Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Internet biznis

Internet biznis Zarada i poslovanje na Internetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2011., 00:34   #61
Quote:
marija868 kaže: Pogledaj post
Koju vrstu posla obavljate na freelance servisima, što bi bilo dobro?
Radis ono sto znas, ja recimo radim obradu fotografija u Photoshopu, video editiranje, nesto malo Wordpress (ne kuzim ga jos 100 %) i obradu zvuka.
__________________
https://cracklingsound.com/
dr.mrgood is offline  
Old 16.08.2011., 00:39   #62
U kakvom obliku trebam predati neki grafički dizajn, već obrađen za svoju namjenu, npr banner na web sajtu, tak da ga oni samo ubace ili oni prilagođavaju moj crtež/dizajn.
Scan is offline  
Old 16.08.2011., 13:55   #63
Quote:
Scan kaže: Pogledaj post
U kakvom obliku trebam predati neki grafički dizajn, već obrađen za svoju namjenu, npr banner na web sajtu, tak da ga oni samo ubace ili oni prilagođavaju moj crtež/dizajn.
To ce ti reci poslodavac. Da li mu treba i .psd file, ili mu je dovoljan .jpg/.png, ovisi o njemu...
__________________
https://cracklingsound.com/
dr.mrgood is offline  
Old 03.09.2011., 15:59   #64
Pozdrav, ja jos ne vjerujem da sam nasao ovo hehe. Vec neko vrijeme razmisljam napraviti stranicu gdje bih ponudio sve sto znam, al ovo mi je jos bolje - mislim da bi me ljudi lakse nasli putem ovih stranica koje su namjenjene tome.

Moze li mi netko reci kolike su neke realne cijene projekata, primjer ja imam znanja s radom u izradi covera, opcenito izrade artworka i obrade u Photoshopu, video editing u Sony Vegas-u i After Effect-u, rad u Joomli, obrada zvuka u Abletonu - pomalo mastering, mixing totalno, imam opcenito znanje rada u Abletonu, Reasonu i FL-u.

E sad zanima me koliko se otprilike naplacuju takvi projekti, primjer izrade CD covera, video clipova, izrade stranica u joomli i obrade zvuka. I molio bi ako bi znao netko sugerirati kako iskoristiti znanje rada u "Propellerhead Reason-u" i "Fruty Loops Studiu"..
dariodario is offline  
Old 05.09.2011., 10:44   #65
@dariodario a.k.a. "multipraktik" haha šala mala, bravo za svestranost! ja ti konkretno mogu "pomoći" oko cijene Joomla sajtova (na Elance-u) , iako ne znam jel ti to neka konkretna pomoć.. od 200 - 5000 USD
ok, da budem konkretniji; 90% Joomla poslova se kreće od 300 - 500 USD, ali ako stekneš malo bolje ocjene i reference, možeš postizati puno bolju cijenu. Evo još konkretnije, meni je zadnji posao re-dizajn Joomla sajta i cijena mi je ravno 2.500 USD, ali isto tako sam na početku radio cijeli sajt (istina, "5 page web") za 300 USD ..
Što se tiče "covera" i sličnog, s obzirom na broj ljudi koji to rade, imaš puno manje prostora da "isplivaš", osim ako nemaš stvarno..ali stvarno EXTRA portfelj..

u ostalim uslugama nemam iskustva.

Eto nadam se da sam bar malo pomogao
__________________
...prije ću dobiti odobrenje banke za kredit nego ForumHRA za potpis...
freelance is offline  
Old 07.09.2011., 00:13   #66
Quote:
dariodario kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ja jos ne vjerujem da sam nasao ovo hehe. Vec neko vrijeme razmisljam napraviti stranicu gdje bih ponudio sve sto znam, al ovo mi je jos bolje - mislim da bi me ljudi lakse nasli putem ovih stranica koje su namjenjene tome.

Moze li mi netko reci kolike su neke realne cijene projekata, primjer ja imam znanja s radom u izradi covera, opcenito izrade artworka i obrade u Photoshopu, video editing u Sony Vegas-u i After Effect-u, rad u Joomli, obrada zvuka u Abletonu - pomalo mastering, mixing totalno, imam opcenito znanje rada u Abletonu, Reasonu i FL-u.

E sad zanima me koliko se otprilike naplacuju takvi projekti, primjer izrade CD covera, video clipova, izrade stranica u joomli i obrade zvuka. I molio bi ako bi znao netko sugerirati kako iskoristiti znanje rada u "Propellerhead Reason-u" i "Fruty Loops Studiu"..
Pa ja ti mogu reci za video editing:
Ako je projekt zahtjevniji, mozes dobiti i 20 $ na sat, ali nikako kao pocetnik, jer tamo se iskustvom i radom na projektima stice ugled, a samim tim ti raste i cijena. A i ovisi o projektu, ako poslodavac ima uvjet da ne zeli platiti vise od 10 $ na sat, a ti si stavio 15 $, automatski otpadas.
Obrade zvuka ima jako malo, i slabo je placena, radio sam par poslova ali zali boze...
__________________
https://cracklingsound.com/
dr.mrgood is offline  
Old 07.09.2011., 18:24   #67
hvala na infu obojici, ako je toliko placeno super, mislim pretpostavio da ide po tom sistemu, znaci da treba stec neku reputaciju al nije mi problem radit u pocetku za jeftinije, svejedno mi je i prilika razvit se jos vise. Jedini mi je "bad" sto kako kaze dr.mrgood audio vjestine su slabo trazene, a one su mi najrazvijenije, al nema veze lako se ja pronadem i u drugom skillovima
dariodario is offline  
Old 13.09.2011., 20:48   #68
Imam pitanje, rego sam se na oDesk prije 4-5 dana, za nacin placanja sam odabrao Payoneer. Zanima me jel mogu ja poceti s poslovima dok nisam dobio karticu postom, dobio sam (odmah nakon registracije) njihov mail odobrenja. Pa dali to sto je odobrena znaci da je unesena u sustav tako da mogu poceti primati novac na nju ili prvo treba cekati da stigne?
dariodario is offline  
Old 14.09.2011., 08:16   #69
kada dobiješ karticu - moraš ju prvo aktivirati... tako da ti nisam 100% siguran da bi ti uopće prošlo povlačenje love na neaktiviranu karticu..?
__________________
...prije ću dobiti odobrenje banke za kredit nego ForumHRA za potpis...
freelance is offline  
Old 15.09.2011., 20:45   #70
Pozdrav svima.

Evo i ja sam se nedavno registrirala na freelance,i prvi tjedan sam dobila dva posla,i zaradila 60$
__________________
Alfa Romeo 147
Alfa Romeo Giulietta
Victoria 08 is offline  
Old 15.09.2011., 20:47   #71
Quote:
dariodario kaže: Pogledaj post
Imam pitanje, rego sam se na oDesk prije 4-5 dana, za nacin placanja sam odabrao Payoneer. Zanima me jel mogu ja poceti s poslovima dok nisam dobio karticu postom, dobio sam (odmah nakon registracije) njihov mail odobrenja. Pa dali to sto je odobrena znaci da je unesena u sustav tako da mogu poceti primati novac na nju ili prvo treba cekati da stigne?
Mozes raditi, zasto ne, drzis novac na odesku i kada ti stigne kartica i aktiviras ju, tek onda prebacis novac na nju.
__________________
https://cracklingsound.com/
dr.mrgood is offline  
Old 16.09.2011., 11:40   #72
Quote:
Victoria 08 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.

Evo i ja sam se nedavno registrirala na freelance,i prvi tjedan sam dobila dva posla,i zaradila 60$
Super, na kojim poslovima?
marija868 is offline  
Old 16.09.2011., 17:24   #73
Quote:
marija868 kaže: Pogledaj post
Super, na kojim poslovima?
Unos podataka.
__________________
Alfa Romeo 147
Alfa Romeo Giulietta
Victoria 08 is offline  
Old 17.09.2011., 21:05   #74
Quote:
Victoria 08 kaže: Pogledaj post
Unos podataka.
Ak može par detalja.

Što si točno radila? Koliko si materijala dobila i koliko si vremena imala da to napraviš?

Razmišljam si već neko vrijeme da se probam ubaciti u te freelancerske vode, al glupo mi je nekome reći da nešto mogu i stignem napraviti kad u stvari pojma nemam koliko bi mi vremena trebalo da unesem podatke.
__________________
It's black and blue!
Eliann is offline  
Old 17.09.2011., 21:29   #75
mene zanima na kojem servisu?
zlocesto_dijete is offline  
Old 18.09.2011., 00:38   #76
Quote:
Victoria 08 kaže: Pogledaj post
Unos podataka.

ovo i mene zanima, kakav unos i sta?

objasni to, možda te i ja angažiram
curva-tamburello is offline  
Old 19.09.2011., 09:06   #77
Quote:
Eliann kaže: Pogledaj post
Ak može par detalja.

Što si točno radila? Koliko si materijala dobila i koliko si vremena imala da to napraviš?

Razmišljam si već neko vrijeme da se probam ubaciti u te freelancerske vode, al glupo mi je nekome reći da nešto mogu i stignem napraviti kad u stvari pojma nemam koliko bi mi vremena trebalo da unesem podatke.
Unosila sam kodove,znači captcha tipa onih kad se registriraš na neku stranicu pa budu one ponekad teško čitljive riječi.
Oba puta po 5000 kodova,prvi posao 5 dana,drugi 3 dana.
Moraš brzo tipkat,kombinacije su bile mala slova,brojke i velika slova.

Quote:
zlocesto_dijete kaže: Pogledaj post
mene zanima na kojem servisu?
freelancer.com
Quote:
curva-tamburello kaže: Pogledaj post
ovo i mene zanima, kakav unos i sta?

objasni to, možda te i ja angažiram
Evo napisala sam gore.
__________________
Alfa Romeo 147
Alfa Romeo Giulietta
Victoria 08 is offline  
Old 18.10.2011., 07:58   #78
Pozdrav svima.

Prijavio sam se na oDesk, pa... imam par pitanja:
- koje ste realno Hourly Pay / Bill Rate stavili? Koliko jedan pocetnik treba staviti?
- kako stojite sa ispitima? Ja sam onaj pocetnicki rjesio, i Adobe Photoshop CS3 (bilo je naknap). ^^

Payoneer narucio. Sad idem putem nekakvog pocetnika, rjesavat ispocetka... sam program za 'odbrojavanje' me zbunjuje, ali valjda ce biti kakve love u bluducnosti.
LibreLibre is offline  
Old 18.10.2011., 08:20   #79
Quote:
LibreLibre kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.

Prijavio sam se na oDesk, pa... imam par pitanja:
- koje ste realno Hourly Pay / Bill Rate stavili? Koliko jedan pocetnik treba staviti?
- kako stojite sa ispitima? Ja sam onaj pocetnicki rjesio, i Adobe Photoshop CS3 (bilo je naknap). ^^

Payoneer narucio. Sad idem putem nekakvog pocetnika, rjesavat ispocetka... sam program za 'odbrojavanje' me zbunjuje, ali valjda ce biti kakve love u bluducnosti.
Ja sada imam 10 $ na sat, na pocetku sam imao 4.
Ispiti odlicno, u Photoshopu sam medju top 10 % na oDesku ( 97% rijesen test).
Program za odbrojavanje, kako ga ti zoves, sluzi samo kada vec imas posao tj. ugovor i to posao na sat. On kontrolira koja aplikacija se koristila na PC-u i radi random screen shotove, tako da ne bi ispalo da si na fejsu a kao satro radio si....
__________________
https://cracklingsound.com/
dr.mrgood is offline  
Old 23.10.2011., 20:25   #80
Quote:
Victoria 08 kaže: Pogledaj post
Unosila sam kodove,znači captcha tipa onih kad se registriraš na neku stranicu pa budu one ponekad teško čitljive riječi.
Oba puta po 5000 kodova,prvi posao 5 dana,drugi 3 dana.
Moraš brzo tipkat,kombinacije su bile mala slova,brojke i velika slova.

Nekako mi se ćini puno vremena i dosta posla,a mali novac,mada ni to nije za bacit..5000 kodova čini se puno
darge is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:38.