Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2009., 23:17   #181
Raste standard, mi smo lani dobivali po dvi fete kruva
Ajd do dvanaestog miseca možda dođemo i na kvarat kruva, pa ću marendat ko žena
Girasole is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 12:47   #182
Hahaha.. zato sam hvala Bogu imala vezu u kuzini pa je zena stavljala 3 puta vise na moj pladanj s imenom i prezimenom za dorucak i rucak..kolaci, svjezi sir i sl. Na odjelu mi je bilo stvarno super, najgore od svega mi je bila babica koja me porodila..neka zlocesta koju nitko ne voli samo se derala na mene. A jednom doktoru u boksu sam rekla da on ima tvrde prste i molila bi ga da mi ih ne gura dole nego da zove doktoricu. Na to mi je rekao, dobro draga sad cu ja tebi puknit vodenjak bas veselo!
__________________
Mother of 3
Cro_Heidi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 23:54   #183
Joj, hvala na ovom pozitivnom iskustvu,jer sam ja prestravljena!
Ajde nek se lipo javi još koja iz splitskog šta je priživila
Daj Bože da su ove dr i babice iz splitskog počele čitat forum pa su postale bolje
__________________
Tu smo
detektiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2009., 13:24   #184
Quote:
kinki kaže: Pogledaj post
Nema šanse da se novo rodilište do tada otvori, znam iz prve ruke. Ja nisam rađala al mogu ti reći iskustvo moje prije. Njoj je dr Bačić reko da bi trebala na carski i nek pošalje muža na dogovor jer da zna kako to ide
I tako su oni platili 400 eura tom Bačiću za carski, obavio ga je dobro al svim ostalim ženama koje nisu platile nije tako dobro napravio niti je bio tako ljubazan.... Za njega sam čula grozne stvari i ima još jedan-dr Radić koji je odvratan i ako ikako možeš njih dvojicu izbjeći bilo bi super. U našoj bolnici vlada pravilo plati pa se rugaj!!! Najbolji od svih je dr Teo Budimir al eno i njega tuži neka žena za nemar. Ja bih na tvom mjestu platila radije nego riskirala...
Svaka pohvala dr Radiću,meni je bio fenomenalan i profesionalan rodila sam kad je on bio dežuran
__________________
31.07.2008. Naš Borna je konačno sa nama!
MAX021 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2009., 14:48   #185
Quote:
mazuljkić kaže: Pogledaj post
Drage moje evo i ja rodila u splitu i mogu reci samo pohvale (osim hrane skinula sam 11kg)za ljubazno osoblje, babice...
Pa da vam opisem moje iskustvo:
Cijeli dan imala kotrakcije i trudove navecer se sredila i uputili put rodilista posto sam imala crva u guzi morali smo stati u moju firmu da se javim kumi mm dobio sijede...
Stigli u rodiliste oko 11 navecer dobila sexy spavacicu i odvelo me na pregled otvorena 4 prsta, dobila klistir(uzasno se bojala klistira, samo da znate ja gustala..) setala jos 1 sat i stavilo me u box i spojilo na ctg.
Pravi trudovi krenuli oko 4 sata a s njima i povracanje..
Izmedu trudova sam spavala babice i doktorica ljubazne cijelo vrijeme bile oko mene (tu vecer nije bilo puno poroda)i onda je krenulo samo sam viknula upomoc, dosla sestra i doktorica i pripremili me dali mi drip jer su mi trudovi bili kratki, nakon 3 truda izaslo malo ljubicasto cudoviste(koje trenutno spava do mene)Rodila u 6.05.
Porod je bolio ali nista sto se nemoze izdrzati vise me je bolio sto me je sivala(popucala puno iznuta ) a vani samo 4 sava (trajalo 1,5h).
Dobila svoje dijete nakon 6 sati babice na odjelu su bile preljubazne nosile bebice kad kod vi kazete naravno ako dojite. i tamo proveli 6 dana ostali zbog zutice,
Hrana katastrofa nakon poroda racunala se najesti kad dobila zelje i 1 hrenovku, racunala doc ce vecera dobila mahune i 1 jaje tako 6 dana samo molite boga da nedobijete petkom rucak jer ono sto oni zovu skarpina je nejestivo.(3 dan mi je mm kuhao i nosio svaki dan veceru)
I da za dorucak dobijete jedan maslac i jednu mermeladu i tri fete kruha. tek 6 dan sam uspila razmazati jedan maslac i mermeladu na 3 fete...
Uglavnom moje iskustvo je pozitivo nekazem da je sve idealno ali cega sam se sve naslusala mislila sam da idem u mesnicu kad ono totalno drugo wc uredni cistacice se trude, babice ljubazne, izdrzali 6 dana i to je to mislite pozitivno..
jako mi je drago sto si ovo napisala,jer sam prestala svracati na ovu temu-svi pisu samo horore i mislim da malo zene i pretjeruju-pa ides u bolnicu roditi a ne na putovanje u hilton!
drago mi je sta ti je sve dobro proslo i sta ste ti i bebica uredu.
zelim vam sve najbolje i nadam se da ce i meni tako sve glatko proci!
__________________
10.06.2009.sada imam svog princa;)
mops0807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2009., 23:14   #186
Quote:
mops0807 kaže: Pogledaj post
jako mi je drago sto si ovo napisala,jer sam prestala svracati na ovu temu-svi pisu samo horore i mislim da malo zene i pretjeruju-pa ides u bolnicu roditi a ne na putovanje u hilton!
drago mi je sta ti je sve dobro proslo i sta ste ti i bebica uredu.
zelim vam sve najbolje i nadam se da ce i meni tako sve glatko proci!
Sve ti je to stvar i kako ćeš sama sebi neke stvari posložit u glavi.
Da ja sada napišem sve neugodnosti koje sam imala u rodilištu ispalo bi da sam rodila u konclogoru, a isto tako da napišem i sva pozitivna iskustva dojam bi bio da je splitska bolnica raj na zemlji.

Dođeš rodiš i daj Bože već treći dan bjež' preko vrata sa svojim zlatom.

Nije to tako strašno, evo ja ću svojevoljno i namjerno sve to ponovit u razmaku od samo godinu i po dana
Girasole is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 14:11   #187
Ja sam lani rodila svog junaka i muž je bio samnom na porodu.
Sad me zanima jel ' znate slučajno za ovaj slijedeći porod, jel' im se trebam išta javljat ponovno ili je dovoljno da kada dođem roditi samo donesem onu potvrdu da smo odradili tečaj 2008.
Girasole is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 17:37   #188
Dovoljna ti je samo potvrda
__________________
31.07.2008. Naš Borna je konačno sa nama!

Zadnje uređivanje Tashi : 21.08.2011. at 11:40.
MAX021 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 02:02   #189
ja stvarno ne znam zašto svi misle da ako žena ispriča da su doktori neljubazni otresiti i bezobrazni itd da je ta žena zapravo kriva jer je imala krivi stav i sl. Ne želim plašit nikoga al ja sam rekla svoje- nit sam pisnula niti išta zahtjevala a ponašali su se prema meni ko da sam govno. Većina žena koja ima lipo iskustvo s poroda na firulama ,primjećujem da je imala ili muža uza sebe ili vezu u bolnici. pa jel toliko teško shvatit da je to ključ svega? ako je tata na porodu svi su zlatni, imaš lipi novi krevet,poseban tretman. ako nemaš muža uza sebe ni vezu u bolnici a dopadne te gospon kojem je žena digla tlak prije 2 ure doma,e onda je skroz drukčija priča. Mene su razrezali britvom po klitu,dobacivali neumjesne komenatre o mojoj kilaži, vrijeđali, komentirali da sam u kurcu (baš ovim riječima- a objašnjenje je bilo DA SAM MOGLA RODIT IMA 2 URE I DA ŠTA SE SAD TU NATEŽEM,PARI DA JE RODIT NEŠTO STRAŠNO TEŠKO),kad sam prije izgona počela vrištat od bolova došla babica i dere se "ajde isusa ti skuliraj se, budeš li se derala zatvorit ću ova vrata" (rodila sam 10 min nakon toga), bila sam sama samcata cijelo vrijeme u boxu i premda sam zazivala da dođu nisu dolazili nego su ispijali kavu i cerili se (čula sam ih) a u rodilištu nije nikog bilo osim mene,NI JEDNA ŽENA. Mojoj bebi je glava već izlazila kad su napokon došli do mene i ni 10 sec nakon toga sam rodila,pitam se ŠTA BI BILO DA SU DOŠLI 15 SEKUNDI KASNIJE?, doktor mi je napravia epiziotomiju uz riči "a u pič.. materinu" a te je riči non stop ponavlja dok me šiva,nisu mi dali ništa protiv bolova,sve naživo i olađeno šivali... Ne možete tvrdit da one koje su imale loše iskustvo da pretjeruju i da SVE zahtijevaju,i da su sve takve žene razmažene. to jednostavno nije istina. Moraš imat ili vezu ili puku sreću da ti bude dobro. Moje iskustvo me ponizilo ka ženu,nepovratno. Srećom pa da je s bebom sve bilo u redu
Azrael20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 11:09   #190
eto...iz ovakvih razloga ja cu rodit u makarskoj,di su stvarno ljubazni i pazljivi...
mene je mama rodila u makarskoj i ima samo rijeci hvale,dok je sestru rodila u splitu i nema nista dobrog za rec,na izlazu iz rodilista je samo zazelila da se vise nikad tu ne vrati....
pipi3108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 12:28   #191
Quote:
Azrael20 kaže: Pogledaj post
ja stvarno ne znam zašto svi misle da ako žena ispriča da su doktori neljubazni otresiti i bezobrazni itd da je ta žena zapravo kriva jer je imala krivi stav i sl. Ne želim plašit nikoga al ja sam rekla svoje- nit sam pisnula niti išta zahtjevala a ponašali su se prema meni ko da sam govno. Većina žena koja ima lipo iskustvo s poroda na firulama ,primjećujem da je imala ili muža uza sebe ili vezu u bolnici. pa jel toliko teško shvatit da je to ključ svega? ako je tata na porodu svi su zlatni, imaš lipi novi krevet,poseban tretman. ako nemaš muža uza sebe ni vezu u bolnici a dopadne te gospon kojem je žena digla tlak prije 2 ure doma,e onda je skroz drukčija priča. Mene su razrezali britvom po klitu,dobacivali neumjesne komenatre o mojoj kilaži, vrijeđali, komentirali da sam u kurcu (baš ovim riječima- a objašnjenje je bilo DA SAM MOGLA RODIT IMA 2 URE I DA ŠTA SE SAD TU NATEŽEM,PARI DA JE RODIT NEŠTO STRAŠNO TEŠKO),kad sam prije izgona počela vrištat od bolova došla babica i dere se "ajde isusa ti skuliraj se, budeš li se derala zatvorit ću ova vrata" (rodila sam 10 min nakon toga), bila sam sama samcata cijelo vrijeme u boxu i premda sam zazivala da dođu nisu dolazili nego su ispijali kavu i cerili se (čula sam ih) a u rodilištu nije nikog bilo osim mene,NI JEDNA ŽENA. Mojoj bebi je glava već izlazila kad su napokon došli do mene i ni 10 sec nakon toga sam rodila,pitam se ŠTA BI BILO DA SU DOŠLI 15 SEKUNDI KASNIJE?, doktor mi je napravia epiziotomiju uz riči "a u pič.. materinu" a te je riči non stop ponavlja dok me šiva,nisu mi dali ništa protiv bolova,sve naživo i olađeno šivali... Ne možete tvrdit da one koje su imale loše iskustvo da pretjeruju i da SVE zahtijevaju,i da su sve takve žene razmažene. to jednostavno nije istina. Moraš imat ili vezu ili puku sreću da ti bude dobro. Moje iskustvo me ponizilo ka ženu,nepovratno. Srećom pa da je s bebom sve bilo u redu
Stvarno mi je žao što si imala takvo iskutvo, moje iskustvo je bilo savreno i mogu ti reči evo prošlo je 25 dana otkada sam rodila (prestali su me šavovi boliti od epi.) da jedva čekam kad cu opet!
Ostavili su me samu u boxu i rekle mi da su one tu kad sam zazvala upomoč odmah su došle
Doktorica koja me je porodila neznam kako se zove ali savršena, šivala me je 1,5 bila toliko strpljiva bodrila me cijelim putem.
Meni je bilo super i nisam imal vezu ni mm.
Očito ovisi koga zapadneš i kao se taj doktor to jutro probudija ili kako ti kaže puku sreču.
Svima želim moj porod i moje iskustvo a što malje loših i ružnih iskustava.
__________________
M.2009 ....Stiže princeza 2015..
http://tickers.TickerFactory.com/ezt.../a6c2/preg.png
mazuljkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 22:27   #192
Quote:
simon3 kaže: Pogledaj post
Istina je da nas ima razmaženih i svakakvih...Ali to nije bio moj slučaj, ja ti kategorički tvrdim! Zaboga miloga, ja sam bila bukvalno prd porod kad sam stigla, skroz otvorena, u bolovima, ali vrlo kulturna i ljubazna, jer sam na moju žalost, takva po prirodi, i vikali su na mene što ne mogu ić iza skale u trudovima! Porod je trajao desetak minuta, pa ako za tih prokletih desetak minuta nisu mogle za mene nać nikakvu toplu riječ osim dernjave, onda se tu nema šta dodat ni oduzet!
Nakon poroda su me stavili na niski pomoćni ležaj s kojeg naravno da nisam mogla ustati, ali sam trpjela jer sam vidjela da jednostavno nije bilo kreveta, i što sad.
Osoblje koje sam ja zatekla je nekulturno , ma nemam riječi za njih koliko su mi zgadili Split. Evo vidiš da nisam jedina
ja sam na tom ležaju bila puna 2 dana i noći i još su me zamalo bili vratili na njega jer friškija rodilja ima prednost na krevet od one koja je već tribala otić doma...ali eto bilo je mista na sreću pa me nisu dirali...
i ja sam se dizala sa tog pomoćnog bez problema, čak i lakše nego sa onog visokog samo šta je užasan za spavat, leđa su me zabolila...

cure ja stvarno ne virujem da su se derali na vas, mislim zašto bi se itko ničim izazvan na vas derao? ne razumin to zbilja...
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 22:15   #193
Ne znam bome, nije ni meni to jasno sa tim izderavanjem sestara
Na mene se sve te dane niko nije izdera ni bija neljubazan prema meni, a bome sam im znala itekako dosađivat.
Prvo noć kad su me doveli svako malo sam tražila da mi skinu CTG da mogu šetat po predrađaoni, kad god bi mi se približili sa nekakvom infuzijom pitala bi ih šta je to, zašto mi to daju i je li se baš mora, došla sam im sa gelom na noktima, prije nego mi je muž doša ja mislim da sam ih dvadesetak puta pitala kad ću moć zvat muža, nakon šta sam rodila svaki dan sam ih tražila čiste lancune, novu spavaćicu i novi manitil....
Sad kad na to gledam pa vjerovatno bi ja sama sebe ispalila bar jednom
Je, bija mi je muž na porodu, ali on je bija tamo samo tri ure, nije bija na prijemu, brijanju, klistiranju, svo ono vrime šta sam ležala u predrađaoni, ni onih dvi ure dok sam ležala sama u boksu, a bome ni onih petnaest dana nakon poroda šta smo ležali ja i mali u bolnici.

Žao mi je svih onih koje su imale negativno iskustvo, ali ako već pišemo svoja iskustva onda pišemo onako kako je bilo i ja ne mogu napisat ništa drugo nego da su svi bili fer i korektni, bez da sam tražila ikakvu vezu ili da je neko intervenira za mene.
Girasole is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 12:10   #194
Quote:
Girasole kaže: Pogledaj post
Je, bija mi je muž na porodu, ali on je bija tamo samo tri ure, nije bija na prijemu, brijanju, klistiranju, svo ono vrime šta sam ležala u predrađaoni, ni onih dvi ure dok sam ležala sama u boksu, a bome ni onih petnaest dana nakon poroda šta smo ležali ja i mali u bolnici.
šta muž ne može biti s tobom u predrađaoni i boksu, te dok ti to sve (prijam, brijanje....) obavljaju?
__________________
Sara i Luka <3
Lalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 12:17   #195
Ma kakvi, i ja sam se nadala, ali nema šanse.
On je doša tek dvi ure nakon šta su me smistili u boks, kad su vidili da će brzo doć na red tiskanje.
Pilala sam ih stalno da me puste da ga zovem da barem u boksu ne čulim sama, ali nisu dali, da je još prerano
A viruj mi da bi mi tako dobro došlo da ga imam uz sebe, pa makar samo da šuti i drži me za ruku.

E da, i nakon poroda nisu dali da ostane na šivanju, nego su ga poslali doma.
Girasole is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 12:24   #196
oni znaju da su rodilje malo neuračunjive i onda nas ne shvaćaju ozbiljno nego nas tretiraju ko da smo malo jelte prošvikale šta donekle i je istina a to mnogima od nas zasmeta...pa šta ću ja ić solit pamet tamo nekoj babici, doktoru, sestri... ljudi su tamo svaki dan i rade svoj posao, ko sam ja da dođem filozofirat, dajte ovako, nemojte onako...mogu pitat naravno šta mi rade i daju ali ić pametovat je skroz krivo i nepotrebno...
ja sam tamo došla i slušala šta mi kažu, nisam zanovjetala, nisam čak ni išla tražit čistu piđamu, briga me, donila sam svoje i ćao...ionako nije bilo čiste posteljine danima, pa je jedna gospođa šta radi u praoni, svekina prijateljica poslala u moju sobu 2 spavaćice na moje ime a ja umrla od srama kako su me ove pogledale, žene su bile u istoj spavaćici danima, naravno dala sam im te svoje jer ja ih ionako nisam nosila, bile su predebele...ali ni za to nije kriva bolnica nego žene, jer kad je napokon stiglo čisto rublje one su iše tamo i pokupile svaka po 4 spavaćice i stavljale ih umisto lancuna na krevet, brisale se s njima umisto ručnika...bilo ih je i u tuševima po podu itd.
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 12:34   #197
Quote:
Girasole kaže: Pogledaj post
Ma kakvi, i ja sam se nadala, ali nema šanse.
On je doša tek dvi ure nakon šta su me smistili u boks, kad su vidili da će brzo doć na red tiskanje.
Pilala sam ih stalno da me puste da ga zovem da barem u boksu ne čulim sama, ali nisu dali, da je još prerano
A viruj mi da bi mi tako dobro došlo da ga imam uz sebe, pa makar samo da šuti i drži me za ruku.

E da, i nakon poroda nisu dali da ostane na šivanju, nego su ga poslali doma.
znači odradili ste i platili onaj tečaj da tata može biti na porodu samo da bi bio tamo s tobom kad si počela tiskati? pa nisu normalni...
mene frka upravo toga jer nebi baš htjela biti sama tamo jer mi je grad i sve tu još nepoznato, a kamoli tek po bolnici, a i zbog samog termina jer bi me vrlo lako moglo zadesiti na neradni dan tj praznik kad su i inače liječnici vrlo ''dragi'' i ''ljubazni'', a bome i sestre kad im dođeš... to znam iz iskustva već

uvjerena sam da bi ti dobro došlo da je on s tobom tamo, nije ti ugodno ti ležiš tamo sama u trudovima a on vani čeka da ga puste unutra...

zašto mu nisu dali? jesu mu dali da primi dijete?
__________________
Sara i Luka <3
Lalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 13:55   #198
Quote:
Lalea kaže: Pogledaj post
znači odradili ste i platili onaj tečaj da tata može biti na porodu samo da bi bio tamo s tobom kad si počela tiskati? pa nisu normalni...
mene frka upravo toga jer nebi baš htjela biti sama tamo jer mi je grad i sve tu još nepoznato, a kamoli tek po bolnici, a i zbog samog termina jer bi me vrlo lako moglo zadesiti na neradni dan tj praznik kad su i inače liječnici vrlo ''dragi'' i ''ljubazni'', a bome i sestre kad im dođeš... to znam iz iskustva već

uvjerena sam da bi ti dobro došlo da je on s tobom tamo, nije ti ugodno ti ležiš tamo sama u trudovima a on vani čeka da ga puste unutra...

zašto mu nisu dali? jesu mu dali da primi dijete?
Upravo tako
A pazi ja cili život živim u Splitu, pa mi je svejedno sve u bolnici bilo nepoznato.
Kad ti je termin? Nas dvi smo izgleda tu negdi za rodit
Aj ja ću ti pravit društvo ako ti njega ne puste

Naravno da bi mi dobro došlo da je bija samnom, ali ruku na srce tek otkada su me stavili u boks, pošto je tata boks skroz na drugu stranu od onih boksova di su rodilje same, pa si potpuno izoliran osim ako se netko ne siti doć te povirit.
Dok sam šetala ispred predrađaone bilo je OK, još jedna žena bila samnom pa smo se nekako uspile zapričat, a i uzela sam mobitel pa sam stalno pričala sa prijama.
U predrađaoni uvik bude više žena, pa razumim da bi njima bilo neugodno da se sad moj muž šetka između njih u trudovima.

Nisu mu dali da dođe ranije jer kao: prerano je, pravo objašnjenje šta im to znači "prerano je" nisam dobila, ali ajd dobro, neka im bude.

Mi smo ti bili malo specifičan slučaj, moj maleni je rođen pet tjedana ranije pa je doktorica sa neonatologije čekala u rađaoni na njega da ga odmah odnese u inkubator tako da sam ga samo ja dobila niti minutu na prsa i onda su ga odnijeli.

Inače bebu daju i mami i tati, puste da se mazite, da se slikate, čak vas i oni slikaju svih troje zajedno za prvu obiteljsku sličicu

Zadnje uređivanje Girasole : 22.06.2009. at 14:13.
Girasole is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 14:02   #199
Quote:
Girasole kaže: Pogledaj post
Ma kakvi, i ja sam se nadala, ali nema šanse.
On je doša tek dvi ure nakon šta su me smistili u boks, kad su vidili da će brzo doć na red tiskanje.
Pilala sam ih stalno da me puste da ga zovem da barem u boksu ne čulim sama, ali nisu dali, da je još prerano
A viruj mi da bi mi tako dobro došlo da ga imam uz sebe, pa makar samo da šuti i drži me za ruku.

E da, i nakon poroda nisu dali da ostane na šivanju, nego su ga poslali doma.
Moje iskustvo je bilo odlicno sta se splitskog rodilista tice.Rodila sam u 2 misecu 2006.....Imala san dug porod od 7 ujutro na dripu i rodila oko 21:45.Muza sam zvala bilo je oko 14 sati i sve je proslo super.Svi su bili jako ljubazni.... (ne nismo imali nikakvu vezu ).

Zadnje uređivanje ice cream girl : 22.06.2009. at 14:08.
ice cream girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 14:16   #200
Quote:
ice cream girl kaže: Pogledaj post
Moje iskustvo je bilo odlicno sta se splitskog rodilista tice.Rodila sam u 2 misecu 2006.....Imala san dug porod od 7 ujutro na dripu i rodila oko 21:45.Muza sam zvala bilo je oko 14 sati i sve je proslo super.Svi su bili jako ljubazni.... (ne nismo imali nikakvu vezu ).
Vjerovatno to sve ovisi i o sestrama u smjeni jer nije mi doktor reka kad zovem muža nego one.
Valjda ću bit bolje sriće sad ovaj drugi put, pa on bude duže samnom

Ko zna, možda mi baš za dišept nisu dale da zovem muža jer sam ih stalno to zapitkivala
Girasole is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:22.