Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2014., 12:51   #1201
ULAZNA VRATA 110x210 - pvc

Pozdrav!

gdje bi mogla kupiti gotova ulazna vrata dimenzije 110x210.

Potrebna su mi za vikendicu i to za odmah, tako da ne treba biti ništa spektakularno, samo mi je bitno gdje u Zagrebu otići i kupiti odmah!

Hvala!
__________________
Prodajem NOIR vjenčanicu vel 38 https://imageshack.com/a/zBsF/1
mijauuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 20:01   #1202
Ima li itko iskustva s OMEC protuprovalnim vratima? Ugrađena su mi kod izgradnje zgrade. Dobila sam 3 ključa i registracijsku karticu.
Firma Ulmus iz Bjelovara cijeloj zgradi dala je ponudu za servis vrata i stolarije po povoljnijoj cijeni, uključujući zamjenu brave na ulaznim vratima. Oni su radili i ugradnju.
Puna cijena zamjene brave, kažu, bila bi blizu 2400 kn s PDV-om.
Netko je ovdje spominjao 600 kn za zamjenu protuprovalne brave, ne znam otkud tolika razlika...
lada13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 20:45   #1203
Quote:
lada13 kaže: Pogledaj post
Ima li itko iskustva s OMEC protuprovalnim vratima? Ugrađena su mi kod izgradnje zgrade. Dobila sam 3 ključa i registracijsku karticu.
Firma Ulmus iz Bjelovara cijeloj zgradi dala je ponudu za servis vrata i stolarije po povoljnijoj cijeni, uključujući zamjenu brave na ulaznim vratima. Oni su radili i ugradnju.
Puna cijena zamjene brave, kažu, bila bi blizu 2400 kn s PDV-om.
Netko je ovdje spominjao 600 kn za zamjenu protuprovalne brave, ne znam otkud tolika razlika...
Omec je talijanska tvornica. U RH najčešća brava za alu stolariju. To što ima zaključavanje na više točaka (zasune/klinove koji ulaze u okvir) ne znači da su protuprovlna vrata. Osobito ako su vrata PVC. Sam materijal PVC je elastičan i to olakšava provalu. Kod alu vrata možda je malo bolja situacija, ali i dalje nisu protuprovalna. Govorim o najčešćem broju slučajeva.

Omecovi cilindri su daleko od sigurnosnih iako ih ima sa karticom, ali to nemora ništa značit.

Omec je prije svega povoljna opcija brava i cilindara i s obzirom da je niže cjene ne treba puno očekivati.
safty-tipps is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 08:18   #1204
Ima li netko preporuku za firmu koja se bavi prodajom protuprovalnih vrata u Rijeci? Za Ful Blind sam svasta cula, za Inter casu imam dobre preporuke, al ni sama nisam pametna za sto se odluciti. Preko maila su mi, bez odlaska u salon, za prvu ruku iz Inter case predlozili vrata koja nabavljaju od Maxdoor-a iz Dugopolja. Vrata imaju certifikat protuprovalnosti Euro 2,toplinsku i zvučnu izolaciju(32dB). 5 tisuca kuna plus 700 kn montiranje. Znam da su to jedna vrata od njih xy u njihovoj ponudi, ali ne razumijem se u to pa ako netko ima kakvo iskustvo, dobro bi mi doslo. Kolika bi trebala biti zvucna izolacija? Da li je 32 dB malo, puno ili prosjecno?
Koliko su opcenito protuprovalna vrata toplinska izolacija?
__________________
You take me in, no questions asked, you strip away the ugliness that surrounds me...
Sweet, sweet surrender...
RebelTouch is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 17:48   #1205
Quote:
RebelTouch kaže: Pogledaj post
Ima li netko preporuku za firmu koja se bavi prodajom protuprovalnih vrata u Rijeci? Za Ful Blind sam svasta cula, za Inter casu imam dobre preporuke, al ni sama nisam pametna za sto se odluciti. Preko maila su mi, bez odlaska u salon, za prvu ruku iz Inter case predlozili vrata koja nabavljaju od Maxdoor-a iz Dugopolja. Vrata imaju certifikat protuprovalnosti Euro 2,toplinsku i zvučnu izolaciju(32dB). 5 tisuca kuna plus 700 kn montiranje. Znam da su to jedna vrata od njih xy u njihovoj ponudi, ali ne razumijem se u to pa ako netko ima kakvo iskustvo, dobro bi mi doslo. Kolika bi trebala biti zvucna izolacija? Da li je 32 dB malo, puno ili prosjecno?
Koliko su opcenito protuprovalna vrata toplinska izolacija?

Inter casa već dugo vremena montira vrata pa valjda su ok...Vrata sama od Marin experta nisu loša, samo pazite da vam ne ugrade s vratima neku lošu bravu i cilindar tipa Securemme. Obično se isporučuje s tim jeftinim okovom, ali tražite barem nešto srednje kategorije da valja jer znam da imaju u opciji Cisa brave a možda i cilindre, a na kraju vi uvijek cilindar možete sami zamjeniti ako nećete njihov ili vam se ne svidja ono što nude.

Većini prodavača/montažera nije bitan cilindar i brava (srce vrata) pa kod nudjenja pričaju samo o panelima, pragu, oblozi okvira vrata i dr. Nije da je to manje bitno ali nije ni blizu mogućnostima. Rezultat takve prodaje je zbunjen korisnik kad skuži da ima nesigurnosni cilindar s kljućevima koji se mogu kopirat bez problema i bez kartice ;-)

Što se tiče izolacije vrata to puno ovisi o zidu na koji se montira i tu dolazi do izražaja znanje i vještina montažera. Znači montažer bitniji (skoro) nego vrata. Na nekim vratim idu s podacima do 45 dB, ali obično vrata iz basic varijante imaju 30-ak dB.

S dobrim majstorom i kvalitetnijim cilindrom i bravom nema straha za pozdanost.
safty-tipps is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 09:10   #1206
Quote:
safty-tipps kaže: Pogledaj post
Inter casa već dugo vremena montira vrata pa valjda su ok...Vrata sama od Marin experta nisu loša, samo pazite da vam ne ugrade s vratima neku lošu bravu i cilindar tipa Securemme. Obično se isporučuje s tim jeftinim okovom, ali tražite barem nešto srednje kategorije da valja jer znam da imaju u opciji Cisa brave a možda i cilindre, a na kraju vi uvijek cilindar možete sami zamjeniti ako nećete njihov ili vam se ne svidja ono što nude.

Većini prodavača/montažera nije bitan cilindar i brava (srce vrata) pa kod nudjenja pričaju samo o panelima, pragu, oblozi okvira vrata i dr. Nije da je to manje bitno ali nije ni blizu mogućnostima. Rezultat takve prodaje je zbunjen korisnik kad skuži da ima nesigurnosni cilindar s kljućevima koji se mogu kopirat bez problema i bez kartice ;-)

Što se tiče izolacije vrata to puno ovisi o zidu na koji se montira i tu dolazi do izražaja znanje i vještina montažera. Znači montažer bitniji (skoro) nego vrata. Na nekim vratim idu s podacima do 45 dB, ali obično vrata iz basic varijante imaju 30-ak dB.

S dobrim majstorom i kvalitetnijim cilindrom i bravom nema straha za pozdanost.
Hvala puno na trudu i odgovoru Jos sam u fazi istrazivanja oko toga, ipak se vrata ne mijenjaju svaki dan pa da me briga kako ce to ispasti. Zelim nesto kvalitetno i cak mi je bitnija zvucna i toplinska izolacija od same cinjenice da su to protuprovalna vrata. Imat cu na umu to o cilindrima pa cu i znati sto treba pitati!
Hvala
__________________
You take me in, no questions asked, you strip away the ugliness that surrounds me...
Sweet, sweet surrender...
RebelTouch is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2014., 18:58   #1207
Bila sam u izložbenom salonu Ful Blind-a. Vrata mi se cine ok, ali ipak da pitam ovdje jer ima puno iskusnijih na tom području. Zainteresirana sam za protuprovalna vrata koja dodju 5.700 kn (bez montaze).
Neke od karakteristika su:
- pocinčani lim sa vanjske strane, unutarnja i vanjska obloga - laminat
- omega pojacanje vertikalno sa 2 horizontalna ojačanja
- guma za brtvenje na krilu, 5 pokretnih sigurnosnih izlaza, 3 fiksna sigurnosna izlaza
- zaštitna ploča od 4 mm, zaštita mehanizma brave, širokokutna špijunka od 180°
- limitator otvaranja vrata, 5 ključeva.
Vidjela sam da na kljucevima pise Vighi porte blindate. Ne znam da li to znaci da je cilindar ili brava te marke ili oboje, ali vi iskusniji cete vjerojatno znati bolje. Koliko kvalitetno se sve to skupa cini?
__________________
You take me in, no questions asked, you strip away the ugliness that surrounds me...
Sweet, sweet surrender...
RebelTouch is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 13:55   #1208
Safety-tips, kakva vam se čine ova vrata?

http://www.dsftomas.hr/index.php?str...ata&vrataId=14
tipurin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 19:04   #1209
brava problem na pp vratima-kina

Quote:
crni953 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

ne mogu ključem zakljucati vrata, iznutra moze onim okretacem.
Kupljeno u ' Gradja ' - Sibenik prije 8 god. cca 800 kn .
Opcija je kupiti druga takva ( jos ih imaju ) i zamjenti cijelo krilo , a ovo problematicno pokusati popraviti i montirati na drugo mjesto.
Jucer su iz ' Gradje ' rekli da su vrata ' ista ' , a prije godinu dana da imaju sitne razlike - te da trebam dobro premjeriti .

Zna li tko o kakvim se razlikama radi i mogu li ih preurediti.

Ima li tko u Sibeniku da se bavi sa popravcima.

Ako slike pomazu .. recite sta da se fotografira ( a bez skidanja vrata ...)

eto, molim pomoc

hvala unaprijed

mede

problem je bila loša obrada jedne polugice . Jednostavo se demontira ( malo teze montira ) ... obrusio sam srh koji je naljegao na vodilicu ( a nije trebao ) i vrata - brava radi i dalje . Kad mi je kvaka već bila demontirana ... popravio sam i malo svijetlo iznad ključaonice ... opet loš materijal pa je kontakt zaprljan ... i stvarno štede na materijalu --> tanke žice pa lako pucaju . No i to je rješeno.
Bila je potrebna samo odluka da se uhvatim posla ...

pozdrav
__________________
ono što mogu ... napravim sam
crni953 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 22:42   #1210
Quote:
RebelTouch kaže: Pogledaj post
Bila sam u izložbenom salonu Ful Blind-a. Vrata mi se cine ok, ali ipak da pitam ovdje jer ima puno iskusnijih na tom području. Zainteresirana sam za protuprovalna vrata koja dodju 5.700 kn (bez montaze).
Neke od karakteristika su:
- pocinčani lim sa vanjske strane, unutarnja i vanjska obloga - laminat
- omega pojacanje vertikalno sa 2 horizontalna ojačanja
- guma za brtvenje na krilu, 5 pokretnih sigurnosnih izlaza, 3 fiksna sigurnosna izlaza
- zaštitna ploča od 4 mm, zaštita mehanizma brave, širokokutna špijunka od 180°
- limitator otvaranja vrata, 5 ključeva.
Vidjela sam da na kljucevima pise Vighi porte blindate. Ne znam da li to znaci da je cilindar ili brava te marke ili oboje, ali vi iskusniji cete vjerojatno znati bolje. Koliko kvalitetno se sve to skupa cini?
Pretpostavljam da su to Vighi vrata? To su ok vrata. Cilindar standardno nije sigurnosni, ali ako trebate da radi to će raditi. Ali ako trebate sigurnosni cilindar onda tražite nešto bolje.
safty-tipps is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 05:18   #1211
Quote:
safty-tipps kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da su to Vighi vrata? To su ok vrata. Cilindar standardno nije sigurnosni, ali ako trebate da radi to će raditi. Ali ako trebate sigurnosni cilindar onda tražite nešto bolje.
Da, vrata su Vighi! Rade se u Italiji i cekaju se 9 tjedana. Bitno mi je cuti da su vrata ok. U zgradi sam i nije nikad ni bilo provale ni niceg slicno tako da mi nije prioritet da su ne znam ni ja koliko dobra, al kad vec stavljam nova vrata, da su donekle ok. Po svemu sto sam vidjela, dosta sam zadovoljna!
Hvala puno!
__________________
You take me in, no questions asked, you strip away the ugliness that surrounds me...
Sweet, sweet surrender...
RebelTouch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 23:12   #1212
Quote:
tipurin kaže: Pogledaj post
Safety-tips, kakva vam se čine ova vrata?

http://www.dsftomas.hr/index.php?str...ata&vrataId=14
Sama vrata su ok za neki početni nivo pp vrata dok bravu Securemme obavezno izbjegavati i preporučam Motturu ili Titan. Takodjer izaberite dobari pouzdan cilindar.
safty-tipps is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 11:53   #1213
zagreb, protuprovalna vrata, oko 3000 kn, standardne dimenzije.
što uzeti i gdje?

hvala

EDIT:
je li nešto od ovoga ok?
http://www.hlmcentar.hr/protuprovaln...uprovalnaVrata
deniKID is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 18:35   #1214
Quote:
deniKID kaže: Pogledaj post
zagreb, protuprovalna vrata, oko 3000 kn, standardne dimenzije.
što uzeti i gdje?

hvala

EDIT:
je li nešto od ovoga ok?
http://www.hlmcentar.hr/protuprovaln...uprovalnaVrata
Nekakva jednostavna protuprovalna vrata nize protuprovalnosti i slabije izolacije krece od 5.000. Tako da ova za 3.000 sigurno nisu rjesenje...to je kina...svakako provjerite više opcija i pokušajte barem nešto povećat budžet.

Dok kvalitetnija vrata koštaju cca 7.500kn...
safty-tipps is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 23:49   #1215
Bok, malo se natezemo, pa da pitam tu za misljejne/savjet... PVC ulazna vrata sa alu pragom se montiraju na glazuru(pa se stave plocice do njih) ili NA gotov pod( plocice ) ?


hvala
walbandon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 21:18   #1216
Lightbulb Zaštita na strani panti

Ima li tko više proizvoda od ABUS-a u ZG? U Bauhausu imaju ponešto, no ne i ovo niže.
Naime, zanima me zaštita za drvena vrata na strani panti, poput ovih:
http://www.abus.com/eng/Security-at-...de-hinge-units

Ovaj skuplji sustav mi se čini jako dobar, no gdje ga naći.. I slabiji bi bio ok.

Treba jedna ulazna drvena vrata ojačati, a ništa skuplje od dodatne brave i zaštite panti ne bih radio.

Ako imate alternativu, molim ideje, prijedloge.
FED is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 22:04   #1217
Quote:
FED kaže: Pogledaj post
Ima li tko više proizvoda od ABUS-a u ZG? U Bauhausu imaju ponešto, no ne i ovo niže.
Naime, zanima me zaštita za drvena vrata na strani panti, poput ovih:
http://www.abus.com/eng/Security-at-...de-hinge-units

Ovaj skuplji sustav mi se čini jako dobar, no gdje ga naći.. I slabiji bi bio ok.

Treba jedna ulazna drvena vrata ojačati, a ništa skuplje od dodatne brave i zaštite panti ne bih radio.

Ako imate alternativu, molim ideje, prijedloge.
Najjeftinija zaštita postojećeg panta/šarke je klin protiv podizanja koji se ugrađuje ispod panta/šarke.

Bolja opcija od dodatne brave je sigurnosna poprečna brava i onda ne trebate niti klinove protiv podizanja vrata.

Osima svega navedenog obavezna oprema je sigurnosni štit s kvakom i sigurnosni prihvatnik "L" oblika 3 mm debljine + sigurnosni cilindar početne razine tipa Titan K56.
safty-tipps is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 13:41   #1218
Ako netko zna da li je moguće fiksnu kuglu na protuprovalnim vratima zamjeniti normalnom kvakom (kako bi se lakše otvarala vrata) i koliko bi to koštalo. Vrata smo ugradili prije 10+ godine i više ne znam niti koja su firma niti imam kontakt od lika koji ih je ugrađivao ( znam samo da se zvao Pero :-)
Frenky08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 20:50   #1219
Quote:
Frenky08 kaže: Pogledaj post
Ako netko zna da li je moguće fiksnu kuglu na protuprovalnim vratima zamjeniti normalnom kvakom (kako bi se lakše otvarala vrata) i koliko bi to koštalo. Vrata smo ugradili prije 10+ godine i više ne znam niti koja su firma niti imam kontakt od lika koji ih je ugrađivao ( znam samo da se zvao Pero :-)

Moguće je. Samo se javite kod ključara-bravara koji imaju intervencije ili prodavača protuprovalnih vrata. Negdje ćete naći, ali treba se pomučit jer rijetko tko želi radit na "tudjim" vratima.
safty-tipps is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 07:34   #1220
safty-tipps, molim za savjet.

Dvoumim se izmedju PP vrata iz Mitre - Lion R i Rock G.

Koja bi ti preporucio i zasto?

Koja brava je bolja? instop/rollstop ili gripstop?
Da li je istina da gripstop zna zastekati?

U svakom slucaju bi uzeo opciju sa dodatnim cilindrom (npr. za majstore).
Kao glavni cilindar bi stavio Titan T200 ili DOM ix (6 SR ili DAS).
Da li je za dodatni cilindar takodjer potrebno staviti neki iz vise klase ili je u tom slucaju dovoljan 'standardni' cilindar?

Thnx.
dinek8 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:06.