Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2010., 22:56   #201
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
petrova 3
zavod za transfuzijsku medicinu
http://www.hztm.hr/

to ti je jedino mjesto gdje trudnice imaju prednost
pazi kad stavljas knjizicu i uputnicu da ih stavis u "trudnicku" kutiju
kad dolazis po nalaze (koji se izdaju od 14-15 ) ides preko reda, postoji salter samo za trudnice
Ljubi te deda za informacije, zlata vrijedne!
Spasila si me, puno ti hvala
__________________
Samosažaljenje je vjerojatno najdestruktivniji od svih nefarmaceutskih narkotika. Izaziva ovisnost, daje trenutni osjećaj zadovoljstva, a žrtvu odvaja od stvarnosti.
aplikacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 23:06   #202
Quote:
aplikacija kaže: Pogledaj post
Ljubi te deda za informacije, zlata vrijedne!
Spasila si me, puno ti hvala
molim
neka te sutra ne obeshrabri prepuna cekaonica, sve ide dosta brzo
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 10:54   #203
Quote:
lutkish kaže: Pogledaj post
Ja sam O-...Muz je ja mislim A ali ne znam da li je + ili - uglavnom doktor rekao nema veze sta je muz, tebe treba tretirati (ono sta oni znaju ko je tata lol) al' hajd. Dobila inekciju u 28 tjednu sa sinom i poslije poroda, druga trudnoca zavrsila spontanim pobacajem i odmah mi dali inekciju, treca trudnoca isto oko 28 tjedana inekcija i kad se mala rodila, sad u cetvrtoj trudnoci imala hematom i krvarenje dali mi inekciju sa 9 tjedana, onda regularno dobila u 28 tjednu i opet ce nakon poroda.
ja sma AB- i ginička je tražila pismenu potvrdu muževe krvne grupe i rh faktora...on je 0- i rekla je da nemamo problema..nikakave injekcije mi nisu spominjali....ne vidim zašto bi primala injekcije ako ne trebam..naša dijete može biti samo -, ne mogu razviti antitijela...malo mi je glupo to njihovo razmišljanje da nije bitno što je tata....pa zašto bi me kljukali nečime ako ne treba?! To može izazvati i kontra efekt!
mladenka:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 10:57   #204
Quote:
teta25 kaže: Pogledaj post
imam jedno pitanje ako neko zna. i mama i tata su mi rh +, i jedan i drugi brat, a ja rh-. malo sam čitala od prve stranice netko je naveo da je to moguće?! ili sam komšijina? nasljedno ili ne?
ista stvar kod mog muža...mama, tata i brat 0+, a on 0-....što nama savršeno odgovara budući sma ja ab-....tri puta su provjeravali da budemo sigurni...
mladenka:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 12:11   #205
Quote:
mladenka:)) kaže: Pogledaj post
ma da, milsim da te nepotrebno šalje, ali možda samo hoće napraviti sve po propisima.
pitala sam ju, rekla je da me ne šalje zbog rh faktora, da to nema veze, nego zbog krvne grupe, tj. budući da sam ja A, da ako je dijete naslijedilo od oca KG B (sad ne znam za 0), da isto može doć do problema, rijetko, ali da je bolje provjerit. ne znam, to mi je špansko selo

a otići ću, šta sad, nije neki problem.
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 13:30   #206
Quote:
annaaa kaže: Pogledaj post
pitala sam ju, rekla je da me ne šalje zbog rh faktora, da to nema veze, nego zbog krvne grupe, tj. budući da sam ja A, da ako je dijete naslijedilo od oca KG B (sad ne znam za 0), da isto može doć do problema, rijetko, ali da je bolje provjerit. ne znam, to mi je špansko selo

a otići ću, šta sad, nije neki problem.
aha..valjda bi meni rekli da trebam nešto napraviti...ali kao nije im bito što je otac (jer pitanje tko je otac) a onda šalju na nekakve injekcije zato je rje tata suprotna krvna grupa...totalno su kontradiktorni....makar ne vjerujem u ovu priču jer bi onda svi muževi i tate morali vaditi krvnu grupu, a ne vade...

post se u biti odnosi na onaj od LUTKISH
mladenka:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 15:23   #207
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
kak nema veze, pa to je i bit svega kolko ja znam.

ak je muž +, a žena -, onda dijete može biti + i majka može razviti antitijela protiv +

u prvoj trudnoći to nije opasno, ali za iduće može biti jer majčino tijelo može odbijati bebu i uzrokovati spontani pobačaj, doživljavajući bebinu krv (dakle, ako bi i drugo dijete bilo +) kao strano tijelo

ja sam -, muž je + i kroz tjedan dana idem na testiranje senzibilizacije, ako su se možda javila protutijela već u mojoj krvi

Pa vidis nema veze bar sto se moje ginicke tice....samim tim sto sam ja negativna je indikacija da ja MORAM primiti inekciju bez obzira da li je moj muz pozitivan ili negativan...zasto bi doktor vjerovao meni da je moj muz tata djeteta...kuzis??? Ovdje sve negativne majke primaju te inekcije u 28. tjednu i poslije poroda, i u slucaju krvarenja u trudnoci.... i ne radi se test sensibiliteta itd itd.
__________________
13. 05 stigla moja Lana, bas na termin :)
4294g 53cm
lutkish is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 15:26   #208
Quote:
lutkish kaže: Pogledaj post
Pa vidis nema veze bar sto se moje ginicke tice....samim tim sto sam ja negativna je indikacija da ja MORAM primiti inekciju bez obzira da li je moj muz pozitivan ili negativan...zasto bi doktor vjerovao meni da je moj muz tata djeteta...kuzis??? Ovdje sve negativne majke primaju te inekcije u 28. tjednu i poslije poroda, i u slucaju krvarenja u trudnoci.... i ne radi se test sensibiliteta itd itd.
ja ne kužim tu teoriju jer mm i ja smo - i beba će biti samo -, ne može biti +..kakava ja ntitijela onda uopće mogu razviti???
mladenka:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 15:32   #209
Quote:
mladenka:)) kaže: Pogledaj post
ja ne kužim tu teoriju jer mm i ja smo - i beba će biti samo -, ne može biti +..kakava ja ntitijela onda uopće mogu razviti???
kako ne kuzis tu teoriju, kako tvoja ginicka moze biti sigurna da je tvoj muz tata tvog djeteta....TI si sigurna, ali zasto bi ti ona vjerovala...moja pokriva sve moguce situacije i za svaki slucaj daje inekciju jer postoje zene koje varaju muzeve i kazu da je muzevo dijete i blah blah blah a na kraju se ispostavi drugacije
__________________
13. 05 stigla moja Lana, bas na termin :)
4294g 53cm
lutkish is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 15:34   #210
Quote:
lutkish kaže: Pogledaj post
kako ne kuzis tu teoriju, kako tvoja ginicka moze biti sigurna da je tvoj muz tata tvog djeteta....TI si sigurna, ali zasto bi ti ona vjerovala...moja pokriva sve moguce situacije i za svaki slucaj daje inekciju jer postoje zene koje varaju muzeve i kazu da je muzevo dijete i blah blah blah a na kraju se ispostavi drugacije
i šta ako mi ta injekcija koju zapravo nisam trebala primiti napravi kontra indikacije jer ako ne može kontra indicirati onda bi ju mogle sve trudnice primati i krvna grupa i faktor ne bi bili uopće bitni....
mladenka:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 15:53   #211
Quote:
mladenka:)) kaže: Pogledaj post
i šta ako mi ta injekcija koju zapravo nisam trebala primiti napravi kontra indikacije jer ako ne može kontra indicirati onda bi ju mogle sve trudnice primati i krvna grupa i faktor ne bi bili uopće bitni....
moze konta indicirati ali su sanse male, greske se mogu desiti kao i kod svakog drugog oblika transfuzije i transplantacije...pozitivne majke ne trebaju ovu inekciju uopste, negativne u slucaju da je partner pozitivan trebaju i to je to....inekcija se moze odbiti, ali moras dokazati prije rodjenja da je tvoj partner negativan, da je ta osoba koju predstavljas kao oca djeteta uistinu otac (znaci amnio) itd itd dodatni riskantni testovi kroz koje neke majke ne zele prolaziti. ej da nisam u HR u Kanadi sam ovdje doktori pusu i na hladno i ja to razumijem
__________________
13. 05 stigla moja Lana, bas na termin :)
4294g 53cm
lutkish is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 12:18   #212
Quote:
lutkish kaže: Pogledaj post
moze konta indicirati ali su sanse male, greske se mogu desiti kao i kod svakog drugog oblika transfuzije i transplantacije...pozitivne majke ne trebaju ovu inekciju uopste, negativne u slucaju da je partner pozitivan trebaju i to je to....inekcija se moze odbiti, ali moras dokazati prije rodjenja da je tvoj partner negativan, da je ta osoba koju predstavljas kao oca djeteta uistinu otac (znaci amnio) itd itd dodatni riskantni testovi kroz koje neke majke ne zele prolaziti. ej da nisam u HR u Kanadi sam ovdje doktori pusu i na hladno i ja to razumijem
moja ginička je samo tražila pismenu potvrdu da mi je muž negativan.....a to d ali je njegovo dijete ili ne ide na moju odgovornost....
mladenka:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 12:28   #213
Quote:
mladenka:)) kaže: Pogledaj post
ista stvar kod mog muža...mama, tata i brat 0+, a on 0-....što nama savršeno odgovara budući sma ja ab-....tri puta su provjeravali da budemo sigurni...
ja sam 0-, a moj muž ne zna..- s tim da su mu oboje roditelja +...dal to znači da je i on vjerojatno plus?

naravno, već znam da ću morat primat te injekcije, zašto bi bilo jednostavno kad može komplicirano
__________________
Tom vašem bm365 treba dodat slovo k (by MarLov)
irres is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 12:31   #214
Quote:
irres kaže: Pogledaj post
ja sam 0-, a moj muž ne zna..- s tim da su mu oboje roditelja +...dal to znači da je i on vjerojatno plus?

naravno, već znam da ću morat primat te injekcije, zašto bi bilo jednostavno kad može komplicirano
ma draga zašto bi primala? neka ti muž izvadi krvnu grupu....ako je negativan nećeš primati...niti ja neću....ako su mu roditelji + ne mora značiti da je i on...roditelji mm su + i brat mu je +, a on -
mladenka:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 12:32   #215
Ja sam 0- krvna grupa i dijete se rodilo sa A+ i morala sam primiti Rh-imunoglobulin...

Ako je majka - ,a rodi dijete sa + uvijek dobiva inekciju...
__________________
samo je jedno u mom životu sveto ♥ Karla ♥
inoxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 12:33   #216
Quote:
irres kaže: Pogledaj post
ja sam 0-, a moj muž ne zna..- s tim da su mu oboje roditelja +...dal to znači da je i on vjerojatno plus?

naravno, već znam da ću morat primat te injekcije, zašto bi bilo jednostavno kad može komplicirano
muž ti može biti i - i to je samo jedna inekcija,poslije poroda ju dobiješ,kad djetetu izvade krv i vide koja je krvna grupa
__________________
samo je jedno u mom životu sveto ♥ Karla ♥
inoxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 12:36   #217
Quote:
inoxica kaže: Pogledaj post
muž ti može biti i - i to je samo jedna inekcija,poslije poroda ju dobiješ,kad djetetu izvade krv i vide koja je krvna grupa
ako su oboje - (kao kod mene) onda ne ide injekcija jer dijete može biti samo - i majka ne razvija nikakva antitijela....
mladenka:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 12:39   #218
Quote:
mladenka:)) kaže: Pogledaj post
ma draga zašto bi primala? neka ti muž izvadi krvnu grupu....ako je negativan nećeš primati...niti ja neću....ako su mu roditelji + ne mora značiti da je i on...roditelji mm su + i brat mu je +, a on -
šta bi mu liječnik opće prakse dao uputnicu za to? čula sam da to nije praksa (upravo iz razloga kao što je netko rekao da oni ne znaju tko je otac i koncentriraju se samo na majku)
__________________
Tom vašem bm365 treba dodat slovo k (by MarLov)
irres is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 12:41   #219
Quote:
inoxica kaže: Pogledaj post
muž ti može biti i - i to je samo jedna inekcija,poslije poroda ju dobiješ,kad djetetu izvade krv i vide koja je krvna grupa
a nisi primala u 28om tjednu? vjerojatno se ta primi samo ako tst senzibilizacije pokaže stvaranje antitijela

ja idem po svoje rezultate slj.tjedan pa ću vam javiti novosti
__________________
Tom vašem bm365 treba dodat slovo k (by MarLov)
irres is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 12:43   #220
Quote:
irres kaže: Pogledaj post
šta bi mu liječnik opće prakse dao uputnicu za to? čula sam da to nije praksa (upravo iz razloga kao što je netko rekao da oni ne znaju tko je otac i koncentriraju se samo na majku)
meni su dali uputnicu bez problema....odnosnu mužu...i dobiješ kartončić i to imaš zauvijek kao dokaz....
mladenka:)) is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:53.