Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2008., 01:37   #41
Quote:
ARTETUREN kaže: Pogledaj post
Idemo redom gospodo No Nick i Bumbar ... mada nije tema, besplatna poduka zbog Vaše demagogije

1. Ne odgovarate na temu, direktno postavljeno pitanje! Grijeh prvi. Može Vas biti sram.


Uh, nemoj tako. Mene nisi ništa pitao.

Quote:
2. Dogma - stav, teza, tvrdnja - suprotna metodičkoj skepsi, filozofijskom i znanstvenom istraživanju ....
To je najprostija definicija koju bilo gde možeš pokupiti, ali nedovoljna, ako već pričamo o tome. Ne bih da ja tebi dajem besplatnu poduku o tome, ali to je moje mišljenje.

Quote:
3. Ako proučite povijest shvatiti će te da religijska učenja govore od: Zemlja je ravna ploča .... u centru Svemira, a o blagoslovima oružja i da ne pišem, o "toleranciji" prema neistomišljenicima ("tko nije za demokratiju, ima da ga streljamo")
Nema neke velike veze sa temom, a kao drugo-ako proučavaš istoriju, naći ćeš mnoga dobra koja su učinili hrišćani, mnogi veliki ljudi su bili hrišćani. Ista stvar.
Quote:
4. No Nick, Tvoja je predrasuda, da sam ja izjavio kako su vjernici zatucani i ti imputiraš te kršiš jedno od zapovijedi "Ne laži"
"Ne sudi da ti se ne sudi." Ako već citiramo. Zapovest "Ne laži" preporučujem tebi. Ja sam se izražavao retorički, pa pokušaj pronađi da sam izričito za tebe kao osobu govorio da ih tako smatraš.
Quote:
5. Um (ratio) skup svih ljudskih spoznajnih moći, Razum (intellectus) sposobnost razboritog, zdravog rasuđivanja ..
Hvala.

Quote:
6. Dakle, iz 5. stavka je vidljivo da ne vrijeđam, nisam napisao iracionalno, za razliku od Tvojeg No Nick koji si proglasio ovo moje glupošću.
Ko je kazao da ti vređaš? Izvini ako si to tako doživio.

Quote:
7. Proglašavaš da ja imam problem? Ti ne, jer je Tebi sve jasno No Nick? Blaženo stanje, citirao bih: "Tko pjeva zlo nemisli, tko misli nije mu do pjevanja."
Nisam kazao da mi je sve jasno.

Quote:
Za početak kraja bih molio kraće postove, istina je vrlo jednostavna i ne treba trošiti toliko riječi.
Slažem se.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 01:45   #42
Hvala na brzom odgovoru, no osjećam da je ispod Tvog nivoa.
Ja ne tvrdim da su vjernici dobri ili loši, nego o namjerama.
Znaš najsvetije riječi "Ti možeš", a toga nema.
No probaj objasniti kako smatraš dogmu, um i razum.
Kratka objašnjenja koje sam napisao sve govore.
ARTETUREN is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 02:00   #43
Quote:
No Nick kaže: Pogledaj post
Uh, nemoj tako. Mene nisi ništa pitao.

Gle javio si se na temu, a odgovora naja!

To je najprostija definicija koju bilo gde možeš pokupiti, ali nedovoljna, ako već pričamo o tome. Ne bih da ja tebi dajem besplatnu poduku o tome, ali to je moje mišljenje.

Ja sam uvijek raspoložen za nova znanja i na bježim.



Nema neke velike veze sa temom, a kao drugo-ako proučavaš istoriju, naći ćeš mnoga dobra koja su učinili hrišćani, mnogi veliki ljudi su bili hrišćani. Ista stvar.

Gle u tome se slažemo, još su više velikih umova otpratili ekspresno "Bogu" na istinu.


"Ne sudi da ti se ne sudi." Ako već citiramo. Zapovest "Ne laži" preporučujem tebi. Ja sam se izražavao retorički, pa pokušaj pronađi da sam izričito za tebe kao osobu govorio da ih tako smatraš.

Klasična demagogija. Vjeruj mi mogu prvi baciti kamen. Pogledaj svoje postove prije. No nije bitno ispričavam Ti se zbog Prejake riječi.


Hvala.



Ko je kazao da ti vređaš? Izvini ako si to tako doživio.

Samo raspravljamo, zar ne. Drago mi je da i među vjernicima ima razumnih osoba.



Nisam kazao da mi je sve jasno.

Ponovo malo pogledaj svoj post.



Slažem se.

Boldano je da se istakne bez ikakve namjere bitne. Lijepi pozdrav No Nick.
ARTETUREN is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 08:27   #44
Quote:
bumbar kaže: Pogledaj post
možeš mislit da ne vrijeđaš, a vijernik je mjerodavan reč dali se uvrijedio, tvoja predpostavka je kriva, a napisat tako da je nekome razum isključen je uvredljivo.
On je u pravu kad kaže da ne vrijeđa — ako u komunikaciju nije ušao s namjerom da vrijeđa.
Hoćete li se vi uvrijediti, vaša je stvar.

Tako uz različita čitanja obojica možete biti u pravu, čak i istovremeno.
Quote:
možeš napisat bilo šta i onda samo napišeš da je to zdrav razum, ja kažem da to što ti pišeš nije zdrav razum, obzirom da ti toga nisi svijestan onda je to što predbacuješ drugima za problem zapravo tvoj problem, a ako jesi svjestan onda si zao.
Opet tvrdiš, a ništa ne argumentiraš.

Da ponovno postanem moderator ovdje, prvo bih propovijedanje zabranio.
Quote:
koje generaliziranje, sad ti znaš na šta se netko drugi ljuti? možeš predpostavit samo, a imat ovakvu predpostavku je dovoljan odraz tvog sklopa razmišljanja i tebe kao osobe.
Ti sad, recimo, namjerno ideš na osobne napade; dakle, namjerno vrijeđaš.
Ne gledaj, dakle, trun u oku brata svojega…
Quote:
Na temelju ovoga napisanog stekao sam dojam o tebi i na osnovu tog dojma neću više raspravljat s tobom.
Kako kukavički, ali nipošto neviđeno kod tebe: sugovornika izvrijeđaš, kažeš mu da više nećeš raspravljati s njim, a onda to koristiš kao izgovor za daljnje propovijedanje. Bez argumentacije, jasno, jer ti "znaš" da si u pravu, a nećeš argumentirati nekome s kime ne želiš raspravljati.

Srami se.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:48.