Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2002., 23:17   #1
Groznica na usnama

Dakle gorznica koja se dobije na usnama.

Kako se rijesiti. Imam prijatelja koji konstantno dobija tu groznicu. Danas ih cak ima 3 na usnama.
Osobno jednom sam je imao u proslosti i prosla je bez problema. Usne su boljele na mjestu na kojem se pojavila i popucale ako bi prejako otvorio usta.

Sto poduzeti ako se dobije groznica i kako se te napasti rijesiti. Ima li ista sto pomaze?
__________________
vita non est vivere sed valere vita est
life is more than merely staying alive
Mark_V is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 23:49   #2
Ima

Odeš kod dermatologa i prepiše ti tablete koje ćeš piti.
Kod nas se zovu Virolex, kao i krema kojom se maže herpes. Tablete se piju na određen način, stvarno ih treba prepisati liječnik. Ja na primjer već 3 godine nisam imala "groznicu", od kada sam koristila te tablete.
Inače, vjerojatno učestalost izbijanja ovisi i o imunitetu koji treba ojačati.
Zlatokosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2002., 06:08   #3
Ja to dobijem samo ponekad i obicno je dovoljno da stavim Zovirax cim osjetim tingling. Ako uhvatis dovoljno rano, cold sore nece ni izbit van. Ako se vec razvilo. onda je dobro stavit zovirax par puta na dan i groznica puno krace traje.
Dobro je i da se na ostatak usta (zdravi dio), stavlja labello da ti usta ne popucaju.
Ako tvoj prijatelj ima ucestale napade groznica, mislim da mu doktor moze prepisati tablete koje bi smanjile ucestalost izbijanja. Potpunog lijeka jos uvijek, na zalost, nema.
Treba isto pazit da ih se ne dira jer se virus moze prenijeti na drugi dio tijela. Ako preneses na genitalije, herpes ti ne gine.
Inace, groznice se obicno pojave kad se osjecas run down ili kad si stressed.
Ja ih obicno dobijem nakon neke ozbiljnije gripe kad mi je imunitet slab.
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2002., 10:18   #4
kao teenagerka sam ih često imala i kao što Kiki kaže, kad sam bila u depri ili umorna- znači kad je imunitet u komi. I to gotovo kroz cijeli mjesec, koma. Kad se desi onda Zovirax, ali ono što je meni pomoglo da se više ne vraćaju je jedan mali eksperimentić koji je doktorica na meni izvela. Sastoji se u overdoseu vitaminom B. Pila sam 8-10 (!!!) tableta dnevno razdijeljene na tri ture dnevno i to preko mjesec dana.
Knock on wood- nikad više herpes u životu nisam imala.
Eto, nadam se da će pomoći
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2002., 17:42   #5
Probaj kuru multivitamina. Malo da ti podigne imunitet.
 
Odgovori s citatom
Old 14.12.2002., 19:42   #6
Re: Groznica na usnama

Quote:
Originally posted by Mark_V
Dakle gorznica koja se dobije na usnama.

Kako se rijesiti. Imam prijatelja koji konstantno dobija tu groznicu. Danas ih cak ima 3 na usnama.
Mark_V, uz sve simpatije prema tvojim opredjeljenjima, a d a savjetujesh prijatelju da se testira?
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2002., 23:18   #7
Groznica je mala kao gutica na usni i to nije nista strasno a herpes je drugo ,to pocne peckanjem pa se pojave mjehurici ,zna boliti i svaki mjehuric polako puca i tek poslije se susi ,usna nekada otekne.
Javlja se najcesce na usnama a nekome i na nosu .
Zarazno je i ne treba se ljubiti s osobom koja ima herpes .
A lijeci se cinkovom mascu .
Pojavljuje se u stresnim situacijama a neke zene dobiju kada imaju menstruaciju .
Postoji i genetska predispozicija za dobijanje herpesa a ispoljava se ako je oslabio imunitet ,ako smo izlozeni stresu a nekome kada se sunca.
Ja sam prije redovno na moru dobijala herpes .
Vec ga dugo sva sreca nisam imala.
Zedj vatre is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2002., 12:53   #8
Quote:
Groznica je mala kao gutica na usni i to nije nista strasno a herpes je drugo ,to pocne peckanjem pa se pojave mjehurici ,zna boliti i svaki mjehuric polako puca i tek poslije se susi ,usna nekada otekne.
Koliko ja znam, sve je to herpes simplex, isti uzrochnik, stalno prisutan u nashem organizmu, koji se iz odredjenih razloga razbukta.

Ima josh i herpes zoster - upala zhivca.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2002., 14:05   #9
Re: Groznica na usnama

Quote:
Originally posted by Mark_V
Dakle gorznica koja se dobije na usnama.

Kako se rijesiti. Imam prijatelja koji konstantno dobija tu groznicu. Danas ih cak ima 3 na usnama.
Osobno jednom sam je imao u proslosti i prosla je bez problema. Usne su boljele na mjestu na kojem se pojavila i popucale ako bi prejako otvorio usta.

Sto poduzeti ako se dobije groznica i kako se te napasti rijesiti. Ima li ista sto pomaze?
Probaj sa Virolex kremom.....
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2002., 14:27   #10
***

Ako vam taj cas nije pri ruci krema, kao prva pomoc moze posluziti i kriska limuna ili cesanj cesnjaka prerezan da ljutina grize.
Ipak kremu treba nositi onaj koji je jednom imao groznicu, jer se uvijek vraca.
ankada is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2002., 11:06   #11
Tocno je ovo sto Sandra rece, uzimanje vitamina B. Doduse, ja ne uzmem tako velike kolicine, nego 3x2 B Komplex drazeje (Proizvodjac "Krka"). Kad uhvatim groznicu u samom pocetku, obicno se i povuce, a ako je vec uznapredovala, onda brze prodje.

Inace, odvratna stvar te groznice...

Bljak.

"Nauzivala" sam ih se podosta u zivotu, na zalost.
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2003., 18:13   #12
Re: ***

Quote:
ankada kaže:
Ako vam taj cas nije pri ruci krema, kao prva pomoc moze posluziti i kriska limuna ili cesanj cesnjaka prerezan da ljutina grize.
ma namazes ljutim kaldontom, pa da vis kako grize, spece, i sasusi preko noci
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2003., 19:21   #13
Oće nas netko prosvjetlit na kraju???

Jel to isto što i herpes ili?

Septembar... Kalodont može izgrist ranu, ali ona se i dalje cijedi. Viroleks je jedini osuši, a piše i da se mora koristiti dan, dva nakon što prođe herpes...

Naravno, ako to JE herpes...
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2003., 21:56   #14
"groznica" je uzrokovana jednim od herpes-virusa. zadovoljan?
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2003., 21:59   #15
Quote:
magic kaže:
Koliko ja znam, sve je to herpes simplex, isti uzrochnik, stalno prisutan u nashem organizmu, koji se iz odredjenih razloga razbukta.
imamo mi razne viruse (i viroide) u genomu i u citoplazmi. neke jedine nemaju neke viruse. neke imaju ali nikad ne razviju bolesti. induktor moze biti neka druga bolest ili stres ili umor, sve ono sto moze oslabiti standardni imunoloski odgovor.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2003., 16:09   #16
O, užasa, groznica.
Prije sam je dobivala svaki put kad bih se ljubila s nekim novim. Onda su se usne valjda navikle na novu slinu, pa su sad cool.
Sad dobijem groznicu umjesto temperature, kad sam pod stresom, kad malo spavam, kad mi oslabi imunitet...
Traje mi 100 godina i, iako je mažem Virolexom i cinkovom mašću, ona je tvrdoglava i stoji mi nasred ćube kol'ko se to njoj hoće.
Pasta za zube mi nije dobra jer kad je skidam, strgne mi se i krastica pa groznica ponovno nabuja...
I ja bih voljela znati postoji li kakvo djelotvornije sredstvo koje se bez beda može nabaviti u Zagrebu.
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2003., 14:37   #17
groznica=herpes
Kao što magic reče, uzročnik je herpes simplex virus iz porodice herpesviridae.
Kad ga jednom uhvatiš, ostaje ti doživotno spremljen u stanicama.
Sad, ovisno o imunitetu, postoje razni stresori koji ga aktiviraju. Poanta jest u tome da postoji milijun stvari koje izazivaju stres, a posljedica je ista- pad imuniteta.
Kad imunitet padne, virus se aktivira.
Lijeka nema, pomaže virolex, kure vitaminom B, cinkova mast i sl. već gore nabrojano.Naravno, to ne ubija virus, nego samo otklanja tegobe.

Mark_V opredjeljenje?
Ako dobro kontam, vjerojatno se radi o sklonosti prema istom spolu. Ako ti je prijatelj iste orijentacije, i "groznica" mu je u zadnje vrijeme učestala, stvarno ne bi bilo loše otići testirati se na HIV.
__________________
koliko smo sretni ti i ja, čiji je dom bezvremenost: mi koji smo dolutali s mirisnih planina vječne sadašnjosti igrati se tajnama, kao što su rođenje i smrt, u jednome danu(ili možda čak i manje)
eowyn_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2003., 15:21   #18
dodatak: kod prvih simptoma (pekcanje, svrbez), treba sto prije ohladiti (kockicom leda npr) mjesto gdje ce izbiti mjehuric (koji ce se poslije pretvoristi u krasticu). svi inhibitori viralne polimeraze (Virolex, Zovirax itd) se moraju intenzivno TAD primjenjivati. jednom kad mjehurih i krasta nastanu, vise nema smisla. tad ima smisla stavljati tvari koje isusuju (npr. zinkovu mast) osteceno tkivo.

istina je da je izbijanje simptoma herpesa jedan od znakova da imunitet nije u formi. a istina je da imunitet nije u formi ako osoba pati od stecene ili prirodjene imunodeficijencije.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2003., 19:32   #19
Izgleda da imam srece gar glede herpesa - nikad ga nisam imala...Ali zato afte skoro svaki tjedan.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2003., 14:01   #20
Quote:
eowyn kaže:
Mark_V opredjeljenje?
Ako dobro kontam, vjerojatno se radi o sklonosti prema istom spolu. Ako ti je prijatelj iste orijentacije, i "groznica" mu je u zadnje vrijeme učestala, stvarno ne bi bilo loše otići testirati se na HIV.
Quote:
magic kaže:
Mark_V, uz sve simpatije prema tvojim opredjeljenjima, a da savjetujesh prijatelju da se testira?
Sto se toga tice sve je u savrsenom redu.
Iako je moj prijatelj sklon istom spolu, posljednji nalazi kao i svi prethodni su mu cisti.
Jednostavno sam htio pitati da li mu se ikako moze pomoci jer ih je imao (vise ih nema) konstantno par tjedana.
U posljednje vrijeme prolazi kroz stresnu situaciju, poprilicno stresnu rekao bih. Mozda je to razlog zasto mu se groznica pojavljuje. Vrlo interesantni odgovori. Mnogo toga sam naucio od vas i zahvaljujem se na informacijama. Iako sam groznicu osobno samo jednom prebolovao, nadam se da se vise nikada nece vratiti... grozan osjecaj sa ispucalim usnama.
__________________
vita non est vivere sed valere vita est
life is more than merely staying alive
Mark_V is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:27.