Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2014., 00:35   #7661
Alfa stan Lanište

Quote:
ms1224 kaže: Pogledaj post
Poštovani!

Molim Vas ima li itko iskustava sa investitorom Alfa stan. Navodno kvalitetno rade (zgrada u vrisničkoj), a trenutno je u izgradnji zgrada na laništu (gradi Terra plant). Molim Vas bilo kakva iskustava ili primjedbe, jer ozbiljno razmišljam o kupnji njihovoga stana. Hvala!

Pozzz
Pozdrav!
Ja sam kupio četverosobni stan od Alfa stana na Laništu.
Dugo smo tražili. Gledali rabljene i nove stanove i uvijek je bio neki problem s papirima ili previsoka cijena.
Sama pozicija zgrade nam se nije svidjela zbog blizine susjednih zgrada, ali raspitivao sam se, bio na Vrbanima, na Knežiji - gdje su gradili i sve prodali, pričao sa stanarima i većina je bila vrlo zadovoljna pa smo se ipak odlučili za stan na Laništu. U konačnici i u sadašnjem stanu gdje imamo bolji pogled vrlo smo rijetko na prozoru da bi uživali u pogledu
Investitor je zasad OK
Uplatili smo stan skroz na početku iako je to danas vrlo, vrlo rizično.
Investitor je uz 10% popusta izašao u susret s još nekim elementima i zbog toga smo bili zadovoljni.
Informacije na upit su uvijek dostupne a menadžment je vrlo srdačan i informiran i možeš ih kontaktirati gotovo pa uvijek.
Razgledavanje stanova je subotom i tada su na usluzi osim osobe za kontakt s kupcima i stručna osoba - inžinjer. Odabrana unutarnja oprema stana je OK. Pločice smo sami birali, sad će uskoro postavljati pa će svi neprodani stanovi ići po defaultu koji je kako smo vidjeli na Knežiji isto OK. Mi smo jedino mijenjali kadu uz nadoplatu.
Moj dojam za sad, s obzirom da smo više od godinu dana intenzivno tražili i razgledavali, da smo naišli na kvalitetnog investitora kojem je stalo do renomea i da nakon što im uplatiš novac za stan ne postaješ za njih završena priča.
Gle, najgore mi je bilo kad su mi svi govorili pa ti nisi normalan kad daješ tolku lovu unaprijed. Slušao sam pesimistične, da ne velim katastrofične izjave doma, na poslu s prijateljima na kavi - u početku gutal knedle, al nikad me nije napuštao osjećaj da će to sve bit OK.
Stanovi se kao što si i sam vidio dosta dobro prodaju. Naš je četverosoban i ono što smo vidjeli kad smo bili u razgledavanju, našoj teenagersko-staračkoj familiji potpuno odgovara.
Evo htio sam pomoći u odluci jer sam i sam uvijek tražio informacije.
Moje mišljenje o Alfa Stanu Lanište je vrlo pozitivno.
Ja bih ih na tvom mjetu nazvao i dogovorio za jednu subotu razgledavanje objekta i stana.
Pozdrav

Zadnje uređivanje Grga-ZG : 18.09.2014. at 00:54. Reason: Stavljanje naslova
Grga-ZG is offline  
Old 18.09.2014., 10:27   #7662
Quote:
Grga-ZG kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Ja sam kupio četverosobni stan od Alfa stana na Laništu.
Dugo smo tražili. Gledali rabljene i nove stanove i uvijek je bio neki problem s papirima ili previsoka cijena.
Sama pozicija zgrade nam se nije svidjela zbog blizine susjednih zgrada, ali raspitivao sam se, bio na Vrbanima, na Knežiji - gdje su gradili i sve prodali, pričao sa stanarima i većina je bila vrlo zadovoljna pa smo se ipak odlučili za stan na Laništu. U konačnici i u sadašnjem stanu gdje imamo bolji pogled vrlo smo rijetko na prozoru da bi uživali u pogledu
Investitor je zasad OK
Uplatili smo stan skroz na početku iako je to danas vrlo, vrlo rizično.
Investitor je uz 10% popusta izašao u susret s još nekim elementima i zbog toga smo bili zadovoljni.
Informacije na upit su uvijek dostupne a menadžment je vrlo srdačan i informiran i možeš ih kontaktirati gotovo pa uvijek.
Razgledavanje stanova je subotom i tada su na usluzi osim osobe za kontakt s kupcima i stručna osoba - inžinjer. Odabrana unutarnja oprema stana je OK. Pločice smo sami birali, sad će uskoro postavljati pa će svi neprodani stanovi ići po defaultu koji je kako smo vidjeli na Knežiji isto OK. Mi smo jedino mijenjali kadu uz nadoplatu.
Moj dojam za sad, s obzirom da smo više od godinu dana intenzivno tražili i razgledavali, da smo naišli na kvalitetnog investitora kojem je stalo do renomea i da nakon što im uplatiš novac za stan ne postaješ za njih završena priča.
Gle, najgore mi je bilo kad su mi svi govorili pa ti nisi normalan kad daješ tolku lovu unaprijed. Slušao sam pesimistične, da ne velim katastrofične izjave doma, na poslu s prijateljima na kavi - u početku gutal knedle, al nikad me nije napuštao osjećaj da će to sve bit OK.
Stanovi se kao što si i sam vidio dosta dobro prodaju. Naš je četverosoban i ono što smo vidjeli kad smo bili u razgledavanju, našoj teenagersko-staračkoj familiji potpuno odgovara.
Evo htio sam pomoći u odluci jer sam i sam uvijek tražio informacije.
Moje mišljenje o Alfa Stanu Lanište je vrlo pozitivno.
Ja bih ih na tvom mjetu nazvao i dogovorio za jednu subotu razgledavanje objekta i stana.
Pozdrav
Pozdrav!

Dragi susjede javljam da smo na kraju uzeli trosoban stan na Laništu (Alfastan). Nama su se stvarno činili ok, jako ljubazni i srdačni, uvijek postoji mogućnost dogovora i sada još uvijek preinake po stanu što će nam napraviti. Cijena u odnosu na ostale novogradnje je također u tom razmaku, s time da ćemo mi iskoristiti 5%popusta na ukupan iznos (do 30.10.2014.), što se svakako isplati. A vjerujemo po njihovim riječima da će sve biti u roku, još i prije. Bili smo na gradilištu, sve je uredno i čisto, malo sam se raspitao za Terraplant (izvođače radove), nigdje nisam naišao na ništa negativno, a također i sami stanari na Vrisničkoj (napose) i na Knežiji nemaju većih problema i svi su uglavnom jako zadovoljni. Sa stanom smo zadovoljni, ima za nas jako dobar raspored i ne gleda u drugu zgradu. S obzirom na ipak malo višu kavalitetu gradnje, fleksibilnost i mogućnost utjecaja samoga kupca na svoj stan u ovoj fazi gradnje kada je izvedivo, te i na samu cijenu odlučili smo se za njihov stan. Ulazimo u kredit, ali tko danas i može kupiti nekretninu na drugačiji način. Vjerujemo da ćemo i dobiti kvalitnu zgradu i stan za naše novce. Za sada zaista sve pozitivno o Alfastanu, nadamo se da će sve biti dalje u redu kao i sada (što su profesionalno i potvrdili), i da ćemo što prije useliti u svoje nove stanove

Lijepi pozdrav
ms1224 is offline  
Old 19.09.2014., 16:27   #7663
Koliko se kreću cijene novogradnje u Zagrebu jednosobnih stanova 30 do 40 m2? Ponudio bi nekih 50 000 eura,pratim već duže vrijeme oglase, ali i nema nekog izbora.Sve stanove što sam našao sa odvojenom sobom prelaze daleko preko te svote, cijene mi se čine napuhane ili ću ipak za normalan stan koji liči na nešto trebati odvojiti bar 70k eura...Naravno mislim na stanove koji se nalaze u tramvaj zoni. I koliko je moguće smanjiti cijenu stana ako se plaća gotovinom?

Zadnje uređivanje zlajo99 : 19.09.2014. at 16:40.
zlajo99 is offline  
Old 19.09.2014., 17:49   #7664
u zoni tramvaja je i trg bana jelacica i dubec a razlka u cijeni je 3x. reci koj te kvart zanima ili ti je svejedno? prva stvar koja utjece na cijenu nekretnine je location location location, zatim velicina, opremljenost pa izvodjac.
jones85 is offline  
Old 20.09.2014., 02:07   #7665
zlajo - pratim novogradnje na jarunu, pa ako te zanima, pogledaj ova 2 stana

gradila elit gradnja, ostao je zadnji, ostatak zgrade prodan, pa se možda može još spuštati cijena da ga se riješe, pogotovo jer imas cash...zgrada je na jarunskoj cesti, 5 min od ulaza na jarun (hrgovići) --> http://www.njuskalo.hr/nekretnine/ja...-oglas-8736538

do nje je nedavno izgrađena još jedna zgrada, gradio blok grad, dosta velikih stanova je već prodano i useljeno, ima dosta malih, navodno idu ispod 70 000 eura (ponuda koju su dali poznanici) --> http://www.blok-grad.hr/jarun/index.html
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 20.09.2014., 09:40   #7666
Allexis, hvala i meni si pomogla, ja sam bila išla gledati te stanove od elit gradnje... ok su mi ali za tu cijenu nisam nešto oduševljena... sviđa mi se što ima dosta svjetla u stanovima... ali npr uopće nemam ideju gdje bih npr stavila tv
ja isto kupujem za keš do nekih 75000 eura max 80000, pa ako netko zna neku novogradnju tako na vrbanima, prečko, jarun, trešnjevka, špansko plizzz podijelite sa mnom... već sam lagano luda...
cinderella5 is offline  
Old 20.09.2014., 13:32   #7667
Jones85-Hvala, imaš pravo od lokacije mi odgovara sve osim Dubrava i Dupca, sve drugo u tramvaj zoni dolazi u obzir.
Allexis -zahvaljujem na ponudi i svakako ću otići pogledati.
Također ako još tko zna za neku novogradnju može je tu podijeliti jer veće duže vrijeme tražim i gledam po oglasima i mišljenja sam da pola toga nema.
zlajo99 is offline  
Old 20.09.2014., 23:32   #7668
zlajo - ima i ovo na njuškalu --> http://www.njuskalo.hr/nekretnine/no...-oglas-6168811

cinderella - gledala si elit ili blok (jer u elitu je samo jedan ostao...blok ima ili premale ili prevelike...elit je imao i ove srednje, ali nema nijednog više

zagreb gradnja bi trebala početi s gradnjom zgrade J12 na vrbanima 3, pa prati njihove stranice....

na staglišću, kod jarunske tržnice, ima stanova na prodaju, nova manja zgrada...zatim ima velika zgrada u našičkoj (al ne znam jel staglišće ili gajevo)...

živcira me što u tražilicu stavim jarun, a onda kad se nazove agencija, ispadne da uopće nije jarun, već okolni kvartovi (gredice, staglišće, gajevo itd.)...pa zar je teško napisati točan kvart, a ima ga ponuđenog na njuškalu u opcijama...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 21.09.2014., 11:32   #7669
Da gledala sam Elit ali još prije, i mislim da je ostao onaj manji u prizemlju još. Ne znam ja nisam oduševljena...
Jučer sam gledala i onu najnoviju zgradu od Zagrebgradnje (ostao je samo jedan još 53m2) u Kuzminečkoj ulici... stan mi je jako lijep, traže 1800m2, ali se može pregovarati, pa ću vidjeti koliko su mi voljni spustiti. Što se tiče te nove zgrade koja je u planu da se radi, to je odmah do one narančaste poslovne... e to su mi rekli da ne znaju kad će startati, jer im valjda ide loše prodaja poslovnog dijela, a to što se treba graditi je nastavak toga.
Jučer sam još išla gledati stanove od Maggdoss,i ok su mi, ok mi je i lokacija a i cijena 1250 za keš, ali zgrada nije još završena, a samim tim niti etažirana, tako da ne vjerujem da ću uzimati prije etažiranja, ne želim riskirati. Ne znam jel netko zna nešto o njima?
Gledala sam te stanove u tim manjim zgradama kod tržnice, imam još otići u jednu...
cinderella5 is offline  
Old 26.09.2014., 21:31   #7670
Od koje godine izgradnje se nesto smatra pod "novogradnjom"?

Hvala.
Gerry Conlon is offline  
Old 26.09.2014., 21:34   #7671
Dok mu ne prođe garancija. Znači, godinu-dvije (pod uvjetom da je garancija dvije).
Iako ima optimista koji neuseljene stanove, stare preko dvije godine, i dalje nazivaju novogradnjom.
City is offline  
Old 26.09.2014., 21:41   #7672
Quote:
City kaže: Pogledaj post
Dok mu ne prođe garancija. Znači, godinu-dvije (pod uvjetom da je garancija dvije).
Iako ima optimista koji neuseljene stanove, stare preko dvije godine, i dalje nazivaju novogradnjom.
s obzirom da je cijena novogradnje i starogradnje prakticki ista, meni je novogradnja sve u cemu nitko nije zivio.
gmit is offline  
Old 26.09.2014., 21:49   #7673
Pa onda si i ti optimist. Bravo!
City is offline  
Old 26.09.2014., 21:51   #7674
Pa dobro mislio sam da postoji neki sluzbeni kriterij, a ne kako vidim - kako kome paše.
Gerry Conlon is offline  
Old 26.09.2014., 21:54   #7675
Nažalost, to je tako.
Pitaj na Cijenama nekretnina (pdf Gospodarstvo), baš me zanimaju komentari.
City is offline  
Old 27.09.2014., 22:11   #7676
Quote:
City kaže: Pogledaj post
Dok mu ne prođe garancija. Znači, godinu-dvije (pod uvjetom da je garancija dvije).
Iako ima optimista koji neuseljene stanove, stare preko dvije godine, i dalje nazivaju novogradnjom.
na njuskalu neki oglašavaju pod novogradnjom stanove u zgradama iz 80-ih, samo zato jer su stanovi renovirali pije 5 godina

a i samo pogledaj što se sve nudi pod novogrdanjom - nedavno gledala neke nekretnine na vrbanima 3 i stanovi tamo, rabljeni i izgrađeni 2007., oglašavaju se kao novogradnja....

to bi sve trebalo staviti kao lažno oglašavanje
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 28.09.2014., 08:41   #7677
ha nije bas lazno oglasavanje jer je to i dalje novi stan u odnosu na 95% nekretnina u hrvatskoj. trebalo bi jasno definirati pojam "novi" stan. moja i tvoja percepcija i definicija novog sigurno nisu iste. da se razumijemo ni meni nije novogradnja nesto gdje je netko vec zivio vec tek izgradjena zgrada do max godinu dana starosti gdje nitko nije zivio. ali treba to izdefinirati.
takodjer bi volio da se definira pojam "urbana vila", "luksuzan" stan te velicina i oblik prostorije koja se moze zvati sobom (za mene nije soba prostorijica ispod 9 kvadrata)
jones85 is offline  
Old 29.09.2014., 22:13   #7678
prijateljica mi je arhitektica i ona kaže da se stanovi do 10 godina starosti mogu reklamirati kao novija gradnja, ali nikako kao novogradnja....stanovi iznad 10 goidna starosti su starogradanja, renovirao ti njega koliko god puta hoćeš, ta zgrada je starogradnja, a time se i stan mora tako reklamirati....novogradnja su stanovi koji nisu rabljeni, do 3 godine starosti, jer je obično tolika garancija....ono što je rabljeno tj. u čemu se živjelo, nije novogradnja...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 01.10.2014., 10:19   #7679
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
živcira me što u tražilicu stavim jarun, a onda kad se nazove agencija, ispadne da uopće nije jarun, već okolni kvartovi (gredice, staglišće, gajevo itd.)...pa zar je teško napisati točan kvart, a ima ga ponuđenog na njuškalu u opcijama...
Haha, moram samo prokomentirati kratko.
Imala sam stan desetak god na Jarunu, da na Jarunu a ne u Staglišću ili okolnim kvartovima i to sam isto primijetila dok sam bila tamo.
Što su sve ljudi trpali pod naziv Jarun.
Netko je negdje na forumu bio napisao da je to i marketing, ljepše zvuči Jarun nego napisati Staglišće recimo, ljudi se hvataju za sve samo da dobro prodaju.

Zvala sam neke čisto iz znatiželje jer se sve reklamiralo pod Jarun, pa kada sam pitala s koje strane Horvaćanske je zgrada i slična pitanja, odmah su počela mucanja...pa... to u biti nije Jarun gospođo ali je blizu itd...
Ali se tako ne reklamira, marketing je to... samo da se proda što bolje.
afra is offline  
Old 06.10.2014., 10:52   #7680
Pozdrav,


Zna netko možda neke kooperante da prodaju stanove na području Zagreba?
Od lokacija jedino nebi Kamenarku, Sesvete, Podsused, Žitnjak, Ferenščica.
Ostalo sve dolazi u obzir.

Može i na pm.
Tomica0208 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:55.