Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2007., 18:12   #61
Odes na www.imageshack.us, uploadujes sliku sa kompjutera, kliknes na host it, i onda ce ti izbaciti link koji ces prekopirati ovdje i to je to
Danas sam vodila mopsicu na vakcinaciju, malo je povratila na povratku kuci i tresla se Ali, sad je ok Samo joj je kakica nesto rjedja...
Postala sam upravo onakva kakva sam mislila da necu biti nikad Previse se brinem, samo je osluskujem kako dise... Huh, valjda cu se popravit s vremenom
marchelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 15:33   #62
vi koji ste tek uzeli mopsice,pazite jako na njih,iako vidite i najmanju mrljicu na mopsu,malo da je nestalo dlake odmah kod veterinara,mi smo kad je nemo napunio 6 mj imali velikih problema.Dobio je demodikozu i liječili smo ga s razno raznim stvarima,opala mu dlakica na pojedinim mjestima grozno,zato kao sto sam i ja napraila na vrijeme idite kod veterinara,jel pas moze uginuti od toga ..pusa svima mopsoljupcima
aisha... is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 01:04   #63
Quote:
aisha... kaže: Pogledaj post
vi koji ste tek uzeli mopsice,pazite jako na njih,iako vidite i najmanju mrljicu na mopsu,malo da je nestalo dlake odmah kod veterinara,mi smo kad je nemo napunio 6 mj imali velikih problema.Dobio je demodikozu i liječili smo ga s razno raznim stvarima,opala mu dlakica na pojedinim mjestima grozno,zato kao sto sam i ja napraila na vrijeme idite kod veterinara,jel pas moze uginuti od toga ..pusa svima mopsoljupcima
Joj Da li je se to moze lako lijeciti (ukoliko se ode na vrijeme)? Ja sam grozno isprepadana, non stop visim po forumima, citam o eventualnim bolestima... Ima li jos nesto specificno na sta bih trebala obratiti paznju? Mozda neke pretrage?!
E, i kako kupate vase mopsice? Tj. sa cim? Uzgajivac mi je rekao da ga kupam samo mlakom vodom sa malo octa (bas zbog osjetljivosti koze). Ako ima mozda neki sampon za preporuciti?
marchelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 12:14   #64
e da, imate mi za preporučit kakav šamopn za čestu upotrebu?
oscar lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 12:14   #65
Quote:
marchelina kaže: Pogledaj post
Joj Da li je se to moze lako lijeciti (ukoliko se ode na vrijeme)? Ja sam grozno isprepadana, non stop visim po forumima, citam o eventualnim bolestima... Ima li jos nesto specificno na sta bih trebala obratiti paznju? Mozda neke pretrage?!
E, i kako kupate vase mopsice? Tj. sa cim? Uzgajivac mi je rekao da ga kupam samo mlakom vodom sa malo octa (bas zbog osjetljivosti koze). Ako ima mozda neki sampon za preporuciti?
šampon se zove meladerm,to nam je sada veterinar rekao da koristimo,jer je dobar za dlaku a nije agresivan zbog kože!!! mopsić ti je jako sladak!pusa
__________________
sanja
mala mazica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 12:18   #66
a koliko bi ga često kupala
__________________
sanja
mala mazica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 12:19   #67
ma da imao je dermatozu,to su kao neke ranice na koži i na tim je djelovima dlaka opadala,i jako se neugodno osjetio!!!
__________________
sanja
mala mazica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 12:19   #68
Quote:
mala mazica kaže: Pogledaj post
a koliko bi ga često kupala
ne često, al jednostavno se dogodi koji put da se uvalja u kakvu crkotinu il nedajbože u septičku u ulici, a to nije onda nimalo ugodno
oscar lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 18:09   #69
Ja sam iz Sarajeva, a svoju Sophie sam kupila u Srbiji kod uzgajivaca. Odlucila sam se za Srbiju (tacnije, Senta-Vojvodina) jer mi je prijatelj veterinar rekao da su puno bolji uzgajivaci nego u Bosni, i da su dosta jeftiniji. Inace, i prosli pas (koji je uginuo prije 4 godine), madjarski puli, je takodje iz uzgajivacnice u Senti. A s njim nije bilo nikakvih problema(osim sto je bio nevaspitan ).. Mada, to je bilo 1991., kupljen je na sajmu, a ovog uzgajivaca sam nasla oglasu casopisa o zivotinjama... I nasla se s njim u BG-u.. (nisam vidjela licno uvjete u kojima je zivjela...itd., itd..)
Ma samo da je zdrava Toliko sam je zavoljela da mi je bas svejedno i da je mjesanac pekinezera
Cure, sutra bi trebala ostaviti Sophie samu na par sati.. Da li je prerano jos da je ostavljam ili...? I savjete ako imate, pucajte
marchelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 18:10   #70
I da... kako da je oducim od grickanja? Zubi su joj sveee ostriji
marchelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 18:54   #71
Quote:
marchelina kaže: Pogledaj post
I da... kako da je oducim od grickanja? Zubi su joj sveee ostriji
ma ja mislim da nikadanije prerano da ju ostavljaš,što prije je naućiš da će nekad morati i ostati sama to bolje!!! moje iskustvo je da makneš sve stvari koje može pokidati jer je moj kada je ostao sam iskido papuću sto nikada prije ni poslje nije napravio, vjerovatno iz inata!!! haha Moj sada ostaje sam i po 5-6 sati bez problema
__________________
sanja
mala mazica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 18:56   #72
e da, a grickanje,e pa na to se navikni trajat će jedno vrijeme,najbolje je da joj kupiš kosti... imašu tim pet centrma neke od teleće kože, pa če se s tim zabaviti tako da ti namještaj neće jako stradati!!!
__________________
sanja
mala mazica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 19:06   #73
Quote:
mala mazica kaže: Pogledaj post
e da, a grickanje,e pa na to se navikni trajat će jedno vrijeme,najbolje je da joj kupiš kosti... imašu tim pet centrma neke od teleće kože, pa če se s tim zabaviti tako da ti namještaj neće jako stradati!!!
Kupila sam joj svakakve igrackice, bas za male pse, ali nju jedino interesuju moje ruke i stopala Sto boli, ponekad Za sad joj namjestaj nije pretjerano interesantan..
marchelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 20:54   #74
Quote:
Ponosna kaže: Pogledaj post
Joj, moj crni dečkić se deblja ko gicica, već je prešao standardnu težinu godine dana, a i općenito težine. Ima 10 i neš kila, al je slatko nabildan zbog svakodnevne rekreacije. Nije bolovao nikad od ničega i stvarno je lijep primjerak mopsa...

vjerujem da je pas prelijep, al ipak malo pripazi na težinu, ja sam oscara morala stavit na dijetu po zapovijedi veta jer mi je objasnio da bude problema u njegovoj -penzionerskoj dobi- ako ne smanjim kilažu
oscar lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 20:57   #75
Quote:
marchelina kaže: Pogledaj post
Kupila sam joj svakakve igrackice, bas za male pse, ali nju jedino interesuju moje ruke i stopala Sto boli, ponekad Za sad joj namjestaj nije pretjerano interesantan..
normalno je da ju zanimaju tvoje ruke il noge jer su većinu vremena u pokretu što joj je vjerojatno zabavno, nego...ja sam svojeg odučila od toga tako što bi, kad bi me on iz igre počeo grickati, uzela bi njegovu igračku i sa njom mu odvukla pažnju. tako da je nakon nekog vremena shvatio
oscar lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 22:17   #76
neko je tu nesto za rodovnice spominjao tj papire sta ce to psu to jedino ako zeliš na izlozbe ,natjecanja inace samo mami novac..iskreno
aisha... is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 22:31   #77
jel mi može netko pomoći!? bila sam davno na stranici mopsfamily i sada kad odem otvori mi neku drugu stranicu na engleskom
__________________
sanja
mala mazica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 22:35   #78
ma steka ta stranica i meni tako nesto dolazi i nece prava stranica doci
aisha... is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 22:52   #79
Quote:
aisha... kaže: Pogledaj post
neko je tu nesto za rodovnice spominjao tj papire sta ce to psu to jedino ako zeliš na izlozbe ,natjecanja inace samo mami novac..iskreno
Rodovnica ti najmanje treba za izložbe. I za informaciju, cijena rodovnice je 150 kuna, a to i nisu neki novci.
Osvrni se oko sebe i pogledaj koliko netipičnih mopsića ima, a ne bi ih bilo da se nejd eu uzgoj bez uzgojnih dozvola. Užas šta je napravljeno od pasmine.
A o bolestima da ne govorim.
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 23:02   #80
Quote:
lea_li kaže: Pogledaj post
Rodovnica ti najmanje treba za izložbe. I za informaciju, cijena rodovnice je 150 kuna, a to i nisu neki novci.
Osvrni se oko sebe i pogledaj koliko netipičnih mopsića ima, a ne bi ih bilo da se nejd eu uzgoj bez uzgojnih dozvola. Užas šta je napravljeno od pasmine.
A o bolestima da ne govorim.
slažem se sa ovim zadnjim,možda bi se izbjegle te sve bolesti koje jadni psi pokupe kod divljih uzgaijivaća!!!!to je strašno... ali mislim da tu nije stvar do rodovnice nego do toga da bi se to trebalo tužiti ljude koji se time bave!!!
__________________
sanja
mala mazica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:25.