Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2015., 11:56   #81
Quote:
Twinklesstar kaže: Pogledaj post
Samo mi je to rekelm i da napisal Distendiran dus... Mirujem od četvrtka, ležim , sjedim i malo hodam...
Nisko je beba, do sad je bila okrenuta normalno, a sad je glavom prema dolje...Nisam puno dobila 2,5 kg..a već je 19 tjedana.
http://www.cybermed.hr/forum/specija...stetricija/dus
Reina is offline  
Old 30.11.2015., 11:59   #82
Lijep pozdrav svima!

Vidim da ste se raspisaaale, jedva sam pohvatala novosti. Mi smo imali radnu akciju tijekom vikenda, bili na sajmu, doslovno nisam stigla sjesti za računalo. Jučer navečer sam htjela nadoknaditi, no nije mi forum radio.

Kao prvo, čestitke svim novopečenim mamama i njihovim malim štrucama!

Na sajmu smo bili u subotu, nismo uspjeli naći odgovarajuća kolica, ali zato sam poharala Nipcom i Flafi pelene. Mislim da sad imamo dovoljno odjećice 56 i 62, trebamo još kapicu, robicu za izlazak i neke sitnice. Broj 68 nešto imamo, ali to još stignemo poslije kupovati. Kako su cure dobro primijetile, jako im se razlikuju kalupi i brojevi, to ne znaš što će bebi veličinom odgovarati dok ne probaš.

Cahla, žao mi je da je tako ispalo i nadam se da će se situacija uskoro riješiti. Stvarno nisu korektni. Ja bih na tvom mjestu odmah idući dan otišla iz bolnice na vlastitu odgovornost jer se u bolnici često ponašaju i ucjenjuju tim otpustom kao da smo zatvorenici.

Vidim da ste spominjale dosadu, televiziju i programe. Mi uopće nemamo televizor, niti ga mislimo nabaviti - eventualno jednom u funkciji većeg ekrana, ali televiziju sigurno ne. I uopće mi ne fali, dapače, baš mi smeta kad odemo nekome u goste, a tv u pozadini radi.

Mali se smirio jučer i prekjučer kad mu je mama cijeli dan bila na nogama, zato sad polako nadoknađuje i samo se namješta.

Jurim se spremiti na posao, odbrojavam još 13 radnih dana pa konačno na godišnji!
For My Pain is offline  
Old 30.11.2015., 12:00   #83
Hvala,kontrola je za 2 tjedna. Mislim da ću ići prije kod privatnika. do prije 2 tj je sve bilo ok, ali sam imala nahodavanja jer je mama bila u bolnici, nažalost umrla je i par dana smo imali hodaja i svega skupa...stres...
Twinklesstar is offline  
Old 30.11.2015., 12:01   #84
Andrea skroz znam kako je sa starim ljudima koji žive sami. Ma mogla bi ona to i sama okrenuti, ali ovako ce joj unuk doći, malo s njom popričati, popiti kavu, vidit ju...

Alarm na mom mobitelu ne zvoni ako je mobitel ugašen. Samo ako je stišan zvuk. A sada ima neku opciju "ne smetaj" koja pogasi sve zvukove pa tako i zvuk alarma.

Tulipancica i ja bi rado da se nakon poroda skupi ekipa na novom topicu. Malo sam gledala, ali nema bas nekih opcija. Na RID postoji starci zbor, ali on bas nije nesto puno aktivan i tu pišu roditelji svih uzrasta. Nema nigdje tema za mame s novorođenčadi. Bila je ono četvrto tromjesječje ili tako nesto, ali i to je zamrlo. Mozda da trudnice koje su sad pred termin ili su rodile nedavno otvore negdje temu pa stave link? Mozda na off topicu? Ili vidjeti sa adminima jel se moze otvoriti takva chat tema na podforumu za novorođenčad i predškolce?
Mučnine polako prolaze, samo se izgleda jos želudac oporavlja
__________________
Non bene pro toto libertas venditur auro
*
blizanka is offline  
Old 30.11.2015., 12:04   #85
Quote:
Twinklesstar kaže: Pogledaj post
Hvala,kontrola je za 2 tjedna. Mislim da ću ići prije kod privatnika. do prije 2 tj je sve bilo ok, ali sam imala nahodavanja jer je mama bila u bolnici, nažalost umrla je i par dana smo imali hodaja i svega skupa...stres...

Zao mi je radi tvoje mame.
__________________
Non bene pro toto libertas venditur auro
*
blizanka is offline  
Old 30.11.2015., 12:08   #86
Quote:
blizanka kaže: Pogledaj post
Alarm na mom mobitelu ne zvoni ako je mobitel ugašen. Samo ako je stišan zvuk. A sada ima neku opciju "ne smetaj" koja pogasi sve zvukove pa tako i zvuk alarma.
Baš sam si i ja razmišljala da li sam na smartphoneu ikad isprobala to, uvijek mi je upaljen mob. Al na starim mobitelima je to bilo super. Zato mi i treba alarm da me probudi bez obzira na sve. Sad ispada da je smartphone gluplji
__________________
Mali princ ❤
MinnieMouse is offline  
Old 30.11.2015., 12:09   #87
Quote:
blizanka kaže: Pogledaj post
Zao mi je radi tvoje mame.
Hvala... do sad je sve bilo ok i sad zadnji UZV nije dobar... ne čudi me jer sam od dana kad je umrla pa do pregleda hodala, živcirala se... a išla sam dva tjedna prije na pregled radi bolova i sve je bilo ok.. žalosti me to i brine i čekala budem par dana pa onda budem išla privatno
Twinklesstar is offline  
Old 30.11.2015., 12:12   #88

Pozdrav cure evo da se i ja malo javim (propala forumasica )

Cestitam curama koje su rodile Mazite se sad do mile volje ja posle prvog poroda 5 dana oka nisam sklopila samo sam gledala u malenog

Ja sam 4 po redu za rodit:klap: ufff malo me je strah neznam sta me ceka prvi sam imala carski
ema-d is offline  
Old 30.11.2015., 12:18   #89
Quote:
Twinklesstar kaže: Pogledaj post
Glavicom dolje. Nije ništ za bok rekel, neki savjet?
hmm, pa ne znam, pitala sam jer nekad znaju preporučit lijevi ili desni bok ovisno o tome kak se beba treba namjestit.
inače, najpoželjnije je ležat na lijevom boku, pa ako nije ništa rekao ja bi probala što više tako. u svakom slučaju probaj što manje na leđima ležat.
yogalove is offline  
Old 30.11.2015., 12:19   #90
Quote:
Twinklesstar kaže: Pogledaj post
Hvala... do sad je sve bilo ok i sad zadnji UZV nije dobar... ne čudi me jer sam od dana kad je umrla pa do pregleda hodala, živcirala se... a išla sam dva tjedna prije na pregled radi bolova i sve je bilo ok.. žalosti me to i brine i čekala budem par dana pa onda budem išla privatno

Ako te brine, nazovi odmah privatnika i kaži o čemu se radi i da ti doktor nista nije objasnio pa ako bi te ovaj mogao pogledati i reci svoje mišljenje. Nemoj da sad brineš i cekas danima. Tesko ti je dovoljno i bez toga. A privatnik te moze vec sutra primiti i sve ti razjasniti.
__________________
Non bene pro toto libertas venditur auro
*
blizanka is offline  
Old 30.11.2015., 12:20   #91
jutro cure, ja od ranog jutra aktivna, opet otac narucio da mu odem po novce (drzi kod mene na racunu, duga prica) pa sam usput otisla kupiti kutiju u kojoj cu drzati oprane bocice i dude da nisu po cijeloj kuhinji i gacice. uzela sam neke toliko ruzne da je to strasno, smedje, duboke, bapske al su po 8 kn i pamucne su, bas teta u ducanu komentira da je i ona imala takve neke na porodu umjesto onih mrezastih, s onima mi je dupe golo uzet cu par komada i tih za svaki slucaj, moram napraviti popis pa do dm-a sad kad u srijedu bude 15% iako ne znam kako cu se natjerati u onu guzvu...
__________________
Seventh son of a seventh son
angel_w is offline  
Old 30.11.2015., 12:21   #92
Quote:
ema-d kaže: Pogledaj post

Pozdrav cure evo da se i ja malo javim (propala forumasica )



Cestitam curama koje su rodile Mazite se sad do mile volje ja posle prvog poroda 5 dana oka nisam sklopila samo sam gledala u malenog



Ja sam 4 po redu za rodit:klap: ufff malo me je strah neznam sta me ceka prvi sam imala carski

ne piše jel cekas curicu ili dečka? kakvo je stanje, sto kaže doktor? Jel se otvaraš polako ili jos nema nikakvih naznaka?
__________________
Non bene pro toto libertas venditur auro
*
blizanka is offline  
Old 30.11.2015., 12:23   #93
Quote:
yogalove kaže: Pogledaj post
hmm, pa ne znam, pitala sam jer nekad znaju preporučit lijevi ili desni bok ovisno o tome kak se beba treba namjestit.
inače, najpoželjnije je ležat na lijevom boku, pa ako nije ništa rekao ja bi probala što više tako. u svakom slučaju probaj što manje na leđima ležat.
Budem probala, sad napola sjedim jer mi tak najbolje paše, jer ne osjećam pritisak, a za bok budem probala... Hvala.
Šopam se voćem, jer sam manje jela ovih par tjedana... Nije mi žao što sam bila kraj mame, i opet bi ponovila isto. Osjećam da je s bebom sve ok.
Twinklesstar is offline  
Old 30.11.2015., 12:29   #94
Quote:
blizanka kaže: Pogledaj post
Da me netko zove u 5:30 mislila bi da je u najmanju ruku netko umro. Ako je zena stara tesko je njoj objasniti, pogotovo ako živi sama. Stari ljudi cesto imaju neki svoj osjećaj stvarnosti. I na žalost to ne moze ona sama rješiti s njom. Njen unuk to mora riješiti s njom i objasniti joj da prije nego zove pogleda na sat i da ne zove prije šta ja znam 8 ujutro osim ako joj se nesto nije dogodilo.
nemojte se ljutit na nju, ja sam ove god izgubila didu i baku u tjedan dana i sad bas oko bozica mi fali da me zove na prekuhani bljutavi rucak i da mi dida kaze kako sam debela oni ne kuze koje je doba dana, moji bi se dizali u 3 ujutro, mi cemo jednom biti takvi. sad mi je zao sto sam cesto bila osorna prema njima, bili su teski oboje ali ne iz zle namjere, jednostavno druga generacija, drugaciji zivot

Quote:
MinnieMouse kaže: Pogledaj post
Pa i ako je mob ugaše
moj ako se ugasi ne zvoni alarm (samsung)

Quote:
yogalove kaže: Pogledaj post
kolko često ste vi išle nakon 30tog tjedna?
u prosloj trudnoci od 30. tj svako 3 tjedna, pred kraj i cesce, cini mi se svako tjedan. za sad sam jos na 4 tj (sad sam 27tj) s tim da mi je vaginalno radila samo pred kraj par puta, u ovoj trudnoci je samo prvi uzv bio vaginalan, ostali svi preko trbuha do sad

Quote:
buduća_mama kaže: Pogledaj post
Moji su bili mirni do 2-3mj i od onda drame ne vole prat kosu. Svako kupanje krokodilske suze. Stariji se smirio ne place al buni se a mlafi cim spomenes kupanje ofmah samo ne kosu.
Bez obzira sto zna da ce morat prat i kosu on se uvijek jadan nada da cemo to preskociti.
ja sam tome doskocila ovime, dok to nisam nabavila bilo je nemoguce kosu oprati. i dan danas mi ne da, da samo muzu, kaze on zna a ja ne znam kako se kosa pere...
__________________
Seventh son of a seventh son
angel_w is offline  
Old 30.11.2015., 12:33   #95
Quote:
For My Pain kaže: Pogledaj post
Vidim da ste spominjale dosadu, televiziju i programe. Mi uopće nemamo televizor, niti ga mislimo nabaviti - eventualno jednom u funkciji većeg ekrana, ali televiziju sigurno ne. I uopće mi ne fali, dapače, baš mi smeta kad odemo nekome u goste, a tv u pozadini radi.
mi imamo tv na kojem se vrti rtl kockica, eventualno muz nekad nesto pogleda, drugi smo nekidan dali svekrvi kojoj smo vec jedan prije toga proslijedili jer nam ne treba, jedan sam poklonila a jedan odnijela na vikendicu - sve su to ostaci koje su moji ostavili ovde, mama je ovisnik o tv-u dok ja ne mogu bez kompa. jedino se mislim mozda malom u sobu stavit tv bas radi crtica, sta se mene tice ne moram ga ni imati
__________________
Seventh son of a seventh son
angel_w is offline  
Old 30.11.2015., 12:36   #96
Quote:
angel_w kaže: Pogledaj post
nemojte se ljutit na nju, ja sam ove god izgubila didu i baku u tjedan dana i sad bas oko bozica mi fali da me zove na prekuhani bljutavi rucak i da mi dida kaze kako sam debela oni ne kuze koje je doba dana, moji bi se dizali u 3 ujutro, mi cemo jednom biti takvi. sad mi je zao sto sam cesto bila osorna prema njima, bili su teski oboje ali ne iz zle namjere, jednostavno druga generacija, drugaciji zivot
Ma znam. Imam i ja staru baku. Jedna je umrla ima sad točno 4 godine, sa 89 godina, a jedna evo gura preko 90. Zato i kažem da nije rješenje da joj ona nesto govori i s njom se raspravlja. To su stari ljudi. Ako netko moze nesto reci, to je njen unuk i to je to. Oni jednostavno žive u svom svijetu, vrijeme im ide drugim tempom, a pogotovo ako žive sami, tada se cesto pogube u vremenu.
__________________
Non bene pro toto libertas venditur auro
*
blizanka is offline  
Old 30.11.2015., 12:42   #97
Quote:
Twinklesstar kaže: Pogledaj post
Hvala... do sad je sve bilo ok i sad zadnji UZV nije dobar... ne čudi me jer sam od dana kad je umrla pa do pregleda hodala, živcirala se... a išla sam dva tjedna prije na pregled radi bolova i sve je bilo ok.. žalosti me to i brine i čekala budem par dana pa onda budem išla privatno
sad tek vidim da si poslije napisala da si 19tt.ne znam zašto ti je napisao distendiran dus kad se dus formira tek oko 26tt.
najbolje da pitaš ginekologa da ti pojasni dijagnozu.

zao mi je zbog mame, drži se, miruj i sve će bit ok
yogalove is offline  
Old 30.11.2015., 12:50   #98
Zacementirana sam. Ctg visoki, nema nikakvih naznaka trudova.

Poslali su me u sobu, nista mi nitko nije rekao , cekam da izvjecaju i da saznam odluku .

Sad je najteze ....


Sent from my iPhone .
Cahla is offline  
Old 30.11.2015., 12:51   #99
Pozdrav svima!
Uf, šta ste se raspisale, u jedan dan 8 stranica i novi zbor , mene je sinoć zeza forum, nisam mogla otvorit...

kockice, čestitam na zdravom dječaku, mazite se i čuvajte...

blizanka, brzo si ti do 12. tjedna došla, meni za čas prošlo to...

Što se tiče televizije, uopće je ne gledam, jer nemam šta, upalim je samo kad dica pogledaju crtani....
Tetre i male pelenice su vam najbolje od Lole , baš su kvalitetne, 4. dice koristilo, kao nove su.... http://www.lolaribar.hr/proizvodi_op...p?gID=3&pID=10

Inače, ja i muž jučer razmištali stvari po stanu, ubacili krevetić u sobu... baš sam se umorila....

I podržavam ideju za otvaranje foruma za buduće mame
lizijantus is offline  
Old 30.11.2015., 12:59   #100
Liz i mene je jucer forum izludio skoro cijeli dan! A navečer je stvarno bilo katastrofa!

Cahla držim fige da izvjecaju da te nece vise ovako držati na čekanju. Je li tko spominjao opet tu neku opnu?
__________________
Non bene pro toto libertas venditur auro
*
blizanka is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:59.