Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2004., 14:56   #1
Tretmani lica kod kozmetičara

Zanima me koliko vas ide na ciscenje lica kod kozmeticarke, dal vam pomaze ili ne?

Naime, ja sam prije imala velikih problema s aknama i posjecivala kozmeticare skoro svaki dan, da ne spominjem da sam ostavila brdo love, a lice mi je bilo sve gore i gore. Onda sam prestala odlazit na ciscenje lica i izbacila puder i lice mi se oporavilo. Sad je super u odnosu na to kak je bilo prije.

No, sad sam u poslovnim odnosima s jednom kozmeticarkom i svaki put kad mi pogleda lice kaze da PODHITNO moram na ciscenje, da mi se otvaraju pore, da sam puna mitesera koji ce prije ili kasnije prerast u akne i otvorit mi pore itd...

Dilema...pustit joj da mi ocisti lice ili ju odjebavat ko do sada? Sto ako se sve ponovi?? Uostalom, ciscenje do kada, kako cesto? Ima li to efekta?

Kakva su vasa iskustva s ciscenjem lica?
__________________
Možeš mi ubiti ljeto - al živjet će proljeće...
Annie1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2004., 15:24   #2
Zadnjih nekoliko mjeseci idem na čišćenje lica i to mi je jako puno pomoglo. Prvo sam išla svaka dva tjedna a sad kad se popravilo jednom mjesečno. Samo trebaš naći dobru kozmetičarku
Charon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2004., 16:57   #3
Preporuka? Kam ti ides?
__________________
Možeš mi ubiti ljeto - al živjet će proljeće...
Annie1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2004., 17:18   #4
ja sam imala slican problem kao i ti...
isla sam kod kozmeticarke koju znam i onako privatno,medutim moj ten nije podnosio njene maske,kremice...imala je proizvode neke franuske firme,stvarno sam zaboravla kako se zvala

prije 3 godine pocele su mi izbijati akne (srecom,nije bilo nesto jako strasno),pronasla sam dobrog dermatologa i on mi je preporucio jednu kozmeticarku s kojom sam jakooo zadovoljna,a nije skupa...
prije sam isla cesto,tjednom jednom,a sada mjesecno jednom

ja sam vani,nisam u HR...ali preporucila bi ti da posjetis najprije dermatologa,mozda je i rijec o krivoj kozmetici...uglavnom on ce te najbolje savjetovat,bar u mom je slucaju bilo tako
croft is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2004., 17:57   #5
Ja idem na ciscenje lica 3-4 puta godisnje i pomaze mi.

Mislim, da je ciscenje koze kod kozmeticarke svaki dan preagresivno za kozu i nije dobro. Svakako je ciscenje koze dobro za kozu, no koliko cesto je potrebno / dobro to raditi ovisi prije svega od tipa koze, godina.

Isto tako ako koristis kvalitetan puder, koji odgovara tvome tipu koze, ne bi trebala imati dodatnih problema. Zato sto puder zimi nije 'dekorativa' nego prije svega zastita koze od smoga, prljavstine, hladnog zraka...
sergio is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2004., 23:42   #6
Re: Čišćenje lica

Quote:
Annie1 kaže:
Zanima me koliko vas ide na ciscenje lica kod kozmeticarke, dal vam pomaze ili ne?
Nejdem, odnosno nisam bila nikad. Sve cure/zene koje znam da su isla, taj "ucinak" je bio vise-manje kratkotrajan, a prvih par dana tog "ciscenjo-mucenja" lice im je izgledalo No way da joj dam pare za takvo mesarenje

Ja probavam uvijek iznova sa kremicama, maskicama, gelovima za ciscenje, tonicima... uglavnom, nadoh ono sto mojoj kozi ocito pase - Normaderm kremu i gle za ciscenje (Vichy). Lice mi je ko djecija guzica. Niti jednog pristica, nikakve neidentificirane crvene tockice... fenomenalno.


Preporucam ti da ak imas vecih problema, mozda odes dermatologu ili ako imas manjih, ko ja, jednostavno ispobavas rzno-razne varijante dok ne nabasas na nesto sto stvarno pase tvojoj kozi.
Sretno u trazenju!
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2004., 09:14   #7
Dora, thanks!
Problem je u tome sto ja nemam vecih problema slicm, bar to ja tak gledam. Prije mi je bilo koma, al sad je super. No, kad to pogleda kozmeticarka ona vidi puno vise od mene i brije da moram hitno na ciscenje. A ona je druga koja mi je to rekla (kod jedne sam isla na cupanje obrva pa me davila s tim da moram doc da mi ocisti lice).

Moja dilema je ta da li meni stvarno trba ciscenje ili one vide dobar nacin zarade u tome da se netko stalno mora vracat i davat 200-tinjak kn za ciscenje svakih 2-3 tjedna ili kolko vec.

Meni se moje lice cini cisto ok , a za razliku kakvih sam roblema imala prije - sad je SUPER!
__________________
Možeš mi ubiti ljeto - al živjet će proljeće...
Annie1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2004., 11:31   #8
Vjerojatno se razlikuju od kozmeticarke do kozmeticarke.Ali mene moja nagovara svaki put da dodjem za 2-3 tjedna jer kao pore mi se strasno pune i vec polako imam bore pa ce to ona popraviti
A frendicu je njena kozmeticarka nagovorila na neki ultra-skupi tretman kiselinama,isla je svaka 3-4 dana,obecavala joj cuda i onda se ogradila kada nije pomoglo.
A koza mi je normalna,tu i tamo mi izadje koji pristic ali bora jos nemam.I sto je manje tlacim imam osjecaj da je sretnija.Masku stavljam kuci,piling si isto radim sama,a do kozmeticarke navratim.
Sprijateljila sam se sa curom koja me depilira,ona kaze da je kod normalne koze uz adekvatnu njegu dosta ici prije promjene godisnjih doba,ili po potrebi.
Sama najbolje znas.
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2004., 13:31   #9
to ti jako ovisi, čak i kozmetičarke različito preporučuju - recimo, meni su govorile da moram dolaziti na tretmane od svaka 2 tjedna, do 3 - 4 mjeseca

jako ti je važna pravilna njega i korištenje preparata koji odgovaraju tvom licu
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2004., 15:25   #10
isla sam dva puta i to jos priej par godina i nisam primjetila da mi je koza nesto bolja od toga,
ja svoje lice redovito cistim i njegujem tako da je uvjek ok, sto cu placati nekoj kozmeticarki puste pare bezveze,
piccola is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2004., 21:20   #11
Quote:
Annie1 kaže:
Dora, thanks!
Problem je u tome sto ja nemam vecih problema slicm, bar to ja tak gledam. Prije mi je bilo koma, al sad je super. No, kad to pogleda kozmeticarka ona vidi puno vise od mene i brije da moram hitno na ciscenje. A ona je druga koja mi je to rekla (kod jedne sam isla na cupanje obrva pa me davila s tim da moram doc da mi ocisti lice).

Moja dilema je ta da li meni stvarno trba ciscenje ili one vide dobar nacin zarade u tome da se netko stalno mora vracat i davat 200-tinjak kn za ciscenje svakih 2-3 tjedna ili kolko vec.

Meni se moje lice cini cisto ok , a za razliku kakvih sam roblema imala prije - sad je SUPER!
Pa cuj, gledaj, ako se tebi tvoje lice cini oke, cisto i u redu, mislim ne vidim razloga da ides kozmeticarki zato jer ti je neka rekala da bi trebala doci.
Obicno ljudi idu ako si sami ne mogu pomoci odnosno ako smatraju da imaju problema. Ako ti nemas, zasto bi isla? Pusti ju nek brije ti znas najbolje kaj je najbolje za tvoje lice i kaj mu treba ili ne teba
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2004., 21:52   #12
Quote:
Zanima me koliko vas ide na ciscenje lica kod kozmeticarke, dal vam pomaze ili ne?
idem.

Dal mi pomaze ? Nemam pristica pa to nije ni razlog mog odlaska.

Idem radi dubinskog ciscenja, njege, da istisne pokoji miteser.

Idem svega par puta godisnje, u prosjeku ( kako kad, ali eto prosjek) 4 puta godisnje.

Quote:
Sprijateljila sam se sa curom koja me depilira,ona kaze da je kod normalne koze uz adekvatnu njegu dosta ici prije promjene godisnjih doba,ili po potrebi.
da, tako otprilike
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2004., 00:46   #13
Ja odem s vremena na vrijeme kod koymeticarke (dobre) d ami malo ociti lice jer imam crne mitesere na bradi i nosu a pogotovo nakon stavri idem ocitit lice kad su mi pristici. KOzmeticarka mi je jako dobra je r je ful informirana i uvijek prva u graud nabavi neke masinice i kremice i sta ja ynam sta.
__________________
Boh?
Alyssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2004., 19:28   #14
Imam vrlo problematicnu kozu i na razne nacine sam to pokusala rijesiti. Bila sam na ciscenjima kod odlicne kozmeticarke koja je bila informirana, uredna, pedantna..., ali mi, unatoc tome, ciscenja nisu pomogla. Trenutno provodim terapiju koju mi je propisao dermatolog i bolje je!
Opcenito mislim da je bolje sto manje 'prckati' po kozi!

__________________
Postujte bakterije - to je jedina kultura koju vecina ljudi ima u sebi.
Sanja :o) is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2004., 23:27   #15
Da li je netko bio kod dermatologa na čišćenju lica s medicinskim preparatima. Mislim na tzv. peglanju, odnosno na tretmanu koji smanjuje pore, odnosno ožiljke od nečiste kože i dal se to može napraviti preko zdr.osiguranja s uputnicom?
HaHa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2004., 14:25   #16
Re: Čišćenje lica

Quote:
Annie1 kaže:
Zanima me koliko vas ide na ciscenje lica kod kozmeticarke, dal vam pomaze ili ne?
Svaka osoba, zena ili muskarac, vrlo je osjetljiva na kvalitetu koze, posebno koze lica. Da bi se kvalitet odrzao na potrebnom nivou, kozi je pored unutrasnje potrebna i vanjska njega. To postizemo razlicitim kozmetickim preparatima koje nanosimo. vrlo je bitno da ti preparati odgovaraju tipu koze, godisnjem dobu, godinama, specijalnim potrebama. Vazno je da se koza redovno njeguje, a to podrazumjeva: ciscenje, toniranje, odmascivanje, ishranu...
__________________
Don't be a Beast , be a Beauty...
Kozmeticar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2004., 15:16   #17
Anela, daj molim te prestani djelit te pametne savjete u cilju reklamiranja svog salona, zivciras. Hvala ti.
__________________
Možeš mi ubiti ljeto - al živjet će proljeće...
Annie1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2004., 15:21   #18
nadam se da će je i danas izbrisati kao i jučer
pink_cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2004., 15:45   #19
Anela, nisi morala mijenjat nick. Tko posta, taj i griješi

Al' u potpisu ti je ostao url od salona. Slučajno ili?
matsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2004., 16:01   #20
Quote:
Annie1 kaže:
Anela, daj molim te prestani djelit te pametne savjete u cilju reklamiranja svog salona, zivciras. Hvala ti.
Quote:
pink_cat kaže:
nadam se da će je i danas izbrisati kao i jučer
Gledajte djevojke , shvatila sam Vase poruke vec prije...
Ukoliko imate kakvo pitanje vezano uz podrucje kozmetike , njege ljudskog tijela rado cu Vam pomoci odgovorom kao sto to i cinim.
Iz iskustva znam da su frustracije i samo raspolozenje svake zene koja drzi do sebe usko povezane samim izgledom...
Postoje mnogi nacini da bi se rijesili tih frustracija , a toga su svjesni cak i nasi decki , muzevi i ostala okolina...
Nekome je "output" i Forum i "scaniranje" postova iscekujuci i najmanju tudju gresku ili krivu rijec ,te tada samom reakcijom pokazuje svoju "velicinu" i stize do "opceg zadovoljstva"...

Djevojke , meni je vazno samo da ste od svih clanova ovog foruma (a ima ih jako puno) Vas dvije zadovoljne...
__________________
Don't be a Beast , be a Beauty...
Kozmeticar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:58.