Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2008., 23:05   #1
Post AMORC, Lectorium Rosicrucianum, Templari... iskustva?

Što možete reći o ovim, dolje navedenim, organizacijama? Stvari napisane na Wikipediji i internetu su uglanom šture i ne otkrivaju baš unutrašnju atmosferu, a iste djeluju i kod nas. Jeste li dio koje od njih, ili ste bili, ili znate nekoga tko je... kakva su vaša/njegova/njezina iskustva?

- AMORC
- Lectorium Rosicrucianum
- Slobodna katolička Crkva (teozofija?)
- Eckankar
- Nova Akropola
- Velika loža starih i prihvaćenih slobodnih zidara Hrvatske
- Templarski viteški red Sv. Barnarda i Marije Magdalene

Prije svega me zanimaju stvari koje ne govore odmah u prvom planu kao npr. stvarni način ponašanja/života njezinih članova, neka njihova vjerovanja koja zvuče "čudno" (pod ovim ne mislim ništa negativno) i slično.
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 23:12   #2
Quote:
PIPBoy 2000 kaže: Pogledaj post
Što možete reći o ovim, dolje navedenim, organizacijama? Stvari napisane na Wikipediji i internetu su uglanom šture i ne otkrivaju baš unutrašnju atmosferu, a iste djeluju i kod nas. Jeste li dio koje od njih, ili ste bili, ili znate nekoga tko je... kakva su vaša/njegova/njezina iskustva?
Ta druge ne znam ali Templari? Ti su kao i ona koka koja se prodaje kao Zrinski-Frankopan.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 16:06   #3
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Ta druge ne znam ali Templari? Ti su kao i ona koka koja se prodaje kao Zrinski-Frankopan.
Koja je ta?
Znači ovi naši templari nisu gnostici i nasljednici starih (koliko to mogu/žele biti) nego više kao viteško-koreografsko društvo?
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 22:23   #4
Zar misliš da bi ti ijedan pripadnik navedenih društava odgovorio na postavljeno pitanje?
__________________
Armo7.A.
Ma.Gog.7. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 00:09   #5
Većina tih škola/sljedbi povremeno održava javna predavanja, pa tamo možeš pitati što te zanima. Ali ne, nema ritualnog seksa AFAIK
Krešimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 10:17   #6
Quote:
Ma.Gog.7. kaže: Pogledaj post
Zar misliš da bi ti ijedan pripadnik navedenih društava odgovorio na postavljeno pitanje?
Mislim da niti jedno društvo, koje tako slobodno djeluje u javnosti, nije toliko zatvoreno da se o njemu ništa ne zna. Ona društva o kojima se ništa ne zna su zasigurno ona o kojima nikada nismo čuli. Uzmimo na primjer Lectorium Rosicrucianum čiji članovi su vegetarijanci (ili će to biti; što je s moje strane itekako pohvalno) te da na sebi ne smiju nositi ništa od kože, a s druge strane ono što je meni "čudno" (poštujući svaku kulturu) je to da ne smiju gledati televiziju jer im je to zabranjeno pošto je televizija, navodno po njihovom vjerovanju, sotonski medij. Nije da se baš ništa ne može reći bez obzira jesi li član neke od organizacija, bivši član ili si nešto čuo od drugog.
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 10:33   #7
Quote:
Krešimir kaže: Pogledaj post
Većina tih škola/sljedbi povremeno održava javna predavanja, pa tamo možeš pitati što te zanima.
Neke od njih drže tematska javna predavanja, a ne javna predavanja o sebi (iako ima iznimki), a o gore navedenim temama uglavnom ne pričaju pred velikom publikom nego se to govori češće u manjim grupama ili privatno. Mene ne zanima kako se otvaraju druga vrata Malkhuta (ili što već), nego način ponašanja i opće vjerovanje neke od organizacija.
Quote:
Krešimir kaže: Pogledaj post
Ali ne, nema ritualnog seksa AFAIK
Svojevremeno je kružio trač oko seksa unutar "Nadglednih Tornjaša", al' to je vjerujem daleko od istine. Možda toga ima kod ufologa (iako ih je većina na kraju završila mrtva).
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:32.