Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2008., 09:14   #621
Quote:
mejan kaže: Pogledaj post
...Ali ono sto mene zanima - svi pricaju kako podrucje anusa ne bi smjeli prati toplom vodom nego hladnom jer topla kao prosiruje krvne zile pa se hemeroidi pogorsaju, ali.... koliko puta ste samo citali da se ne smije sjediti na HLADNOM stolcu jer on pogorsava stanje s hemeroidima, pa me sad zanima - sto je od toga istina, a sto laz!?
Ako krvari jasno je - isključivo hladna voda, a nećeš prati 10 minuta, pa da se išta bitno rashladi... Imaš li sreće nakon koji minut bi krvarenje trebalo prestati. Ako nema krvarenja onda je topla svakako ugodnija, a opet nećeš prati 10 minuta... Sjedenje je problem, neznam dali je prije rečeno pa evo opet: skaj je neprijatelj br1, a i neke umjetne kože nisu ništa bolje!
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 19:07   #622
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
skaj je neprijatelj br1, a i neke umjetne kože nisu ništa bolje!
Mozda zvuci glupo, ali........zasto?
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 01:15   #623
Quote:
mejan kaže: Pogledaj post
Mozda zvuci glupo, ali........zasto?
Prvo: iskustvo! ja sam ih tako dobio.. (OK, malo i nasljedstvom) Uvjet je višesatno sjedanje, a danas je to čest slučaj.
Drugo: razmisli: podloga je nepropusna, znojenje itd... Pa kad ustaneš - a sve ispod mokro.
Iskustvo: uvijek nekakav jastuk koji "diše"! Ali još bolje: bjež sa skaja!
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 02:00   #624
Pomozite si, između ostalog, čajem od Subana - Hemorosan.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 16:25   #625
Ljudi moji...,nemojte se zaj... s tim hemeroidima.Ja sam godinama imao unutarnje,non stop krvarili...rijetko kad da nisu.I nisam htio ići doktoru...,koristio svakakve masti ,čajeve...,promjenio prehranu ...i ništa,nisu nestali...Duži niz godina sam se tako mučio u nadi da će biti bolje.Moj dr. opće prakse me nije htio nigdje slati ni na kakve daljnje pretrage nego samo obraćao pažnju na pravilnu prehranu.I naravno,ako me on neće slati dalje,neću bogami ni ja sam ići...jesam budala...)Sve dok ljetos nisam završio u bolnici i to ni manje ni više nego zbog anemije,odn. zbog krvarenja hemoroida.Ljudi moji,to je bilo grozno...već unazad 2-3 god. osjećao sam se umorno,iznemoglo,stalno mi se vrtilo u glavi,lupanje srca...i što ja znam što sve ne.Da bi se na kraju ispostavilo da je došlo do anemije.Ajde,sreća da nije i nešto gore,ne?Ali sad se fino liječim već mjesecima i tko zna koliko još budem morao gutati tablete svaki dan dok se krvna slika ne popravi.Naime,željezo mi je sa normalnih 20 pa naviše palo na bijednih 2,pa nije ni čudo što mi je bilo onako slabo...
Zato ljudi,ne zezajte se i trk doktoru...
sstame is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 16:07   #626
Quote:
sstame kaže: Pogledaj post
Ja sam godinama imao unutarnje,non stop krvarili...rijetko kad da nisu.I nisam htio ići doktoru...,koristio svakakve masti ,čajeve...,promjenio prehranu ...i ništa,nisu nestali...Duži niz godina sam se tako mučio u nadi da će biti bolje
Sorry,ali tu je prvo bila tvoja pogreska (a da ne spominjem jos vecu gresku tvog lijecnika). Jer cim vidis da ne stima nesto sto bi trebalo stimati, i ako se to povlaci mjesecima, a pogotovo godinama, stari moj...ti trk doktoru!!!
Hemeroidi nisu za zezat, to se zna.. Ako ne stvaraju probleme lijece se simptomatski (masti, kreme, cepici), ali kad je rijec o obilnim krvarenjima, teskocama pri sjedenju, problemima s praznjenjem, onda nemas sta cekati
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 13:47   #627
Pročitao sam dio tekstova sa ove teme u nadi da ću pronaći neka iskustva o liječenju hemoroida pčelinjim proizvodima, i ostao razočaran, jer ništa nisam pronašao.
Kao pčelaru poznato mi je da su u mnogim slučajevima postignuta izliječenja čak u kroničnim slučajevima i nakon više operacija uz korištenje apiterapeutskih pripravaka sa matičnom mliječi, propolisom, peludom i medom. Ukoliko netko ima iskustava ili želi pokušati neka ih iznese ili se javi porukom.
Hvala.
Matica4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 20:12   #628
hej ljudi,
ovak...ja već 3-4 dana osjećam lagano peckanje,i kad se obrišem wc papirom onak mi bude kao točkica točkica al fkt mala točkica krvi.nikakvu kvržicu veličine graška nisam napipala i čak mi je i sestra pogledala guzu i veli da nema ništa...inače,nikakvih probelam s probavnom nemam,ne jedem kikiriki,inače pijem puno tekućine ,čaja ,acidofila bla bla...nije da se sad previše krećem ,bili su ispiti pa sam morala malo zagrijat stolicu.e sad,jel se tu možda radi o unutarnjim?inače,moj stari ima dosta problema s tim al opet to je druge prirode jer on ima dosta neredovite stolice.pa eto,svaka pomoć bi mi dobro došla...
anjich is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 22:42   #629
ZA ANJICH:

je,to su ti unutarnji. isto,identicno ti je tako kod mene. hemici su nasljedni. ako ti tata ima problema s njima, vrlo je vjerojatno da imas i ti. ta mala tockica znaci da je hemeroid pukao. nista strasno. ljudi imaju takva krvarenja da nije za vjerovat. samo bez brige. ako se pojavi bol pri sjedenju mozes koristiti mast ili cepice, ali ugl ti je potrebna samo dobra prehrana, redovito praznjenje crijeva i pranje analnog podrucja sto cesce mozes nakon stolice, te sto vise kretanja. pokusaj izbjegavati voce s koricom i kosticama ili oguli koricu; takodjer premasnu, prezacinjenu hranu... nema mjesta panici. sve je u redu
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 22:46   #630
Quote:
Matica4 kaže: Pogledaj post
Kao pčelaru poznato mi je da su u mnogim slučajevima postignuta izliječenja čak u kroničnim slučajevima i nakon više operacija uz korištenje apiterapeutskih pripravaka sa matičnom mliječi, propolisom, peludom i medom. Ukoliko netko ima iskustava ili želi pokušati neka ih iznese ili se javi porukom.
Hvala.
Ja bih pokusala. Samo trebam recept
Nisam cula nista o tome, ali vjerujem da je moguce. dokazano je da je med vrlo vrlo koristan u razlicite svrhe, pa zasto ne i ovdje!?
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 13:21   #631
izgleda da i ja imam neki problem s hemeroidima. prije mjesec dana sam skuzila oko anusa ko malu mekanu izduzenu kvrzicu ili nateklinu, al ona nije imala nikakvu krvavu boju i nestala je za dva, tri dana. sada mi se opet pojavila i ne boli me ni nist nego samo malo svrbi. krvi nema prilikom obavljanja nuzde i to je i dalje boje koze. da li su to hemeroidi? i da li da probam mazat s nekom masti ili sta da radim da mi to prodje? i kolko uopce treba hemeroidima da nestanu? naravno mislim doktoru ako mi se pocne to pogorsavat, al sad bih ja to nekak probala sama rijesit ak je moguce.
GothicRomance is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 16:02   #632
je,najvjerojatnije je rijec o hemeroidima. nije nuzno da ti se pojavi krv. samo u slucajevima tvrde stolice pa kad pukne. mozes pokusat s FAKTU cepicima i/ili masti. za koliko ce dana proci, to ti ne mogu sa sigurnoscu reci. ovisi od osobe do osobe, a veliki utjecaj imaju prehrana, redovite kretanje i tusiranje (tj. cesce pranje guze nakon wc-a )
eh,da...za omeksavanje stolice pokusaj s kompotom od suhih sljiva koji ces doma napravit. imas na netu razlicite recepte kako se radi, ali svaki nacin je u pravilu jednako ispravan. on dobro djeluje kod hemeroida omeksavajuci stolicu. a i fin je (cak i za nas koji ne volimo suseno voce )
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 16:11   #633
bas sam kupila tu mast i tolko jako me pocelo svrbit od nje da sam je morala isprat . a pise da je to jedna od nuspojava. ne znam sad se vise ne zelim tim mazat . al bum probala jos prije spavanja. a tvrda stolica mi nije problem. nisam primjetila da mi utjece na to. hvala u svakom slucaju
GothicRomance is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 16:18   #634
hehe,ne znam.. mene nije nikad svrbila. al dobro. pokusaj opet. ako ne onda pitaj u ljekarni da ti daju nesto slicno. ili trazi doktoricu...
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 16:28   #635
bum vidla kak ce se odvijat situacija. ak ce i dalje svrbit od te masti onda odem doktoru.
GothicRomance is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 16:45   #636
Točna je tvrdnja o korisnosti meda, ali ipak su vrijedniji pčelinji proizvodi pelud, propolis i matična mliječ. Kombinacija ovih proizvoda je u našem pripravku HIPOKRATOV MED koji uz druga pozitivna djelovanja može izliječiti i hemoroide.
Za kontakt i više informacija upućujem vas na stranicu http://www.inet.hr/~zvonbabi/pcelarstvo
Matica4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 16:53   #637
Quote:
mejan kaže: Pogledaj post
ZA ANJICH:

je,to su ti unutarnji. isto,identicno ti je tako kod mene. hemici su nasljedni. ako ti tata ima problema s njima, vrlo je vjerojatno da imas i ti. ta mala tockica znaci da je hemeroid pukao. nista strasno. ljudi imaju takva krvarenja da nije za vjerovat. samo bez brige. ako se pojavi bol pri sjedenju mozes koristiti mast ili cepice, ali ugl ti je potrebna samo dobra prehrana, redovito praznjenje crijeva i pranje analnog podrucja sto cesce mozes nakon stolice, te sto vise kretanja. pokusaj izbjegavati voce s koricom i kosticama ili oguli koricu; takodjer premasnu, prezacinjenu hranu... nema mjesta panici. sve je u redu

hej MEJAN,puno ti hvala na odgovoru

danas me nije nimalo ni pecaklo ni svrbilo ni ništa a bila sam od 7 ujutro na faksu.je da sam večer prije poslušala savjete i namakala si guzu hladnom vodom .sad mi je baš laknulo što nije ništa ozbiljno i danas nisam primjetila ništa na papiru i perem guzu odsad pa nadalje .ajde hvala ti još jednom!!
pozdrav
anjich is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 19:59   #638
nemas problema. ja hemice nisam ni imala prije nego sam dosla na faks. to "zagrijavanje stolice" od ucenja i premalo kretanja (da ne spominjem onu hranu u menzi za koju ne znas sta sve ide unutra) samo pogorsavaju stanje.
ako trebas jos sta samo javi
pozz

p.s-i ja sam cula to da treba prat guzu s hladnom vodom, ali da ti budem iskrena ja to ne radim jer znas kako kazu - hladan stolac izaziva/pogorsava hemeroide!! tako da ti ja izbjegavam sve sto je hladno. osim toga, po mojim saznanjima, hladnoca SUZAVA krvne zile sto jos gore djeluje jer krv ne moze normalno cirkulirati. ali jos se treba raspitati.. to su samo moja razmisljanja
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 19:45   #639
Quote:
mejan kaže: Pogledaj post
nemas problema. ja hemice nisam ni imala prije nego sam dosla na faks. to "zagrijavanje stolice" od ucenja i premalo kretanja (da ne spominjem onu hranu u menzi za koju ne znas sta sve ide unutra) samo pogorsavaju stanje.
ako trebas jos sta samo javi
pozz

p.s-i ja sam cula to da treba prat guzu s hladnom vodom, ali da ti budem iskrena ja to ne radim jer znas kako kazu - hladan stolac izaziva/pogorsava hemeroide!! tako da ti ja izbjegavam sve sto je hladno. osim toga, po mojim saznanjima, hladnoca SUZAVA krvne zile sto jos gore djeluje jer krv ne moze normalno cirkulirati. ali jos se treba raspitati.. to su samo moja razmisljanja
e da da,baš sma to htjela reć...pitala sma tatu jučer i veli on da nikako hladnom vodom već mlakom vodom tak da ima smisla to što ti kažeš...a mislim da mi tata zna pošto je to sve prošao...
uglavnom,slažem se sa svime što si napisala...jedemo dosta nekvalitetno,sjedimo većinu vremena,malo se krećemo i bilo je samo pitanje vremena kad će doć rezultati toga...
btw.danas je sve,nikakvih problema nema!
anjich is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 17:10   #640
drago mi je da je sad sve ok samo pazi da jedes nesto sto lakse za stolicu, da ne bude pretvrda jer: tvrda stolica + hemeroidi = bolovi i krvarenje
a kretanje koliko mozes.. do faksa i natrag, u ducan, na postu, kiosk... sve je to pomalo dovoljno. sad kad bi (mi studenti) jos imali vremena za neki sport ili bilo kakvu fizicku aktivnost barem 3x tjedno.. e,to bi vec bila druga prica... ali sto je tu je
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:58.