Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2014., 16:28   #5981
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
bravo za tebe kaj nekej radiš,vidim jako si ponosan time , jedino sumnjam iskreno u tvoj doprinos
samo ti sumnjaj znaš onu, ko o čemu, kurva o poštenju?
uzadnjicas is offline  
Old 28.09.2014., 18:08   #5982
ma on zaista pili svaki dan, i to nije samo u ovo doba godine, tu živim već šest godina i nekako mi se čini da on tu buku stvara puno više nego da samo pili drva za zimu. Sad su trenutno drva, cijelo proljeće npr kosi travu užasno glasnom kosilicom u isto doba dana, osim toga nešto brusi, uvijek nešto.
Naravno da mora obavljati svoje poslove, ali ja bih promislila s takvim aktivnostima. Sigurno ne bih skoro svaki dan to radila u sate kad znam da je nekakvo pa čak i neslužbeno vrijeme za odmor. Ali ama baš uvijek počne iza dva, i proizvodi buku naredna dva sata, kako koji put, ne znam sad točno, nisam vodila evidenciju. Ali mislila bih o drugima, u susjedstvu je vELIK broj višestambenih zgrada i jako puno ljudi. I svjesna sam toga da nema zakona kojim ga mogu spriječiti, te komunalne redare možeš objesiti mačku o rep, naravno, ali to je više pitanje nekakvog osjećaja za suživot.
Kad smo mi imali majstore u stanu svekrva nije dala da ništa buše i rade buku između dva i pet što je bilo opet na drugu stranu pretjerano, jer tako je duže trajalo da završe radove, ali to druga dva susjedanije spriječilo da preuređuju stanove tokom dva mjeseca - svaki dan bi buka počela oko 11,12 i trajala do 6,7 navečer. Nije mi jasno zašto nisu počeli raditi u 8 ujutro?
viridiana is offline  
Old 28.09.2014., 18:24   #5983
uz sve to, on još kosi i travu??
u svom dvorištu?



nemoj nikoga nigdje prijavljivati, samo ćeš ljudima potrošiti vrijeme i živce.
i kakvo je to vrijeme za odmor od 2 do 5? pa ljudi su većinom tada na poslu. odmor za koga? frižider?

edit: a ha, vidim da si iz splita. ajde nemoj biti stereotip
fuj is offline  
Old 28.09.2014., 20:11   #5984
Quote:
zelazny kaže: Pogledaj post
Žena je apsolutno u pravu. Ako postoji kućni red, onda ona ima pravo spavati u miru od 2 do 5. A ovo o plakanju djeteta neću uopće komentirati....Viridiana, u pravu si.
Ako ne pili u zgradi,niti u neposrednoj okolici zgrade,koja je upisana katastarski pod zgradu,fucka mu se za kucni red zgrade.Cak i da pili u zgradi upitno je sto mu tocno mozete ako ne krsi zakone nego samo "kucni red".
A ako nije u zgradi,za njega vrijede samo zakoni RH,nikakav kucni red neke (obliznje,a ni dalje) zgrade.Mir je propisan od 22h do 6h ujutro.
Tu nema velikih ogranicenja,pogotovo ako pili sebi za zimu,da je to neki bucan obrt ili proizvodni pogon...ali cak i u tom slucaju mu mozes stavit soli na rep,i zvati mnogo inspekcija,proci ce godine,pa ce i provjereno nova tv snimit prilog...
Uglavnom cini se da je buka prolazna,jer nece mjesecima sebi piliti za ogrijev.Split nije Korenica,koliko mu ogrijeva treba?
Ukoliko je buka permanentna ulozi u kvalitetnu PVC stolariju,i nista neces cuti.A i cepici za usi su od pomoc,kostaju 5kn

Quote:
Mikahr kaže: Pogledaj post
Svoja drva neće piliti mjesecima pa par dana stanari mogu otrpjeti.
Stolariju ili glasni obrt ne smije otvoriti u stambenoj zoni (neće dobiti dozvolu),za to postoje industrijske zone.
Problem je sto se stambene zone sire.Cest slucaj je u Zagrebu da odjednom neki poduzetnik izgradi par lijepih zgrada u nekom predjelu okolice Zagreba koji nikad nije prije bio stambena zona(malo se podmiti nekoga da se stambena zona prosiri malcice).I tako stanari skupo placaju lijepe stanove,i veselo se useljavaju,ali kako to nikad nije bila stambena zona moguce je da tu u blizini,bas na rubu nove stambene zone desetljecima postoje kakvi pogoni,obrt i sl. koji ili ispustaju emisije nenosnih,smrdljivih i cak stetnih plinova,ili su jako bucni...
Poduzetnik je odavno prodao stanove i otisao.Netko je skupo platio taj stan,i otplacivat ce ga smrti, i nije mu svejedno.
Obrt je tu od tko zna kada,mozda je cak naslijedjen sa oca na sina,obiteljski,i njega se nista ne tice ni poduzetnik,ni korumpirani gradski oci,a ni novouseljeni stanari.Zaposljava neke radnike koji prehranjuju svoje obitelji...
I sto cemo sad?Tko je u pravu,tko je u krivu?A to se dogadja u kod nas itekako.
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Old 28.09.2014., 20:26   #5985
kao one dvije babe na Šolti koje s desetak pijevaca teroriziraju cijelo selo već godinama... i to nema veze s uzgojem kokoši radi jaja - samo čisti prkos drugim ljudima (drže same muške)

pa ako imaš lošu sreću da si im se rodio u susjedstvu, zaboravi na zaradu od turizma. i na spavanje.
uzadnjicas is offline  
Old 28.09.2014., 20:37   #5986
Quote:
plus.nesto kaže: Pogledaj post
...
Obrt je tu od tko zna kada,mozda je cak naslijedjen sa oca na sina,obiteljski,i njega se nista ne tice ni poduzetnik,ni korumpirani gradski oci,a ni novouseljeni stanari.Zaposljava neke radnike koji prehranjuju svoje obitelji...
I sto cemo sad?Tko je u pravu,tko je u krivu?A to se dogadja u kod nas itekako.
Ako je obrt "od stoljeća sedmog" tada treba istražiti tko je i na temelju čega izdao građevinsku dozvolu za gradnju zgrade(a) u neposrednoj blizini bučnog industrijskog obrta.Ako se utvrde nepravilnosti kupci/vlasnici stanova mogu tražiti obeštećenje,naravno u nekoj normalnoj državi a nadamo se da na nju nećemo čekati "do stoljeća dvadesetsedmog".
Mikahr is offline  
Old 28.09.2014., 20:52   #5987
nisam iz splita, samo tu živim, nažalost.
isto tako, mislim da tip nema obrt već sve radi za svoje potrebe.
Ustajem u 6 i u 14 moram leći jer sam bolesna, a imam i malo dijete.
Sve u svemu, nemojte se žestiti, samo sam htjela podijeliti neugodno iskustvo, to je sve. Znam da nema pomoći,nažalost.
viridiana is offline  
Old 28.09.2014., 23:08   #5988
ne vidim razloga zašto se, nakon nekolicine zajedljivih komentara, opravdavati pred šačicom ljudi koji se vrlo vjerojatno tako ponašaju i doma-kao da su sami na svijetu? Kada sam bila dijete i u našoj zgradi je bio izvješen kućni red i svi su ga se pridržavali, nitko nije kopao i izvlačio zakone i pravilnike, ponašali su se ljudski. Danas toga nema. Meni osobno ne smeta buka i mogu ( i jesam) zaspati na nogama pored zvučnika, ali netko treba mir i to treba poštovati.
I ja,koja sam navikla na gradsku vrevu trebam isključenje od svega, pa pobjegnem na vikendicu, a onda 10 susjeda u subotu popodne odluči pokositi travnjak....
zelazny is offline  
Old 29.09.2014., 12:33   #5989
Quote:
viridiana kaže: Pogledaj post
nisam iz splita, samo tu živim, nažalost.
isto tako, mislim da tip nema obrt već sve radi za svoje potrebe.
Ustajem u 6 i u 14 moram leći jer sam bolesna, a imam i malo dijete.
Sve u svemu, nemojte se žestiti, samo sam htjela podijeliti neugodno iskustvo, to je sve. Znam da nema pomoći,nažalost.
Mozda bi mogla ljubazno se javiti gospodinu,objasniti da ti treba odmor i da ces ako je potrebno otici kod roditelja popodne se odmarati dok ne zavrsi posao?
Usput ces saznati kad planira zavrsiti.
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Old 29.09.2014., 17:02   #5990
Ne kuzim; svaki dan kosi travu motornom kosilicom, a kad ne kosi, onda pili drva?
Obzirom da covjek pili drva sebi za ogrjev, za zimu, nekako ne vjerujem da ima kucerinu od 3000m2 za koju treba ispiliti tristo metara drva. Razumijem da smeta, ali nije mi jasno kako je moguce da (skoro) svaki dan proizvodi nesnosnu buku jer bi trebao imati par hektara travnjaka i tri sume drva za ispiliti.
Kako netko vec rece, cepici za usi i mir. Ili dogovor sa susjedom da pili dva sata kasnije, ili vi spavajte dva sata kasnije. Imam i ja susjede u kucama kraj nasih zgrada, i jebiga, ljudi pile drva za zimu. Nece ih piliti vjecno. Falabogu ne pile ih usred noci nego u normalno doba tijekom dana.
ryell is offline  
Old 29.09.2014., 17:34   #5991
Svugdje gdje su niknule zgrade pokraj kuća to je tako, i čim se prije navikneš na to, tim bolje. Kada smo se mi doselili u ovaj stan prije 4 godine, užasno me je iritirao "kućni ljubimac" kojeg drži čovjek u kući nedaleko naše zgrade, (sreća pa nije odmah do zgrade). Naime on ima pauna. Kako se to stvorenje iritantno glasa ujurto rano...to je strašno. U 5 ujutro kad počne ispuštati neartikulirane zvukove....užas. No naviknula sam se u toj mjeri da ga više uopće ne čujem. Ili ga ja ne čujem ili ga više nema...nemam pojma.
To je tako i na te se stvari čovjek mora naviknuti.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Old 01.10.2014., 14:49   #5992
Pa dobro ljudi, jel bilo tko od vas pročitao zakon o zaštiti od buke???

Nije samo po noći određena količina buke, nego postoji i dnevna buka.

U mješovitim zonama to je 55dB danju i 45dB noću.

Dakle, pile, pneumatske bušilice, cirkulari, itd itd itd se kreću oko 80-100dB.

Dakle nije problem ako čovjek nešto radi 4-5 dana, pa i koji tjedan na kući, nije problem ako pili drva za zimu, ako radi krov, ako popravlja kanalizaciju. Na to se mislim nitko neće buniti.

Problem su oni koji buče svakodnevno. Dakle oni susjedi koji cijelo proljeće/ljeto/jesen pile, lupaju, nabijaju, razvaljuju. SVAKODNEVNO, ili jako jako često. Dakle 4-5-6 puta tjedno.

E pa za takve bi trebale ići ogromne kazne, i tako je to uređeno u drugim razvijenijim državama. Na žalost, mi još uvijek ne živimo u uređenom civiliziranom društvu, i ovdje se mir, tišina i kućni red ne cijene. A oni koji su zaduženi za to (npr. komunalni redari) većinom im se s tim neda zezati jer je lakše dobivati plaću, a da ništa ne radiš

Inače, ako želiš raditi nekakvu izmjenu na kući/stanu u zapadnim zemljama, trebaš tražiti dozvolu i dati okvirni period radova u kojima ćeš raditi buku. Kad to istekne, s bukom i radovima si završio. A ne da možeš uništavati život i mir susjedima oko sebe kad hoćeš i koliko god hoćeš. Na žalost, mi takav stupanj civilizacije nećemo dostići još skoro.
lllnuclearlll is offline  
Old 02.10.2014., 01:43   #5993
Quote:
Mikahr kaže: Pogledaj post
Stolariju ili glasni obrt ne smije otvoriti u stambenoj zoni (neće dobiti dozvolu),za to postoje industrijske zone.
Dobit će i tekako i to za tvornicu u stambenoj zoni..zaboravljaš gdje živiš..
vspec is offline  
Old 02.10.2014., 01:45   #5994
Svi ti zakoni koje spominjete možete si zabit u onu stvar, frajer je već vjerojatno podmitio inspektora da mu najavi kad će doć i možete se slikat, uostalom dovoljno je smanjit intenzitet/struju strojeva kad dođe inspektor i ostale cake tipa zavoreni prozor i pokvareni mjerni uređaj + stavljanje predmeta u ladicu na xxx godina i možete si ga da ne velim kaj, živimo u banana državi o čem vi pričate, kakvi zakoni, zakoni su samo kad se tiču političara. zakoni ne vrijede za običnu rulju..
tvornica se itekako može napravit u stambenoj zoni, čak i ilegalno izgradit i dobit sve dozvole, može se bučit, smrdit i svašta i ne možete tu ništa, osim iselit se i nać primjerenije susjedstvo..ili uzvratit frajeru istom mjerom..

Zadnje uređivanje vspec : 02.10.2014. at 01:53.
vspec is offline  
Old 02.10.2014., 20:33   #5995
Quote:
lllnuclearlll kaže: Pogledaj post
Pa dobro ljudi, jel bilo tko od vas pročitao zakon o zaštiti od buke???

Nije samo po noći određena količina buke, nego postoji i dnevna buka.

U mješovitim zonama to je 55dB danju i 45dB noću.

Dakle, pile, pneumatske bušilice, cirkulari, itd itd itd se kreću oko 80-100dB.

Dakle nije problem ako čovjek nešto radi 4-5 dana, pa i koji tjedan na kući, nije problem ako pili drva za zimu, ako radi krov, ako popravlja kanalizaciju. Na to se mislim nitko neće buniti.

Problem su oni koji buče svakodnevno. Dakle oni susjedi koji cijelo proljeće/ljeto/jesen pile, lupaju, nabijaju, razvaljuju. SVAKODNEVNO, ili jako jako često. Dakle 4-5-6 puta tjedno.

Dakle ipak nisam luda...............osim toga, čini mi se da su Crkve i njihova zvona iz toga zakona izuzete?
viridiana is offline  
Old 03.10.2014., 08:13   #5996
Quote:
viridiana kaže: Pogledaj post
Dakle ipak nisam luda...............osim toga, čini mi se da su Crkve i njihova zvona iz toga zakona izuzete?
joj ovo je istina. moja teta zivi preko puta crkve. osim ono sto zvoni, kad vec mora, par puta dnevno, sad su im jos stavili da i sat otkucava. na pola sata jedan udarac, a za puni sat koliko je sati. to je uzas nad uzasima.

inace sam nesto drugo htjela reci. bio neki dokumentarac, ma vecc dugo, nesto o japancima. i sad se jedni selili, iz jednog stana u drugi. ne da su morali sve obavijestiti da ce oni u taj da, u taj sat nositi namestaj (nes ti buke), nego su cijelo stubiste, morali zastititi sa nekim folijama da se slucajno stubiste ne zamaze ili osteti. i zidovi i podovi su inace u pitanju
a kod mene stubiste ko svinjac, pogotovo prizemlje.
vlovrec is offline  
Old 03.10.2014., 08:57   #5997
i morali su angazirati firmu za seljenje da im nosi stvari. pa nije valjda da to prizeljkujes i u hrvatskoj?osim sto je seljenje samo po sebi stresno sto treba jos iskesirati ccca 10000kn za "majstore" da ti iznesu stvari?
jones85 is online now  
Old 03.10.2014., 10:01   #5998
Tko kaže da moraš "majstore" za cca 10000 kn angažirat. Korektno i čisto seljenje možeš obaviti i s prijateljima, sve zavisi tko je kakva osoba. Kad sam se s curom (danas žena) selio iz prvog podstanarskog stana, ne samo da smo "polizali" stan, već smo i apsolutno svaki najmanji trag našeg boravka i seljenja uklonili prije posljednjeg zatvaranja ulaznih vratiju u zgradu. Znači, može se, samo je problem u ljudima. Npr. u zgradi gdje živimo jednom susjedu je sasvim normalno da pljune na stubištu ili liftu, dok drugom je normalno u garaži bacat čikove, ali ne kod svojeg parkirnog mjesta, već tuđeg. Ajde, sad je barem prestao kad mu je vlasnica dotičnog parkinga ostavila poruku i pepeljaru da ubuduće baca opuške u pepeljaru.


Sent from my Windows Phone using Tapatalk
__________________
One day you'll leave this world behind so live a life you will remember!
J. Knoxville is offline  
Old 05.10.2014., 14:01   #5999
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
joj ovo je istina. moja teta zivi preko puta crkve. osim ono sto zvoni, kad vec mora, par puta dnevno, sad su im jos stavili da i sat otkucava. na pola sata jedan udarac, a za puni sat koliko je sati. to je uzas nad uzasima.
.
bila sam ove godine na godisnjem na otoku Ugljanu i proplakala sam cijeli godisnji zbog te crkve. Jutarnji prvi pozdrav mi je bio srednji prst usmjeren prema njoj.
Bili smo udaljeni 50ak-70ak metara (max, nisam jaka u tim procjenama), izmedu nas nije bilo kuca, nista sto bi filtiriralo buku i jos smo bili na prvom katu. Najdrazi moment popu je "pozdrav Mariji" u 6:00, pjesmuljak od skoro 5 min hard core zvonjave. Uza sve, glupaca se nasla tamo u vrijeme Velike gospe kada malo zesce pojacaju slavlje. Tada Pozdrav Mariji zvoni 5 puta dnevno.

Nekada davno, u divno komunisticko vrijeme, ta crkva je zvonila samo u podne. To je bio svim klincima znak da se ide kuci na rucak. Nedjeljom je zvonila samo ujutro za misu i adio. Ovo danas je cisto crkveno izivljavanje.
pupetta.maresca is offline  
Old 14.10.2014., 12:02   #6000
Oprostite što ovako upadam, ali čitam malo ovu temu i vidim da su svi s kojima imate problema "došli sa sela i ne znaju se ponašati".
Samo sam htjela napomenut ( i sama sam došla sa sela) da nismo svi sa sela seljačine koje nemaju osnovne kulture.
Prema mom iskustvu života u studentskim domovima i kasnije u unajmljenim stanovima puno nepristojnih pridošlica su građani (Zadar, Split...), a neki su i starosjedioci.
katija is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:06.