Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2008., 01:45   #1
Kako je Istina mogla postojati u ljudskom obliku, odnosno u Isusu

Ne zalazim ovdje bas cesto, pa se ispricavam ako sam previse off

Evo ova tema je postavljena s krscanskim pocelom i trazi odgovor iz tog podrucja . Naime, Isus je govorio da je On Istina. Mene zanima kako je moguce da Istina stane u samo jednog "Covjeka"? Ne pokazuje li nam raznolikost ljudskih dusa, raznolikost i ljepotu Bozjeg postojanja? Zar to ne govori da je Istina puno komplexnija? Kao da postoji puno boja... naravno- ja razumijem koja boja je Kraljevska i zasto, ali i druge boje su vazne, ne treba provesti zivot mijenjajuci svoju boju kako krscanstvo govori zbog jedne Istine- nego zivjeti zivot kao da je i nasa boja upravo vazna
__________________
Desire, despair, one day you'll discern it's true meaning. And it's not a love love song.
wasted is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 09:05   #2
Quote:
wasted kaže: Pogledaj post
Ne zalazim ovdje bas cesto, pa se ispricavam ako sam previse off

Evo ova tema je postavljena s krscanskim pocelom i trazi odgovor iz tog podrucja . Naime, Isus je govorio da je On Istina. Mene zanima kako je moguce da Istina stane u samo jednog "Covjeka"? Ne pokazuje li nam raznolikost ljudskih dusa, raznolikost i ljepotu Bozjeg postojanja? Zar to ne govori da je Istina puno komplexnija? Kao da postoji puno boja... naravno- ja razumijem koja boja je Kraljevska i zasto, ali i druge boje su vazne, ne treba provesti zivot mijenjajuci svoju boju kako krscanstvo govori zbog jedne Istine- nego zivjeti zivot kao da je i nasa boja upravo vazna
na više načina npr. duh sveti pretvori svog velikog nebeskog bracu (krista) u maleckog (ili uzme samo jedan njegov sveti dio) i ubaci ga u marijinu jajnu stanicu kojoj je sredio x kromosom tako da isus ima pišu.tad duh sveti ode zadovoljan kući pravit društvo jahvi i ponovo se vrati na zemlju kad se isus u sad preobraženom tijelu vrati brinut o starom i pošalje svetog brata nazad apostolima ili npr. sačuvaj me bože herezi krist uđe u čovjeka kog krsti ivan krstitelj (on to jadnik po židovskom vjerovanju neće ni očekivati jer krist sam bira kog će pretvorit u mesiju) i napusti tog čovjeka tj. mesiju recimo prije raspeća.
istina je mogla istina bog i od prvog dana preuzet potpuno nebesko,fantomsko,transcendentalno il kako ga hoćeš nazvat tijelo i malo glumit običnog čovjeka kao što je glumila par tisuća godina prije u indiji gdje je mama jašoda u ustima svog bebaća krišne vidjela cijeli svemir i okolicu pa i sebe kako ga doji.
mislim da ti sad neće bit teško pronać još koju novu božansku soluciju il kombinaciju spomenutih.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 00:12   #3
Quote:
wasted kaže: Pogledaj post
Ne zalazim ovdje bas cesto, pa se ispricavam ako sam previse off

Evo ova tema je postavljena s krscanskim pocelom i trazi odgovor iz tog podrucja . Naime, Isus je govorio da je On Istina. Mene zanima kako je moguce da Istina stane u samo jednog "Covjeka"? Ne pokazuje li nam raznolikost ljudskih dusa, raznolikost i ljepotu Bozjeg postojanja? Zar to ne govori da je Istina puno komplexnija? Kao da postoji puno boja... naravno- ja razumijem koja boja je Kraljevska i zasto, ali i druge boje su vazne, ne treba provesti zivot mijenjajuci svoju boju kako krscanstvo govori zbog jedne Istine- nego zivjeti zivot kao da je i nasa boja upravo vazna
Vjerujem da je Isus Krist nosio istinu u granici koju ljudi mogu podnijeti. Istina je Bog.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 03:07   #4
Quote:
brezovka kaže: Pogledaj post
Vjerujem da je Isus Krist nosio istinu u granici koju ljudi mogu podnijeti. Istina je Bog.
Hvala na odgovoru, ali vidim da nisam bas jasno napisala sto me muci . Isusov put je bezkompromisan i zagovara odricanje od sebe kako bismo cinili ono sto je najpotrebnije za druge, dok s druge strane cula sam od mnogih krscanskih teologa da je svatko od nas Bozja zamisao. Ili govori se da kad nekoga volis da ga vidis kako ga je Bog zamislio . I sada, meni ostaje teoretsko pitanje da li odbaciti sve i krenuti u opatice ili zivjeti zivot kao da je upravo bitno da ja postojim zbog svog truda kojeg je Bog unio u mijesanju boja kad me slikao
__________________
Desire, despair, one day you'll discern it's true meaning. And it's not a love love song.
wasted is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 13:24   #5
Quote:
wasted kaže: Pogledaj post
Mene zanima kako je moguce da Istina stane u samo jednog "Covjeka"?
Moguće je jer je čovjek (ne tijelo, nego čovjek) duhovno biće, a duh ima kapacitet koji nadilazi zakone materije,može se spojit s "serverom" pa mu je dostupno sve, pa tako može u sebi nosti spoznaju, darove i mogučnosti koje su inicijalnom (stanju bez sudjelovanja duha) mozgu neshvatljive.


Quote:
wasted kaže: Pogledaj post
Ne pokazuje li nam raznolikost ljudskih dusa, raznolikost i ljepotu Bozjeg postojanja?
u ovom kontekstu to neigra ulogu, duhovno je iniciajlno i stanje naše srži na kojem gradimo, dakle duhovno gledamo i spoznamo a to se kasnije odražava na nas i na naša djela, pa tako je moguće puno dobra i zla činit (razmišljat, djelovat, propustit, reč, prešutit itd) pa je tako i produkt toliko različit.

Quote:
wasted kaže: Pogledaj post
Zar to ne govori da je Istina puno komplexnija?
Inicijalno je kompleksna i šarolika, no uz promjenu je jednobojna i jasna, no ista ta jedna boja ima mogučnost da blijedi i prima oblike durgih boja , zavisi u kojoj mjeri ju šaramo s "crnom" bojom.

Quote:
wasted kaže: Pogledaj post
Kao da postoji puno boja... naravno- ja razumijem koja boja je Kraljevska i zasto, ali i druge boje su vazne, ne treba provesti zivot mijenjajuci svoju boju kako krscanstvo govori zbog jedne Istine- nego zivjeti zivot kao da je i nasa boja upravo vazna
Ne radi se o važnosti, da nisi važna (ti ili bilo tko drugi) nebi Krist ni dolazio, radi se o čistoći i prljavštini i o sljepoći ili vidu, kao što daltonisti nevide boje (iako one postoje), pa tako i svi prljava srca nevide, očisti sebe i bit če ti jasno sve što če te i odvest na drugi put.
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 13:30   #6
Quote:
wasted kaže: Pogledaj post
Isusov put je bezkompromisan i zagovara odricanje od sebe kako bismo cinili ono sto je najpotrebnije za druge, dok s druge strane cula sam od mnogih krscanskih teologa da je svatko od nas Bozja zamisao.
ovo dvoje se međusobno ne isključuje, dakle ide jedno s drugim. (kao što su ruka i noga dio jednog tijela pa svatko ima drukčiju ulogu no zajedničko im je to da vrše volju uma i služe čovjeku.

Quote:
wasted kaže: Pogledaj post
I sada, meni ostaje teoretsko pitanje da li odbaciti sve i krenuti u opatice ili zivjeti zivot kao da je upravo bitno da ja postojim zbog svog truda kojeg je Bog unio u mijesanju boja kad me slikao
Živi po "savjesti" i "srcu" i ako si vjerna u tome malome dat če ti se više, dakle nemoj nikad zanjekat dobro, makar i cijena bila visoka, primit češ tada više, dobrim liječiš zlo, dakle život po Kristovom nauku se živi van redova (opatica ili nekog samostanskog života), živi kroz život koji imaš, i primat češ više i znat češ više ako si vjerna u malom, ako pak tu iznevjeriš nečeš primit više.
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 13:41   #7
Jedina razlika izmedju Isusa i nas bila je ta da je bio bez grijeha. On se i rodio kao bezgresan, za razliku od nas ljudi. Nije imao zemaljskog oca, nego je zacet nadnaravnim djelovanjem Duha Svetoga. Nije imao gresnu prirodu kao ni Adam prije pada u grijeh.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:09.