!
Gioia 28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 23:07   #775
Thumbs up

O pulskom rodilištu sve najbolje.
Na odjelu patologije trudnoće bila sam par puta zbog visokog tlaka. sestre na tom odjelu su bile odlične. Humane i obzirne. Hrana, kupatila i kreveti nisu bog zna što, ali sve to postane nebitno kad znaš da si u dobrim rukama sestara i liječnika. Vodila mi je trudnoću dr.Markanović, a na kraju me i inducirala. Trudovi su mi se pojavili tokom noći,a rodila sam u epiduralnoj pred jutro. Ta noć će mi ostati za pamćenje. Svjetla su gorila kao da je podne, a dvije sestre sa doktoricom su me bodrile i nasmijavale cijelu noć koja je prošla u jednom dahu. Kasnije, u rodilištu, sestre i nisu bile toliko ljubazne što me šokiralo takvom razlikom u ophođenju prema pacijentu. Pa ipak, lijepo je roditi u svom gradu, imati supruga blizu sebe i znati da postoji liječnik kojem je stalo do pacijenta. Sve preporuke za porod u Puli.
maša2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 09:19   #776
ovako rodila sam prije skoro 2 god i muz je bio sa mnom na porodu i sad me zanima da li moramo opet prolaziti onaj tecaj ili nam vrijedi taj isti papir i za ovaj porod? tnx
Flover is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 19:17   #777
Pozdrav, da li ima netko tko je nedavno rodio u Puli na novim stolovima. Cula sam da se mogu transformirati u stolcic i da dr. ili babica ne moraju biti na podu kao kod klasicnog stolcica. Sva iskustva su dobrodosla
__________________
My FF
pixii is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 15:37   #778
Ima.tko da je u zadnje vrijeme rodio u Puli jel ima kakcih promjena na bolje tamo?
~loo~ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:27.