Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2016., 20:06   #1
Talking IUI i IVF termin poroda i porod

Cure, one koje su začele putem inseminacije ili izvantjelesnom oplodnjom zanimame kako su vam odredili termin poroda, da li kao i inače po zadnjoj menstruaciji ili u odnosu na postupak? I na kraju, kada ste rodile da li prirodno ili carski?
Ako postoji slična tema, neka moderator premjesti
početnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 20:28   #2
Nema tu razlike. Termin se računa prema Naegelovom pravilu, odnosno posljednjoj menstruaciji.
Isto tako, Mpo nije apsolutna indikacija za carski rez kao što vaginalni porod nije za trudnice koje su zanijele spontano.

Medicinski potpomognuta oplodnja nije umjetna oplodnja, jajna stanica i spermij su 100% prirodni kao i kod onih koji su spontano zanijeli.
LaneLOIS is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 22:20   #3
7.5 samo vratili dvije blastociste ( 5 Dana stare) i prema tome mi je termin bio 22.1.
Po zadnjoj menstruaciji mi je termin bio 24.1.
Rodila 25.1. Vaginalno
__________________
i ja grlim svoje dijete....
petrah is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 07:57   #4
Kao što je Lane rekla, nema nikakve razlike u računanju termina poroda mpo trudnoća i spontanih trudnoća, jer mpo i je najtočniji naspram zadnje menstruacije.
Bilo koji postupak se radi točno sredinom ciklusa.
Jedina razlika u odnosu na spontanu trudnoću je da točno znaš kada je došlo do oplodnje
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 17:14   #5
IUI i IVF termin poroda i porod

Termin bio 19.2., rodila sam 8.2. Ali ocekivala sam raniji porod jer je beba cijelo vrijeme zurila (od laba, doslovno ) i bila veca za tjedne.
I sad je dugacka za svoje mjesece tako da je samo nestandardno "visoka" beba, a i motoricki malo zuri tako da je jednostavno - zureca beba , nema to veze s IVF-om.
Rodila vaginalno.
Cliodhna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 08:10   #6
Zadnja m bila je 10.5., transfer dva trodnevna embrija 25.5., termin 14.2.
Rodila sam 9.2. carskim, iako mi je to jutro pukao vodenjak. Naime, imala sam stravicno visok tlak pa je hitan carski bio jedina opcija.
Reina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:18.