Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Internet biznis

Internet biznis Zarada i poslovanje na Internetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2010., 22:48   #1
Youtube - zarada novca preko partnership programa

Pozdrav svima. Kao sto sam naslov kaze rjec je o zaradi novca preko youtuba. Nisam dosao ovde da napisem magicne rjeci skojima mozete zaradjivat na youtubeu, nego cisto da podjelim s vama ono sto sam saznao o youtube partnership programu. Nadam se da ce ovo biti inspiracija onima koji imaju ideja a nemaju volje da naprave youtube kanal i prave video tutorijale, show ili sta vec

Ono sto sam saznao jest da ako zelite bit youtube partner, morate ispunjavati neke uvjete, a to su:
-video snimke moraju biti originalne (nesmiju biti kopije s drugih kanala)
-bez scena nasilja, prostih rjeci...
-morate imati minimalno 2000 subscribera
-minimalno 50000 channel views
-i minimalno oko 1000 viewsa po videu u određenom vremenu

E sad onaj socni dio

Ako ste vec postali dio youtube partnership programa zarada ide ovako:
-od 2.5$ do 5$ za svakih 1000 viewsa na videu. Ovaj iznos varira ovisno o popularnosti videa, tj koliko ljudi "lajka" vas video
-za svakog subscribera 0.05$
-za svaki 1 channel view 0.01$
-adsense, tj odredjen iznos za svaki klik na reklame koje se pojavljuju na dnu videa ili sa desne strane banneri

izgleda jadno?
pa i jeste ako imate 100-ak subscribera i nekolko stotina viewsa po videu, no nezaboravite da s tom posjecenosti nemozete ni biti u partnership programu.
Koliki se tu novac vrti dovoljno je pokazati na primjerima nekih youtubera koji su vec youtube partneri.
npr. nigahiga (trenutno je njegov kanal prvi na ljestvici po subscriberima)
-mjesecno otprilike oko 15 mil viewsa sa svih videa (ovdje negovorimo o tome kolko ima viewsa na jednom videu, nego sa svih u roku od mjesec dana. Postoji stranica za detaljno pracenje youtube kanala pa pogledajte)
(u najgorem slucaju, uzimajuci 2.5$ - 37500$)
-subscribera 2745000+

Znaci ryan higa mjesecno zaradjuje oko 37000$, a zahvaljujuci subscriberima zaradio je preko 137000$

Ja vjerujem da i kod nas ima dosta osoba koje imaju sto ponuditi naciji na youtubu i da mogu daleko dogurati, ne kao ryan higa ali i da je 10 puta manje viewsa i subscribera moglo bi se itekako dobro zivjetit od toga. Ako imate sto ponuditi na youtubu, valja pokusati, jer ako je to sto radite zanimljivo ili korisno nije nikakav fazon da imate i preko 1mil viewsa na mjesec i 100k subscribera. Postoji mnogo ljudi koji zive od tog, npr soldieknowsbest, chrisperillo, nigahiga, gradualreport, jucystar, timothydelaghetto, moze se nabrajati do sutra. I svi oni, neko vise neko manje zaradjuju zahvaljujuci youtubeu toliko da se nebave nicim drugim, to im je primarni i jedini posao.

to je sve od mene za sada
Megathron is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 23:05   #2
jako mi se sviđa vrijedi probati u svakom slučaju
__________________
Fitness osobni trener-javite se na PM za više informacija!
hrvoje_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 00:50   #3
E da, ali...

Currently, the YouTube Partner Program is only available to users in Australia, Brazil, Canada, Germany, Spain, France, the United Kingdom, Ireland, Israel, Italy, Japan, Mexico, the Netherlands, the United States, Argentina, Sweden, New Zealand, Czech Republic.

Navodno je u programu 21 zemlja, iako sam ih ja našla samo 18, ali Hrvatska očito nije među njima.
No, we have no idea when or if Croatia will ever join the partner program.
__________________
It's black and blue!
Eliann is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 00:50   #4
nije još moguć u HR YTpartnership...a i ima tema već
PeGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 15:41   #5
jel se to meni cini ili je 24sata postao partner?
__________________
That's one of the most upsetting things I have ever imagined.
scripta elegans fe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 17:34   #6
Quote:
scripta elegans fe kaže: Pogledaj post
jel se to meni cini ili je 24sata postao partner?
Nije, jer ocito is posta iznad da nije dostupno u Hrv, ali i da je dostupno 24 sata nebi bio partner jer ima 721 subscribera dok za partnerstvo je potrebno 2000 minimalno.

Cuo sam ja za taj youtube partnership program al nisam nikad obracao preveliku paznju jer nisam znao o kakvim se tocno ciframa radi, velika steta sta nije dostpno nama. Tih 37 000 USD(189 307 KN) mjesecno nije malo, ni soldino, ni dobro vec to je pravo malo bogatstvo, covjek moze da brise guzicu sa lovom i i dalje imat za jesti, piti, i neki dobar autic. Recimo da prosjecni Hrvatski gradjanin zaradjuje 4000 kn mjesecno, sto je 48 000 kn na godinu....a taj decko zaradi takvih 5-6 godisnjih placa u samo 1 mjesec.....uff...

A i ovo sta kao skoro pola hrv gradjana nezele u EU je cista budalastina, gore od ovog sada nemoze, a sa EU mnoga vrata se otvaraju, moguce i ova sa youtubeom
~Kakkarot~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 19:04   #7
jesi uopce otvorio kanal?
__________________
That's one of the most upsetting things I have ever imagined.
scripta elegans fe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 15:10   #8
Quote:
scripta elegans fe kaže: Pogledaj post
jel se to meni cini ili je 24sata postao partner?
Cuo sam da ima parcijalno partnerstvo. Kao jedan video ili tako nesto. Uglavnom, daleko je Hrvatska od toga svega. Treba se prvo nakupiti ljudi na youtube sceni. Pa onda ljudi koji ih prate, a to sve ide sporo ko puz.
redrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 16:44   #9
Quote:
redrum kaže: Pogledaj post
Cuo sam da ima parcijalno partnerstvo. Kao jedan video ili tako nesto. Uglavnom, daleko je Hrvatska od toga svega. Treba se prvo nakupiti ljudi na youtube sceni. Pa onda ljudi koji ih prate, a to sve ide sporo ko puz.
razgovarala sam s jednim likom koji je partner (ništa poznato) i rekao je da je najbitnije "content", "regularity" i "views"
ja u 6 mj. (koliko lunjam po YTu) nisam naisla na HR kanal koji redovito uploada, a da ne krsi copyright.
ti imas content i views, ali nemas regularity. isto kao guzolog i dobreideje.
worldofgnr ima regularity, ali nema views, a i content je u nekoj sivoj zoni jer ima neke video koji su sa nekog dvda sto predstavlja problem oko copyrighta.
kada bi se nakupilo stotinjak kanala koji bi imali content, regularity i views YT bi se sigurno potrudio da nas uvede u partner program.

nego, daj mi reci koju kameru koristis za snimanje videa?
__________________
That's one of the most upsetting things I have ever imagined.
scripta elegans fe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 22:11   #10
Mi smo imali regularity prosle god jedno vrijeme ali nema se vremena. Eto danas snimali novi movie, pa kad izade izade . Snimamo sa ovom kamericom http://www.bravo24.com/media/catalog...C/DCR-SR37.jpg . Užasna je ali eto, bar snima
redrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 23:03   #11
Dobro da dignem malo temu jer mi se zadnje vrijeme reklamiraju na videima: 24 sata, njuškalo itd, i što sada imam 100 pretplatnika i 1.150.000 gledanja za sada i ne mogu ništa od toga što mi se oni reklamiraju? još nismo u tom partner programu?

da ih pustim ili nekako maknem?
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 12:01   #12
moze zaradivati sa oglasima na videu, ali ne i sa samim gledanjem i pretplatnicima...
__________________
That's one of the most upsetting things I have ever imagined.
scripta elegans fe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 01:12   #13
A ako ja na kanalu imam zadovoljavajuce video snimke, ali i one koji sne zadovoljavaju kriterijume, da li cu moci da zaradjujem samo na tim koji ispunjavaju uslove?
Supaplex is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 03:08   #14
Quote:
scripta elegans fe kaže: Pogledaj post
moze zaradivati sa oglasima na videu, ali ne i sa samim gledanjem i pretplatnicima...
Kužim ja da ne mogu brojem gledanja i i pretplata, ali kako da ja natjeram njih da mi plate što mi vise na videima? nikako, kao država nismo u planu za to, valjda, zemlja trećeg svijeta blago nama

a na kojim glupostima zarađuju ne vjerujem samo stave da im se klinac krevelji pred kamerom ili pada, neš ti videa.... ali su iz podobnih zemalja...

a nema veze što je tu je
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 15:22   #15
jesi stavio svoj adsense na video?
__________________
That's one of the most upsetting things I have ever imagined.
scripta elegans fe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 18:09   #16
može se inače jako lako postati partner u Hrvatskoj, samo morate imati 500 subscribera i 30000 video viewsa, kada budete imali to, idite na stranicu Fullscreen i apply za partnerstvo...... ja sada imam 225 subscribera a htio bi biti partner, pa ako bi me mogli subscribati, zovem se "p17021999" !
p1702199 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 07:18   #17
Mene su preko inboxa kontaktirali iz TheNextGamer Network za partnership... Sad evo javio sam se preko njihove stranice za partnere na youtube i rekao tko mi se obratio od njihove ekipe pa cu vidjet sta ce biti... totalno sam nov u ovome svemu sa partnerskim programom, cak nisam ni trazio ni ciljao nikad nesto takvo ali zasto ne kad imam te mogucnosti ocito, imam:

Imam 2637 Subscribera, 7 726 607 pogleda kanala (valjda znaci sa ovi skoro 8 milijuna pogleda mogu nesto), te u prosjeku imam 11 100 viewsa po danu za videa, mada sam imao jos i vise... po 70 000... i to samo prije 4 mjeseca, ali mi je kanal bio oboren sa tri strajka zbog copyright, da bi onda vratio kanal nakon 3 i pol mjeseca ponovno, uspio sam ponistiti copyright claim + strike.

E sad... ne znam kako ce oni gledati na to, to sto sam ima copyright strike, sad ga nema vise.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 19:28   #18
kako si uspio poništiti?
bamu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 12:26   #19
Quote:
bamu kaže: Pogledaj post
kako si uspio poništiti?
vjerovatno poslao žalbu sa copyrightom?
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević
Kiki114 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 03:20   #20
Quote:
Kiki114 kaže: Pogledaj post
vjerovatno poslao žalbu sa copyrightom?
Tako je, ako treba kome objasniti kako se tocno to radi, ja cu poslati svoj primjer sto sam napisao sa zagradama za podatke, a u zagrade vi stavite svoje podatke.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:59.